19 Kwietnia 2024 15:58:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.14.142.189
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Rtorrent + rutorrent = nowa alternatywa dla transmission
shibby
wgraj transmission i bedzie ok


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
wiewior7
Cześć, mam taki problem z rtorrentem i rutorrentem. Zainstalowałem wszystko według instrukcji na moim tomato, i po uruchomieniu przeglądarki i po podłączeniu do rutorrenta niby uruchamia się prawidłowo żadnych błędów nie pokazuje... jednak jak naciskam Dodaj torrenta pokazuje pliczek naciskam dodaj w rutorrencie pokazuje się komunikat: Torrent został prawidłowo dodany do rtorrenta jednak nie dodaje tego torrenta. Nie wyświetla się w listach rutorrenta Wygląda to tak: http://img831.imageshack.us/i/5202627...26279.jpg/ Może ktoś pomoc?? Co może być źle??


Edytowany przez wiewior7 dnia 26-01-2011 19:55
 
neotix
Znalazłem chyba dwa błędy (jeden na pewno) w pliku rtorrent

w tutorialu jest

Cytat

echo "Starting rtorrent with dtach on ${RTORRENT_SOKET} ..."


a powinno być

Cytat

echo "Starting rtorrent with dtach on ${RTORRENT_SOCKET} ..."


dodatkowo przy uruchamianiu rtorrenta wyskoczył mi komunikat

Cytat

root@CrazyDancer:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/rtorrent start
Starting rtorrent with dtach on /tmp/rtorrent ...
/opt/etc/init.d/rtorrent: line 18: /opt/etc/rtorrent.conf: Permission denied
Configuration's setting are located in /opt/etc/rtorrent.conf
done.


zobaczyłem co jest w 18 linijce i chyba tam jest błąd

Cytat

/opt/bin/dtach -n ${RTORRENT_SOCKET} /opt/bin/rtorrent -n -o import=
${RTORRENT_CONF}


wydaje mi się, że powinno być w jednej linii (ja zmieniłem i powyższy błąd już nie występuje)

Mam pewien problem z połączeniem się za pomocą rutorrenta.
Wszystko zainstalowałem zgodnie z instrukcją i raczej starałem się nie robić literówek.
Po instalacji i restarcie routera chciałem się połączyć przez rutorrenta wiec wpisałem zgodnie z instrukcją ip routera i port 9091
Pojawiło się okienko logowania i po wpisaniu poprawnego loginu i hasła wyskoczył mi komunikat 404 - Not Found


Edytowany przez neotix dnia 31-01-2011 23:58
Netgear WNR3500L + tomato-K26USB-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-031H-Ext by shibby
 
drum
Witam
Od wczoraj mam tomato na routerze netgear wnr3500l, zainstalowałem OptWare i zabrałem się za instalację "Rtorrent + rutorrent = nowa alternatywa dla transmission", doszedłem do 3 kroku i mam problem z

Ściągamy ze strony autora plik:
wget http://rutorrent.googlecode.com/files/rutorrent-3.0.tar.gz


Zawartość rozpakowujemy do /opt/share/www/torrent

Nie wiem jak rozpakować, nie mam doświadczenia z linuksem, dlatego pytam.

 
ti_punch

Cytat

wiewior7 napisał(a):
Cześć, mam taki problem z rtorrentem i rutorrentem. Zainstalowałem wszystko według instrukcji na moim tomato, i po uruchomieniu przeglądarki i po podłączeniu do rutorrenta niby uruchamia się prawidłowo żadnych błędów nie pokazuje... jednak jak naciskam Dodaj torrenta pokazuje pliczek naciskam dodaj w rutorrencie pokazuje się komunikat: Torrent został prawidłowo dodany do rtorrenta jednak nie dodaje tego torrenta. Nie wyświetla się w listach rutorrenta Wygląda to tak: http://img831.imageshack.us/i/5202627...26279.jpg/ Może ktoś pomoc?? Co może być źle??



