25 Kwietnia 2024 16:12:27
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.97.248
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Projekt domowy
Damian1p
Witam wszystkich i proszę o pomoc w wyborze urządzenia które zastąpi znaki zapytania na zdjęciu Smile Znalazłem w sieci Netgear WN2000RPT pytanie czy to będzie działać? Może są jakieś tańsze urządzenia które spełnią to zadanie? WNRL3500L v1 jest pod kontrolą Tomato. Dodam tylko że pewnie szybciej byłoby dokupić do każdego urządzenia moduł wifi na usb ale koszt to minimum 1000zł więc to totalnie mija się z celem.
Damian1p załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
branetre

Cytat

Damian1p napisał(a):

Witam wszystkich i proszę o pomoc w wyborze urządzenia które zastąpi znaki zapytania na zdjęciu Smile Znalazłem w sieci Netgear WN2000RPT pytanie czy to będzie działać? Może są jakieś tańsze urządzenia które spełnią to zadanie? WNRL3500L v1 jest pod kontrolą Tomato. Dodam tylko że pewnie szybciej byłoby dokupić do każdego urządzenia moduł wifi na usb ale koszt to minimum 1000zł więc to totalnie mija się z celem.



Kupujesz TP-Link TL-WA5110G 109zł i do niego TP-Link TL-WR841ND 113zł Razem 222zł

Można znaleźć pod 200zł jak dobrze poszukasz Pozdrawiam W tryb REPEATER bym się nie bawił...
Jest jeszcze opcja MICROTIC z dwoma radiami Jedno w trybie AP a drugie w trybie ROUTER
 
shibby
jaka odleglosc tego "mostu"?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
goabroad

Cytat

branetre napisał(a):

[quote]Damian1p napisał(a):

Można znaleźć pod 200zł jak dobrze poszukasz Pozdrawiam W tryb REPEATER bym się nie bawił...
Jest jeszcze opcja MICROTIC z dwoma radiami Jedno w trybie AP a drugie w trybie ROUTER


Jest jeszcze airlive g.duo z 2 radiami ale tylko w b/g
Pozdrawiam,
Goabroad

-------------------------
- RB2011UAS-2HnD-IN ROS 6.38.1
- RB951U ROS 6.38.1
- RT-N10U + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB Nocat-VPN
- Fritz7170
- Hik DS-2CD2032 3Mpix
- Raspberry Pi 3B
- QNAP TS-251
 
Damian1p
Wybaczcie za te paintowe obrazeczki ale chyba najszybciej i najbardziej klarownie mogę to rozrysować. Pomieszczenie po prawej stronie to biuro w którym dotychczas nie było internetu ponieważ służyło za magazynek dokumentów, ale patrząc w przyszłość sytuacja może się zmienić. Połączenie wifi bylo by dodatkowym atutem ale bez większych przeszkód może być przewód ethernetowy. Wszystkie urządzenia w domu pracują w standardzie N z wyjątkiem czasami włączonego wifi w komórce w standardzie G. Mury są bardzo grube i strasznie mocno tłumią sygnał zresztą chyba widać po zielonych opisach.

Szczerze powiem że nie wiem czy któryś TV albo Bluray mają gigabitowy ethernet (aczkolwiek sprawdzę). TV po lewej (na obrazku) jest obecnie podłączony przez WiFi modułem na USB i powiem, że działa to przeciętnie stąd wolałbym lepsze urządzenie ???? i stabilniejsze połączenie WIFI do WNRL3500L natomiast do nich podłączyć TV i BluRay.

W pobliżu jest tylko jedna sieć którą dosłownie czasami widzę, w obecnej konfiguracji router nie widzi innej sieci. Na obecną chwilę zabezpieczenie to WPA / WPA2 Personal + TKIP / AES, w przypadku rozszerzenia zasięgu chciałbym aby pozostało jakiś w miarę silne zabezpiecznie.

branetre TP-Link TL-WA5110G 109zł i do niego TP-Link TL-WR841ND 113zł nie do końca mnie przekonuję. Chciałbym pozostać przy WNRL3500L i możliwości korzystania z portu USB, korzystam również czasami z klienta torrent. Soft wgrany oczywiście Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-095 K26 USB Big-VPN (dzięki Shibby Smile )

maxikaaz W przypadku drugiego WNR3500L zapewne kupiony by była druga wersja więc nie wydane źle pieniądze. Pytanie czy będzie to działało w miarę stabilnie?

Edit: Właśnie jestem po rozmowie z firma Sony, haha nikt nie wie jaki port ethernetowy mają w swoich urządzeniach Smile dodam tylko że dwa urządzenia czyli router i "??????" chce tylko i wyłącznie dlatego, że nie mam zamiaru kupować do każdego tv i bluray wifi na usb po 250 zł za sztukę oraz nie chciałbym ciągnąc kabli ethernetowych po całym domu stąd pomysł na taki "most" jak shibby to nazwał.
Damian1p załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez Damian1p dnia 26-07-2012 15:28
 
shibby
w miejscu ???????? postaw np Asusa RT-N10 (tani koszt) i ustaw w tryb repetear/extender. TV i bluray na 99.99% mają interfejs setkowy. Gigabit w nich zresztą byłby wielką przesadą, ponieważ nawet fullHD nie potrzebuje przepustowości ponad 100Mbps.

