19 Kwietnia 2024 00:17:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.196.217
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Napiprojekt w tomato? czemu nie :P
tomeq62
Witam, mam pytanie czy istnieje jakiś automat do wypakowywania plików z archiwów w danym katalogu. Tzn mam katalog filmy do którego ściągam rsgetem filmy, filmy są np. w rarze, odpalam skrypt wypakowuje mi dane później odpalam napi2srt.py i mam gotowy do oglądania film
 
hermes-80
Oczywiście, że możesz sobie taki skrypt napisać.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
luke1984
Witam,

Bardzo chciałbym skorzystać z tego skryptu ale mi się nie wlącza. Nie może znaleźć biblioteki libdb-4.2.so. Próbowałem usunąć python i od nowa instalować ale nie działa. Jakieś pomysły?

Edit Już sobie poradziłem, doinstalowałem dodatkowe biblioteki Smile Ale nadal nie działa mi pyload bo się wywala przy konfiguracji. Ten python chyba wymaga dopracowania.
Edytowany przez luke1984 dnia 14-10-2011 14:30
 
hermes-80

Cytat

Ale nadal nie działa mi pyload bo się wywala przy konfiguracji. Ten python chyba wymaga dopracowania.

Dosyć dziwne bo tylko tobie nie działa - innym nawet nowe wersje śmigają, a ty chcesz pyhona dopracowywać??
Lepiej dopracuj konfiguracje routera.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
luke1984

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Cytat

Ale nadal nie działa mi pyload bo się wywala przy konfiguracji. Ten python chyba wymaga dopracowania.

Dosyć dziwne bo tylko tobie nie działa - innym nawet nowe wersje śmigają, a ty chcesz pyhona dopracowywać??
Lepiej dopracuj konfiguracje routera.


Nie z motyką na słońce się nie porywam. Po prostu to raczej pyload ma problem niż sam python jako środowisko. Gdzieś wyczytałem że trzeba sformatować partycję opt i spróbować od nowa więc tak właśnie teraz robię i zobaczę czy na czystko pójdzie.
 
shibby
ale my tu o napiprojekcie rozmawiamy Wink

uzywam sam napiprojektu na routerze i nie mam zadnych problemów z jego dzialaniem.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
hermes-80
Pamiętaj że najlepiej to zrobić pod tomato:
Tabele partycji stworzyć przez fdisk
i sformatować utworzone partycje odpowiednio:
mkfs.ext2 - ext2
mkfs.ext3 - ext3
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
grequ22
Hej,
Skrypt fajnie dziala.
Chyba jest mala literowka w nazwie napi2srt

Cytat

wget http://update.groov.pl/napi/napi2srt.py -O /opt/bin/napi2srt.py && chmod +x /opt/bin/napisrt.py

na

Cytat

wget http://update.groov.pl/napi/napi2srt.py -O /opt/bin/napi2srt.py && chmod +x /opt/bin/napi2srt.py


powiedzcie mi dlaczego musze uruchamiac osobne skrypty dla avi oraz mkv, jesli sam skrypt mial przeszukiwac ".avi", ".mpg", ".mkv", ".mp4", ".rmvb", ".mov"
Pozdro
 
Grigorij
Witam

Czy da się w Tomato ustawić uruchamianie tego skryptu np. co kilka godzin?

Czytałem gdzieś, że potrzebny jest cron deamon, ale może szanowni koledzy mają jakiś prostszy sposób?
 
przemasisko
Oczywiście, że tak.
Tomato GUI -> Administration -> Scheduler -> Custom 1.
Polecenie wpisujesz do pola Command Wink
 
Grigorij
Dziękuję!
Netgear WNR3500L + DD-WRT usb/minidlna Kong mod
 
zbyszek82
Shibby
dlaczego przy komendzie napi2srt.py ściąga napisy txt bez ich konwersji na srt ??

jeszcze jedno można je jakoś wmuksować tak jak robi to program AVIAddXSubs na windowsie?
ASUS RT-AC68U +asus merlin
 
esem
A jak zrobić aby wyłącznie konwertował na SRT ściągnięte wraz z filmem napisy TXT. Czyli nie wyszukiwał napisów w sieci?
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
shibby
nie dam sobie reki uciąć ale pamietam że jak znajdzie już napisy txt (o takiej samej nazwie jak film) to je tylko konwertuje Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
elzear
Jak wygląda sprawa z przeszukiwaniem eng. napisów? Czy istnieje jakaś alternatywa do napi.py?
 
krisan
@esem:
tak jak shibby wspominał, jak znajdzie plik *.txt to nie ściąga tylko konwertuje


Cytat

elzear napisał(a):Jak wygląda sprawa z przeszukiwaniem eng. napisów? Czy istnieje jakaś alternatywa do napi.py?


