28 Marca 2024 16:56:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.201.64.238
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router i AP pod łącze 750 mbit
cantorre
Cześć,
Potrzebuję porady jaki sprzęt kupić, aby zrealizować założenia. Jeśli chodzi o budżet, to chciałbym wydać oczywiście jak najmniej ale bez kompromisów jeśli chodzi o wspomniane założenia.
Łącze posiadam od UPC 750 mbit na modemie Connect Box, który to planuję przełączyć w tryb bridge.
W to miejsce chciałbym wstawić router. Dalej jest switch który rozprowadza sieć po domu. Dom jest piętrowy.
Założenia:
1. Potrzebuję 3 źródeł wifi (a więc może być router przewodowy + 3 AP lub bezprzewodowy + 2 AP)
2. Sieć wifi powinna obsłużyć minimum moje łącze czyli 750mbit (w każdym razie od 5ghz oczekuję tej prędkości)
3. Router powinien obsłużyć prędkość minimum 750 mbit na wyłączonej akceleracji sprzętowej - to bardzo istotna kwestia. Jeśli się trafi ktoś kto się zna, to proszę o info co powinien spełnić router żeby to zapewnić? Moc CPU? Ilość CPU?
4. Switch nie ma PoE więc AP muszą być na zasilaczu (ale nie mam nic przeciwko temu, żeby wspierały również PoE)
5. Pół życia używałem tomato by shibby więc jeśli w router dałoby się wgrać freshtomato to byłby to nice-to-have, chybą że defaultowy soft pozwoli wszystko ogarnąć

Z góry dziękuję za podpowiedzi
 
Adooni
ok to na poczatek sprawdz jakie masz teraz IPv6 czy IPv4 https://www.whatismyip.com/ jak masz IPv6 to musisz do UPC zadzwonic aby zmienili na IPv4 gdyz tylko w tym dziala ConnectBox jako bridge.

Co do tomato to przy wylaczonym CTF nie bedzie nawet 500Mbit
Czy masz możliwość polączycwszystke AP wi-fi przwodem do routera?

Wyjasnij dlaczego Hardware acceleration ma być wyłaczone i dokladnie o której acceleracji sprzetowej mówisz gdyz np w przypadku OPNSense masz kilka https://docs.opnsense.org/manual/inte...tings.html
bedzie bardzo trudno podać router który spelni wymagania Twojego łacza bez HW acceleration dlatego raczej powinienes patrzec na OPNsense, pfsense albo OpenWRT i mini PC z prockiem min i5 3 generacji. Tutaj np wymagania co do hardware dla OPNsense https://docs.opnsense.org/manual/hard...dware.html

czy planujesz uzywac VPN i jaki protokol wireguard czy inny?
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
cantorre
W ConnectBox juz mam IPv4
[EDIT] Jesli router bylby przewodowy to moge go podlaczyc bezposrednio do AP (w tej chwili stoi na szafie bo jest bezprzewodowy [zasieg] . Moge go przestawic tzn schowac do szafy gdzie mam rozdzielnie i podlaczyc bezposrednio do kabli od AP)
Co do HW to chciałbym ustawić QoS. Fakt że problem byl wlasciwie tylko w zwiazku z torrentami, ktorych juz od dawna nikt nie sciaga. Ale jak juz mam kupowac cos nowego to chcialbym miec ta mozliwosc, no chyba ze cena bylaby z kosmosu. W kazdym razie z QoS zawsze chodzilo o to zeby nikt z domownikow nie przycinal pasma tak zeby nawet www nie dzialalo, plus ja duzo gram i moj komp mialby byc uprzywilejowany
VPN - nie.
Edytowany przez cantorre dnia 28-04-2022 19:00
 
Adooni
to tak np na dobrą sprawę najsilniejszy Ausus AX86U z włączonym QoS pociagnie łacze do 350Mbit. Adaptive QoS qw Asusach który z moich testow wynika że słabo działa pozwala na właczone CFT a ile pociagnie to nie wiem

w necie znajdziesz dużo info że przy łączu 500Mbit i wyzej QoS nie jest potrzebny ale to tylko dlatego że routery po prostu tego nie ciągną takie do 2 tyś. Cake QoS na silnym routerku 4rdzienie x1.8GHz pociągnie do 400Mbit https://www.snbforums.com/threads/cak...eds.75602/

ja testowałem OPNsense na łaczy 1Gbit z oni to nazywaja traffic shaping https://docs.opnsense.org/manual/shap...aping.html i działało super na HPE MS gen8

więc albo będziesz musiał zmienic założenia czyli bez QoS albo na RMerlin FlexQoS do 600Mbit albo samemu postawic router na mini PC. Ja też gramw MMO i z OPNsense nie mam żadnych problemow a w tym samym czasie np sciaga tez X torrentow co mam ustawione automatycznie na docker, transmision i sonarr, radarr.

