16 Maja 2024 05:07:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.84.159
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Wrażenia z testowego Tomato
7ezus
Proponuję by tutaj dzielić się wrażeniami (bugami też) z nowego firmware Smile
Mój DD micro wylatuje i zostanie zastąpiony Tomato - jeżeli ludziska potwierdzą mi, że sofcik jest w porządku i się nie sypie Smile

Pozdrawiam B)

Jak na razie wrażenia ze screenów: szczęki szukałem kilka minut. Boję się instalować go na routerze Wink
router: WRT54GS 4.0 +Tomato 0.01.0719 non-official test
komputer: HP NX9105 + OpenSuse 10.1
 
qba
a wiec napisze co ja odczułem :
-nie które funkcje są razem tak jak np. WiFi z interfesjem WAN,
sam wygląd jakoś mi nie przypadł do gustu jednak jak by posegregować jeszcze funkcje moze byc wkoncu to nie windows co ma sie podobac a nie dobrze działać Grin
-dodałem MAC karty WiFi do filtracji potem sie okazało że znikneło potem jak chcialem jeszcze raz dodać to sie nie dało wywalało bład na dole cos tam pisało....
-dodawanie do filtracji MAC ... ręczne kopiowanie MAC sieciówki
-po zapisaniu ustawien router zresetował sie do domyślnych ustawień po co na co ? nie wiem
-przekierowanie portów ! nie mozna wpisac zakresu tylko mozna jeden ...
-wysyłanie statysyk na folder udostępniony na innym kompie .... coś to nie chce działać ... przydało by sie zeby mogło na jakiś serwer ftp do którego podamy dane...

teraz plusy:
-statystyki i jeszcze raz statystki ! chodzi mi o transfery b.dobre jednak jest ale... odświeżanie co minimum chyba tam było 1min za długo...
-QoS b.rozbudowany trzeba poświęcić chwile zeby go dobrze ustawic jednak potem mozna zapomniec...


w każdym razie wróciłem do t15c
 
robsonn

Cytat

qba napisał/a:
a wiec napisze co ja odczułem :
-nie które funkcje są razem tak jak np. WiFi z interfesjem WAN,
sam wygląd jakoś mi nie przypadł do gustu jednak jak by posegregować jeszcze funkcje moze byc wkoncu to nie windows co ma sie podobac a nie dobrze działać Grin

Moim zdaniem interfejs jest mega czytelny. Dobrze, ze takie rczey jak status wifi i lanu i wanyu sa w jednym oknie przynajmniej nie trza latac po kilku zakladkach

Cytat

-dodałem MAC karty WiFi do filtracji potem sie okazało że znikneło potem jak chcialem jeszcze raz dodać to sie nie dało wywalało bład na dole cos tam pisało....

jest bug - nie zapisuje do zmiennych adresow mac do filtracji - w koncu wersja testowa B)

Cytat

-po zapisaniu ustawien router zresetował sie do domyślnych ustawień po co na co ? nie wiem

nei moge potwierdzic - jak na razie zmienialem milion rzeczy i ani razu mi sie nei wisnal ani nie skasowal ustawien

Cytat

-przekierowanie portów ! nie mozna wpisac zakresu tylko mozna jeden ...

Jak to nie mozna? Wystarczy w oknie external port wpisac np. 1024-1026 lub 6881:6885 i wsio

Cytat

-wysyłanie statysyk na folder udostępniony na innym kompie .... coś to nie chce działać ... przydało by sie zeby mogło na jakiś serwer ftp do którego podamy dane...

nie testowalem

teraz plusy:
-statystyki i jeszcze raz statystki ! chodzi mi o transfery b.dobre jednak jest ale...

Cytat

odświeżanie co minimum chyba tam było 1min za długo...

jakbys mial odswiezanie co 2-3 sekundy to router nei wyrabialby przez odswieaznie wykresow zamiast zajac sie qosem i routowaniem.
Minuta to wystarczajaco - to wykres pogladowy obciazenia sieci.

Cytat

-QoS b.rozbudowany trzeba poświęcić chwile zeby go dobrze ustawic jednak potem mozna zapomniec...

Qos to bajka. Testuje przydzielanie macow do klasy z ograniczeniami transferu.
Z uploadem radzi soboe aczkolwiek download mi sie nei podoba. Ale wszystko w fazie testow.

Od siebie moge dorzyucic, ze pojawiaja mi sie w Operze po wlaczeniu szyfrowania wifi w statystykach pola np. od WEP mimo iz stosuje WPA.
Nic wiecej na razie nie stwierdzono.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Damiano
@robsonn
Możesz wytłumaczyć o co chodzi z tymu klasami ??
Widziałem tutaj -----> http://openlinksys.info/showphoto.php...oto_id=101 ----> coś co jest dla mnie niejasne Shock

