25 Kwietnia 2024 06:57:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.14.150.55
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[Artykuł] Jakie tomato będzie dla mnie najlepsze? - odpowiedź na odwieczne pytanie
Tal-Rash
Shibby nie mogę. Wyskakuje mi: File is too big to fit in MTD
Tak wiem gówno mam nie router... Marzy mi się RT-N16 ale ciągle mam inne wydatki i nie mogę sobie pozwolić Sad
 
shibby
ok to spróbuj wersje miniipv6 lub w ostatecznosci nawet i mini

tu lunk do miniipv6
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-070V-ML/tomato-K26-1.28.905xRAF-ML-MIPSR1-070V-MiniIPv6.trx
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
rozkmina

Cytat

shibby napisał(a):

@rozkmina - http://tomato.groov.pl/K26/build5x-070V-ML/tomato-K26USB-1.28.905xRAF-ML-MIPSR2-070V-BT.trx

@tal-rash - to jest mips1 bez usb prawda? jezeli tak to wgraj ten bedzie pasowal
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-070V-ML/tomato-K26-1.28.905xRAF-ML-MIPSR1-070V-Std.trx


Działa super! Dziękuje shibby Smile
 
krzynek1
Witam, potrzebuję tomato z obsluga kart SD oraz dzialajacym poleceniem ftpget/put, z tego co zorientowalem się to wlasciwa bedzie wersja miniipv6mips1

moj router to wrt54gl

czy mam rację ? zależy mi na wersji minimalistycznej, ew optware bym sobie dogral ;]
 
hermes-80
http://tomato.groov.pl/K24/build5x-07...SD-VPN.trx Tylko ten ma wkompilowane obsługe kart SD - inaczej poszukaj na stronie słodkiego : http://gemini.net.pl/~slodki/tomato-s...-sdhc.html
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
szymko1995
Witam, chciałbym się przywitać i zapytać o najlepsze tomato dla wnr3500l. Potrzebuję torrenta, ftp, media serwer.
Dla świętego spokoju wziąłbym MEGA/MEGA-VPN, ale tam nie ma jffs i cifs (potrzebuję je?). Jako magazynu pliku będę używał dysku twardego, zewnętrznego. Nie wiem też znaczenia niektórych dodatków.
Jest może jakaś stronka, która wszystko wyjaśnia?
 
krzynek1

Cytat

hermes-80 napisał(a):

http://tomato.groov.pl/K24/build5x-07...SD-VPN.trx Tylko ten ma wkompilowane obsługe kart SD - inaczej poszukaj na stronie słodkiego : http://gemini.net.pl/~slodki/tomato-s...-sdhc.html


dzieki
 
szymko1995

Cytat

szymko1995 napisał(a):

Witam, chciałbym się przywitać i zapytać o najlepsze tomato dla wnr3500l. Potrzebuję torrenta, ftp, media serwer.
Dla świętego spokoju wziąłbym MEGA/MEGA-VPN, ale tam nie ma jffs i cifs (potrzebuję je?). Jako magazynu pliku będę używał dysku twardego, zewnętrznego. Nie wiem też znaczenia niektórych dodatków.
Jest może jakaś stronka, która wszystko wyjaśnia?

Już wiem, że ich nie potrzebuję.
Czyli wgrywać MEGA-VPN, czy coś mniejszego, bo tej paczki w pełni nie wykorzystam...
 
hermes-80
Dysk jako magazyn, a zdajesz sobie sprawy, że partycje ext nie są widziane pod win-ami, a na ntfs-ie tomato nie chce za bardzo chodzić ze względy na obciążenie routera systemem plików ntfs.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
szymko1995
Czy to znaczy, że nie będę mógł po ftp pobierać plików z router'a bez tego?
Podłączać do pc nie mam zamiaru.
Czyli którą wersję wybrać?
BT chyba będzie najlepsze.
VPN raczej nie potrzebuję, bo to domowa sieć i z nikim nie będę "tunelował" się...

Instalować wg:

Cytat

Jak wgrac tomato K2.6 - instrukcja w 7 krokach:
1) przywrocic ustawienia domyslne routera
2) wgrac ddwrt mini przez www (link: http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/download ... RT-N16.trx) oczywiscie dla innych routerow np netgear bedzie to odpowiednio inny plik
3) przywrocic ustawienia domyslne ddwrt, zalogowac sie na www i ustawic jakies haslo np root/root
4) polaczyc sie telnetem do ddwrt i wydac komende: nvram get http_passwd. Zapisac wynik. To bedzie nasze haslo pierwszego logowania do tomato!
5) Zmienic rozszerzenie obrazu tomato z trx na bin i wgrac przez gui ddwrt.
6) zalogowac sie do tomato podajac wczesniej zapisane haslo i koniecznie zrobic erase all data in NVRAM memory.
7) gotowe, teraz mozemy zalogowac sie do tomato na domyslne dane admin/admin.

