23 Kwietnia 2024 19:33:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.211.66
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WRT54 Script Generator
suprnowa

Cytat


Akurat nie testowalem skryptu na zadnym łączu ADSL, ale przypuszczam, ze to ma cos wspolnego z interfejsem ppp0. Jak mozesz rzuc okiem na wykresy w Tomato i wymien mi jakie interfejsy tam widnieja (wszystkie). Prawdopodobnie bede musial zrobic dodatkowo opcje dla uzywajacych na routerze trybu PPPoE, aby ksztaltowanie dzialalo poprawnie.

U mnie na wykresie sa PPP0,ETH1,BR0 jezeli ot o Ci chodzi.O ile pamietam wczesniejsze wersje chodzily okSmile.
Moze dalbys linka do wersji wczesniejszych topotestujeSmile
 
robsonn
Ale we wczesniejszych wersjach nic nie zmienialem !!
Jesli uzywasz zabezpieczenia sieci przed zmiania IP i zrywa polaczenie to wygeneruj skrypt jeszcze raz i wylacz zabezpieczenie sieci (wygebneruj bez niego). Jesli wtedy bedzie ok to znaczy, ze cosik z tym jest nie. Sprobuj bez zabezp. i daj mi znac - moze byc na priva.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
wskrzesiciel

Cytat

robsonn napisał/a:
Ale we wczesniejszych wersjach nic nie zmienialem !!
Jesli uzywasz zabezpieczenia sieci przed zmiania IP i zrywa polaczenie to wygeneruj skrypt jeszcze raz i wylacz zabezpieczenie sieci (wygebneruj bez niego). Jesli wtedy bedzie ok to znaczy, ze cosik z tym jest nie. Sprobuj bez zabezp. i daj mi znac - moze byc na priva.


Sprawdzilem, rzeczywiscie gdy wylaczy sie sprawdzanie nielegalnych polaczen skrypt dziala tzn w moim przypadku przestal rozlaczac polaczenie PPPoESmile

Cytat


Mozna to zrobic, jednak problem polega na tym, ze oprocz Tomato zaden inny firmware nie ma wkompilowanego sfq, a w tym momencie dodajac kilku userow do jednej klasy spowoduje to iz sami sie "zapchaja" nawet uzywajac www. W Tomato tez nie testowalem SFQ na tylu uzytkownikach w jednej klasie.
Pomysle, moze uda mi sie jakos sprytnie dodac mozliowsc klasyfikacji uzytkownikow w grupy smiley Jednak bedziecie musieli to w razie czego przetestowac czy dziala poprawnie smiley


Proponowalbym napisac dalsza czesc kodu w ktorej taka opcja byla by przewidziana.I tak istnieje wybor alternatywnego softu.Wiec po wyborze tomato moglaby by byc kolejny screen na ktorym by mozna skonfigrowac grupy.
Tak sobie mysle, ze coraz wiecej osob uzywa Tomato i patrzac na rozwoj pod wzgledem Qos-a to byloby to mile widziane, to tylko moja sugestia!

Cytat


Przy 20 uzytkownikach, 8Mbitach i dekodowaniu przez router strumienia danych DSL moga wystapic problemy z wydajnoscia (to tylko moje przypuszczenia), ale czytalem zwlaszcza na niemieckich forach, ze procek w WRT nie wytrzymuje podczas dekodowania takiej ilosci danych przy laczach xDSL.
Tak trzeba stworzyc 3 grupy i do nich "owrzucac" userow.


Przy moich userkach mysle , ze moglby podolac.Korzystaj pare godzin w roznych godzinach, glownie www, gg itp, moze pare osob bedzie z ptp,w momencie zacinania gdy beda juz zapychac(obciazac) router zbuduje cos mocniejszego.Minus 4 na kablu a reszta bedzie na radiu
Mysle o WRT

Cytat


Wlasnie tak to dziala. Sprawa polega na tym, ze jesli to nie jest AP z alternatywnym softem (tylko jakies zwykle tanie, gdzie nie ma mozliwosci ksztaltowania skryptem) to ruch od wszystkich klientow na AP jest ksztaltowany na routerze "razem" tzn. jest widziany jako ruch plynacy z jendego IP (ip wlasnie tego AP). W generatorze dodajesz IP tego Access Pointa i normalnie ograniczasz mu UL/DL.