------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
qba

Cytat

Jak to nie mozna? Wystarczy w oknie external port wpisac np. 1024-1026 lub 6881:6885 i wsio


własnie ze tam jest 2 kolumny w których trzeba wpisać porty i w pierwsze sie da wpisac 1024-1024 ale w drugiej tylko 5 cyfer
 
robsonn
Damiano tak na prawde wyglada QoS w nazwijmy to bardziej Highendowych routerach. Poza tym teraz kazdy ma mozliwosc dostosowania klas priorytetow d oswoich potrzeb. Sam mozesz decydowac jaki priorytet ile ma pasma przydzielonego.
Mozesz sobie przydzielic np. klase E i do niej wbic user/userow i ograniczyc mu transfer :]
na razie sprawdzalem upload i dziala bezlblednie - cos nie moge rozszyfrowac DL.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
stegano
Soft ma jeszcze sporo niedociągnięć, np. Po włączeniu QoS i rebocie routera przestaje sie komunikowac z internetem po ponownym wyłączeniu QoS dalej nie działa internet... Robson ślij wszystkir uwagi o bugach do tofuncia.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Portal
jaki jest login i haslo do Tomato ?
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
robsonn
Dzine nie zdarzylo mi sie nic takiego, a rebotowalem go z 10 razy.
Poeczekamy jescze troche - jak juz mam mu truc doope to neich sie zbierze.

Niestety imq nie ma wkompilowane, ale wlasnie zaczynam testowac skyrpty do pasma.
Qos rzadzi choc wydaje mi sie, ze nie (bo zasadniczo ksztaltuje ruch wychodzacy - takie jest zalozenie qos noa ale jest taka opcja) dziala dla ruchu przychdzacego. Priorytetowanie dziala super. jest awet skypetoskype w l7 Grin
Soft bardzo oszczedny, ma ogromny potencjal. Statystyki to bajka.
Na razie oprocztego c owykrylem nic iwecej sie nie krzaczy.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
qba
admin:admin Wink
 
robsonn
Wlasnie czy wszyscy czyscili NVRAM w routerze ?
Ja wyczyscilem i nie wystepuja zadne objawy gubienia ustawien, czy nielaczenia z netem.

Qos po Macu czy IP dka ruchu wychodzacego (ograniczanie pasma) dziala idealnie. Po zapisaniu ustawien byla mala zmyla bo mimo iz wskazuje ustawienia qos jest restartowany (nie widac tego) i dopiero po okolo 15 sekundach zaczyna wylapywac pakiety do ustawionej klasy - inaczej mowiac zaczyna ograniczac po ok 15 sekundach od ustawienia limitu.
Edytowany przez robsonn dnia 21-08-2006 21:29
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
qba
tak czyściłem Wink

aha robsonn jezeli chodzi o ogranczanie downloadu to nie da sie ograniczyc całości tylko :

dajesz src IP albo MAC potem dajesz konkretnie np. FTP albo HTTP i dajesz klase w którym jest jakis download wtedy go ogranicza Wink
Edytowany przez qba dnia 21-08-2006 21:36
 
robsonn

Cytat

qba napisał/a:
tak czyściłem Wink

aha robsonn jezeli chodzi o ogranczanie downloadu to nie da sie ograniczyc całości tylko :

dajesz src IP albo MAC potem dajesz konkretnie np. FTP albo HTTP i dajesz klase w którym jest jakis download wtedy go ogranicza Wink


jesli dajesz SRC IP/MAC to mozesz ograniczac jedynie ruch wychodzacy a nie przychodzacy takimi regulkami. Przynajmniej tak powinno byc.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Portal
czy rysuje wam wykres w zakladce Bandwitch/Current ? bo mi tylko pokazuje na dole wartosci

oraz czy dacie rady wlaczyc opcje w firewallu :
Respond to inbound ping
Allow multicast

Bo u mnie po rebot opcje sie odznaczaja Sad
Edytowany przez Portal dnia 21-08-2006 22:03
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Phantom
za cholere nie moge polaczyc sie z MT w trybie klijent :/ (szyfrowanie wep), podmieniam maci, niby jest ok w zakladce gdzie wpisuje sie klonowane adresy one sa ale w zakladce statusu ruter ma nadal orginalny mac :/ wie ktos co jest nie tak i czy potwierdza to ktos???
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
robsonn
A zapisales ustawienia przyciskiem na dole ?
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Phantom
zapisales :/ wywala mi ciagle ustawienia do fabrycznych :/ ale tylko gdy w WRT jest ustawiony jako APC :/
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
stegano
Mimo tego, że nie za bardzo można dodać reguły L7, to i tak QoS chodzi rewelacyjnie !
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
tokr21

Cytat

stegano napisał/a:
Mimo tego, że nie za bardzo można dodać reguły L7, to i tak QoS chodzi rewelacyjnie !


... nie potwierdzam, że QoS chodzi rewelacyjnie, nie potrafi wykorzystać pasma na max. Są problemy z voip. Jak na mój gust to QoS w dd-wrt jest o niebo lepszy. Po prostu w dd-wrt działa.

A to, że pomidor ma słupki to jeszcze nie wszystko. Tak jak już to ktoś powiedział "strach to włożyć do puszki"
 
stegano
Jeżeli masz problem z poprawną konfiguracją QoS-a no to się nie dziw że masz jak masz... Prawie wszyscy jednogłośnie stwierdzili że QoS w Tomato nie ma sobie równych.
Ps. nawet w dd-wrt chodzi ok (po odpowiedniej konfiguracji) ale niestety nie jest tak elastyczny.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,855,455 unikalnych wizyt