28 Marca 2024 17:52:53
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.195.47.227
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Ovislink Airlive WL-1600GL Tomato DD-WRT //tomato 1.25, 1.25V, 1.27
pablo170
Ok, dzięki boomcak za dobrą radę, w takim razie myślę, że nie mam wyboru, zmienię na wersję polecaną przez ciebie, a po wszystkim odezwę się, jak działa sprzęt.

Pozdrawiam!
ASUS RT-N10u + Tomato MIPSR2-101 K26 USB Big-VPN z dynamicznym podziałem łącza

ASUS WL-500GPv1 + Tomato-ND-1.28.5x-083V-Std

Mikrotik Wireless

Rób dobrze to, co daje satysfakcję.
 
DonMattheo
Szanowni koledzy, wiem że to niszowy problem i już pisałem na forum ale może ktoś pomoże? Ovislink WL-1600GL z tomato-ND-SM_1.28PL.004H po fleszu do 083V-EN stracił komunikacje z drugim routerem ADSL podłączonym do Neostrady, połączone kablem o sporej długości i żeby była transmisja muszę obniżyć prędkość do 10MbFullDuplex. Niestety Ovislink pomimo ustawienie prędkości 10Mb nie wymusza jej na routerze ADSL tylko łączy się na 100Mb co powoduje brak komunikacji i dioda WAN miga w szaleńczym tempie.. Gdy dostanie sygnał 10Mb na port Wan, wtedy jest OK, sam nie potrafi wymusić jak w starej wersji. Niestety nie mogę ustawić 10Mb na routerze ADSL. Dlaczego więc fleszuje do nowej wersji? Bo potrzebuję BandwithLimiter którego w starej wersji nie ma... Może znacie wersje która ma BandwithLimiter na klientów podłączonych po WiFi i działa w niej wymuszanie 10Mb na porcie WAN?
Edytowany przez DonMattheo dnia 06-12-2011 00:35
 
boomcak
wgraj wersje 1.25 victeka tam masz ta funckje
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
DonMattheo
Wielkie dzięki za info, czy masz na myśli ten plik http://tomato.groov.pl/MariuszNM/RAF/tomato-RAF-ND_1.25V_PL.8646H.trx ?
 
boomcak
tak Smile
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
pablo170
Witam, mam wielki problem z najnowszym modem Tomato (083V). Kilka ni temu przesiadłem się na tą wersję. Po konsultacji w sprawie dynamicznego podziału łącza ze shibbym, wszystko działało rewelacyjnie przez 2 dni, do wieczora. Nagle cała sieć tak jakby zawisła, pingi do routera po 400ms i więcej, niekiedy skacze poniżej 100tki. Co ciekawe, po wyłączeniu modemu (likwidacja ewentualnej przyczyny przeciążenia sieci), dalej to samo, nawet po restarcie. Zmieniałem kanały (ew. zakłócenia) - dalej nic. Teraz coś popuścił ping około 100ms, teraz prędkość download z Internetu około 300kbit/s - tak jakby w trybie awaryjnym.

Co może być przyczyną? Zbyt nowa wersja jak na Ovisa? Jak poradzić sobie?

Moja aktualna wersja:
tomato-ND-1.28.5x-083V-Std.trx (k24)

Połączony z 13 grudzień 2011 22:53:33:
Jestem świeżo po "aktualizacji" softu do Tomato 1.27 PL + wsparcie dla Ovislink WL-1600GL + SpeedMod 119 + imq16.

Załadowałem przez tftp dla pewności, kompleksowo skonfigurowałem oraz wkleiłem skrypt do Firewalla (dynamiczny podział łącza). Nie podłączałem jeszcze klientów. Ping po wifi 2ms, po kabllu <1ms, czyli piękny standard, wszystko ładnie.
Jakie moje zdziwienie było, kiedy po podłączeniu klientów (6ściu), strony zaczęły jeszcze wolniej się wczytywać, a ping poszedł do średnio 1500ms!! Speedtest pokazał około 400-500kbit/s (ADSL 6Mbit/s).

Co może być w takim razie przyczyną? Pada elektronika Ovislinka?