Mam modem w trybie bridge - Router (WRT54GL)(praca tylko jako router) - potem AP(praca tylko AP).Router przypisuje wszystkie adresy uzytkonikom po Lanie, AP jest przezroczysty.Rozumiem ze od AP do routera wszystcy uztkownicy na radiu od AP sa widziani przez router jako uzytkownicy po Lanie.Czyli skrypt realizuje dla wszystkich uzytkownikow jakby byli polaczeni po LAN??Czyt tak?Czy to, ze jest osobny AP nic nie zmienia i ciagle w skrypcie sa jako uzytkownicy WLAN??Sprawdzilem, ze jak lacze sie przez zewnetrzny AP to router klasyfikuje mnie jako br0 jezeli przez routerowy ap to eth1, wiec to chyba musi tak dzialac.Jezeli tak to skrypt w zaszdzie juz jest w pelni funkcjonalny, ograniczenie na upload na radiu jest w praktyce latwe do ominiecia w tym wypadku sprzetowo(2 osobne urzadzenia)..
Rozumiem ze, ap jako ze jest podlaczony po lanie to wpisuje jego adres ip kasyfikacja UL/DL oraz tryb polaczenia to Lan??

pozdrawiam
 
robsonn
Jesli AP jest jako przezroczysty (nie pracuej jako serwer dhcp) to wszyscy uytkownicy podpieci do AP widziani sa jako userzy po LANie czyli wystarczy dodac ich jako userow LAN i beda mieli wprowadzone limity na przepustowosc.
Tak jak piszesz ogranizcenie braku upload na wifi mozna ominac dwoma urzadzeniami Wink WRT54G + dodatkowy AP. Na poczatku zle cie zrozumialem, bo domyslnie przyjalem, ze masz serwer DHCP wlaczony na AP, a teraz juz wszystko jasne Wink
Natomiast jesli podasz IP acces pointa to bedziesz klasyfikowac caly ruch od wszystkich klientow z tego AP jako jednego usera.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
suprnowa
Tez usunolem zabezpieczenie przed zmiana IP i wszystko smiga jak zly:).A powiedz mi jak najlepiej ustawic priorytety?Oraz ile zostawic im portow aby net chodzil ok(P2P niekoniecznie:)) czy w tym nic nie ruszac?
 
Portal
a moze jest mozliwosc zrobienia takiego czegos jak podzial lacza ze wzgledu na czas tzn np tryb nocny i tryb dzienny gdzie np na noc dajemy uzytkonikom wieksze transfery a w dzien mniejsze.
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
robsonn
suprnowa jesli uzywasz Tomato to do wersji 0.05 wlacznie limit polaczen nie dziala. Bedzie to naprawione w przyszlym wydaniu (nie moja wina Wink).
Jesli widzisz, ze routek gdy wszyscy userzy sa nie dochodzi do krytycznej granicy np. 2048 polaczen (domyslnie) to nie ma sensu limitowac. Jesli zaczna sie problemy to dajesz 100,150, max 200 polaczen na usera i bedzie spokoj (ale od Tomato 0.06Wink)
Portal mysle nad tym, a raczej szukam rozwizania, ale obawiam sie, ze bez ingerencji w samo firmware moze sie nie dac. Tym bardziej, ze mialoby (powinno) to dzialac na roznych firmware.
Edytowany przez robsonn dnia 02-10-2006 23:56
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
popers
mam pewnien problem z wrzuceniem skryptu na router, gdy chce zapisac skrypt na routerze wyskakuje komunikat "The field script_fire is invalid. Please report this problem" mam wgranego najnowsego Tomato 0.05 0788
 
robsonn
popers to znaczy, ze skrypt jest za dlugi, prawdopodobnie jest dluzszy niz 4 kB (lub 4 z malym hakiem). W nowej wersji generatora skrypty zostaly zoptymalizowane i zajmuja nieco mniej. Za okolo tydzien powinna sie pojawic.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
popers
no szkoda u mnie skrypt zajmuje 8.4 kB mam w sieci 11 osob :|

Edit by Robsonn:
Zrezygnuj z limitowania polaczen jesli je wlaczyles. Na razie to nie dziala. Zreszta jesli limitujesz predkosc to odrazu nie musisz liczby polaczen.
Jak juz mowilem nowa wersja generatorka powinna pomoc.

Edytowany przez robsonn dnia 04-10-2006 19:11
 
Dziadek
@Robsonn:
Byłbym wdzięczny, gdybyś wypowiedział się na temat koegzystencji Twoich skryptów do podziału pasma, ze skryptem do generowania logów:
http://openlinksys.info/forum/viewthr...#post_6476
Mam nadzieję, że jedno nie wyklucza drugiego?