Scalony z 28 kwietnia 2022 19:46:13:
ale ogolnie jak potrzebujesz 3AP to ja bym nie rowazał Asusa i jego AiMesh - jak dziala to OK ale czesto mi zrywał i przestałem to poleciać jakieś skrypty gry node sie rozlaczal albo tylko nie bylo netu itp raz przez tygodnie bylo Ok a czasami kilka razy dziennie padalo.

popatrz na UniFi i tansza alternatywę Omada
Edytowany przez Adooni dnia 28-04-2022 19:46
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
cantorre
Ok, to zakładając, że pójdę w kierunku OPNsense.
Załóżmy że już to postawiłem, skonfigurowałem i działa. Jak teraz rozgłosić WiFi po domu?
 
Adooni
ustawienie OPNsense/pfSense czy OpenWRT nie jest takie proste jak routera z tomato

wszystko zalezy jakie bedzisz mial AP czy bedziesz chcial to polaczyc jako accesspointy czy mesh itd. wszystk otrzeba szukac dogrywac jak np tutaj pracowali nad unifi pod OPNsense https://www.reddit.com/r/OPNsenseFire...velopment/
będziesz to ustawiał całe dni/ tygodnie. OPNsense to firewall z zalozenia wiec tam ustawiasz QoS, VPN, firewall a potem powinienes miec za tym router ktory bedzie robil za router i switch. Ja np dodalem karte sieciowa 4 portowa i zrobilem sobie tz LAN bridge. lub OPNsese uzyc tez jako router i pod niego podpiąc switch do którego potem AP opcji jest duzo. wi-fi tez da sie rozsylac bezposrednio z OPNsese ale wtedy trzeba szukać jaki modem pod pci-e zadziala itd.

jak nie masz doswiadczenia albo nie chcesz sie bawic to tak jak pisalem gotowy system kupic pod Unifi np z ER-12 albo Dream Machine + APki U6 Pro albo cos innego ale zapomnij o QoS na 750Mbit zlacze

poczytaj w necie posty na temat QoS i lacz okolo 1Gbit np tutaj https://www.reddit.com/r/HomeNetworki...it_speeds/
Edytowany przez Adooni dnia 28-04-2022 22:11
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
djwujek

Adooni napisał:

ok to na poczatek sprawdz jakie masz teraz IPv6 czy IPv4 https://www.whatismyip.com/ jak masz IPv6 to musisz do UPC zadzwonic aby zmienili na IPv4 gdyz tylko w tym dziala ConnectBox jako bridge.

Co do tomato to przy wylaczonym CTF nie bedzie nawet 500Mbit
Czy masz możliwość polączycwszystke AP wi-fi przwodem do routera?

Wyjasnij dlaczego Hardware acceleration ma być wyłaczone i dokladnie o której acceleracji sprzetowej mówisz gdyz np w przypadku OPNSense masz kilka https://docs.opnsense.org/manual/inte...tings.html
bedzie bardzo trudno podać router który spelni wymagania Twojego łacza bez HW acceleration dlatego raczej powinienes patrzec na OPNsense, pfsense albo OpenWRT i mini PC z prockiem min i5 3 generacji. Tutaj np wymagania co do hardware dla OPNsense https://docs.opnsense.org/manual/hard...dware.html

czy planujesz uzywac VPN i jaki protokol wireguard czy inny?


Opowiadasz bujdy ja na ruterze Asus RT-AC68U v3 na najnowszym tomato przy linku 866Mbps osiągam na paśmie 5Ghz spokojnie 520 Mbps i to przy wyłączonym CTF.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Adooni
@dwujek z włączonym QoS? przeczytaj post i potem odpowiadaj.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
cantorre
Czesc,
Jednak poddam sie z OPNsense, wole zweryfikowac oczekiwania, tzn odpuścić HW i QoS.
Jaki router możecie mi polecić, żeby mi posłużył kilka lat? Mój obecny router to RT-N66U i jego siła sygnału jest zadowalająca, także chciałbym żeby nowy router miał co najmniej taką moc. Dodatkowa rzecz to fakt, że router musi być leżący (nie zmieści się w pionie).
I do tego AP. W ustawieniach widzę że RT-N66U może być użyty jako AP. Nie wiem czy to jest stabilne. Ale na pewno potrzebuje jeszcze jednego dodatkowego AP - czego użyć żeby nie bujać się z problemami tylko raz ustawić i z głowy? Przypomnę że AP będzie podłączony do switcha.



