18 Maja 2024 17:31:56
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.205.18
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
WRT54 Script Generator - WLAN Shaping
godys
Witam
Pojawil sie programik do generowania skryptow do zarzadzania pasmem.
Posiadam WRT54g (ver1)

Czy ten skrypt do shapingu dotyczy również hostów podłączonych bezprzewodowo? czy jedynie na kablu?

bo w tym programiku przy wyborze uzywanego firmware pokazuje ze to dziala tylko dla DownLoad i UpLoad i tylko dla LANu ???

drugie pytanie:

Rozumiem ze skrypt sie wpisuje w command line w WRT przez WWW, robie reboot i dziala? a co z ustawieniami do ISP (haslo login) + ustawienia WEP itp, czy one pozostają?
======godys®======
Linksys WRT54GL1.1EU
Tomato 1.19
ISP: neo 2048/256
Linksys WRT54G v1.0 ostatecznie pad? na amen....
 
szafran
z tego co ja wiem to sie to wrzuca do firewall script (prznajmniej na hyperku)
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
robsonn
godys jakbys uwazniej uzywal programu (jesli go odpaliles) to bys widzial, ze zaleznie od wybranego softu pokazuje co w jest aktualnie obslugiwane. Wszystkie softy obsluguja WLAN shaping ale na razie tylko downstream.

Poza tym jak wygenerujesz skrypt to prgram powie ci co zrobic zeby zainstaowac skrypt na routku. Juz prosciej sie nie da Wink
Edytowany przez robsonn dnia 14-09-2006 10:19
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
godys

Cytat

robsonn napisał/a:
godys jakbys uwazniej uzywal programu (jesli go odpaliles) to bys widzial, ze zaleznie od wybranego softu pokazuje co w jest aktualnie obslugiwane. Wszystkie softy obsluguja WLAN shaping ale na razie tylko downstream.
Wink


eeej, ale nie badz taki niemily....
po prostu jestem zly (na siebie) ze przez to uwalilem sobie rutka.

a moze powodem jest zla procedura zapisu tego skryptu do wrtka?

wrzucilem go do Administration >> Diagnostics >> i tu wkleilem skrypt i zrobilem SAVE FIREWALL, nastepnie Management i Reboot router i wtedy padał....

co o tym sądzicie - czy cos tu robilem nie tak??

P.S. gdy zapisalem podzial w skrypcie dla 4 userow rowno i sprawiedliwie to po reboocie dzialal, a gdy dla 8 userow padał za kazdym razem....i wtedy tylko spięcie pinu 16 z masą ożywiało rutka
======godys®======
Linksys WRT54GL1.1EU
Tomato 1.19
ISP: neo 2048/256
Linksys WRT54G v1.0 ostatecznie pad? na amen....
 
Damiano
@godys
Wrzucałeś wszystko jak należy i tutaj błędu z twojej strony nie widzę - rozumiem że masz DD-WRT B)
Problem leży raczej chyba w ilości danych zapisywanych do fajerłola...Może co za dużo to niezdrowo...
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
robsonn

Cytat

godys napisał/a:
eeej, ale nie badz taki niemily....

Nie jestem niemily. To byla informacja i uwaga zarazem. Gdy wygenerujesz skrypt i chcesz go zapisac/skopiowac do schowka program instruuje cie zo zrobic.
Po prostu z tego co mowiles (napisales) wynikalo, ze nie doszedles nawet do tego miejsca w programie a juz zadajesz pytania.

A jesli chodzi o WRT 1.x i skrypty to nie mam pojecia co moze byc nie tak.
Poza tym nei napisales jaka wersja DD-WRT (chyba ze ne izauwazylem). Nie wiem jak skrypty zachowuja sie na serii 1.x. Nie testowalem bo nei mam dostepu do tego sprzetu - to juz za duzy oldschool Wink
Byc moze to wina DD-WRT w polaczeniu ze strasza architektura v1.x.
Nigdy mi sie nie zdarzylo, zeby na jakiejkolwiek innej wersji skrypty "zabily" routka, przynajmniej nikt sie nie skarzyl
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
godys
dd-wrt v23 sp2 pl

moze to problem w tym ze w tym routko mam procka AMD a nie jak w tych nowszych wersjach Intela??
======godys®======
Linksys WRT54GL1.1EU
Tomato 1.19
ISP: neo 2048/256
Linksys WRT54G v1.0 ostatecznie pad? na amen....
 
robsonn

Cytat

godys napisał/a:
dd-wrt v23 sp2 pl

moze to problem w tym ze w tym routko mam procka AMD a nie jak w tych nowszych wersjach Intela??


Od kiedy masz w WRT procki Intela czy AMD ?
Tam jest procek Broadcom'a, wersja BCM5352xxxx.
Intelowska (ewentualnei inna) jest kosci pamieci flash.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
wskrzesiciel
Witam Wszystkich!
Zastanawiam sie jak wykonac cos takiego.Po pierwsze Upload n ie dziala po wifi to wszyscy wiemy.Jezeli by zrealizowac tak modem(xDSL)w trybie bridge potem kolejny WRT54GLver.1.1(zasdniczo uzywazam znana wszystkim Motorole - baza).Polaczenie miedzy routerem a AP kabel!
Chodzi mi o to , ze router ksztaltowal by ruch po LAN Download i Upload.Jezeli mozna by to tak zrobic to klienci od AP by byli widziani na routerze jako po kablu.Musze zaznaczyc , ze na Wifi bylo by troche klientow.Robsonn radzil by dodac do skryptu adres AP, ale mysle ze too mialo by sens gdybym mial tylko jednego klienta na AP?Moze sie myle??Ewentualnie moze na APku ograniczac UPlload ktory wychodzi do routera czyli w rzeczywistosci Upload po radiu?Jakies pomysly?Jak to wogole zestawic.AP przezroczysty? czy moze AP powinien przydzielac IPki a pozniej ewnetualnie wylaczyc firewalla i maskowanie takze pakiety by lecialy do routera jak pakiety po kablu od danego IP??
Moze ktos doradzi??

To juz nie na temat, ale zapytam tutuaj bo o takim polaczeniu.Jak ustawiacie adres AP w takim przypadku?powiedzmy router ma 192.168.1.1 maska 255.255.255.0.AP ustawiam powiedzmy 192.168.1.253 maska taka sama.Czy tak??A moze inna podsiec cokolwiek.Ogolnie mam problem taki ze po takim skonfigurowniu APki przestaja byc widoczne , nie odpowiadaja na pingi pod tym adresem192.168.1.253 tylko od razu trafiam do routera 192.168.1.1.Net dziala tylko nie mozna sie zalogowac na APku..?To samo mam na kliencie AP.Jak zestawie polaczenie gdy antena nie widzi drugiej to loguje sie na AP kliencie jak tylk sie widza polaczenie radiowe jest nawiazywane i nie mozna sie zalogowac na APku kliencie.
Aha.
W jednym z postow byl sposob na polaczenie z modemem w trybie bridge a potem router WRT54GL.Znowu ten sam problem.zastosowalem podana regulke i tutaj jestem przekierowny z adresu modemu do routera powiedzmy modem byl 192.168.2.1 to wpadam po wpisaniu tego w http do 192.168.1.1 czyli routera??
Z gory dzieki za rady, pozdrawiam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,082,593 unikalnych wizyt