Serdeczne pozdrowienia Smile
 
jank0
@robson na WRT54GS v1 skrypt nie ogranicza pasma upload pod T15c i T14
po zmiani modprobe imq numdevs=1 na insmod imq numdevs=1 w/g kolegi koralm
działa ....nawet po reboocie
Edytowany przez jank0 dnia 07-10-2006 20:26
"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"
 
Slig
Bardzo mnie zainstrygował generator skryptów, ale postanowiłem go sprawdzić najpierw "na sucho", bez zapisywania na flashu i odpaliłem sobie skrypt konfigurujący z powłoki:

sh /cifs1/pasmo.sh

No i efekt był taki że skrypt sypnął błędami, najpierw jakimiś o nieprawidłowym interfejsie eth0 a potem że nie można modprobe ipt_connlimit (to akurat nie dziwne bo w /lib/modules/2.4.20/ i dalej nigdzie nie ma ipt_connlimit)
No to żeby wywalić te wszystkie ustawienia które on wrzucił dałem na początek:

tc qdisc del dev eth0
tc qdisc del dev eth1

efektem tego było że szlag trafił wszystko i trzeba było wyciągnąć wtyczkę zasilania z routera.
Zrobiłem coś źle ? może nie powinno się ładować skryptu w ten sposób ?

WRT54GL 1.1 + Tomato 0.07

Edit: modprobe ipt_connlimit jest w Tomato niepotrzebne (przynajmniej w 0.07), bo ipt_connlimit jest wkompilowany w jajko i dlatego nie ma go w modułach Wink
Edytowany przez Slig dnia 14-10-2006 21:28
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
robsonn

Cytat

Slig napisał/a:
No i efekt był taki że skrypt sypnął błędami, najpierw jakimiś o nieprawidłowym interfejsie eth0 a potem że nie można modprobe ipt_connlimit (to akurat nie dziwne bo w /lib/modules/2.4.20/ i dalej nigdzie nie ma ipt_connlimit)

Do wersji 0.05 trzeba bylo uruchamiac connlimit recznie, zreszta i tak nie dzialalo bo byl bug w sofcie. Nowa wersja generatora nie probuje juz uruchamiac recznie modulu connlimit. A, ze generatorek byl wydany nieco wczesniej to wiadomix Wink

Cytat

Zrobiłem coś źle ? może nie powinno się ładować skryptu w ten sposób ?

WRT54x to urzadzonko embeddowane i mimo iz lata na nim linux wiele rzeczy jest odmienne lub zachowuje sie inaczej. Poza tym nie zalecam czyszczenia iptables oraz qdisc'ow z zadnych regul (chyba, ze recznie regula po regule). Samo firmware jak i QoS podpina tam swoje reguly dlatego najlepiej jest zaladowac skrypt w zmienna i zapisac (lub uzyc gui i tam wkleic skrypt). Oczywiscie po tym niezbedny jest reboot.

Cytat

Edit: modprobe ipt_connlimit jest w Tomato niepotrzebne (przynajmniej w 0.07), bo ipt_connlimit jest wkompilowany w jajko i dlatego nie ma go w modułach

Tak jest o tym nawet info w changelogu do softu Wink
Edytowany przez robsonn dnia 15-10-2006 17:03
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Slig
Muszę jednak przyznać że dzięki temu generatorowi dowiedziałem się o kształtowaniu pasma 10x więcej niż z manuali tc i tc-htb. Smile

@robsonn
A mam takie pytanka jeszcze:

Czy jest jakiś konkretny powód dla którego rozdzielasz sieci WLAN i LAN na oddzielnych interfejsach ? Nie można podziału pasma przypiąć na interfejsie pomostu - br0 ? Pytam dlatego, bo ustawiłem w iptables na interfejsie br0 statycznego NATa który kieruje ruch wychodzący http do serwera proxy wewnątrz lanu i te reguły działają zarówno dla kompów na kablu jak i tych na radiu.

2 sprawa - czy ustawienie reguł na interfejsach lokalnych nie zaburzy komunikacji między WiFi a lanem kablowym ? Chodzi mi o to że jak jest serwer na LANie to czy po zastosowaniu reguł dzielących pasmo nie będą one także obowiązywać dla transferów z/do serwera wewnątrz LANu ?

