28 Marca 2024 23:12:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.224.90.25
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Rtorrent + rutorrent = nowa alternatywa dla transmission
kille72
Mam nadzieje ze @shibby skompiluje rtorrenta 0.9.2.

BTW..php 5.3.x lub 5.4.x tez by sie przydalo do optware...

 
jeruzalem
Moglibyście napisać jak się sprawuje rtorrent 0.9.2 w porównaniu do transmission - obciążenie, użycie pamięci?

PS.
Nowsze wersje wymagają podobno nowszych bibliotek/nagłówków, więc są tylko na entware.

 
przemasisko

Cytat

kille72 napisał(a):

Mam nadzieje ze @shibby skompiluje rtorrenta 0.9.2.

BTW..php 5.3.x lub 5.4.x tez by sie przydalo do optware...


O właśnie. Bardzo by się przydało PHP 5.3.x. No i Lighttpd w SSLu. Tego brakuje w Optware.

 
naiLo
Prosimy o PHP 5.3.x. na optware mozna by wtedy postawić owncloud


Powered by ASUS RT-N16 + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-084V K26 USB AIO + SAMSUNG S2 PORTABLE 1TB
 
limek34
Mam problem - wszystko wg tutoriala zrobione tak jak byc powinno wlacznie z poprawkami, i tak gdy odpalam /opt/etc/init.d/rtorrent start wyskakuje mi cos takiego:

Starting rtorrent with dtach on /tmp/rtorrent ...
Configuration's setting are located in /opt/etc/rtorrent.conf
done.

Odpalam rutorrent 3.4 i wyskakuje mi wiadomosc, lista torrentow nie dostepna nie mozna polaczyc sie z rtorrentem. Ok, wiec sprawdzam rtorrenta w konsoli przez /opt.etc/init.d/rtorrent attach i nic nie wyskakuje. Ok to odpalam rtorrenta w ten drugi sposob - jakby normalnie w konsoli przez
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf i spoko rtorrent sie uruchamia, wszystko jest ok, odswiezam rutorrenta - rowniez go zalapal, dodaje torrenty i wszystko super sie sciaga, w htopie mi tylko pokazuje 96% proca na 3500l v2. Nawet gdy nie sciagam torrentow. Pytanie moje jest, jak zrobic zeby ten rtorrent jednak sie uruchomil w tle ze skryptu z firewalla - bo gdy ze skryptu go uruchamiam w konsoli przez linijke dodana do firewalla -
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf tez sie uruchamia tylko no ten proc mi leci na 96%.

 
branetre

Cytat

limek34 napisał(a):

Mam problem - wszystko wg tutoriala zrobione tak jak byc powinno wlacznie z poprawkami, i tak gdy odpalam /opt/etc/init.d/rtorrent start wyskakuje mi cos takiego:

Starting rtorrent with dtach on /tmp/rtorrent ...
Configuration's setting are located in /opt/etc/rtorrent.conf
done.

Odpalam rutorrent 3.4 i wyskakuje mi wiadomosc, lista torrentow nie dostepna nie mozna polaczyc sie z rtorrentem. Ok, wiec sprawdzam rtorrenta w konsoli przez /opt.etc/init.d/rtorrent attach i nic nie wyskakuje. Ok to odpalam rtorrenta w ten drugi sposob - jakby normalnie w konsoli przez
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf i spoko rtorrent sie uruchamia, wszystko jest ok, odswiezam rutorrenta - rowniez go zalapal, dodaje torrenty i wszystko super sie sciaga, w htopie mi tylko pokazuje 96% proca na 3500l v2. Nawet gdy nie sciagam torrentow. Pytanie moje jest, jak zrobic zeby ten rtorrent jednak sie uruchomil w tle ze skryptu z firewalla - bo gdy ze skryptu go uruchamiam w konsoli przez linijke dodana do firewalla -
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf tez sie uruchamia tylko no ten proc mi leci na 96%.
Ile procesów rtorrent masz w htop ? W firewall najpierw wstawiaj parametr który zatrzyma rtorrenta a potem dopiero sleep 5 i start rtorrent-a inaczej będzie się przy każdym przeładowaniu firewall ponownie odpalał aż do zamulenia routera Uprawnienia na katalogi porobiłeś ? Ja zawsze na wszystko robiłem chmod -R /katalog Wiem ze tak się nie robi ale rtorent jest trochę kapryśny pod routerem Osobiście polecam transmission wbudowane w stabilne wersje @shibby Zawsze działa i problemów nie robi Pozdrawiam