Mam ten sam problem ...
Nie ma tutaj odpowiedzi: http://code.google.com/p/rutorrent/is...ail?id=459
I nie były w stanie ...Angry

 
bulsky
Spróbuj zastosować wersję firmware na jajku K24, powinno być ok. Of couse na wlasną odpowiedzialność

 
mieszk3

Cytat

bulsky napisał(a):
Spróbuj zastosować wersję firmware na jajku K24, powinno być ok. Of couse na wlasną odpowiedzialność

Jesli masz Netgeara WNR3500L to nie rob tego! Tam musi byc k26, MISPR2, USB. Jak masz problem z rtorrent to zainstaluj transmission. Na tym routerze dziala ok i instalacja jest prosta.


Asus RT-AC66U + FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
 
shibby
naprawde na takim netgearze czy asusie transmission chodzi wysmienicie. Nie komplikujcie sobie zycia rutorrentem Wink


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belmondo
Czy ktoś zna rozwiązenie problemu niskiego upload'u z rutorrenta? Mój provider daje mi upload 500kb/s jednak na tym kliencie mogę uzyskać nawet transferu na poziomie 30 kb/s? Skąd taka róznica, jestem pewien ze uploadowany torcik ma odbiorców w sieci i po uruchomieniu torent'a na laptopie wysyła z prędkosciami łacza. Cym może byc to spowodowane, porty sa otwarte wg.instrukcji z forum.


Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
shibby
belmondo wgraj sobie tomato z transmission i napewno z uploadem problemow mial nie bedziesz Wink


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belmondo
Wersja Tomato z Transm...muliła mojego Asusa, niewiedziec czemu. Ten Asus powinien byc stabilny jak skała przy takich serwisach. Nie ustawiałem QS wiec moze z tym jest problem. Którą wersje Tomato proponujesz, ew jakies ustawienia aby wszytsko było wydajne...

PS. Rtorrent zalicza ciagle timeouty, zwieszki.


Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
shibby
od 4 dni mam wgrana wersje 045 na netgearze (a wiec slabszy sprzet niz asus) i spokojnie daje rade.


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jabol91
Mam wl500gpv2 z wgranym rtorrentem + rutorrentem, chcę aby rtorrent wysyłał mi emaila z powiadomieniem o skończonym pobieraniu. W .rtorrent.rc dodałem linie

system.method.set_key = event.download.finished,notify_me,"execute=/tmp/local/root/mail.sh,$d.get_name="

jako klienta maila używam nail. Skrypt mail.sh wywoływany z konsoli działa jednak nie wiem dlaczego rtorrent go nie uruchamia. Ma ktoś może jakiś pomysł?

EDIT:
Problem rozwiązany, wystarczyło nadać rtorrentowi prawa roota


Edytowany przez jabol91 dnia 28-03-2011 22:56
 
themo
Ok udało mi się poinstalowac optware,rtorrent,rutorrent, ale mam kilka zgrzytów. Oto one:
rTorrent uruchomił się tylko za pierwszym razem, oczywiście też wyskoczył komunikat jak koledze KenyBDG

Cytat

KenyBDG napisał(a):
odpalam rtorrent start i dostaje komunikat

(16:58:29) Using 'select' based polling.
(16:58:29) Could not read resource file: ~/.rtorrent.rc
(16:58:29) Could not open file: "attach"
[Throttle off/off KB] [Rate   0.0/  0.0 KB] [Port: 6945] [U 0/0] [D 0/0] [H 0/3

shibby napisał(a):
nie wskazales configa z /opt/etc/ i szuka go w katalogu domowy roota czyli ~/.rtorrent.rc


jak mam go wskazać lub w którym pliku?
Teraz cały czas pokazuje, kiedy chce uruchomić rtorrent w putty. Takie coś:

Cytat

rtorrent: Error in option file: ~/.rtorrent.rc:7: Invalid start of name.

Edytowałem ten plik i powinno działać... chyba że zły plik edytowałem..:o :)

Cytat

zadzior napisał(a):
Witam, wziąłem się niedawno za optoware i na starcie zgłaszam się do Was o pomoc, mam problem z uruchomieniem torrenta , wywala mi taki błąd...

JS error: [http://192.168.1.1:9091/js/stable.js : 1434] Nie można uzyskać właściwości RtbR1;: obiekt jest pusty lub niezdefiniowany

ten bład pokazuje mi się w dzienniku ruTorrent i nie wyświetla ściaganych torrentów(wszędzie 0), które cały czas się ściagają bo mogę je podglądnąć na stronie portalu z torrentami.