Przepraszam, że Cię męczę, i dzięki za odpowiedź Wink
Edytowany przez Slig dnia 15-10-2006 17:13
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
robsonn

Cytat

Slig napisał/a:
Czy jest jakiś konkretny powód dla którego rozdzielasz sieci WLAN i LAN na oddzielnych interfejsach ? Nie można podziału pasma przypiąć na interfejsie pomostu - br0 ? Pytam dlatego, bo ustawiłem w iptables na interfejsie br0 statycznego NATa który kieruje ruch wychodzący http do serwera proxy wewnątrz lanu i te reguły działają zarówno dla kompów na kablu jak i tych na radiu.

Powod jest prosty. Aby ksztaltowac ruch na moscie musisz miec zainstalowane ebtables. Przynajmniej z tego co rozmawialem z Thiborem i Jonem wynika, no i z moich testow. Jednak zainstalowanie go powoduje znaczne obciazenie systemu (pomijam zmniejszona stabilbnosc).
Stad wlasnie uzywam oddzielnych interfejsow do ksztaltowania.

Cytat

2 sprawa - czy ustawienie reguł na interfejsach lokalnych nie zaburzy komunikacji między WiFi a lanem kablowym ? Chodzi mi o to że jak jest serwer na LANie to czy po zastosowaniu reguł dzielących pasmo nie będą one także obowiązywać dla transferów z/do serwera wewnątrz LANu ?

niestety tak, jest to skutek uboczny powodujacy ograniczenie danego ip w ruchu lokalnym rowniez. Jednak male obejscie aby podzielic lacze to ustawienia jako download (upload) speed predkosci karty sieciowej czyli 100 Mbit w generatorze, i przydzielenie userom min predkosci gwarantowanej jako 1/x predkosci lacza, a max jako predkosci karty sieciowej.

Skrypty nie sa i nei beda idealne (jak juz mowilem Wink). Musze omijac vlan1 bo na nim pracuje oryginalny QoS, ale dzieki temu QoS i ksztaltowanie dziala razem i nic sie nie gryzie.

Ja niestety nie mam czasu sprawdzac wszystkich (roznych) kombinacji ze wzgledu na to, ze to czasami zmudna metoda prob i bledow (no i resetowanie routka na okragloWink). Takze jesli jestes chetny do wspolpracy, chcialbys wnisc swoje 5 gr. w generator to nie ma sprawy. Jesli uda ci sie uruchomic np. ksztaltowanie na br0 (bez modyfikacji firmware of courseWink) lub masz ciekawe pomysly i nie boisz sie potestowac to zapraszam do wspolpracy. Podeslij mi jakby co na priva jakiegos nicka do skype czy numer gg.
pzdr
Edytowany przez robsonn dnia 15-10-2006 17:30
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Portal
@robson
Kiedy mozemy sie spodziewac kolejnej wersji skryptu (0.20) ?

Add by Robsonn
Chodzilo chyba o kolejna wersje generatorka Wink
Mysle, ze za tydzien moze poltroa bedzie kolejna. Jest troche zmian, ale i mam tez mniej czasu ostatnio takze wolniej pracuje nad tym projektem.
Poza tym bedzie pare niespodzianek Wink

Edytowany przez robsonn dnia 15-10-2006 17:47
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
gosad
Co do qos pracującego na br0 to używam takiego rozwiązania na openwrt i nie wymaga ono ebtables.

Edit by Robsonn:
Wiem o tym i dlatego sie wlasnie dziwie, ze na HyperWRT i podobych nie dziala na br0.

Edytowany przez robsonn dnia 16-10-2006 20:07
 
piotrasd
Czemu nie wprowadzono jezcze dynamicznego dzielenia ?? w generatorze ?? przeciez w HFSC czy HTB to bez problemowo.

Chodzi o to zeby np. szło ustawic Gwar. speed np. 124 a max. speed Auto

czyli jest wyliczane na podtsawie obciazaenia i aktywych userów w sieci
dziktemu jesli jest mało osób w sieci moga wykorzystac łacze wpełni.
A tak jak na sztywno im sie ustawi Quoty to lipka troszke. pozatym problem postaje tez przy uploadzie. podzielcie np. 460 na 20 osób wychodzi 23 Smile czyli jakies 2.8kb Smile oszałamiajaca predkosc Grin

NIe zagłębiałem sie w soft który posiadam DD-WRT (aktualna wersja) i nie wiem przy pomocy czego sa robione kolejki "esfq, sfq" >>?? i w jak L7 zbiera pakiety. W kazdym razie polecam zaposnac sie ze strona inet.one.pl są tam super skrypty z QOS która bardzo ładnie działają.

