26 Kwietnia 2024 15:35:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.34.0
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
OPinie i na temat DD-WRT 23 SP1 (beta)
Portal
Witam
Postanowilem zalozyc ten temacik bo od kilku dni siedze na tym firmware - wgralem bo sie nudzilem a i z czystej ciekawosci tez. Nie wiem czy przy nim pozostane ale napewno go troche poestuje zanim nie wyjdzie cos nowego ze stajni Thibora/Tofu.
A wiec powiem szczerze ze jestem pod pewnym pozytywnym nastawieniem gdyz slyszalem ze jest on nie stabilny - jak narazie nie moge tego potwierdzic bo wszystko smiga jak burza , takze programy p2p ktore dosc mocno obciazaja router otwartymi polaczeniami itp
Ma on dosc duzo opcji - nie ktore wcale nie potrzebne a nie ktore wrecz sie prosza aby je jeszcze bardziej rozbudowac.
Design ma bardzo fajny ( mialem juz dosyc tego niebieskiego standardowego koloru i ksztaltu), po kazdej zmianie ustawien sam powoduje krotki reboot routera, pracuje stabilnie.
A teraz minusy
- zauwazylem ze dosc przydziela dla komputera adres Ip (statyczny zarezerwowany poprzez MAC) dlatego czasami gdy uruchomimy kompuer musimy kilkanascie sekund poczekac na przydzielenie adresu i pojawienie sie ikonki komputerow obok zegara
- nie wiem czy to normalne ale miernik obciazenia CPU mocno skacze i pokazuje caly czas wartosci powyzej 10 - w Thiborze/Tofu bylo prawie caly czas zero - wiec albo DD-WRT dosc dokladnie to mierzy a Thibor mniej albo DD-WRT bardziej obciaza CPU
Narazie tyle moich spostrzezen bo jak napisalem wczesniej nie moge sie do niczego przyczepic
 
arteq
To ze on jest niestabilny to IMO tak samo jak to ze do OpenWrt potrzebna jest długa lista komend, aby cokolwiek skonfigurowac, czyli nie do konca prawda Smile

Nie miałem za duzo stycznosci z DD-WRT(max dzien, dwa), ale to co wydali do Motorole WR850G to juz kompletna kaszana. Juz wolałbym aby wogóle nie było softu na ten router. Po ch** Pana oni wogóle go wspieraja Smile Juz pisze o co biega Smile
Zainstalowanie bezproblemowe. Wchodzisz na intefejs, ładnie pieknie. Ale jak sie chce skonfigurowac WAN, to totalna lipa. Mam neta po PPPoE(polecam!) i jak sie włozy kabel do tego gniazda router(raczej soft) dostaje fiksacji. Nie można wejsc na interfejs i wogłe skonfigurowac WANa(cos popiepszyli). Wyciągam w WANa kabel - działa. Czyli cos jest z WAN. To nie wszystko. Po resecie do ustawiem domyslnych w DD-WRT - hehe, przestaje świecic dioda WLAN(niewidomo czy brick czy nie), pozatym z WANem to samo.
Jednym słowem - DD-WRT na Motorole to porazka i tyle. Jak to samo jest z kochanym Wink Asusem. To niech Oni wogóle nie wspieraja softu na inne jednostki niz Linksysy. A zreszto zal wogłe wgrywac taki soft do Asusa Pfft bo jest Oleg.
Wg. mnie devepoler(rzy) DD-WRT za duzo chcą od softu i dodaja jakies pierodły i potem chodzi jak niewiadomo co. Zraziłem sie do DD-WRT jak cholera. Nie zainstaluje go juz nigdy wiecej Smile'

PS: Jak masz dosc niebieskiego zainstaluj OpenWrt + Orangina theme Smile
Edytowany przez arteq dnia 13-04-2006 08:40
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Portal
no u mnie akurat router podlaczony jest do modemu Tv kablowej i korzysta z opcji DHCP operatora - i jak narazie tylko te bledy znalazlem o ktorych naisalem

A co do twego "super orange" to zainstaluje ale poczekam az spokojnie przetlumaczysz i dodasz do niego to co masz dodac Smile Narazie potesuje tego DD-WRT bo to cos nowego a jak mnie wkurzy on to i na niebieskiego sie przeiade Smile
 
arteq

Cytat

Portal napisał/a:
no u mnie akurat router podlaczony jest do modemu Tv kablowej i korzysta z opcji DHCP operatora - i jak narazie tylko te bledy znalazlem o ktorych naisalem