Jakieś rady? :)

 
jeruzalem
Myślę, że warto byłoby dodać informację o server.event-handler = "poll" do tutoriala, a także wzmiankę o tym, że moduły RPC są zbędne jeśli zależy nam tylko na serwerze i PHP.
Szczególnie, że często inni się odnoszą do tego tematu jako sposobu na instalację serwera WWW.
Jeszcze uwaga do skryptu startowego. "Restart" pozostawia "osierocone" instancje PHP, więc należałoby skrypt uzupełnić o "kill" dla nich przy restarcie. Smile

Przejrzałem config w temacie o Transmission, przydała by się uwaga, że w konfiguracji jest włączony scheduler i limity. Z mojej strony moge dodać, że ograniczenie ilości połączeń na torrent nie zmniejsza szybkości pobierania (szczególnie na prywatnych trackerach), a potrafi obniżyć zapotrzebowanie na czas procesora.

Przydała by się też wzmianka o Transmission remote GUI.



Sorry, że tak wszystko w jednym poście. Pozdro.

 
nmts
Interesuje mnie wyłącznie lighttpd, ale ponieważ w tutorialu jest o nim wzmianka więc nie będę zakładał nowego tematu. Zainstalowałem go, jednak nie chce korzystać z rutorrent dlatego nie ściągałem configa. Z tego co widzę to port domyślnie jest 8081, a nie 9091. Dodałem linijkę do firewalla i zrestartowałem. O czym zapomniałem lub czego nie wiem? Czy powinien działać adres: http://192.168.1.1:8081/ ?

@Solved
Nie miałem ustawionego server.event-handler = "poll"...


Edytowany przez nmts dnia 26-06-2011 13:38
 
hermes-80
Jest mały błąd w tutku, a mianowicie literówka w pliku startowym rutorenta.


echo "Starting rtorrent with dtach on ${RTORRENT_SOKET} ..."

echo "Starting rtorrent with dtach on ${RTORRENT_SO[color=#ff0000][b]C[/b][/color]KET} ..."

Oraz dla nowych kompilacji warto dodać wzmiankę, że należy zmienić ścieżkę również w tym samym pliku:


rm -r /mmc/download/session/rtorrent.lock 2> /dev/null


rm -r /[color=#ff0000][b]nas[/b][/color]/download/session/rtorrent.lock 2> /dev/null


Połączony z 31 sierpień 2011 00:07:26:

Shibby czy mógłbyś skompilować pod tomato nowego rtorenta:

- http://libtorrent.rakshasa.no/downloa...2.9.tar.gz
- http://libtorrent.rakshasa.no/downloa...8.9.tar.gz


Edytowany przez hermes-80 dnia 31-08-2011 00:07
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby
niestety nie udaje mi się skompilować rtorrenta. libtorrent poszedł bez mysła. Będę temat drążył w wolnym czasie.


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
labik
tak z ciekawości zarzuciłem dziś rtorrenta z rutorrentem.Miałem kiedyś do czynienia z konsolowym rtorrent a dziś na shellu mam rutorrenta.No to nadszedł czas sprawdzić to na routerku.Gały mi się otworzyły jak 5 zeta.Jak rt zaczął wysyłać z prędkością 3Mb/s z pendriv-a.Chodzi równolegle z transmisssion.Testów czas zacząć Grin


Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
kobrawerde
A ja mam pytanie ...czasem trzeba zrestartować router i niestety rtorrent doknuje ponownego sprawdzania torcików :-( od biedy jeśli mały ale taki 25GB ...opcja : check_hash = no w konfigu nie pomaga.
I jeszcze jedno .... wersja rtorrenta z paczki optware to: rtorrent_0.8.6-1_mipsel.ipk ....niestety niktore trakery banują tą wersję :-( akceptują tylko stabilną : 0.8.9 ciekawe czy będzie aktualizacja :-) . W entware jest wersja : rtorrent_0.9.1-1_entware.ipk to niestety też lipa


Edytowany przez kobrawerde dnia 20-04-2012 23:08
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,169,565 unikalnych wizyt