Edytowany przez branetre dnia 25-07-2012 09:23
 
limek34
w htop tylko ten odpalony z -o import /opt/etc/rtorrent.conf nic innego, normalnie mam proc na 2%. Zaraz po resecie to sprawdzalem. Ok wrzucilem teraz cos takiego do firewalla zeby sie nie zapetlalo i mam:

#rtorrent
/opt/etc/init.d/rtorrent stop
sleep5
/opt/etc/init.d/rtorrent start
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
/opt/etc/init.d/S80lighttpd start

ale dalej to samo: http://www.wgraj.org/zdjecie/102623 jak widac.

 
krisan
@limek34
Czy takie coś (wysokie cpu) pojawia ci się gdy nie masz rtorrenta wpisanego do firewalla/crona/etc a uruchamiasz go ręcznie?

Nie używam rtorrenta, ale jeśli chodzi o twój problem to... spróbuj zdiagnozować przyczynę lub źródło.
ps i htop już znasz, więc teraz:
lsof (np.: lsof | grep rtorrent)
Później może strace (np. : strace rtorrent /strace -p [PID])
Oba programy w repozytorium. Więcej informacji @google. Ew. pisz tutaj Smile


[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
branetre
@limek34 Tak z ciekawości zapytam Jakie ty masz łącze ?
Pamiętaj że rtorrent może zasobożerny nie jest ale jak by tak zsumować wszystkie usługi które muszą działać by on sam działał to może się okazać że transmission będzie lepszym wyborem


Edytowany przez branetre dnia 25-07-2012 09:51
 
Barticf
Mi piszę [07.08.2012 18:39:03] Zła ścieżka do rTorrenta. Sprawdź, czy jest uruchomiony. Sprawdź też ustawienia $scgi_port oraz $scgi_host settings w config.php oraz scgi_port w pliku konfiguracyjnym rTorrent. co zrobić ?

 
branetre
Sprawdzić to co piszę Smile Czasem też jest problem z uprawnieniami do katalogu z plikami rtorrent


Edytowany przez branetre dnia 07-08-2012 20:49
 
Barticf
wszedzie mam drwxr-xr-x

 
labik

Cytat

limek34 napisał(a):

Mam problem - wszystko wg tutoriala zrobione tak jak byc powinno wlacznie z poprawkami, i tak gdy odpalam /opt/etc/init.d/rtorrent start wyskakuje mi cos takiego:

Starting rtorrent with dtach on /tmp/rtorrent ...
Configuration's setting are located in /opt/etc/rtorrent.conf
done.

Odpalam rutorrent 3.4 i wyskakuje mi wiadomosc, lista torrentow nie dostepna nie mozna polaczyc sie z rtorrentem. Ok, wiec sprawdzam rtorrenta w konsoli przez /opt.etc/init.d/rtorrent attach i nic nie wyskakuje. Ok to odpalam rtorrenta w ten drugi sposob - jakby normalnie w konsoli przez
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf i spoko rtorrent sie uruchamia, wszystko jest ok, odswiezam rutorrenta - rowniez go zalapal, dodaje torrenty i wszystko super sie sciaga, w htopie mi tylko pokazuje 96% proca na 3500l v2. Nawet gdy nie sciagam torrentow. Pytanie moje jest, jak zrobic zeby ten rtorrent jednak sie uruchomil w tle ze skryptu z firewalla - bo gdy ze skryptu go uruchamiam w konsoli przez linijke dodana do firewalla -
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf tez sie uruchamia tylko no ten proc mi leci na 96%.


Mam to samo.Coś mi skrypt uruchamiający z 1 postu nie działa.Na razie odpalam rtorrenta z palca w screenie

rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf

ale jak umrze elektrownia to już rtorrent się nie podniesie.W idlu jak nic nie ściąga htop pokazuje 6-7 % CPU.Jak zrobić , żeby rtorrent uruchamiał się w tle po restarcie routera ?


Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
Pirek

Cytat

labik napisał(a):

[quote]limek34 napisał(a):

Mam problem - wszystko wg tutoriala zrobione tak jak byc powinno wlacznie z poprawkami, i tak gdy odpalam /opt/etc/init.d/rtorrent start wyskakuje mi cos takiego:

Starting rtorrent with dtach on /tmp/rtorrent ...
Configuration's setting are located in /opt/etc/rtorrent.conf
done.

Odpalam rutorrent 3.4 i wyskakuje mi wiadomosc, lista torrentow nie dostepna nie mozna polaczyc sie z rtorrentem. Ok, wiec sprawdzam rtorrenta w konsoli przez /opt.etc/init.d/rtorrent attach i nic nie wyskakuje. Ok to odpalam rtorrenta w ten drugi sposob - jakby normalnie w konsoli przez
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf i spoko rtorrent sie uruchamia, wszystko jest ok, odswiezam rutorrenta - rowniez go zalapal, dodaje torrenty i wszystko super sie sciaga, w htopie mi tylko pokazuje 96% proca na 3500l v2. Nawet gdy nie sciagam torrentow. Pytanie moje jest, jak zrobic zeby ten rtorrent jednak sie uruchomil w tle ze skryptu z firewalla - bo gdy ze skryptu go uruchamiam w konsoli przez linijke dodana do firewalla -
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf tez sie uruchamia tylko no ten proc mi leci na 96%.


też mam tak samo uruchamiam

rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
i dostaję


( 0:34:01) Using 'epoll' based polling.
( 0:34:01) Using 'epoll' based polling.
( 0:34:01) Using 'epoll' based polling.
( 0:34:01) The SCGI socket is bound to a specific network device yet may still pose a security risk, consider using 'scgi_local'.
( 0:34:01) Closed XMLRPC log.
( 0:34:01) Could not read resource file: ~/.rtorrent.rc


Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
aramisrobi

Cytat

Pirek napisał(a):

Cytat

labik napisał(a):

[quote]limek34 napisał(a):

Mam problem - wszystko wg tutoriala zrobione tak jak byc powinno wlacznie z poprawkami, i tak gdy odpalam /opt/etc/init.d/rtorrent start wyskakuje mi cos takiego:

Starting rtorrent with dtach on /tmp/rtorrent ...
Configuration's setting are located in /opt/etc/rtorrent.conf
done.

Odpalam rutorrent 3.4 i wyskakuje mi wiadomosc, lista torrentow nie dostepna nie mozna polaczyc sie z rtorrentem. Ok, wiec sprawdzam rtorrenta w konsoli przez /opt.etc/init.d/rtorrent attach i nic nie wyskakuje. Ok to odpalam rtorrenta w ten drugi sposob - jakby normalnie w konsoli przez
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf i spoko rtorrent sie uruchamia, wszystko jest ok, odswiezam rutorrenta - rowniez go zalapal, dodaje torrenty i wszystko super sie sciaga, w htopie mi tylko pokazuje 96% proca na 3500l v2. Nawet gdy nie sciagam torrentow. Pytanie moje jest, jak zrobic zeby ten rtorrent jednak sie uruchomil w tle ze skryptu z firewalla - bo gdy ze skryptu go uruchamiam w konsoli przez linijke dodana do firewalla -
rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf tez sie uruchamia tylko no ten proc mi leci na 96%.


też mam tak samo uruchamiam

rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
i dostaję


( 0:34:01) Using 'epoll' based polling.
( 0:34:01) Using 'epoll' based polling.
( 0:34:01) Using 'epoll' based polling.
( 0:34:01) The SCGI socket is bound to a specific network device yet may still pose a security risk, consider using 'scgi_local'.
( 0:34:01) Closed XMLRPC log.
( 0:34:01) Could not read resource file: ~/.rtorrent.rc


Polecam transmision mam taki sam sprzet i śmiga aż miło .


ASUS RT-N16
Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-088-PL K26 USB AIO
 
labik

Cytat

aramisrobi napisał:

Polecam transmision mam taki sam sprzet i śmiga aż miło .