Czy jest jakiś lepszy poradnik i jeszcze wskazówki?
 
shibby
@szymko nie myl systemu plików z protokołem. Dysk sformatuj na ext2 lub 3 bo wtedy router dziala najlepiej. Natomiast udostepnic taki dysk przez ftp/sambe/dlna bedziesz mogl bez problemu

Tak BT wydaje sie odpowiednia dla ciebie

Cytat

Czy jest jakiś lepszy poradnik i jeszcze wskazówki?

nie ma co tu tlumaczyc:
1) przywracasz ustawienia domyslne na routerze
2) wgrywasz przez upgrade ten plik http://dd-wrt.com/routerdb/de/download/Netgear/WNR3500L/-/dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_mini-WNR3500L.chk/3817
3) przywracasz ustawienia domyslne ddwrt i ustawiasz jakis login i haslo np admin/admin
4) to mozna pominąć na netgearze
5) sciagasz tomato i zmieniasz jego rozszerzenie na bin i wgrywasz bez czyszczenia nvram
6) po wgraniu odlaczasz zasilaczeni, wciskasz przycisk reset i trzymajac go podpinasz zasilanie i trzymasz tak przez 30sek. W tym czasie ustawienia domyslne sie przywroca. Po 30 sek odlaczasz zasilanie, puszczasz reset i podlaczasz zasilanie. Logujesz sie do tomato na admin.admin i robisz erase nvram
7) gotowe Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
szymko1995
A jest możliwość, by podłączyć urządzenie wielofunkcyjne (hp f2180), by dało się skanować i np. obrazy pojawiały się na dysku?
Rozumiem, że po instalacji ver. "BT" od razu klient torrent'a będzie działał? Można go obsługiwać z przeglądarki w trybie graficznym?
Czy są może jakieś aktualne screeny Twojego Tomato?
(chciałbym się zaznajomić, zanim za parę dni przyjdzie)

Jeszcze jedno:
Czy da się wyłączyć diody, bo będą mi migały w prosto w oczy, jak będę spał?
Edytowany przez szymko1995 dnia 27-09-2011 19:53
 
buniaczek
Z tego co wiem to ze skanowaniem jest jeszcze lipa jeśli chodzi o tomato. Wiem że na innych forach ludzie nad tym pracowali, ale bez większych rezultatów.

Co do tomato i BT: musisz zamontować dysk lub pendrive a następnie w tomato wskazać ścieżkę do pobierania plików. Wtedy będzie działał Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
szymko1995
To trudno.
A co z wyłączeniem diod?

Polecacie ext2, 3, czy 4?
Na telefonie mam do apps2sd ext2, bo jest najwydajniejszy, choć mniej bezpieczny od pozostałych. ext4 ma zalety 2 i 3.

Co do BT chodziło mi, jaki adres się wpisuje, by wejść do GUI lub gdzie jest opcja, by do niego wejść w menu tomato.
Szukałem w symulatorze tomato i nie znalazłem.
Edytowany przez szymko1995 dnia 28-09-2011 22:09
 
buniaczek
Co do systemu plików:
- jeśli dysk ext3
- jeśli pendrive ext2

Symulator nie ma GUI do BT.

Do GUI tomato wchodzisz wpisując http://adres.ip.twojego.rutera:9091/

(chyba ze w GUI zmieniłeś port to wpisz odpowiedni)

Lub przejdz w menu do USB and NAS -> BitTorrenc Client ->
następnie klikasz [Click here to open Transmission GUI] i zostajesz automatycznie przekierowany do web GUI
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
szymko1995
Dzięki.
A może być ext4, bo z tego, co wiem, to ma szybkość ext2 i bezpieczeństwo ext3.
Jak nie, to trudno- użyję ext2.

Co polecasz zrobić, by BT nie zapychało łącza?
Zmniejszyć priorytet tego portu w qos?
 
buniaczek
Z tego co wiem to tomato nie wspiera ext4. W zakładce USB and NAS możesz zobaczyć jakie typy plików są obsługiwane.

Co polecam? W GUI BT możesz(wręcz jest to konieczne) wpisać limit up/down i po kłopocie.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
szymko1995
Ale wolałbym jednak nie limitować, bo jak nie ma mnie w domu, a nikt nie używa internetu, to może lecieć pełnym łączem...

Jak ktoś może, to proszę sprawdzić, ale w symulatorze nie ma ext4, więc obawiam się, że w tym tomato shibby'iego też nie będzie.
Czy jest odczuwalny duży spadek wydajności?
 
shibby
ext4 nie jest wspierany przez kernel ktory jest w tomato a wiec 2.6.22. Wróć wspierany jest ale jest niestabilny i trzeba by go łatać robiąc backporty z nowszego kernela a to nie taka prosta rzecz.

Torrent na routerze ma jedno zadanie: ściągać by nie przeszkadzac innym. sciagac gdy komputer jest wylaczony.

Przeciez nie wazne czy cos ci się sciagnie w godzine czy w cztery. Wazne ze jak wrocisz do domu to juz bedzie.

Zawsze możesz zrobić sobie harmonogram (predkosc alternatywna) by np w nocy (lub w godzinach gdy cie nie ma) zwiekszał prędkosc. Trzeba to sobie tylko dopisać do cutom configuration.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
szymko1995
To pewnie tak zrobię.
Np. ustawię 16/18 (z 20/20) w dzień i 18/19 w nocy (ale raczej późno, jak mnie nie będzie na pewno przy komputerze, czyli np. 2-6).
Tak mnie ciekawi, dlaczego w Tomato jest taki stary kernel, jak dla android'a już jest dawno 2.6.22 i nowsze (na mój telefon już nawet 2.6.40 aka 3.0)

Mam wgrać tomato-K26USB-1.28.905xRAF-ML-MIPSR2-075V-BT, czy tomato-K26USB-1.28.905xRAF-ML-MIPSR1-075V-BT?

Dobra, już widzę r2.

Czyli tomato-K26USB-1.28.905xRAF-ML-MIPSR2-075V-BT będzie odpowiedni?

Połączony z 30 wrzesień 2011 00:20:50:
Wszystko działa, choć muszę to jeszcze dopracować.
Mam pytanie: Dlaczego transfer w Transmission tak skacze (np. 0,25 ->1,5MB/s w sekundę.)?
Czy coś jest nie tak?
Widzę, że szykuje się nowe wydanie Tomato na forum...
Edytowany przez szymko1995 dnia 30-09-2011 00:20
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,316,675 unikalnych wizyt