A co do twego "super orange" to zainstaluje ale poczekam az spokojnie przetlumaczysz i dodasz do niego to co masz dodac Smile Narazie potesuje tego DD-WRT bo to cos nowego a jak mnie wkurzy on to i na niebieskiego sie przeiade Smile


OpenWrt jest po polsku, a dokumentacja pisana jest prostym angielskim.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
tokr21
aktualnie mam Firmware: DD-WRT v23 SP1 (04/11/06) std
obciąża go 7 urządzeń po LAN i 3 urządzenia po WiFi.
QoS działa super tak samo Catch all P2P Protocols
dd zaspakaja moje potrzeby w 100% nie wiesza się jest stabilny mimo
używania bety.
Używałem Thibora/Tofu ale mi nie leżał.
Powiem tak należy używać to co sprawdza się w danej konfiguracji.
 
stegano

Cytat

tokr21 napisał/a:
Powiem tak należy używać to co sprawdza się w danej konfiguracji.



Tutaj zgodzę się z Tobą w 100% .

pozdrowienia dla ziomka z Wroclawia Smile
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Portal

Cytat

tokr21 napisał/a:
aktualnie mam Firmware: DD-WRT v23 SP1 (04/11/06) std
obciąża go 7 urządzeń po LAN i 3 urządzenia po WiFi.
QoS działa super tak samo Catch all P2P Protocols
dd zaspakaja moje potrzeby w 100% nie wiesza się jest stabilny mimo
używania bety.
Używałem Thibora/Tofu ale mi nie leżał.
Powiem tak należy używać to co sprawdza się w danej konfiguracji.



Powiedz mi czy uzywasz DHCP do przydzielania adrsow IP w LANie i moze jeszcze statycznie ( po MACu) - jezeli tak to powiedz czy przydzielanie IP odbywa sie u ciebie normalnie czy musisz troche dluzej poczekac aby przydzielilo IP dla danego kompa w sieci gdy jest uruchamiany ?
Bo u mnie gdy wlaczam kompa to musze poczekac z 10 sek aby obok zegara pojawila sie ikonka polaczenia ( a tym samym przydzielilo adres) - jak uzywalem Thibora to ikonka pojawila sie odrazu gdy uruchamial sie komputer
 
tokr21
1. tak używam DHCP jak i mam stale przydzielone ip
2. właczam kompa i ip z DHCP jak i przydzielone są natychmiast
nie mam opóźnień
3. może masz zainstalowany NET Framework to często jest przyczyną
w opóźnieniach w przydzielaniu ip
 
xboom

Cytat

Portal napisał/a:

Powiedz mi czy uzywasz DHCP do przydzielania adrsow IP w LANie i moze jeszcze statycznie ( po MACu) - jezeli tak to powiedz czy przydzielanie IP odbywa sie u ciebie normalnie czy musisz troche dluzej poczekac aby przydzielilo IP dla danego kompa w sieci gdy jest uruchamiany ?
Bo u mnie gdy wlaczam kompa to musze poczekac z 10 sek aby obok zegara pojawila sie ikonka polaczenia ( a tym samym przydzielilo adres) - jak uzywalem Thibora to ikonka pojawila sie odrazu gdy uruchamial sie komputer


Ja mam w swojej sieci Smile 13 komputerów.
Właśnie przesiadłem się z dd-wrt na Thibor 14.
Przedstawie swoje subiektywne odczucia.
Soft Thibora jest dużo szybszy nie występuje masowe gubienie pakietów na radiu co miało miejsce na dd-wrt (24 h pracy routera na Thibor 765 błędów na dd-wrt ok 8000)
Podczas sporego ruchu w sieci (p2p) router strasznie wydłużał pingi. Jeśli pingowałem kogoś kto nie pobierał nic to miałem ok 12-40 ms osoba pobierająca p2p miała 25-100 ms oraz zerwania.
Przy większym obciążeniu można normalnie zalogować się na router i przeglądać jego menu.
Szybciej łączy PPoE szybciej się restartuje i podejmuje normalną pracę.
I przede wszystkim sporo szybciej wczytują się strony WWW (to było główną przyczyną przejścia na Thibor) oraz pobieranie z netu.

NA plus DD-Wrt można zaliczyć mnogość funkcji którą z czasem można nauczyć się wykorzystywać, ale to i tak w 50% ponieważ wiele rzeczy jest zbędnych. Fajna szata graficzna. Ten soft wystarcza dla 2-4 komputerów podłączonych jednocześnie do netu.

