15 Maja 2024 14:48:43
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.17.230
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Bugi / problemy z Tomato v0.01.0727
robsonn
Najnowsza wersja Tomato. Testowanie zaczyna sie od poczatku - zostalo poprawionych sporo drobiazgow - takze beta testerzy musiscie przetestowac od poczastku to co wam nie dzialalo.

1. TUTAJ ZGLASZAJCIE TYLKO PROBLEMY/BUGI, KTORE ZOSTALY PRZEZ WAS PRZESTESTOWANE tzn. UDALO WAM SIE POWIELIC BLAD W TYCH SAMYCH WARUNKACH.
NIE WRZUCAC INFORMACJI O PAMIECI, DUPERELACH I PRZYPUSZCZENIACH O BLEDACH. NAJPIERW SPRAWDZCIE 3 RAZY WSZYSTKO A POZNIEJ INFO.

2. DO PROBLEMOW ESTETYCZNO/NIE ZWIAZANYCH Z DZIALANIEM SOFTU ZAKLADAJCIE NOWE TEMATY.

3. POSTY NEI NA TEMAT BEDA KASOWANE.

4. TEST WYLACZNIE DLA BETA TESTEROW - OPROGGRAMOWANIE POBIERAMY Z LOKACJI, KTORA JUZ ZNACIE. JESLI KTOS NIE WIE TO PYTAC STEGANO.

Mnie nie bedzie do piatku takze nei odpowem na maila / pytania / privy.

5. OPROGRAMOWANIE NIE MOZE BYC UDOSTEPNIANE ZADNYM OSOBOM TRZECIM.
JESLI ZOSTANA WYKRYTE POBIERANIA Z SERWERA PRZEZ OSOBY NIE BEDACE BETA-TESTERAMI.
JESLI TAKA OSOBA ZOSTANIE WYKRYTA WYCIAGNIETE ZOSTANA KONSEKWENCJE - ZAROWNO W STOSUNKU DO OSOBY ROZPOWSZECHNIAJACEJ JAK I TEJ, KTORA OTRZYMALA SOFT - WLACZNIE Z BANEM TYCH OSOB !!!


P.S.Problemy wylajcie Stegano - on zrobi dla mnei liste, ktora przekaze Tofu ja kprzyjade.
Pozdro i milych testow Smile
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
qba
-nie działa CIFS a działał
-nie działa pokazywanie sygnału klientów WiFi

 
Portal
- dlugie otwieranie sie zakladki Device List ( w poprzedniej wersji otwieralo sie natychmiast)
- znowu zaczela mrugac dioda POWER po okolo 2 godzinach od wgrania i ustawienia


@Damiano - to w takim razie cos u mnie jest nie tak bo jak wchodze w zakladke Device list to mi sie przegladarka wiesza i czekam okolo 10 sekund. Inne zakladki otwieraja sie w mgnieniu oka
Edytowany przez stegano dnia 29-08-2006 22:05
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Damiano
-błąd strefy czasowej ustawiam +2 h a po restarcie mam ustawione +3 (po prostu przesunięte o jeden w górę - żeby mieć +2 trzeba ustawić +1) - w poprzedniej wersji było wszystko w porządku

@Portal
Daj spokój - jaki długi czas?? 2-4 sekundy to jest długo?? To nie jest żaden bug !!
Edytowany przez Damiano dnia 29-08-2006 21:34
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
stegano
Jank0 - To wina samego protokołu L7 który jest bardzo często nie aktualny np.skypeout działa tylko w stanach.
Po przeczytaniu powyższego skasuje te posty.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
stegano

Cytat

Portal napisał/a:
- znowu zaczela mrugac dioda POWER po okolo 2 godzinach od wgrania i ustawienia


To wina błędu czyszczenia NVRAM przeczyść z konsoli a problem zostanie rozwiązany
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
bigl
Dokładnie tak samo jak w poprzednim FW błąd z klasyfikacją pakietów w QoS - wpisuję prostą regułę, że wszystko z SrcIP=10.1.1.4 (aay port, any protokol, filtry L7 i IPP2P wyłączone) ma mieć klasę Lowest (jest to ruch P2P - klient BT) a nadal jest to Unclassified.