Dla polaczeń P2P jest IMQ odzielne na który ustawia sie konkretny limit i pakiety z połaczeń P2P wpadają do niego. Przykładowo ustawiasz dla P2P połaczeń max dow. 1500kbs i 250 max up. i to jest limit dla wszystkich w sieci korzystajacych z P2P. Jest tez opcja wydzielenia konretnego limituna P2P konkretnemu userowi.

Z połaczeniami Piorytetowymi. np. Skype czy Gry gdzie wyagane są małe opóźnienia jest podobnie odzielne IMQ gdzie sbie wyznaczone przez nas usługi wpadaja do niego.

Mysle ze to całkiem niezłe rozwiazanie, i z powodzeniem by sie sprawdziło w Linksysowych routerkach. MOze juz nawet cos podobnego jest jesli tak Sorry, z tematem sprzetowych routerów mam do czynienia 2 dni Smile

Tutaj podaje link do konfiguracji skryptów iNETu kazdy muniek który jest w temacie mysle ze odrazu dojdzie jak one działają i co warto by zmienic w Sprzetowych zeby podobnie smigało

http://inet.one.pl/index.php?id=skryp...nfiguracja
Edytowany przez piotrasd dnia 19-10-2006 13:55
 
robsonn

Cytat

piotrasd napisał/a:
Czemu nie wprowadzono jezcze dynamicznego dzielenia ?? w generatorze ?? przeciez w HFSC czy HTB to bez problemowo.

Chodzi o to zeby np. szło ustawic Gwar. speed np. 124 a max. speed Auto

Geez ... A od kiedy to w generatorze nie ma dynamicznego dzielenia? A niby po ca sa predkosci gwarantowane i maksymalne? Bo mi sie caly czas wydawalo, ze pozwalaja one na dynamiczny podzial lacza Wink ale moge sie mylic LOL
Po co ustawiac Auto? Skoro wiadomo, ze nie wycisniesz wiecej niz max lacza w danym kierunku ...
Btw. widzac powyzszy tekst proponuje Tobie zapoznac sie z dzialaniem HTB

Cytat

czyli jest wyliczane na podtsawie obciazaenia i aktywych userów w sieci
dziktemu jesli jest mało osób w sieci moga wykorzystac łacze wpełni.
A tak jak na sztywno im sie ustawi Quoty to lipka troszke. pozatym problem postaje tez przy uploadzie. podzielcie np. 460 na 20 osób wychodzi 23 Smile czyli jakies 2.8kb Smile oszałamiajaca predkosc Grin

No to chyba oczywiste, ze owymi "wyliczeniami" zajmuje sie HTB, no chyba, ze wpadles na pomysl aby predkosc gwarantowana = maksymalnej, to sobie sam zafundowales podzial statyczny.

Cytat

NIe zagłębiałem sie w soft który posiadam DD-WRT (aktualna wersja) i nie wiem przy pomocy czego sa robione kolejki "esfq, sfq" >>?? i w jak L7 zbiera pakiety. W kazdym razie polecam zaposnac sie ze strona inet.one.pl są tam super skrypty z QOS która bardzo ładnie działają.

Sa tam skrypty nie nadajace sie do urzadzen embeddowanych chociazby przez ich wielkosc, ktora jest duzo za duza, poza tym ich dzialanie mozna osiagnac z o wiele lepszymi efektami konfigurujac porzadnie QoS.

Cytat

Dla polaczeń P2P jest IMQ odzielne na który ustawia sie konkretny limit i pakiety z połaczeń P2P wpadają do niego. Przykładowo ustawiasz dla P2P połaczeń max dow. 1500kbs i 250 max up. i to jest limit dla wszystkich w sieci korzystajacych z P2P. Jest tez opcja wydzielenia konretnego limituna P2P konkretnemu userowi.

Po to masz QoS w sofcie, ale z tego co piszesz wyglada, ze nie wgrywales Tomato ...

Cytat

Mysle ze to całkiem niezłe rozwiazanie, i z powodzeniem by sie sprawdziło w Linksysowych routerkach. MOze juz nawet cos podobnego jest jesli tak Sorry, z tematem sprzetowych routerów mam do czynienia 2 dni Smile

Mysle, ze musisz spedzic kilka dni wiecej zeby sie zaznac z architektura i mozliwosciami WRT. Moze wtedy zrozumiesz, ze to urzadzenie ma 4MB flashu i 16 MB ramu i nie wkompilujesz sobie w soft czego dusza za pragnie.

Btw: Jako nowy na forum wypada sie przywitac z innymi uzytkownikami, a nie tak odrazu z butami Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,263,276 unikalnych wizyt