18 Maja 2024 07:00:07
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.252.87
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
DD-WRT i podział Radiówki
pietia
Posiadam motorole WR850G. W tej chwili dostaję internet droga radiową, do uwierzytelnienia mam własny login i hasło (PPPoE).Adres MAC mojego DWL+520 admin sobie zapisał. chciałbym się dowiedziec jak mam skonfigurowac motorolę aby łączyła się z internetem a nastepnie rozdzielała go na komutery podłączone do niej przez skretkę.
 
bigl
Ale do tego to nic specjalnego ni musisz robić. Już powinieneś mieć internet na portach motorolki Smile
 
pietia
Męczę się z tym pare godzin . nawiązałem połacznie z AP ale nie moge wejśc do internetu. Napisz mi bigl krok po kroku jak mam to ustawić . Proszę
 
Dabit
Zmień firmware na np dd-wrt, ustaw wireles w trybie klient ( nie Klient most), w zkładce klonowanie adresów MAC zmień adres MAC dla portu WAN na taki jak w sieciówce DWL+520 W konfiguracji portu WAN połaczenie ustaw na PPPoE wpisz własny login i haslo, W ko0nfiguracji LAN ustaw nr IP z innej puli niz dostalesz od dostawcy inetu, podłacz zamiast antenki standardowej tą ktorą masz podpieta do sieciówki DWL520+ ( wtyk taki sam) i na portach LAN1-5 masz ineta rozdzielonego na 4 lub więcej kompów. To tak w skrócie, mozesz jeszcze napotkac kilka problemow ze strony dostawcy inetu ( on sie przed takim rozwiazaniem bedzie bronił na różne sposoby Smile ) ale powinno zadzialać Smile
POZDRAWIAM
 
pietia
Tak zrobiłęm ale dalej się nie mogę połączyc
 
pietia
widze AP i pokazuje mi silę sygnału po sklonowniu adresu Mac ,ale nie moge się połaczyć z internetem ?????????
 
Dabit
Witam
moze masz podobny problem jak opisany w tym linku "Jak podbić TTL...." http://www.openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=32&thread_id=818
 
pietia
http://www.pietiadz.ovh.org/1.JPG
jak klikam na connect to nic się niedzieje dalej pisze że nie zostałem połączony
 
pietia
Zerknijcie na moja konfigurację i powiedzcie co jest nie tak http://www.iwkowa.pl/ustawienia.pdf
 
bigl
1. Masz klonowany MAC ze starej karty? (nie ma tego ekranu)

2. Włącz firewall!

3. Daj automatyczny MTU.

4. Sieć tylko B a nie mieszana.

To tyle na szybko.
 
pietia
brakujacy obrazek www.pietiadz.ovh.org/9.JPG
 
pietia
Moje gg 8069051 jeśli możesz to napisz do mnie i pomóz mi w konfiguracji
 
samboro
a ja mysle ze nie ma mozliwości odbierania i dzielenia netu jednym użądzeniem ,motorola może dzielić net ,ale jest potrzebny ap który bedzie odbierał ,no chyba ze sie myle ale sam tak mamGrin
WRT54GS HyperWRT 2.1b1+tofu13c
TONZE 2100R 02+ STATION

salonmops.pl.tl
 
bigl
Jest jedno radio więc nie można po WiFi jednocześnie odbierać i nadawać czyli nie może być na przykład APC i AP. Ale jak najbardziej może być tak, że internet dostaje się przez WiFi jako APC a rozdziela się dalej po ethernecie. I o taką konfigurację tutaj IMHO chyba chodzi.
 
bigl
Ale kurcze jak to - nie klonuj tego samego MAC na zwykły interfejs i na WiFi! Wpisz ten MAC ze starej karty tylko do klonowania WiFi ("Wireless MAC") a zostaw oryginalny WAN MAC.
 
pietia
zmieniłem tak jak radziłeś bigi ale dalej nic
zrobiłem kopie danych w routerze jeśli możecie to ustawcie mi to tak jak powinno być posiadam wersję DD-WRTv24 beta po polsku
http://www.pietiadz.ovh.org/nvrambak.bin
aha dres routera to 10.0.0.1 login root hasło admin.
Chcem rozdzielić neta w domu przez kabel a nie bezprzewodowo .
Aha jak pinguje bramę z swojego d-linka to pisze mi że TTL=1 .może to rozwiąze problem
Edytowany przez pietia dnia 21-09-2006 08:33
 
SuSe
Nie kazda wersja dd-wrt prawidłowo obsługuje połączenia w trybie klient lub klien-most.Zmien firmware - v 24 to wybitna Beta.Poszukaj w versiach sp1
MT x 15 PC, level 6 : 12x aw6600 i klony (oswavehomemod)
Sk?adak by suse silent : jajco 2.6,pentiumII 350Mhz,512ram,sd 1Gb
pr?do?erno?? < 60W
Hotspoty x 4
Magazyn :21x wrt-54 v. mix, Siemens x 6 ,Motka x3
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,066,951 unikalnych wizyt