Tego ruchu nie klasyfikuje też filtr L7 na BT ani też IPP2P na BT.

Ruch jest z oficjalnego klienta BT i nie jest szyfrowany.

Dla jasności - generalnie QoS działa OK a to co zgłaszam dotyczy ręcznego przeglądania zawartości klas i porównywania z z wpisanymi regułami.

UPDATE:

Właśnie odkryłem, że w pełni klasyfikuje ten ruch jako Lowest dopiero filtr "All IPP2P filters" - reszta ustawiona na AnyAddress oraz AnyProtocol. Czasami jako Unclassified pojawiają się pojedyncze połączenia, ale zaraz są klasyfikowane jako Lowest i znikają z Unclassified.

Tak czy inaczj jest to błąd - wszystkie połączenia jako SrcIP mają 10.1.1.4 więc reguła opisna na początkuu jak najbardziej powinnna też działać.

UPDATE 2:

Niestety jak widzę po nocy również filtr "All IPP2P filters" nie działa dobrze. Nadal część ruchu jest Unclassified. Tyle tylko, że chyba mniejsza część. Ale tak czy inaczej jest źle. Sad

UPDATE 3:

Chyba jednak nie jest tak żle z tym filtrem "All IPP2P filters" - nie jestem w stanie zanalizować tego dokładnie przy kilkudziesięciu a czasem i kilkuset połączeniach, ale mam wrażenie, że do Unclassified trafiająnowe połączenie i po kilkunastu sekundach gdy filtry zanalizująruch te połączenia przechodzą do Lowest i lista Unclassified się bardzo zmniejsza. Ale oczywiście zaraz trafiają nowe połączenia i znowy przyrasta. Ciężko to sprawdzić bez notowania konkretnych adresów IP.

Tak czy inaczej powinien zadziałąć (i to natychmiastowo) podstawowy filtr na SrcIP i/lub MAC (taką regułę też odpisałem do testów). Ale one nie działają dobrze.
Edytowany przez bigl dnia 30-08-2006 13:09
 
bigl
Po paru godzinach działania zaczęła mi migać dioda Power. Router to WRT54GL v1.1. Czyściłem nvram z konsoli przed i po wgraniu FW.

Po wydaniu polecenia "led diag off" zapala się na stałe czyli jest OK. A po "led diag on" znwu zaczyna migać.
Edytowany przez bigl dnia 30-08-2006 20:23
 
bigl
1. Dziwnie działa czyszczenie nvram z konsoli. Po wydaniu polecenia "mtd erase nvram ; reboot" tak zwany prompt nie powaca tylko tak jakby zawisł. Ale nvram się czyści bo na WWW już nie można wejść a za około minutę można wejść na domyślne 192.168.1.1.

2. Oczywiście nie działa pokazywanie sygnału klientów WiFi

3. Nie działa czyszczenie nvram z WWW
Edytowany przez bigl dnia 30-08-2006 20:34
 
7ezus
nie działa pokazywanie sygnału klientów WiFi :/
router: WRT54GS 4.0 +Tomato 0.01.0719 non-official test
komputer: HP NX9105 + OpenSuse 10.1
 
Portal

Cytat

stegano napisał/a:
To wina błędu czyszczenia NVRAM przeczyść z konsoli a problem zostanie rozwiązany


Mimo czyszczenia NVRAM przy pomocy :
- strony www
- poprzez konsole
- poprzez przycisk reset (twardy reset)
Dioda POWER nadal mryga ( tylko reboot routera na kilka godzin pomaga)
Nie sadze ze jest to przyczyna czyszczenia NVRAM gdyz wszystkimi dostepnymi srodkami byla czyszczona a problem nadal wystepuje ( nie tylko u mnie)