[EDIT] Chciałbym z budżetem za router + AP zmieścić się w 800 zł. Chciałbym też, żeby router dźwignął to łącze 750 mbit zarówno po LAN jak i WiFi. Klientów WiFi na co dzień mam 15 z czego 2 to przystawki androidowe na których regularnie idzie VOD)
Edytowany przez cantorre dnia 29-04-2022 13:19
 
Adooni
no jak chesz zostac na tomato to Asus RT-AC66U_B1 tutaj specyfikacja https://wikidevi.wi-cat.ru/ASUS_RT-AC...T-AC66U_B1 w x-kom kosztuje 429zl
a jak bedziesz chical to i RMerlina mozesz potestować
do niego bez problemu podlaczysz obecny jako AP

z nowszych routerkow bardzo dobry jest AX86U ale to stojacy - Asus widze co chwilę cos nowego wypuszcza pogubic sie mozna

ogolnie to kupujesz online router nawet z odbiorem w sklepie odpalasz u siebie sprawdzasz jak nie pasuje to oddajesz - kupionego w sklepie nie oddasz
Edytowany przez Adooni dnia 29-04-2022 15:00
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
cantorre
Dzieki za info. A dodatkowy AP czym ogarnac? Jeden to bedzie stary router, a drugi?
 
Adooni
szczerze to nic tanszego niz AC66U_B1 ze stajni Asusa nie polece wiec ja bym kupił 2 na obu postawił tomato i jeden uzywał jako Router a 2 jako AP - jakby kiedys router padl to bedziesz mial 2 router - one tak naprawde dobre sa i beda trzymaly cene.
chyba ze chcesz uzywkę kupowac ale nigdy nie wiadomo ile pociagnie - mi np RT-N16 wysiadl po 11 latach wiec nie jest tak zle - teraz mam w kilku lokacjach przerobione AC56U, D-LInk DIR 878 z 2013/14 i wszystkie dzialają super.

ja np tez kiedys dążylem do zwiekszenia neta miałem nawet 1Gbit potem 500Mbit teraz 300Mbit a na nowym mieszkanku bedzie 150Mbit - tego zazwyczaj sie nie uzywa a dobre ustawienie QoS itp zalatwia tematy. Przy złaczy 750Mbit wątpię żeybś QoS nawet potrzebował bardziej wystarczy np przyciac torenty do 40MB sciaganie czy cos.

alternatywą byłoby Ubiquity ale 2AP porządne U6 Pro to juz ponad 1600zl i do tego jeszcze router okol0 1000 chodziłoby super ale to inna półka cenowa.

nawet robiąc coś na AsusWRT czy RMerlin bym kupił Asus RT-AX86U (1150zl) + 2 AP Asus RT-AX55 (2x 350zl) albo nawet 2x Asus RT-AX58U (2x 590zl)
tylko ten AiMesh Asusa kuleje od poczatku u niektórych dziala bez problemu a niektórym zrywa kilka razy dziennie trzeba nody resetowac itp Asus nie wie jak to rozwiazac wiec to loteria.

czy potrzebujesz wi-fi 6 jak tak to musisz zapomniec o tomato jak nie to AC66U_B1 styknie i będziesz zadowolony.
Edytowany przez Adooni dnia 29-04-2022 19:24
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
tamtosiamto

Adooni napisał:

przerobione AC56U, D-LInk DIR 878
a nie czasem dir 868?
nic nie mam
 
Adooni

tamtosiamto napisał:

Adooni napisał:

przerobione AC56U, D-LInk DIR 878
a nie czasem dir 868?

zgadza sie misclick 7-6 powinno byc D-Link DIR-868L
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
cantorre
Dzieki @Adooni, zakupiłem dwa AC66U_B1 i bede sie z nimi bawil

Mam jeszcze 2 pytania, nie chce zakladac nowych tematow, moze uda sie czegos dowiedziec