Ja też mam taki sam sprzęt i nie jest wcale miło.Przy ściąganiu jednego pliku 1,5 GB potrafi się wywalić dwa razy.Fakt podniesie się po ustawionym czasie ale.....fałszuje już tym statystyki uploadu , downloadu co na niektórych trackerach może być uznane za cheating.Konsolowy rtorrent jeszcze się nie wywalił ani razu.To że rutorrent z lighttpd czasami zawodzą hmmm generalnie nie są mi potrzebne :)

Gdyby ktoś potrzebował jest to skrypt uruchamiający rtorrenta w screen-ie:

opt/etc/init.d/rtorrent


#!/bin/sh

case "$1" in
  start)
    echo "Starting rtorrent in screen ..."
    rm -r /tmp/rtorrent 2> /dev/null
    rm -r /tmp/mnt/torrenty/session/rtorrent.lock 2> /dev/null
    screen -S rtorrent -dm  rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
    echo " "
  ;;
  stop)
    echo -n "Stopping rtorrent..."
    kill -9 `pidof SCREEN` > /dev/null
echo " "
  ;;
esac
exit 0
}


Startujemy :
/opt/etc/init.d/rtorrent start
i analogicznie stop.

Połączony z 30 wrzesień 2012 13:22:31:
a teraz kilka spostrzeżeń linksysmaniaka (nowa ranga ?).Rtorrent chodzi nieprzerwanie od 2 tygodni na wymagającym prywatnym trackerze .Nie wywalił się ani razu.Łapie peer-ów w locie nie to co mułowate transmission (tak zachwalane).Rutorrent to inna bajka trochę bardziej wymagająca.Jeśli ktoś chce stabilności i nie boi się konsoli to nie ma chyba ? nic lepszego do routera.To moje zdanie :)


Edytowany przez labik dnia 30-09-2012 13:22
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
labik

Cytat

house napisał(a):
całość lata na omv jako plugin, cache dysku wyłączony - jak dla mnie rewelacja...
instalacja i konfiguracja rtorrent to droga przez pokrzywy... moim zdaniem. co do stabilności to może jest lepszy ale wtrynia zasoby ile mu się da... czasami jego operacje i/o na plikach dowalają tak maszynę że hej a w transmission można tym sterować więc nie wiem dlaczego się tu psy wiesza na nim Smile


To ja nie wiem house Angry Może ten mój RT-N16 jest jakiś wybrakowany pomimo ,że wszystko chodzi.Przy łączu 30 Mb/s transmission umiera , zdycha lub nie wiem co tam jeszcze jak ludkowie zarzucą kilka shelli 100/100 MB/s.Nie mam odpalonych wiele usług Wink tylko lighttpd,php,mysql no i czasami pyload.Masakra


Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
labik

Cytat

house napisał(a):[/url]
no tak, tylko ja go mam na itx... uważam ,że router nie nadaje się do takich prędkości Smile ale pamiętam czas kiedy transmission ganiało mi na dlinku dns-323 Smile do 10mbit i koniec, powyżej jakiś nas (i to też do 40kliku mbit) lub itx


no to się dogadaliśmySmile Jak postawię to na itx-ie to zacznę narzekać inaczej Smile


Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
labik
ale chce się z tej platformy wycisnąć co się da Wink i rtorrent robi to lepiej niż transmission (moje odczucie- demokracja jest).

Połączony z 30 wrzesień 2012 19:25:57:
a tak w ogóle przewaliłem trochę ofert kont shell i jakoś mało jest w nich transmission czyli nie jest takie słodkie jak je malują Pfft


Edytowany przez labik dnia 30-09-2012 19:25
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
labik
Cieszę się ,że ktoś ma podobne odczucia do moich Grin . Zgłębiłeś temat że hoho dzięki czemu mam na telefonie TorrentToise (którego znaleźć nie mogłem) . Co do komunikacji z trackerem certyfikatem SSL to prześlę Ci PM bo na jednym z prywatnych trackerów jest rozwiązanie a nie chciałbym go tu podawać bo jak prywatny to prywatny.


Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,429,751 unikalnych wizyt