20 Kwietnia 2024 17:03:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.8.247
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
asus aimesh
tamtosiamto
Duzo sie mowi o zle dzialajacym aimesh asusa, czy osoby, ktore maja ofw asusa moglyby napisac, jak to u nich dziala? Ja mam 3 asusy, aimesh po wifi i raz dziala raz nie, czy ktos ma moze wszysko po kablu? I jak to u was dziala?
nic nie mam
 
jurekk
U mnie dział to bezbłędnie po kablu.
Potrzebowałem właściwie tylko AP za ścianą żelbetową bo następował spory spadek siły sygnału a że i tv tam mam to podciągnąłem kabel i ustawiłem node aimesh.
Co tu mówić , działa jak ma działać. Choc tv i stacja laptopa podpięte tez kablem tam do node. Tylko komórki i jakieś tam Alexa itd elementy inteligentne mam podpięte po wifi.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
tamtosiamto
Ja ze wzgledu, ze kladzenie kabla to bedzie masakra w moim domu, zdecydowalem sie na laczenie aimesh po wifi, niestety jest kicha, kicha kicha. U rodzicow zrobilem kablem ponad rok temu i nic nie zglaszali mi, zeby rwalo. Od dawna podejrzewalem, ze wifi robi jakis problem, ale nie znalem nikogo, kto moze to potweirdzic, bo kazdy prawie pisze, ze rwie, ale nikt nie pisal czy polaczenie wifi czy kabel.

jurekk dzieki za info, teraz ide zmowic zdrowaske za spokoj moich nerwow, jak bede ciagac kabel po katakumbach.
nic nie mam
 
jurekk
Wiesz po kablu to jest takie typowe AP z fieczersami. Tyle sie od AP rozni sie tylko, ze wsio widać w panelu głownym, każde urządzenie itd.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Maniek91PL
testowałem takie coś, ale połączenie było po adapterach "co robią sieć lan po gniazdku" fajnie to działało . Chociaż prędkości nie większe niż +/- 80 mb, zależy pewnie od jakości "kabli prądowych" w ścianie
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
n-owicjusz
Pytanie jakie modele spinasz?
Jeśli ma to chodzić po wifi najlepiej aby rutery się widziały(po drodze nic nie stało , do tego 3 zakresowe lepiej się spisują), a w starym budownictwie to nie łatwe. Nawet na Rmerlinie czasami cie wiesza , można wtedy uruchomić automatyczny restart w nocy.
Jak masz okazje pociągnij kabel będzie niezawodnie .
 
Adooni
zakładam że problemy z aimesh asusa głownei wynikaja ze słabego zasiegu wi-fi. Nawet tutaj asus https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1...Q/1039645/ podaje max odleglosc routerkow 10-15 m i najlepiej zeby sie widzialy czyi przy scianach, stropie to sie robi max kilka metrow.
faktycznie po kablu aimesh dziala Ok.
a co do predkosci prezsylu tak jak przy reaperach jak odelglosc routera od noda jest na tyle duza ze sila sygnalu spada itd to i transfer slaby i zrywa.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
tamtosiamto
[quote name=n-owicjusz post=179296]Pytanie jakie modele spinasz?
[/quote]

Dslac68 i 2x ac66ub1, w panelu asusa sila.sygnalu max.

@Adooni
Niestety w moim przypadku zle zakladasz. Ogolnie jesli mam zasieg wifi, na tyle stabilny zeby korzystac normalnie z internetu, pinga nie gubi itd dlaczego mesh mialby rwac? Cos jest skopane i tyle. Myslalem, zeby kupic online 3 rutery mesh innego producenta i potestowac 2 tyg, ale ni mom casu jak na razie na zabawy, wiec pomysl zawisl w prozni.

Btw zapomnialrm dopisac, ze to nie jest tak, ze wifi rwie, to wyglada, jakby ruter sie restartowal, znika mi pelny zasieg, wifi z rutera node wraca dopiero po minucie czy jakos tak. W tym.czasie ciagle mam dosc slaby zasieg rutera glownego. Ruter node,kiedy uzywam go jako glowny dziala bez zarzutu, wiec wykluczam, ze jest cos z nim nie tak i zwalam wine na aimesh
Edytowany przez tamtosiamto dnia 27-12-2022 12:03
nic nie mam
 
jurekk
A próbowałeś wyłączc oszczedzanie energii w wfifi Profesional WMM APSD?
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
tamtosiamto
wylaczylem teraz, ale bez nadziei, ze cos to zmieni szczerze mowiac. Mam juz rj45 ale szukam checi, zeby sie tym zajac :/
nic nie mam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,192,547 unikalnych wizyt