1. Mam w tej chwili taki sam SSID dla 2.4 i 5 ghz. Nigdy tak wczesniej nie robilem ale wydaje sie to wygodne. Jednak zauwazylem, ze moj tel siedzi non stop na 2.4ghz, nie przelacza sie nigdy na 5ghz nawet jak podejde do routera. Niby w niczym to nie przeszkadza, ale dla zasady, da sie jakos gdzies ustawic (np na ruterze) , zeby urzadzenia byly podlaczane do 5ghz jesli jest taka mozliwosc?
2. Niektore urzadzenia z kategorii IoT sa wpiete w WiFi i chcialbym, zeby nie mialy dostepu do urzadzen wewnatrz sieci. Mam stary router Belkin i w nim jest taka opcja jak "guest password" gdzie przynajmniej z opisu tej funkcji wynika ze urzadzenia podlaczone do sieci z uzyciem tego hasla nie beda widzialy local network. Mozna tak w asusie? Ewentualnie, jesli jest to bardziej zlozone, to prosze o jakies haslo ktore bede mogl wpisac w google, dzieki ktoremu pojde dalej z zagadnieniem (end game calej zabawy ma byc taki, ze IoT nie powinny widziec local network, ale powinny widziec serwer automatyzacji, do ktorego z kolei ja chce oczywiscie miec dostep z local network) {EDIT] nie chodzi mi o stworzenie oddzielnej sieci wifi jako goscinnej, to to wiem ze mozna
Edytowany przez cantorre dnia 01-05-2022 14:23
 
tamtosiamto
moze komus sie przyda - na allegro lokalnie wisi dir868l za 99 plus wysylka
nic nie mam
 
Adooni
@cantorre ja przy wi-fi radio 2.4 to od razu wylaczam bo mam u siebie 40+ UPC free Sad dodatkowo wi-fi to u mnie to ostatecznosc jak cos stoi i sie tego nie przenosi to idzie po kablu wiec po wi-fi mam tylko telefony i laptopy

Scalony z 01 maja 2022 19:32:29:
ale Ty chesz wgrywac na te ruterki tomato czy RMerlina np dla RMErlina jest cos takiego https://www.snbforums.com/threads/yaz...ent.45924/

Scalony z 01 maja 2022 19:36:48:
a pod tomato mozesz np zrobic cos takiego "isolated guest wi-fi"https://learntomato.flashrouters.com/...mato-vlan/
Edytowany przez Adooni dnia 01-05-2022 19:36
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
cantorre
Ponieważ jeszcze nie wgrałem freshtomato na RT-AC66U B1 (komunikat o invalid firmware - jeszcz nie odważyłem się z tym walczyć) póki co mam Merlina.
Stworzyłem sieć gościnną i na głównym routerze działa to dobrze. Niestety, AP, który rozszerza tę sieć nie robi sobie nic z ustawień na głównym routerze i przydziela urządzeniom adresy z sieci lokalnej (ujawnia się tu pewnie mój brak wiedzy).
Przypomnę, że moja topologia jest taka: router -> switch -> AP
Jak to zrobić? Cos już jednym okiem przeczytałem, że muszę stworzyć VLANY. Jeśli tak, to w Merlinie można to wyklikać? Bo jeśli tylko komendy, to ja chyba za cienki w to jestem. Z GUI jakoś może bym wyklikał...

[EDIT]
Na AP ustawiłem też sieć gościnną i póki co jest OK tzn urządzenia "trzymane" przez AP dostały pule IP z sieci gościnnej
[EDIT3]
Jednak nie jest OK, widzę że urządzenia jednak dostają IP z puli lokalnej

[EDIT2]
No ale urządzenia w sieci gościnnej są niedostępne z sieci lokalnej a mi zależy na tym żeby przynajmniej serwer automatyzacji je widział
Edytowany przez cantorre dnia 06-05-2022 13:28
 
Adooni
aby wgrac tomato musisz wgrac starszy soft RMerlina przez Firmawre restoration a potem dopiero FreshTomato. Nie pamiętam któy soft dlaetego sugerowałem abyś w nowym poscie w tomato spytal sie o to.
VLAN nie ogarniesz w RMerlinie czy na sofcie AsusWRT ale mozesz probować wiekszość sie poddaje https://www.snbforums.com/threads/how...lin.39860/

jak masz 2 AC66U_B1 to ustaw je w tryb AIMesh - 1 jako router an 2gi jako Node wtedy wszystko z nowe bedzie szło z routera głownego (przynajmniej na sofcie AsusWRT, niw wiem czy RmElrin juz to wprowadził)). Nie bawilem sie w RMerlin z AP do tego masz forum SNB https://www.snbforums.com/[url][/url]
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,422,516 unikalnych wizyt