Dodam, że Dynamiczny podział łacza jest poprawnie skonfigurowany, zgodnie z zasadami dobrego podziału.
Edytowany przez pablo170 dnia 13-12-2011 22:53
ASUS RT-N10u + Tomato MIPSR2-101 K26 USB Big-VPN z dynamicznym podziałem łącza

ASUS WL-500GPv1 + Tomato-ND-1.28.5x-083V-Std

Mikrotik Wireless

Rób dobrze to, co daje satysfakcję.
 
przemasisko
a ping po lanie jak wygląda?
 
pablo170
Niestety w tej chwili nie mam jak sprawdzić pingu po LANie, gdyż router jest pod wiatą, połączony z domem przez WAN do modemu ADSL, a tej chwili korzystają klienci. Przy sposobności sprawdzę.
ASUS RT-N10u + Tomato MIPSR2-101 K26 USB Big-VPN z dynamicznym podziałem łącza

ASUS WL-500GPv1 + Tomato-ND-1.28.5x-083V-Std

Mikrotik Wireless

Rób dobrze to, co daje satysfakcję.
 
majkel152
a masz może zasilacz na chwilkę na podmiankę ? też mam tego ovisa na 2,4 i też czasem cyrki się dzieją jak np co pare min znika wifi Grin, ale ja już szykuje się do zmiany na mikrotika s powrotem
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
pablo170
Faktycznie, kiedyś miałem taki problem, na standardowym zasilaczu miał problemy typu większe pingi i brak stabilności (również wifi restartowało się) po zmianie zasilacza na mocniejszy transformatorowy - problem zniknął. Dalej mam taki sam. Sprawdzę jeszcze na innym, w razie czego dam znać.

Pozdrawiam!

Połączony z 15 grudzień 2011 18:50:05:
Majkel152, piszesz, że przechodzisz na MikroTika, też niekiedy o tym myślę, napisz, jakie masz argumenty (zalety MT nad Tomato), co cię do tego motywuje, co chcesz dzięki temu poprawić?
Edytowany przez pablo170 dnia 15-12-2011 18:50
ASUS RT-N10u + Tomato MIPSR2-101 K26 USB Big-VPN z dynamicznym podziałem łącza

ASUS WL-500GPv1 + Tomato-ND-1.28.5x-083V-Std

Mikrotik Wireless

Rób dobrze to, co daje satysfakcję.
 
majkel152
ja już wcześniej miałem router na mikrotiku i sprawował się genialnie, niestety potrzeba gotówki sprawiła iż zgoniłem to, hm na mikrotiku miałem porządny qos który działał jak trzeba, multi ssid, dual band z 3 kartami tj osobno b/g, osobno 5ghz n i osobno 2,4ghz n, płytka to epia 1ghz z dwoma lanami 100Mb/s onboard a w pci był riser na 2pci a w nich karta 4mini pci routerboarda i intel pro 1000 pci 32, i w takie coś celuję teraz Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
pablo170
Widzę majkel152, że już masz doświadczenie w kwestii MT, aktualnie mam jednego MikroTika, ale na Bridge'u, a całe sterowanie ruchem odbywa się bezpośrednio spod Tomato.

Niestety nie ma tam takiego przejrzystego interfejsu, gdzie można byłoby zdefiniować dynamiczny podział łącza, czy QoS. Masz jakieś sprawdzone sposoby, jak skonfigurować MT pod kątem dynamicznego podziału, albo jakieś źródła?

Jestem obecnie w fazie testów ASUSA WL-520GU. Niestesty problem nie rozwiązany, już przy 5ciu klientach znów pingi szaleją, (300ms i więcej do routera) a niekiedy popuszcza całą sieć i w normie (czyli ok. 38ms do Internetu, do routera 2ms). Ma ktoś może jakieś pomysły?

Ten ASUS mam 240MHz CPU, wykorzystanie przy pingach do 25%, może tutaj jest problem, za słaby procesor?

Pozdrawiam!
ASUS RT-N10u + Tomato MIPSR2-101 K26 USB Big-VPN z dynamicznym podziałem łącza

ASUS WL-500GPv1 + Tomato-ND-1.28.5x-083V-Std

Mikrotik Wireless

Rób dobrze to, co daje satysfakcję.
 