Wracając do routera powinien ci ładnie powiększyć sygnał wifi ale w samym mieszkaniu (górne pokoje). Dodatkowo podlłączysz do nich TV i bluray. Co do linku na 15m to mniemam ze bedziesz musial zainwestowac grubsza kasę np w ubnt na 5GHz. Ja tak musiałem zrobić. koszt dwóch urządzeń to niestety ponad 400zł ale cóż... Przynajmniej link jest pewny i stabilny.

Już raz stawiałem Asusa RT-N10 w roli extendera. Potrzebowałem odebrać sygnał z jednego domku jednorodzinnego do drugiego tak by w drugim był net. Problem był taki, żę w drugim domku sygnał wifi z pierwszego docierał jedynie do jadalni i to koło okna. Na oknie więc postawiłem Asusa, wybrałem repetear i po sprawie. Sygnał (ten sam ssid, szyfrowanie itd) nagle pokryło cale piętro w drugim domku Smile Rozwiązanie to działa od jakiś 2 miesięcy bez żadnego problemu.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
majkel152
puść sobie kablem i będziesz miał pewne połączenie, od biedy na tanim płaskim czterożyłowym telefonicznym kablu będzie działać na taką odległość a łatwo go ukryć, tam gdzie ??? możesz wtedy dać byle jaki ap lub nawet d-linka dir-300 z ddwrt z wyłączonym natem
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Damian1p
majkel152 kabelek pozostanie kabelkiem a niestety dom jest po jakimś tam delikatnym face-liftingu wiec kabelki przez środek chaty absolutnie odpadają, nie pytajcie dlaczego nie jest rozprowadzona instalacja ethernetowa po domku...

shibby W przypadku 5GHz mówisz o prawym czy lewym moście? Jeśli takie koszty wiążą się z prawym to odpuszczam ten most bezprzewodowy, stabilniej będzie puścić kabelek.

Lewy most i Asus RT-N10 (czyli "????") wystarczy postawić tego asusa tryb repetear/extender i rozszerzy to sygnał wifi oraz umożliwi podpięcie tv i bluray za pomocą ethernetowego kabla w tym samym momencie?

Pytanie jeszcze która wersja Asusa? z usb czy bez? bez ma gorsza antenę ale jest tańszy, różnica w cenie nie jest jakaś porażająca więc może warto dorzucić do wersji z usb czyli RT-N10U? A co z pomysłem na drugiego WNR3500L v1 lub v2? Warto czy nie bardzo? Wbudowane antenki trochę mnie martwią czy nie będzie z zasięgiem pomiędzy routerami.

A co do TV i BluRay standard 100mbps
Edytowany przez Damian1p dnia 28-07-2012 02:48
 
sasukepl
Walnij wszystko w kablu i schowaj pod listwą przy podłogową.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby
5GHz to prawy most i faktycznie lepiej puscic kabel na lince.

Co do Asusa to masz racje. Lepiej RT-N10U lub nawet RT-N12. Obe w oryginalnym sofcie mają repetear. Bedzie odbierał i przesyłał dalej sygnał po wifi a jednocześnie udostępniał go po kablu. Na WNR3500L takiego czegos nie zrobisz gdyż ani na OFW ani na ddwrt ani na tomato nie zrobisz extendera.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
majkel152
shibby a ap+wds ? ma działać nawet przezroczyście po wlan i lan, ale kabel to najlepsze rozwiązanie, listwy ładne przy podłogowe tanie jak barszcz, upchniesz kabla i n a lata święty spokój a i prędkość cały czas jak trzeba, wifi w repeaterze kapryśne jest
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
lazik

Cytat

majkel152 napisał(a):listwy ładne przy podłogowe tanie jak barszcz, upchniesz kabla i n a lata święty spokój

Gorzej jak ktoś dom ma w kaflach.
 
Damian1p
Dom w kaflach nie jest, aczkolwiek kabelek to spora trudność i naprawdę ostateczność. Sprawdzę pomysł z asusem w wersji RT-N10U jak nie wypali to będę zmuszony do położenia kabelka. O efekcie na pewno Was poinformuję Smile
 
shibby
czekamy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Damian1p
Witam, Asus już jest u mnie w domku, aczkolwiek z braku czasu na razie jest to zrobione "na szybko". Asus stoi po lewej stronie natomiast Netgear tam gdzie stał, jakość sygnału Asusa wygląda następująco: -68 dBm quality 27 TX/RX 72/65 więc jestem nieco zaniepokojony czy da radę jak sprzęt trafi w docelowe miejsca ale zobaczymy. Natomiast sprzęt podłączony do Asusa działa bez żadnego problemu.

