29 Kwietnia 2024 08:02:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.170.183
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
Wadliwe Tp-linki
panjazzon
Nie chce siać fermentu ale po przygodzie z Tp-linkiem z niesprawnym serialem wczoraj przyszedł do mnie zakupiony router... Z walniętym USB! Ani na oryginalnym firmware ani na Openwrt nie może zamontować dysku ani pendrive - cały czas resetuje magistralę USB


..reset high speed USB device using...


Normalnie ręce opadają. Uprzedzając wszelkie pytania - nie, nie mam żyły wodnej pod kompem, nie jestem psujem, jedyne do czego się można przyczepić to to, że w tym tygodniu rzeczywiście miałem pecha. Odsyłam router do sklepu korzystając z 10 dniowego terminu bez podania przyczyny. Tylko teraz sobie poczekam zanim mi zwrócą kasę i zamówię następny ( to już trzeci!) Już chyba wiadomo skąd się bierze taka niska cena - produkcja tego urządzenia kosztuje chyba pół miseczki ryżu.

Dlatego powtarzam: Radzę sprawdzać całe hardware routera przed ingerencją powodującą utratę możliwości zwrotu lub naprawy gwarancyjnej. Ja dostałem 2 knoty pod rząd.
Asus Wl-500W; TP-Link TL-WR1043ND
 
niuniek007
Niewiele cię to pocieszy ale mój pierwszy tp-link zakupiony w pkab.com też miał uszkodzone USB.
 
panjazzon
I jak reklamowałeś? Dzwoniłeś najpierw do konsultanta technicznego? Tp-link ma podobno gwarancje door to door czyli kurier powinien po niego do mnie przyjechać. Niestety nie mogę go zwrócić do sklepu bo wziąłem FV na firmę wiec pozostaje mi gwarancja.

P.S. Trochę mnie pocieszyłeś ... Smile że nie jestem jedynym pechowcem. Jakoś tak raźniej Wink

Jestem po rozmowie ze wsparciem technicznym. Okazuje się, że uwalone USB jest częstą usterką fabryczną tego modelu.
Edytowany przez panjazzon dnia 08-03-2010 12:27
Asus Wl-500W; TP-Link TL-WR1043ND
 
mrmajer
Potwierdzam następny TL-WR1043ND z uwalonym portem USB u mnie jest możliwość zamontować dysk nie ma z tym większych problemów natomiast kopiowanie plików to horror czasami skopuje malutki pliczek ok 200-800k i jest ok ale większe pliki powodują natychmiastowe odłączenie dysku. Próbowałem przegrać kilka małych plików na raz wtedy pojawiają się krzaczki w nazwach plików.
Podłączałem 3 pendrive i dysk 3,5"w kieszeni (FAT32 i NTFS) wiec to nie jest problem dysku.

Mam pytanie czy istnieje jakiś konwerter lan - usb czy ktoś z was widział takie coś?.
Reszta rutera jest ok wiec może da się jakoś podłączyć zewnętrzny port USB.

Jestem za granicą i przesyłki i zabawy w reklamacje mogą mnie kosztować więcej niż nowy routr.
 
p1vo
router jest masakrycznie kaprsysny jesli chodzi o sygnaly usb ... podczas modowania doswiadczalem naprawde dziwnych zachowan ... ale ostatecznie wszystko dziala dobrze.
http://wifia.pl/ - Kraina bezprzewodowo?ci.

/Linksys Wrt54GL - Tomato/TP-Link WR1043ND - OpenWrt/rsPro - OpenWrt/
 
qba
dzisiaj zakupilem również takiego tp-linka , zamontował ładnie pendriva bez problemu , najszybciej działa pod dd-wrt jednak czy to było openwrt,dd-wrt czy oryginał nie chciało mi na niego nic skopiować, wywalało błąd wejscia/wyjscia. chyba że to wina pendriva ?

jednak wyglada ze to wina pendriva na innym jest OK
Edytowany przez qba dnia 17-03-2010 17:01
 
mrmajer
Czy macie jakieś pomysły co zrobić z tym USB ?
Dodam że też mam problem wej-wyj

Mam oryginalny soft i nie chcę go na razie zmieniać bo może oddam na gwarancję jak będę zmuszony.
Edytowany przez mrmajer dnia 17-03-2010 18:10
 
obsy
Jak masz oryginał i jest na gwarancji to oddaj i nawet się nie zastanawiaj.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
qba
przetestowałem :
Kingstone DT100 8GB
Kingstone DT100 2GB
Kingstone G2 2GB
Karte microSD 4GB z adapterem w czytniku
Pendrive Noname 512mb

I jedynie na pendrivie 512mb mogłem bez problemu zapisywać pliki na wszystkich innych po przesłani ok 2-3mb wywala bład, natomiast pobierać można bez problemu z prawie każdego z nich (Kingstone 2GB DT100 mimo formatowania w fat, fat32, ntfs nie wykrywało za kazdym razem wywalało ze nie znany format plików)
 
shibby
ja mialem dwa tplinki, jeden z pierwszej partii (od pkab) zaraz po pojasieniu sie nieoficjalnego patcha na vlany. Drugi (od sponsora) zakupiony na poczatku miesiaca. Oba w pelni sprawne. Ale ok moze ja mialem poprostu szczescie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
qba
one mają gwarancję door to door ?
 
arteq
tak tplink jest door2door. Naklejka dystrybutora/importera jest na kartonie :-)
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
mrmajer

Cytat

qba napisał/a:
one mają gwarancję door to door ?


Co też planujesz reklamacje???

Właśnie przegrałem film i parę mp3 z kompa na pendraiva podłączyłem pendriv pod router i próbowałem zgrać na dysk niestety po ok 200MB błąd wej-wyj i rozłączony pendrive. Małe pliki da się skopiować na dysk o dużych mogę zapomnieć.
 
qba
to ja spokojnie mogłem kopiwać z pendriva na pc, pliki po 300 czy 400mb lecą ładnie 10megabajtów/sek (na ddwrt) jednak skopiowanie na pendriva jest nie możliwe
pewnie będzie trzeba zgłosić nie po to kupowałem sprzęt żeby leżał i się kurzył Wink
 
panjazzon
Rozpatrywanie reklamacji trwa 14 dni roboczych. Nie ma sensu nawet dzwonić wcześniej z pytaniami - każą cierpliwie czekać. O tyle dobrze, że kurier przyjeżdża po sprzęt na drugi dzień po zgłoszeniu reklamacji.

Link do procedury reklamacyjnej:

http://www.sunnyline.com.pl/oscommerc...TPLINK.pdf
Asus Wl-500W; TP-Link TL-WR1043ND
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,430,316 unikalnych wizyt