06 Maja 2024 21:47:32
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.13.255
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
DD-WRT na WRT54Gv5 już jest !!!
robson82
Nareście jest wersja DD-WRT która działa pod WRT54Gv5 , więc już nie trzeba się martwić że nie będzie alternatywnego softu na ten model . Link do newsa i softu http://www.linksysinfo.org/modules.php?name=News&file=article&sid=505
a tak pozatym witam wszystkim jestem tu nowy i właśnie się zastanawialem jaką wersje kupić czy WRT54v4 , GL czy tą najnowszą teraz już wiem że wezme WRT54Gv5 Smile
 
stegano
Trochę sie spóźniłeś... pisaliśmy już jakiś czas temu na ten temat. (dnia kwiecień 04 2006) Smile
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
robson82
No być może wszystkich postów nie zdążyłem przeczytać jeszcze Smile
Edytowany przez robson82 dnia 09-04-2006 12:39
 
arteq

Cytat

robson82 napisał/a:
Nareście jest wersja DD-WRT która działa pod WRT54Gv5 , więc już nie trzeba się martwić że nie będzie alternatywnego softu na ten model . Link do newsa i softu http://www.linksysinfo.org/modules.php?name=News&file=article&sid=505
a tak pozatym witam wszystkim jestem tu nowy i właśnie się zastanawialem jaką wersje kupić czy WRT54v4 , GL czy tą najnowszą teraz już wiem że wezme WRT54Gv5 Smile


Spoko Smile Ale wgrywa sie za pomoca jtaga i nie jest do dla poczatkujacych. Wiec jak cos oferuje usługe wgrania takiego softu Smile Szybko, gładko i bez stachu Grin
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
qba
hmm tylko czy to ddwrt bedzie lepsze niż oryginalne (chodzi o stabilność) ?
 
arteq

Cytat

qba napisał/a:
hmm tylko czy to ddwrt bedzie lepsze niż oryginalne (chodzi o stabilność) ?


stabilnosc narazie to nie, ale funkcjonalnosc napewno. Niestabilnosc wynika z braku kompatybilnosci cfe z koscią.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
morlov
Witam! Jak skasowac nvram bez pomocy jtaga? Ktore piny zewrzec? (wrt54g v5)
 
kanada6

Cytat

morlov napisał/a:
Witam! Jak skasowac nvram bez pomocy jtaga? Ktore piny zewrzec? (wrt54g v5)


A w czym problem ?
 
morlov
Problem polega na tym ze mam wrt54g v5 w jakiejs innej wersji jezykowej (jakis skandynawski jezyk) wgranie oryginalnego softu w wersji US nie zmienia jezyka. Wiec chcialbym wyczyscic nvram, moze pomoze. Nie mam jtaga, jak bedzie potrzeba do zajme sie skonstruowaniem tego urzadzenia Smile. W poprzednich wersjach wrt54g rozne nozki nalezy zewrzec w zaleznosci od rodzaju pamieci flash. w v5 jest inna stad moje pytanie. Pozdrawiam
 
stegano
Wgranie ponowne firmware jeszcze raz z kolei powinno rozwiązać problem. I nie zapomnij o resecie z palca.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
morlov
Wgrywalem wersje v1.00.7 i v1.00.6 kilka razy poprzez www, tftp i Management Mode. Resetowany byl nie raz. Zmieniaja sie wersje softu ale jezyk ciagle pozostaje ten sam. Jak wspomnialem nie mam jtaga wiec chcialbym wyczyscic nvram w inny sposob. da sia?
Edytowany przez morlov dnia 14-04-2006 11:36
 
arteq

Cytat

morlov napisał/a:
Wgrywalem wersje v1.00.7 i v1.00.6 kilka razy poprzez www, tftp i Management Mode. Resetowany byl nie raz. Zmieniaja sie wersje softu ale jezyk ciagle pozostaje ten sam. Jak wspomnialem nie mam jtaga wiec chcialbym wyczyscic nvram w inny sposob. da sia?


jak masz telnet lub ssh spróbuj

mtd erase nvram
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
morlov
A jak w v5 dostac sie przez telnet albo do linii polecen (przez www) o ile cos takiego tam jest?
 