majkel152
będzie chwile czasu kiedy to robiłem, ogólnie to markujesz pakiety i ustawiasz priorytety dla każdej usługi a na koniec puszczasz przez sfq i działa jak marzenie, możliwe że na tomato też da się wyklikać, jednak ja wtedy na głównym routerze miałem to i dodatkowo na każdym mt na bazie i podział działał pięknie, obczaj ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=kXsl7l...Xsl7ldwCjg

w razie czego pisz na pw, tu wątek o tomato na ovisie a nie mt i jego czary
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
boomcak
kurcze padł mi ovis... kiedys przestał mi działac jeden port lan (widzial kabel nawet jak go nie bylo i swiecily kontrolki jakby tam przesyłane byly dane) a teraz sie swieci drugi bez kabla i zaden port nie dziala... nie jest to wina softu bo w trybie wgrywania firmware tez nie dziala.... Sad
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
karpik
Witam wszystkich
Wgrałem do swojego WL-1600GL taką wersje tomato: Tomato Firmware v1.28.0006 PL
Speedmod120 beta + httpd mod + Victek skin
ze wsparciem dla OvisLink WL-1600GL
Niestety jest taki dziwny problem ze jak wyłączę sprzęt z prądu to przy ponownym uruchomieniu włącza się on około 10 minut...
Czasem sprawę przyśpiesza kilkukrotne wyłączanie go z prądu.
Cała operacja wygląda tak ze 2 minuty świecą się 4 diody LAN a pozniej 20 sekund pozostałe i tak kilka razy.
Wie ktoś w czym problem?

Proszę o wytłumaczenie jeszcze tego jak i gdzie wpisać te komendy poniżej:
"Wszytko poszlo pomyslnie, po wgraniu wyczyscilem NVRAM i wykonalem w konsoli":
nvram set vlan1ports="4 5"
nvram set vlan0ports="0 1 2 3 5*"
nvram set manual_boot_nv=1
nvram commit
reboot

Wydaje mi się ze w cmd ale nie wiem co dokładnie tam wpisać oprócz tego co powyżej żeby te komendy działały.
 
hermes-80

Cytat

nvram set vlan1ports="4 5"
nvram set vlan0ports="0 1 2 3 5*"
nvram set manual_boot_nv=1
nvram commit
reboot


Jeżeli wgrałeś dedykowany soft pod WL to po jakie nieszczęście chcesz wpisać te dane (dedykowany to taki soft, w którym wszystko jest już poustawiane pod konkretny model) ??

Wyczyść mu NVRAM z GUI i wgraj tą wersje: http://tomato.groov.pl/MariuszNM/RAF/....8646H.trx - po czym wyczyść ponownie NVRAM z GUI i ustaw i skonfiguruj router z palca.

Nic już nie trzeba poprawiać w konsoli w tych softach.
Edytowany przez hermes-80 dnia 19-05-2012 10:34
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
karpik
OKi wgrałem wg instrukcji i śmiga. Włącza się normalnie Smile
Jeszcze takie pytanko do speców:
Gram w fife 12 online i bez rutera mam status ip wysoki a z ruterem średni.
Trzeba odblokować porty tylko nie da się wszystkich wpisać w zakłądce przekierowania portów i nadal mam status średni. Czy istnieje jakiś inny skuteczny sposób aby odblokować te porty dla pojedynczej aplikacji?
soft: tomato-RAF-ND_1.25V_PL.8646H
PC online ports:

UDP

9565
9570
9000-9999

TCP

9946
9988
42124
10000-20000

Połączony z 13 czerwiec 2012 08:27:39:
soft: tomato-RAF-ND_1.25V_PL.8646H sprzęt: WL-1600GL
Jednak przy tej wersji występuję inny problem:
Mianowicie jeżeli chce korzystać tylko z wi-fi router się ciągle resetuje co minutę.
Przy włączonym kompie który jest połączony kablem i korzystaniu z wi-fi problemu nie ma.
Proszę o pomoc
Edytowany przez karpik dnia 13-06-2012 08:28
 
hermes-80
Czy po wgraniu wyczyściłeś NVRAM?
Wgraj tą wersje: http://tomato.groov.pl/MariuszNM/STD/...PL.46H.trx i wyczyść NVRAM.
Edytowany przez hermes-80 dnia 13-06-2012 10:41
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kerad
Witam
Może trochę odgrzeje kotleta, ale pytanie tyczy sie własnie WL-1600GL. Kupiłem ten router celem zmiany sygnału WiFi w zwykły LAN aby podpiąć TV i BD do netu (nie posiadają modułu WiFi). Wgrałem "Tomato Firmware v1.28.0006 PL
Speedmod120 beta + httpd mod + Victek skin
ze wsparciem dla OvisLink WL-1600GL"
Ale przy konfiguracji jako klient WiFi gdy ustawiam parametry sieci i zabezpieczenie WPA2 otrzymuje komunikat że WPA2 tylko przy trybie AP. Czy jest jakis soft na w/w router aby przyjął zabezpieczenie WPA2?
Z góry dziekuję
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,424,081 unikalnych wizyt