W pythonie istnieje periscope http://pypi.python.org/pypi/periscope...cope/0.2.4. Zalecam instalację pythona, easy_install (lub pip-a) i za pomocą tego ostatniego instalację periscope (mój sposób instalacji pythona+dodatków opisałem przy okazji instalacji flexget-a tutaj http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=13460).

Periscope może sciągnąć napisy w kilku językach naraz (wg. zadanej kolejności), korzysta z OpenSubtitles, Subtitulos, Podnapisi, TheSubDB, BierDopje, SubsWiki...
Napisy zapisuje jako SRT.

Podczas uruchamiania należy pamiętać o dodaniu parametru --cache-folder=, np --cache-folder=/tmp/


Inne rozwiązanie - można by przerobić skrypt napi2srt.py i zamienić PL na EN w linii

http://napiprojekt.pl/unit_napisy/dl.php?l=PL&...


PS.
Któraś z wersji napi.py lub nawet obie (fork) z google code nie konwertowały prawidłowo napisów do formatu srt (błędny fps, czasem except - błąd skryptu - przy pustych liniach na końcu pliku z napisami w txt) - rozwiązaniem jest wykorzystanie tcprope (kosztem szybkości wykonywania skryptu - ale mamy prawidłowy fps oraz prawidłowe obsłużenie dodatkowych enterów na końcu pliku).
Edytowany przez krisan dnia 08-01-2012 20:41
[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
elzear
Dziękuję za info Smile Postaram się dziś wieczorkiem za to zabrać Smile
 
krisan
Żadko zdarza mi się komentować swój tekst :) ale dla wyczerpania tematu chciałbym dodać:

Cytat

krisan napisał(a):
PS.
Któraś z wersji napi.py lub nawet obie (fork) z google code nie konwertowały prawidłowo napisów do formatu srt (błędny fps, czasem except - błąd skryptu - przy pustych liniach na końcu pliku z napisami w txt) - rozwiązaniem jest wykorzystanie tcprope (kosztem szybkości wykonywania skryptu - ale mamy prawidłowy fps oraz prawidłowe obsłużenie dodatkowych enterów na końcu pliku).


Chodziło mi o skrypt napi2srt.py. Prawdopodobnie problem będzie się pojawiał także w wersji w naszym repozytorium (update.groov.pl)

1. Problem z exceptami skryptu

Linię 280 i następne:

    for line in reader:
        group = MPL2LINE.match(line).groupdict()



        start = int(float(group["start"])*0.1*FRAMERATE) or 1
        stop = int(float(group["stop"])*0.1*FRAMERATE)
        rest = group["line"]
        writer.write("{%d}{%d}%s" % (start, stop, rest))

    [fileobj.close() for fileobj in (reader, writer)]

Należało by zmodyfikować na:

    for line in reader:[color=#990000]
        result = MPL2LINE.match(line)
       
        if result != None:
            group = result.groupdict()[/color]
            start = int(float(group["start"])*0.1*FRAMERATE) or 1
            stop = int(float(group["stop"])*0.1*FRAMERATE)
            rest = group["line"]
            writer.write("{%d}{%d}%s" % (start, stop, rest))

    [fileobj.close() for fileobj in (reader, writer)]


2. Błędny FPS/desynchronizacja napisów SRT
W sytuacji, gdy w pliku z napisami nie ma informacji o wartości FPS (co często się zdarza), napi2srt używał kiedyś domyślnego przelicznika dla klatek (chyba 23.*), co sprawiało czasem desynchronizację napisów przy filmie zakodowanym inną wartością FPS (żadko się to zdarzało, ale jednak). Aby uniknąć tego typu sytuacji zmodyfikowałem skrypt tak, aby sprawdzał FPS pliku multimedialnego za pomocą programu tcprobe (w domyślnym repozytorium optware znajduje się w pakiecie transcode).