Zle czyszczenie NVRAM
Zle czysci ( nie do konca ) NVRAM poprzez strone www oraz telnet. Jedynie twardy reseset ( poprzez przycisk reset) dobrze czysci
Edytowany przez Portal dnia 31-08-2006 16:04
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
bigl
Co do diody to raczej wina kompilacji. Tak jak pisałem po wydaniu polecenia "led diag off" czyli po wyłączeniu trybu diagnostycznego zapala się na stałe. Czyli wyraźnie jest to kwestia wartości domyślnych w FW - wyłączenia opcji debugowych i diagnostycznych.
Edytowany przez bigl dnia 31-08-2006 14:53
 
Portal
pokazywanie nieaktywnych komputerow w zakladce DEvice List
Tzn pokazuje IP komputerow ktore sa wylaczone ( ktore maja IP przypisany na stale recznie w komputerze lub statycznie przez DHCP)
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
bigl
A u mnie jest tak, że na Device List jest wszystko co pokazało się kiedykolwiek w sieci, ale to co jest obecnie aktywne ma dopisek "(Active in ARP)" czy jakoś tak. Może lepiej dać jakiś graficzny znaczek typu czerwone i zielone znaczki?
Edytowany przez bigl dnia 31-08-2006 14:56
 
robsonn

Cytat

bigl napisał/a:
Co do diody to raczej wina kompilacji. Tak jak pisałem po wydaniu polecenia "led diag off" czyli po wyłączeniu trybu diagnostycznego zapala się na stałe. Czyli wyraźnie jest to kwestia wartości domyślnych w FW - wyłączenia opcji debugowych i diagnostycznych.


Mruganie diody to na 99% dodatkowy kod debugujacy w oprogramowaniu. W wersji opficjalnej kod zostanie usuniety i nie bdzie problemow z miganiem diody.
A jesli komus nadal miga to

led diag off
i po zawodach

Tak apropo Portal - oficjalnie zostajesz usuniety z listy dalszych beta testerow. Powodow jest kilka:
1 - zglaszanie bledow, ktore nie sa bledami i to notorycznie
2 - czepialstwo
3 - nie czytanie wypowiedzi innych ludzi (tak przynajmniej wyglada bo wiedizlabys co zrobic z dioda itp.)

A z Device List tumaczylem z 2 razy, Ze WOL pokazuje stan ARP (wlczony wylaczony) i caly czas wszystkei kompy, a W Device List bedzie wszystko co ma dzierzawe DHCP !!!

Cytat

nie działa CIFS a działał

qba - prosilem o to, zeby rozwijac mysl. Nic mi nie mowi nie dziala CIFS. A jak ma to sprawdzic i powtorzyc warunki, w ktorych powstal blad? Nie bede trul doopy Tofu z kazdya niesprawdzona rzecza, bo to pozniej ja swiece oczami i nawet nie moge jemu owniez podac danych, przy ktorych wystapil blad.
Edytowany przez robsonn dnia 31-08-2006 16:13
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Portal

Cytat

robsonn napisał/a:
[
Tak apropo Portal - oficjalnie zostajesz usuniety z listy dalszych beta testerow. Powodow jest kilka:
1 - zglaszanie bledow, ktore nie sa bledami i to notorycznie
2 - czepialstwo
3 - nie czytanie wypowiedzi innych ludzi (tak przynajmniej wyglada bo wiedizlabys co zrobic z dioda itp.)

A z Device List tumaczylem z 2 razy, Ze WOL pokazuje stan ARP (wlczony wylaczony) i caly czas wszystkei kompy, a W Device List bedzie wszystko co ma dzierzawe DHCP !!!


