27 Kwietnia 2024 00:32:53
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.0.25
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
projekt sieci- polepszenie zasięgu.
invert
Chciałbym was poprosić o podsunięcie pomysłu jak polepszyć zasięg tak aby działał bardzo dobrze w każdym z 3 pomieszczeń.
BIURO 1 - tam jest router DSL-n10 podłączony do lini telefonicznej, nie można ruszyć z tego pomieszczenia routera. Do niego jest podpięta antena horizon midi.
BIURO 2 - zasięg jest niestety marny.
BIURO 3 - komputer widzi antenę i ma na niej 2-3 kreski zasięgu. (Spodziewałem się rewelacji na tej antenie a okazało się ze jest to nic więcej jak tylko fajnie opakowany pręt za 100zł)

Nie mogę użyć anteny Panelowej bo nie przejdzie mi przez 2 pomieszczenia do BIURA 2.
Najlepszym rozwiązaniem było by przesłanie sygnału do BIURO 3 i z niego dopiero do BIURO 2?
Co myślicie o OvisLink AirLive Dual Access Point PoE G.DUO i do niego 2 anteny jedna panel interline 8dbi skierowana w horizon midi a druga jakaś dookolna wpięta w router tak żeby był dobry zasięg w BIURO 3 oraz BIURO 2?

czy tez takie rozwiązanie

3x TL-WA5210G
2x TL-WR740N
lub
3x NanoStation M2 Loco
2x TL-WR740N

Generalnie jestem prawie zdecydowany na opcje z nanostation z tym że wydaje mi się ze wystarczy 2x nanostation m2 umieszone w pomieszczeniu biuro 3 i biuro 1, a w biuro 2 zostawic anten horizona midi
invert załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
majkel152
jak to możliwe że na tej horizonce masz tak słaby zasięg?u mnie taka na bazie jest do r52 na 3m kablu i mi sie do 1km łączą ludzie, może potestuj z wysokością bo ona ma wąski kąt w poziomie no i sprawdź kable. jak nie masz tam dużej prądkości to od biedy w trójce by mozna dać jakiś ap jako repeater w n na jakimś dobrym panelu 8-15dbi co by kąty miał większe od 90* tj interline panele lub netrack
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
hermes-80
Skąd my się znamy hmm Wink niech pomyślę.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
invert
ja własnie niewiem o co chodzi z tym horizonem. Jest bardzo kiepski. Jezeli chodzi o poziom anteny to napewno mieszcze sie w 15stopniach, a niewierze w to ze dsl-n10 ma tak słaby nadajnik.
Co myslicie o takim rozwiązaniu
g.duo - 203zł
2x interline 8dbi - 80zl
całkowity koszt to 283zł
w przypadku rozwiazania z użyciem nanostation to koszt prawie 600zł

hermes - Grin Grin Cool
invert załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
majkel152
myślę że jeden taki w trybie repeater z panelem by Ci wystarczył, ewentualnie dwa z panelami, g duo to tylko g, nka ma lepsze krycie i czułość Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
invert
Dla tych co będą chcieli zrobić podobną rzecz nie pakujcie się w repeater który będzie ustawiony w trybie Universal Repeater.
Po LAN jest wszystko naprawdę ładnie ale po WiFi juz nie jest tak kolorowo.Szybkość internetu jakim dysponuje to w granicach 6-6.5Mb/s przy ustawieniach Universal Repeater max co osiegniamy to 2,5 do 3Mb/s (ale nie zawsze) zawsze macie do dyspozycji 2Mb/s. Niewiem jak przy innych urządzeniach to wygląda ja używałem WL-5470ap + Panel . Może być inaczej w innych urządzeniach choć pewnie nie ponieważ jedna antena i nadaje i odbiera pakiety do dwóch różnych urządzeń
W ustawieniach Universal Repeater trzeba nadać komputerom pracującym po WiFi i LAN ustawienia TCP/IP na stałe i w przypadku w ktorym wracamy do pomieszczenia w którym mamy WAN + Router nie działa nam internet ponieważ mamy wpisane na stałe ustawienia TCP/IP.

Podsumowując.
Rozwiązanie router + Panel i to wszystko ustawione w tryb Universal Repeater jest rozwiązaniem pośrednim. Za niewielką cene mamy coś co wzmocni/prześle nam sygnał dalej.

Lepszym rozwiązaniem napewno bedzie AirLive Dual Access Point PoE G.DUO z dwoma Panelami. Prędkość w zasięgu sieci będziecie mieli w 100% wykorzystaną i przyznawanie IP jest automatyczne( DHCP )

Najlepszym rozwiązaniem i myślę ze bardziej profesjonalnym bedzie uzycie NANOSTATION m2 loco, ale to ma swoją cene.
Dziękuję za pomoc i mój wybór padł na zestaw G.DUO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,387,146 unikalnych wizyt