W tym celu zmodyfikowałem funkcję getFps w pliku napi2srt.py z:

def getFps(file):
    """
    Return fps from movie file
    """
    fps = subprocess.Popen('file "%s"' % file, shell=True, stdout=subprocess.PIPE,

                           stderr=subprocess.PIPE).stdout.read()
    fps = re.search(", ([0-9]+\.[0-9]+) fps", fps).group(1)














    if fps == '23.98':
        fps = '23.976'

    return fps


na:

def getFps(file):
    """
    Return fps from movie file
    """
[color=#990000]    fpz = subprocess.Popen('tcprobe -d 0 -i "%s" | grep \'frame rate\' | awk \'{print $4}\'' % file, shell=True, stdout=subprocess.PIPE,
                           stderr=subprocess.PIPE).stdout.read()

    fps = subprocess.Popen('file "%s"' % file, shell=True, stdout=subprocess.PIPE,
                           stderr=subprocess.PIPE).stdout.read()
    result = re.search(", ([0-9]+\.[0-9]+) fps", fps)
    if result == None: #nie udalo sie dokladnie ustalic fps
        if fps.find('~30 fps') != -1:
            fps = '29.970'
        else:   
            fps = '23.976'
        print("can not determine fps from subs: "+fps+ "get it from tcprobe: " +fpz),
        fps = fpz

    else:
        fps = result.group(1)
[/color]
    if fps == '23.98':
        fps = '23.976'

    return fps



3. Taka mała uwaga.
Nie wiem dlaczego, ale w wersji z update.groove.pl w skryptcie napi2srt.py brakuje w main następującego kodu:

def main():
    global p7zip
    if not os.path.exists(p7zip):
   p7zip = subprocess.Popen(["which", "7za"], stdout=subprocess.PIPE).communicate()[0].rstrip('\n')


----
W zależności od pojawiających się problemów proponuję zaaplikowanie odpowiedniej poprawki.
Przed wprowadzeniem modyfikacji proponuję zrobić backup pliku napi2srt.py.
Skrypt modyfikowałem kilka miesięcy temu a na codzień nie jestem programistom Pythona, więc modyfikacje wprowadzacie na własną odpowiedzialność - nie gwarantuję prawidłowego działania (chociaż u mnie działa bezproblemowo).
[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
elzear

Cytat

krisan napisał(a):


W pythonie istnieje periscope http://pypi.python.org/pypi/periscope...cope/0.2.4. Zalecam instalację pythona, easy_install (lub pip-a) i za pomocą tego ostatniego instalację periscope (mój sposób instalacji pythona+dodatków opisałem przy okazji instalacji flexget-a tutaj http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=13460).

Periscope może sciągnąć napisy w kilku językach naraz (wg. zadanej kolejności), korzysta z OpenSubtitles, Subtitulos, Podnapisi, TheSubDB, BierDopje, SubsWiki...
Napisy zapisuje jako SRT.

Podczas uruchamiania należy pamiętać o dodaniu parametru --cache-folder=, np --cache-folder=/tmp/



Fajno działa wyśmienicie :) jest tylko jeszcze 1 pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chodzi mi o aliasy :) tzn gdzie utworzyć .bashrc i uwzględnić ścieżkę aby wykonywał mi polecenie wraz z opcją: "periscope --cache-folder=/tmp/"

Wiem, że noob'owskie pytanie ale za nic nie mogę tego ogarnąć :)

Już dałem radę :)
w pliku /opt/etc/profile dodalem alias po przelogowaniu dziala :)
alias pobierz='periscope -l en --cache-folder=/tmp/'

Dziekuje jeszcze raz za info! :)

SOLVED :)
Edytowany przez elzear dnia 10-01-2012 13:42
 
krisan
@elzear
Nie byłem w stanie wcześniej tego dopisać, bo miałem bliskie spotkania z (k)nakersami, ale zmieniając napis PL na ENG czyli w napi2srt.py:

 str = 'http://napiprojekt.pl/unit_napisy/dl.php?l=[b][u]PL[/u][/b]&f=%s....

na

 str = 'http://napiprojekt.pl/unit_napisy/dl.php?l=[b][u]ENG[/u][/b]&f=%s...

zapewniamy sobie ściąganie napisów angielskich.

Inne wersje językowe niż PL/ENG można pewnie ściągnąć (nie testowałem) używając odpowiednich dwu- lub trzyliterowych kodów państw. W tym celu proponuję prześledzić dostępne źródła qnapi (wersje 1.6+)
[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,148,407 unikalnych wizyt