19 Września 2024 23:49:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.16.218.240
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
co sie dzieje?
maggawi
mam wgrane do wrt54gl DD-WRT v24-sp1 jako klient ,w domu po kablu są obecnie dwa kompy
chodziło to ok jakies 3 miesiace.Dwa dni nie było łącza,bo dostawca miał awarie-wymiana anteny
dzis internet mam,jesli moją zewnetrzna antene podepnę bezposrednio do kompa do karty bezprzewodowej ,a gdy podepne ją pod linksysa to na kompie łącze sie tylko z linksysem a dalej juz nie,Wszystkie ustawienia są takie jakie były-co sie mogło stać?
zauwazyłam,że po tej wymianie anteny u dostawcy ,mam słabszy sygnał-wczesniej było 65% bezposrednio na kompie i 33% jak było podpięte po linksysa a teraz na kompie jest 55% a gdy antene podepne pod linksysa to pokazuje w zakłądce wirelles ,że jestem połączona jako klent,ale sygnał tylko 27-29%
Myślałam,że moze dostawca pokopał coś z TTL ale jak pinguję bramę to mam TTL64-to chyba ok,nie?
 
maggawi
minął ponad miesiąc,nie doczekałam sie odpowiedzi,-zadam pytanie inaczej:
internet mi chodzi-jest prawie ok-prawie,bo antene mam bezposrednio podpietą pod siciówkewkompie-wtedy jest sygnał ok 55-65 % zauważyłam,żejestto zalezneod pogody,np opady śniegu mżawka
Ale dlaczego mój wrt54gl tak redukuje tą moc sygnału???
jesli antena jest podpięta do linksysa to sygnał jest 27-35% w zależności jak wyżej
to samo było i na DD-WRT jak i na tomato,nie próbowałam na oryginalnym sofcie,bo nie wiem ,czy fabryczny chodzi jako klient
Czy to jest normalne u wrt54gl że tak obcina sygnał?czy ktoś to może potwierdzic?
A może to jest spowodowane tym ,że jest podpięta jedna antena a linksys ma normalnie dwie?(sprawdzałam na A i na B -to samo)
prosze o pomoc
 
p1vo
powodow moze byc wiele.
zaczynac od wiekszych zaklocen w eterze tworzonych przez inne sieci
poprzez zle zabezpieczona przed wilgocia antena (stad spadki sygnalu gdy pada) ew antena jest po prostu kiepska..

wrtk automatycznie wykrywa jakosc sygnalu na danej antenie i jako klient lepiej pracuje gdy podpieta jest tylko jedna.
http://wifia.pl/ - Kraina bezprzewodowo?ci.

/Linksys Wrt54GL - Tomato/TP-Link WR1043ND - OpenWrt/rsPro - OpenWrt/
 
maggawi
czy to zakłócenia w eterze,czy źle zabezpieczona przed wilgocią antena,czy w końcu -kiepska antena-
jaka by nie była antena lub przyczyna-skąd tak duża różnica sygnału NA TEJ SAMEJ ANTENIE??


 
wol2
Opcje są 2.

Najbardziej prawdopodobne jest to że najzwyczajniej w świecie komp inaczej oblicza moc sygnału niż linksys. Jak byś spróbował na kompie postawić linuxa w możliwie najbardziej zbliżonej wersji to by się okazało że jest to samo.

Druga możliwość to złącze na kablu anteny ma lepszy styk na gnieździe kompa niż na wrteku (może gniazdo w kompie masz pozłacane ? Grin)

Jak chcesz sobie ładnie sprawdzić sygnał to wykorzystaj net stumblera, pokazuje fajne wykresy ale nie działa na viście.
Edytowany przez wol2 dnia 30-12-2009 11:12
 
maggawi
gnizdko w sieciówce rzeczywiscie jest pozłacane do wrteka łączę sie przez przejściówke bo jest inne złącze niż w karcie sieciowej- dzisiaj sprawdzałam,to mam na kompie 56Mb/s a jak przez wertka to 18Mb/s czasem 24
Mam na kompie oprócz xp ubuntu 9.10-jaki program na linuxa odpowiednik net stumblera?
 
wol2

Cytat

maggawi napisał/a:
do wrteka łączę sie przez przejściówke

imho conajmniej na 30% wina leży po stronie przejsciówki, ale nie mam z tym zbyt dużego doświadczenia praktycznego.

na łubuntu możesz sobie jako root wpisać polecenie

Cytat

iwconfig

to ci poda dużo fajnych parametrów Grin Jeżeli coś graficznie to GOOGLE mówi że Kismet jest całkiem całkiem.

To że masz na routerze tylko 17mbit to akurat jest pikuś bo łącze rzeczywiste i tak masz pewnie wolniejsze, więc wystarczy żeby router pokazywał 2x tyle co wykupiłeś (no chyba ze jakiś ciekawy lan jest). Ważne jest czy łącze nie gubi pakietów. Najlepiej sobie zapuścić pinga na pare minut i patrzeć ile jest strat.
 
maggawi
jezeli antena jest bezposrednio w kompie podpieta to pingi ida ok a jak przez wrtka to gubi się czasem i 10-15%
bede musiała zaprzegnąć kogoś do zmiany wtyczki ,żeby do wrtka było bez przejsciówki
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,057,214 unikalnych wizyt