17 Czerwca 2024 11:02:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] OpenVPN serv...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] edgerouter er-12
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Dostęp do urządzen...
· Switch zasilany prze...
· Brak dostępu do ust...
· Takedown 2000
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [881]
· [HOWTO] OpenVPN s... [16]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.79.241
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Problem z połączeniem - WAN
cezet
Witam wszystkich. Jestem nowy dziedzinie OpenWrt więc proszę o wyrozumiałość, jeśli okaże się że mój problem jest banałem Smile

Polega on na tym, że posiadam Asus WL-500gP,
i w żaden sposób nie mogę zmusić sprzęciora do połączenia się z moim ISP.
Łącze jest z kablówki, za pośr. modemu.
Wcześniej podpięty był D-Link DI-504, opcje poustawiane były na auto (pobieranie IP, pobieranie DNS, nie był modyfikowany MAC, czyli sklonowanie MAC nie jest wymagane).

Na Asusie zainstalowałem Kamikaze (choc wczesniej uzyłem również innych firmware, i problem był ten sam).

Jeśli na łączu jest D-Link i do D-Linka podepnę Asusa - wszystko jest ok. Na asusie jest internet, pinguje, wszystko śmiga. (Tu opcje też wszystkie na auto)
Jeśli natomiast - bez jakiejkolwiek zmiany ustawień wepnę Asusa bezpośrednio do modemu - jest problem. Asus się nie łączy.
W statusie - brak połączenia.
Jeśli natomiast na sztywno wpiszę wszystkie dane (spisane ze statusu dlinka - które dlink jednak był w stanie bez problemów pobrać) czyli IP,DNS,nawet MAC przekopiowalem - po reboocie owszem, połączenie niby nawiązane, ale internetu brak. Brak odpowiedzi z DNS, nie pinguje - po prostu nie działa.

Z czym to może być związane? Ja już załamuję ręce. Pomóżcie, proszę...
 
obsy
Pierwsze: jaki ISP i czy wymaga klonowania MAC? Jak tak, to jedynie co musisz zrobić to zrobić klonowanie - i to wszystko. I jeszcze - jaki ip dostajesz po dhcp? Jeżeli 192.168.1.0/24 to musisz zmienić adres rutera na inny (z innej klasy)
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
SlyT
Jesli jest to kablowka to zmiana MAC adresu nie jest potrzebna na 99% - operator i tak identyfikuje klienta po MAC adresie modemu.

Napisz tutaj czy:
po wpieciu modemu do routera swieci sie dioda WAN,
jakie sa ustawienia interfejsu po stronie WAN (powinno byc na 99% dhcp),
czy dostajesz po stronie WAN adres IP ? Jesli tak to jaki ?

Trop z adresem z sieci 192.168.1.0 wydaje sie byc uzasadniony ... .
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
cezet

Cytat

SlyT napisał/a:
Napisz tutaj czy:
po wpieciu modemu do routera swieci sie dioda WAN,
jakie sa ustawienia interfejsu po stronie WAN (powinno byc na 99% dhcp),


Po wpięciu modemu dioda wan miga z dużą częstotliwością (podczas gdy po wpieciu do owego dlinka - normalnie swieci, mignie tylko w czasie przesylania danych, ustawienia są oczywiście dhcp (czyli automatyczne pobieranie ip,dns itd.

Cytat


czy dostajesz po stronie WAN adres IP ? Jesli tak to jaki ?

Trop z adresem z sieci 192.168.1.0 wydaje sie byc uzasadniony ... .


O to chodzi że ip nie dostaję, w statusie połączenia widzę 'disconected', gdy wpiszę dane (ip, dns) na sztywno jest 'connected', ale wymiany danych i tak nie ma (nie pinguje, nie pobiera danych z serwerów dns - zero połączenia)

Cytat

SlyT napisał/a:
czy dostajesz po stronie WAN adres IP ? Jesli tak to jaki ?

[quote]Trop z adresem z sieci 192.168.1.0 wydaje sie byc uzasadniony ... .

A najlepsze w tym wszystkim jest - ze mam stałą konkretną ipkę, wykupioną u operatora (tak, kablówka Wink ),
którą na dobrą sprawę mógłbym wpisać na sztywno.
Klonowanie mac na 100% nie jest potrzebne - komputer ze swoim MAC - łączy się, dlink - ze swoim - innym MAC - również bez problemów...

Pomóżcie.. Sad(
 
obsy
Przecież nikt nie będzie zgadywał. Może maci dlink i komputer isp sobie zarejestrował. Podaj konkretnie, co to za ISP, jakie dane na sztywno wpisujesz (bo może się okazać że np. bramę masz w innej klasie niż adres ip).

I zrób reset modemu. Modemy kablowe też czasami zapamiętują adresy mac i i innych nie wpuszczają...
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
cezet
I zrób reset modemu. Modemy kablowe też czasami zapamiętują adresy mac i i innych nie wpuszczają...

Jasne, podaję. ISP: SAV TKB Białystok,
IPka: 89.161.72.242
SubnetMask: 25255.255.248.0
Brama: 89.161.72.1
DNS1: 89.161.65.247, DNS2: 89.161.65.246

Z tego co mi wiadomo - ten ISP nie rejestruje MACow, a swoja droga (tylko nie mam pewnosci, dlatego wczesniej nie wspominalem), ale i laptopa kiedys podpinalem bezposrednio do modemu, i dzialalo.

Modem zresetowany, dalej to samo. Lampa WAN po wlaczeniu modemu zachowuje się normalnie - podczas inicjalizacji modemu. Dopiero kiedy modem przechodzi w stan ONLINE - WAN zaczyna b.szybko migac, i brak połączenia.
 
SlyT
Zaraz zaraz. Ty piszesz o diodzie WAN w modemie ??!! Ja sie pytam o WAN w routerze.
Poza tym co za maske podsieci podales ? Zauwaz ze tutaj ktos stara Ci sie pomoc z czystej zyczliwosci wiec szanuj druga strone.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
cezet
Zaraz zaraz. Ty piszesz o diodzie WAN w modemie ??!! Ja sie pytam o WAN w routerze.
Poza tym co za maske podsieci podales ? Zauwaz ze tutaj ktos stara Ci sie pomoc z czystej zyczliwosci wiec szanuj druga strone.

Nie, absolutnie, pisałem o diodzie WAN w routerze.
Hm. Czemu twierdzisz że nie szanuję? Oczywiście - bardzo Was szanuję, i dlatego zwróciłem się do Was o pomoc Smile

Z radością jednak stwierdzam - problem rozwiązany.
Zwykły reset modemu nic nie dawał, jednak połączyłem się z modemem bezpośrednio, i reset modemu z poziomu jego panelu. Zaraz potem podłączyłem do niego router. Modem uruchamiał się przez dobre 10 minut, ale potem zaskoczyl - i problemy się skończyły. Router zaskoczył. Smile W każdym razie wielkie dzięki - widocznie problemu szukałem nie tam gdzie trzeba. Pozdrawiam wszystkich.

PS: Co do maski sieci - nie żartowałem, mówię bardzo poważnie: nie wpisywałem jej na sztywno, dokładnie taką maskę pobierał dlink, i taką też w tej chwili pobiera Asus.
Edytowany przez cezet dnia 17-07-2008 11:33
 
SlyT
Ciesze sie że problem Ci się rozwiązał. Zapewniam Cię też że nie ma maski podsieci 25255.255.248.0. I na pewno takiej maski nie pobierał żaden z podłączanych routerów.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

73,130,711 unikalnych wizyt