Suchaj , pisze to co zauwazam - nikt nikogo nie informowal ze wina migania diody jest debugowanie, wiec jezeli to zauwazam to wole napisac. Stegano twierdzil ze wine za to ponosi niewyczyszczony NVRAM a ty z kolei ze to debugowanie - wiec sa dwie wersje. ( i na jedna i druga ustosunkowalem sie przeprowadzajc testy np czyszczenie NVRAMu wszystkimi metodami o czym napisalem)
Jezeli samemu sie nie pisze oprogramowania to nie mozna tak sobie swteierdzic czy jakies dziwne zachowanie sprzetu to awria czy normalna sprawa bo sie nie zna co autor softu mial na mysli piszac to ( mowa tutaj o Tofu)
Przeczytanie czasami tego samego ( prawie tego samego) nikomu nie zaszkodzi. Lepiej cos dwa razy przeczytac niz cos przeoczyc i potem beda wychodzily wersje z lierkami ( tak jak to w przypadku Thibora luboficjalnego DDwrt-Sp2).
To ze czasmi cos powtarzam to jest potwierdzeniem tego ze u mnie tez to wystepuje.( czasami troche w innej postaci). Przeczytaj post o QOS i zobacz jak u lidzi on dziala - u jednaych dzial u innych nie nawet przy zastosowaniu tych samych ustawien
Nie czepiam sie - nie mozna w testowaniu czegos sie czepiac tylko proponowac , prosic , i pisac co jak sie widzi , jakie ma sie odczucia. Po to jest forum.

Oczywiscie moge tego nie testowac i nie pisac skoro twierdzisz ze jestem osoba niepozadana ( klucic sie na ten temat nie bede - moze szkoda bo mam mala siec i zawszze moge wgrac nowa wersje i popatrzec) to jest twoja decyzja bo to Ty jestes tunelem z Tofu.

A jeszcze dotyczace Device LIst - mi w nim pokazuje wylaczone komputery ktore maja przypisane recznie IP w komputerach ( nie DHCP) - napisalem o tym w zglaszonym bledzie

A Betatester jest to osoba ktora piwnna pisac o wszytskim co zauwazy a nie wgrac i czytac jak to inne osoby maja problemy. Nie wazne czy ma sie z tym problem czy nie , zawsze trzeba sie ustosunkowac do czyjejs wypowiedzi albo napisac o tym samym ale we wlasnym kontekscie ( czasami inaczej dobrane slowa moga naprawodzaic tworce oprogramowania na rozwiazanie problemu z softem). Betatestowanie nie polega na czytaniu tylko na tym co inni napisali , swoje dwa grosze tez trzeba wlaczyc - po to sa testy.
Edytowany przez Portal dnia 31-08-2006 17:10
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Damiano
Odnośnie ruchu Unclassified takie info przedstawił Tofu:

Cytat

It's probably normal. "Unclassified" simply means that it hasn't been seen by the classifier because a suitable packet hasn't gone out towards the wan. Incomming connections and connections going directly to the router are like this.

Dla nieznających angielskiego proponuję użyć słownika Wink Tekst nie jest skomplikowany więc tłumaczył nie będę Smile
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
qba
Robsonn ja napisalem o tym CIFS obszerniej lezcz mój post został usuniety i nie chcialo mi sie pisac jeszcze raz tego wszystkiego... wiec napisalem krótko i na temat

jezeli chodzi o CIFS to tak jak pisalem przedtem jak wpisalem sciezke czyli \\192.168.0.4\D\ i login oraz hasło uzytkownika utworzonego na tym kompie i wszystko hulało. był napis MOUNING odswiezylem strone i pokazalo sie wolne miejsce/pojemnosc dysku i zapisywalo statystyki co godzine do pliku na dysku.
teraz po wpisaniu tych danych pisze tylko MOUNTING i tyle i tak jest cały czas....

ps. uptime mojego routera z tomato wynosi ponad 3dni i zauwazylem ze w Device list pokazuje tylko aktywne czyli jak wyłacze kompa to go usuwa z listy... (ip są przyznawane przez dhcp...)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,811,957 unikalnych wizyt