W mojej sieci mam 1 usera po lan a reszta po WiFi
Co do DHCP to w obu softach działa to podobnie może w Thibor14 trochę szybciej niż w dd-wrt ale minimalnie. Natomiast w dd-wrt są problemy aby wogóle dostać IP jeśli router jest obciążony.
Edytowany przez xboom dnia 20-04-2006 01:55
 
robsonn
xboom dzięki za rzetelne informacje.
A czy testowal ktos moze czy dzialaja skrypty HTB w DD-WRT v23 SP1?
To jest dla mnie podstawowa sprawa, jesli nie dzialaja to nawet nie mam po co sie przesiadac Grin
Hej czy to prawda, ze gdy DD-WRT zapisuje jakies zmiany w interfejscie www i konfiguracji to jest kroti restart (chwilowy brak netu w celu zapisania ustawien) bo czytalem, ze tak niby jest. (tak samo jak w alchemy).
Edytowany przez robsonn dnia 11-05-2006 11:33
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Portal
tak , zgadza sie - jest krotki reboot
kiedys gdy tego nie bylo to zalecane bylo ze po kazdej wprowadzonej zmianie (nawet najmniejszej) nalezy zrobic reboot routera
Edytowany przez Portal dnia 11-05-2006 12:15
 
stegano
Panowie więcej obiektywizmu...
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
tokr21
... chciałem jeszcze dodać, że QoS w DD "działa" w porównaniu do "innych" softów. Jeżeli prawidłowo się ustawi QoS to chodzi jak burza. Skype rewelacja, voip czasami ma zwłokę w milisekundach zanim odetnie np P2P. A na bawienie się w eksperymenty, nie mam czasu. Od nowego roku lecę na beta DD a obecnie na SP2 i jestem z tego wyboru zadowolony.
Za każdym razem wgrywam nowy soft, nie kasuję ustawień i "działa"

Jestem przekonany, że BrainSlayer wygrał bo udostępnił bety wszystkim chętnym. Zdecydowanie łatwiej wychwycić błedy.

Słowem u mnie DD działa a QoS to rewelacja.
 
Portal
"..obecnie na SP2.."
a czy DD-WRT ma wersje SP2 ? Smile
Ja tez chodzilem na tym sofcie troche ( byl to kwiecien) jedna sprawa co mnie denerowala to dluzsze uruchamianie kompa z powodu dlugiego czasu przypisywania adresu IP przez DHCP routera na tym sofcie -ale chyba ten problem juz naprawili
 
tokr21
ok literówka ma być DD-WRT v23 SP1-RC2 (05/10/06) std
moje ustawienia QoS
img239.imageshack.us/img239/9062/ustawieniaddwrtv23sp1rc23sm.th.jpg
Edytowany przez tokr21 dnia 12-05-2006 09:43
 
stegano

Cytat

tokr21 napisał/a:
... chciałem jeszcze dodać, że QoS w DD "działa" w porównaniu do "innych" softów. Jeżeli prawidłowo się ustawi QoS to chodzi jak burza. Skype rewelacja, voip czasami ma zwłokę w milisekundach zanim odetnie np P2P. A na bawienie się w eksperymenty, nie mam czasu. Od nowego roku lecę na beta DD a obecnie na SP2 i jestem z tego wyboru zadowolony.
Za każdym razem wgrywam nowy soft, nie kasuję ustawień i "działa"

Jestem przekonany, że BrainSlayer wygrał bo udostępnił bety wszystkim chętnym. Zdecydowanie łatwiej wychwycić błedy.

Słowem u mnie DD działa a QoS to rewelacja.

Brawo ! i tu sie z tobą zgodzę w 100% !
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
tokr21
dzieki ziomal, no co ja mogę dodać cieszę się, że mi działa
pewnie są lepsze routery ale trzeba dać 1500 zł albo więcej.
A w wrt54 instalujmy to co nam najbardziej leży (już to pisałem).

Jak będzie lepszy Hyper to przejdę na hyper dla mnie nie ma
znaczenia z jakiej stajni jest soft
 
stegano
Amen Wink
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
tokr21
nickname777 pytał jak ustawić ACCESS RESTRICION pokazuję jak to u mnie działa
img146.imageshack.us/img146/3123/accresr19yn.th.jpg

img132.imageshack.us/img132/743/accresr29co.th.jpg
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,372,413 unikalnych wizyt