Połączony z 10 sierpień 2012 14:05:35:
Sprzęt stoi na swoim docelowym miejscu, tzn tak nie do końca docelowym bo miało być wszystko schowane za telewizorami. Po podłączeniu wszystkiego, włączeniu każdego urządzenia w Netgear zaroiło się od urządzeń, każde kontaktowało się z internetem bez żadnego problemu, aczkolwiek jak tylko schowałem za telewizory routery połączenie uciekło, więc docelowo routery stoją w bardziej "widocznych" miejscach. W całym domu laptop raczej preferuję sygnał z Netgear natomiast w pokoju gdzie stoi Asus oraz w pokoju pomiędzy salonem a pokojem z Asusem jest sygnał raczej z Asusa. Jakość połączenia i prędkości między Asus a Netgear to: -90 dBm quality 5 20 / 13. Na obecną chwilę i przy obecnej jakości sygnału i przy parametrach netu przy kablu ethernetowym które wynoszą około Down 9mbps Up 1,5mbps po podłączeniu przez wifi z Asusem notuję down 7,06mps i up 1,02mbps ping 63ms. Z tego co wyczytałem oba routery mają anteny z zyskiem około 5dbi (netgear ma 5,3 dBi) Najchętniej bym dołożył anteny do NetGear oraz wymienił antenę w Asusie na mocniejszą, pytanie do Was, czy jest sens bawić się w mod z Netgear i zakładanie mocniejszych anten czy może lepiej dokupić mocniejsza antene do asusa a może to i to? Jakie anteny możecie polecić?

Która z nich wybrać w przypadku wymiany w asusie? http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=77958&us_id=229309 linkt do niego bo jest z poznania i sam mogę podjechać po antenkę? Jaką jeśli miałbym się bawić w mod z netgear?
Edytowany przez Damian1p dnia 10-08-2012 14:14
 
shibby
czekaj czekaj to ten asus dziala w jakim trybie?? AP???
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Damian1p
Działa tak jak mówiłeś że ma działać, czyli w trybie repetear. Powiększa zasięg wifi oraz pozwala podłączyć sprzęty poprzez ethernetowy przewód.

Jakość połączenia widzę w Netgear.

Nie mogłem się opanować i podjechałem kupić antenę 8dBi do Asusa nic nie przestawiłem od poprzedniego pomiaru i wynik to stabilne -85 dBm quality 10, TX/RX 20/20 a czasem nawet więcej.

W obecnej chwili mam dwie wolne antenki 5dBi zewnętrzne, musiałbym tylko jedną dokupić i przewody żeby się wlutować do Netgear aby były zewnętrzne antenki tylko pytanie czy to cokolwiek da skoro wg źródeł w necie netgear ma anteny wbudowane 5,3 dBi? Jeśli to by coś dało to super ale jak miałbym kupować anteny 8dBi plus przewody to wychodzi mi jakieś 60 zł za anteny i chyba 30 zł za przewody, zakładam, że będzie jeszcze lepsze połączenie tylko czy to się w ogóle opłaca wg Was?

O co chodzi z opcją Noise Floor (eth1) : -94 dBm? Co taki pomiar daje?
Edytowany przez Damian1p dnia 10-08-2012 20:39
 
m4rkiz
wiem ze temat nieco wiekowy, ale mysle ze warto wspomniec o czyms czego nikt nie polecil - dlan, np. devolo

od ponad roku uzywam devolo 200 AVsmart+ i jest to cos co podlaczylem raz i zapomnialem ze istnieje, stabilny transfer 160+ Mbps (czyli w praktyce lekko przyciete 100Mbs w full duplexie) na ok. 35 metrach instalacji

sa tez oczywiscie podobne sprzety innych producentow, np. tplink, sa wersje szybsze - z gigabitowym interfejsem (chociaz oczywiscie drozsze)

imho nie zawsze jest sens kombinowac z radiem, zwlaszcza jezeli chodzi o podlaczenie telewizora ktory w przeciwienstwie do laptopa zwykle stoi w jednym miejscu, za to potrzebuje sporej przepustowosci, szczegolnie w przypadku materialow hd
Edytowany przez m4rkiz dnia 31-10-2012 14:26
 
Damian1p
Technologia jest bardzo ciekawa aczkolwiek cena jest nie do końca do zaakceptowania.

Połączony z 07 marzec 2013 22:49:13:
Witam wszystkich ponownie, chciałbym prosić o pomoc w konfiguracji wszystkich urządzeń. Obecnie urządzenia są połączone następująco: Netia -> Asmax 1004G (jako modem) DHCP -> WNR3500L (DHCP, udostępnianie drukarki oraz skrętka do TV) -> bezprzewodowo RT-N10U (DHCP i skrętką do TV bluray i dekoder SAT). Po domku chodzą na wifi dwa laptopy i dwie komórki. Zakładam, że DHCP w którymś momencie powinno być wyłączone tylko jakie ustawić adresy IP itd. Pozdrawiam
Edytowany przez Damian1p dnia 07-03-2013 22:49
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,330,014 unikalnych wizyt