kanada6
Mojim skromnym zdaniem trzeba jtag. v5 nie oficjanie nie dysponuje telnetem
Sam kabel nie jest trudny (wtyczka od starego kabla drukarki LPT, cztery rezystory 100 OMOWE malej mocy , i stara tasma od dysku\dyskietki ATA to mój kabel jtag) gozej z wlutwoanem portu do WRT54g (ja lutowalem to czaly dzien ale teraz wiem ze jesli ma sie tylko lutownice kazdy PIN trzeba lutwoac osobmo ) wsystko to co wymienilem powyzej mozna dostac w sklepie elektrycznym ruwierz .
Edytowany przez kanada6 dnia 14-04-2006 18:51
 
morlov
OK, chcialem w szybszy sposob wyczyscic ta pamiec tak jak w innych wrt:
4M flash chip (WRT54G v1.0, v1.1, v2.0) pin 15i16
4M flash chip (WRT54G v2.2)pin 16i17
8M flash chip (WRT54GS v1.0, v1.1) pin 5i6
WRT 54 GL 16 pin z masą (earth)
Znalazlem dokumentacje do tego flasha:
http://pdf1.alldatasheet.com/datashee...C-90G.html (to chyba to)
http://flickr.com/photos/jgw/54102097/

Moze cos znajde, jak nie to bedzie trzeba zrobic jtaga, szybciej czy pozniej sie przyda Wink Dzieki za pomoc.

 
robsonn
Zasadniczo nie wgrywaj nic innego poza softem linksysa. Jezeli chodzi o zmiane jezyka to niemozliwe, zeby sie nie zmienil. Przyczyna moze byc prosta - nie zachowales sie odpowiednio stosowanie tzn.konkretne czynnosci. w Artykulach na stronce masz jak prawidlowo wgrywac soft.
 
morlov
Nie wgrywam nic innego poza softem linksysa. robie reset urzadzenia i przywrocanie ustawien fabrycznych na wszystkie mozliwe sposoby. "Nie zachowalem sie odpowiednio stosownie" tylko w jednym pkt "Wykonaj reset do ustawień fabrycznych (Factory Defaults) najlepiej z opcją czyszczenia pamięci NVRAM (dla Tofu/Thibor opcja "Clear NVRAM, restore factory defaults"). NIE LEKCEWAŻ TEGO KROKU !!! Wiele późniejszych problemów jest spowodowane nie oczyszczeniem pamięci po oprogramowaniu, które było ostatnio używane na routerze." tzn przy resecie do ustawien fabrycznych nie uzylem opcji czyszczenia nvramu bo po prostu w v5 nie ma takiej opcji.
Tak jak napisalem wczesniej, zmienia sie wersja softu ale jezyk pozostaje.
ps. zmienialem soft w roznych wrt kilkanascie razy i zawsze bylo wszystko ok. Wydaje mi sie ze trzeba wyczyscic ten nvram. Czy przy tej pamieci da sie to zrobic zwierajac jakies piny? albo w jakis inny sposob (caly czas mam na mysli metode bez uzycia jtaga)
 
stegano
A może trza wyczyścić przeglądarkę ? Grin
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
robsonn
Hehe no no - faktycznie moze przycisk odswiez. A tak dla informacji jak przytrzymujesz przycsik 30 sek na tyle obudowy to czyscisz NVRAM tesh Grin takze looz
 
danwot

Cytat

stegano napisał/a:
A może trza wyczyścić przeglądarkę ? Grin


OK. WILKI GURU! śmiem podważyć Twoją teorie...
Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy i zaangażowania w temat i strone...
doskonale znam Morlov-a, i wiem co potrafi, my w 3-city też dajemy rade, ale ten przypadek jest bardzo nietypowy...
Przez nasze łapki przeszło róznych odmian WRT od licha i troche, co pozwala sądzić, że nie jesteśmy takie lamy....
Nieskromnie powiem, że ja pojechałem po WRT54GX jako pierwszy i poszło na strone, a ostatnio na forum polecałeś komuś ten SHIT
Morlov zapytał i w pytaniu wykazał się wiedzą większą jak moja, a Wy z niego LAME robicie...
Czy to forum ma być kólkiem wzajemnej adoracji??
Szkoda by było, bo ma szanse na coś więcej, jak kolejna stronka kolesi...
pzdr.
danwot
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,608,625 unikalnych wizyt