Ogółem głosów: 419
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować. Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.167.189
Ataki na WPA
Kilkukrotnie wspominaliśmy o możliwościach ataku na standard szyfrowania WPA. Czas idzie do przodu, rodzą się nowe pomysły. Japońscy naukowcy zaprezentowali metodę pozwalającą na jeszcze szybsze pokonywanie zabezpieczeń. Co prawda większość osób i tak stosuje WPA2, ale zawsze warto wiedzieć o zagrożeniach czyhających tuż obok.
Cały artykuł o przełamywaniu WPA przeczytacie w serwisie Heise-online.
·obsy w 28 sierpnia 2009 ·
w Bugi · 2 Komentarzy · 8912 Czytań
·
Luka w punktach dostępowych Cisco
Problem występuje w puntach dostępowych Cisco obsługujących OTAP (Over-The-Air-Provisioning) i pozwala, dzięki wysłaniu do AP odpowiednio zmodyfikowanego pakietu, przejąc kontrolę and AP i tym samym wtargnąć do np. do sieci firmowej.
Pełny opis problemu dostępny jest w serwisie Heise-online.
·obsy w 26 sierpnia 2009 ·
w Bugi · 1 Komentarz · 8858 Czytań
·
DisplayLink
DisplayLink jest technologią pozwalającą na podłączenie wyświetlaczy (LCD) przez interfejs USB i używanie ich jako normalnych ekranów. Technologia ta jest już dostępna od jakiegoś czasu, dostępne są już także odpowiednie sterowniki w kernelu linuksa. Więc czemu nie wykorzystać tego w ... OpenWrt?
Niedawno informowaliśmy o koncepcji kosmicznego rutera Cisco, a teraz kolejna informacja z tej dziedziny: przekaźnik LRO stworzony przez NASA będący sztucznym satelitą naszego księżyca. Dzięki niemu możliwe jest przesyłanie danych do 461 gigabajtów dziennie dzięki technologii lamp elektronowych o fali bieżącej (TWT – Travelling-wave Tube) z lat '50 zeszłego wieku.
Całość artykułu dostępna jest w serwisie Webhosting.pl; dostępny jest także odpowiedni dokument stronie NASA.
Pamiętacie zapewne urządzenie SheevaPlug, czyli domowy serwer wpinany bezpośrednio w gniazdko elektryczne? Na świecie to urządzenie sprzedawane jest także pod nazwą Pogoplug, zawierające gotowe oprogramowanie, coś jak standardowy firmware dla ruterów. Oczywiście społeczność nie mogła zostawić tego ot tak i zrobiła własny system, nazwany... OpenPogo.
Całkiem OT: ale może komuś się uda. Za heise-online.pl:
"Firma ZyXEL obchodzi w sierpniu dwudzieste urodziny i z tej właśnie okazji organizuje konkurs Owner of the Oldest ZyXEL Product (Właściciel najstarszego produktu firmy ZyXEL). Osoby chcące w nim uczestniczyć są proszone o nadesłanie zdjęć przedstawiających właściciela wraz z modemem ZyXEL-a oraz podanie numeru seryjnego produktu. Fotografie należy umieszczać w specjalnym dziale firmowego forum. Mile widziane są też anegdoty związane z modemem – jak sprawował się przez lata, czy jeszcze działa, do czego służy teraz i tak dalej. Zwycięzcy konkursu otrzymają najnowsze urządzenia ZyXEL-a: adaptery sieciowe, urządzenia NAS (Network Attached Storage) i zestawy Powerline Starter Kit."
Na rynek wchodzi wiele nowych typów ruterów lepiej wyposażonych i bardziej atrakcyjnych (niekoniecznie cenowo). Zgodnie założeniami portalu wiele osób stara się zmodyfikować i uruchomić alternatywne oprogramowanie, napotykając przy tym na znane i całkiem nowe problemy. Potrzebne jest w takim przypadku wsparcie, a nie koniecznie jest ono udostępniane przez developerów danego firmware.
Dziennik Internautów podał informację, że mieszkańcy Piły, Krajenki, Ujścia i Wyrzyska znaleźli się w zasięgu systemu transmisji danych DOCSIS 3.0, wdrożonego przez lokalnego dostawcę internetu Asta-Net. Dzięki temu będą mieli dostęp do internetu o prędkości nawet 200 Mb/s.
Bezpieczeństwo sieci WiFi w Polsce na przykładzie Torunia
Kaspersky Lab przeprowadził mały rekonesans na ulicach Torunia mający na celu zbadanie zabezpieczeń sieci WiFi. Docelowo ma być też to przeprowadzone w innych miastach. Wyniki dały dokładnie to czego można było się spodziewać. Jak jesteście ciekawi wyników zapraszam do raportu wykonanego przez zespół Kaspersky Lab.
W sprzedaży dostępne jest gadżet pod nazwą Wi-Spy, będący analizatorem spectrum 2,4GHz. Ponieważ doskonale wiadomo z czego składa się to urządzenie można pokusić sie o samodzielną jego budowę, bazując na tych samych podzespołach. Sposób budowy opisany jest na witrynie homebrew 2.4GHz wi-fi spectrum analyzer. W dalszej części wiadomości film prezentujący jego możliwości.
· Łącznie użytkowników: 24,115 · Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.
overflow2
30-09-2024 20:53
Jaki aktualnie najtańszy router do tomato do openvpn?
maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach
maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności", więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.
servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.
maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?