20 Września 2024 10:51:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.34.225
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
kompletna pomoc z dd wrt 24 i WRT 54gs
checos
Witam.Jestem posiadaczem Routera WRT54GS v6. Mam problem gdyż prędkość netu zmierzona na speednet to down 400kb/s up 200kb/s.Moim łączem jest ntl 3mb/s którego parametrami powinno być down 3mb/s i up512 kb/s( tak przy okazji ntl to chello tylko ze irlandzkie ).Kartą sieciowa w moim pc jest asus WL 138g v2.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o łopatologiczne wyjaśnienie czy moja prędkość zmierzona na speednet jest właściwa czy raczj nie bardzo?
Jesli nie bardzo a zakładam że tak jest w istocie, to co moge zmienic?I tu pojawia się problem gdyz wogole nie znam sie na tych wszystkich opcjach w dd i jedyna ktora zmienilem poza ustawieniem hasel na sieci wlan to podniesienie mocy do 70 z default 28.Dziwnym jest to ze jak podlacza mi sie do tej sieci to ikonka z windowsa ( a mam win xp z sp2) od sieci bezprzewodowej pokazuje 54 mb/s po 4 sekundach 36 mb/s potem skacze mi pomiedzy 11 a 18 mb/s a czasem spada do 1 ,2 czy innych takich smiesznie malych wielkosci a potem sie rozlacza i ponownie podlacza.Akurat w momencie kiedy pisze oscyluje pomiedzy 11 a 18.Jesli potrzebne sa jakies uscislenia prosze bez zbednego krzyku o okreslenie co w swoim ignoranctwie zagmatwałem.
 
Pawel35
Ustaw sobie w ustawieniach wireless na routerze, w DD-WRT "G Only" zamiast "Mixed" i zobacz jeszcze raz (na to wskazuja te skoki w polaczeniu). Moze trzeba tez tak ustawic we wlasciwosciach karty Asusa w XP. Pozatym moze nowsze stery zapodaj (o ile juz ich nie masz).
 
checos
Ustawienie na obu urzadzeniach g only nie pomoglo. a ustawienie na tychze predkosci na twardo na 54 mbps skutkuje tym ze nie moge sie polaczyc z siecia.
 
Pawel35
O jakich odleglosciach pomiedzy routerem i kompem mowimy? Ogolnie na WiFi na B bedzie mialo wiekszy zasieg niz na G.

Jeszcze jakie przeszkody sa pomiedzy routerem a kompem?
 
PeterW
1) jesli chodzi o szybkosc dzialanie neta to zalecam sprawdzic to tak:
a wylaczyc router
b upewnic sie ze nie ma zadnych kompow do niego podlaczonych przez KABEL tylko twoj
c podlaczyc przez KABEL swojego kompa i wlaczyc router
d ODCZEKAC co najmniej 5 minut
e sprawdz neta na KILKU testach TYLKO zrob przerwy miedzy 1 a 2 testem!
f polecam kilka stronek, oczywiscie JAVA WYMAGANA:
http://speedtest.pl/
http://speedtest.net.pl/ + wybor odpowiedniego servera

2) jesli chodzi o predkosc polaczenia WIFI to mialem ten sam proglem, za duze zaklocenia, mala antena, zrobilem tak:

NAJWAZNIEJSZE MUSISZ SPRAWDZIC KANALY NA RADIU SASIADOW
U MNIE JEST Z 20 SIECI, WIEKSZOSC SLABA, ALE POKRYCIE PASMA CALKOWITE, BA POTROJNIE ZAJETE, WIEC MUSIALEM WYGRAC NAJNIEJ ZAGLUSZANY KANAL,TU MASZ SCHEMAT NAKLADANIA SIE KANALOW NA SIEBIE:
http://kisielin.net/?do=dzialanie

a kozystam z Motoroli WR850Gv2+DD-WRT 23ps2
b radio w obu ustawione na MIX(b+g)
c stala predkosc w routerze u mnie 24Mbits
d zmieniona czulosc WIFI na -90 (+20 do sredniego tlumienia)
e musisz sprawdzic jakie masz tlumienie, mi oscyluje miedzy -60 a -80

czasem zrywa polaczenie ale najwazniejsze sa pingi!! jak nie zmienialem radio pingi byly od 70 do 500 ms, czyli skakaly DUZO,
teraz mam 2-10ms i radio chodzi zajebiscie
mozesz jeszcze zobaczyc czy nie zrywa polaczenia wysylajac pinga ze zmieniona dlugoscia pakietow na maxa: ping IPROUTERA -T -L 65000
ja dostaje wtedy czasy czedu 80-120ms
AHA pamietaj MAX predkosc radia to:
PREDKOSC/2 wiec w moim przypadku
24Mbits/2=12Mbits i to prawda
sciagelem filmy z 2 kompa po lanie z predkoscia 1,3 MB=10,5Mbits
chyba nie musze dodawac, ze mnie nie rozlaczalo i transfer byl stabilny!
Edytowany przez PeterW dnia 15-05-2008 10:33
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
checos

Cytat

Pawel35 napisał/a:
O jakich odleglosciach pomiedzy routerem i kompem mowimy? Ogolnie na WiFi na B bedzie mialo wiekszy zasieg niz na G.

Jeszcze jakie przeszkody sa pomiedzy routerem a kompem?


Pawle odleglosc 2 pokoii i 3 scian (cienkich irlandzkich regips czy cus takiego ze jak mowie to sluchac za sciana jakby jej nie bylo


Peterze W sprawdze jakos te sieci dd wrt to chyba pokoazuje wiec tam sprawdze
Edytowany przez checos dnia 18-05-2008 00:56
 
PeterW
podeslij mi rozklad siecie bezprzewodowych to pomoge ci wybrac odpowiedni kanal, potrzebuje dokladnie, wykozystywanego kanalu, tlumienia i czulosci kazdych z sieci jakich bedziesz widzial z routera
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
checos
Ja swoja siec umiescilem na kanale 6 z noise 90
a reszta to :
siec...channel....rsssi.....noise
1.........4..........-77.......-90
2.........11........-80.......-93
3.........11........-78.......-93
4.........2..........-83.......-90
pozmienialem rowniez ustawienia z dd wrt wiki z dzialu slow down oraz naprawy tuningu itp
tzn tck dalem na 0 tcp timeout na 90 udp na 90 a maximum ports na 4096
oraz pomimo ze mam router w wersji 6 to i tak zrobilem overclocking procka na 216 mghz ale nie wiem czy mocy nie mam za duzej bo 80mW
P.S
sprawdzana na speedtest.net predkosc pokazuje zawrotne 384kbps na speedtest.pl pokazalo 1024 czyli znacznie lepiej ale i tak tyko 1/3 mojej max predkosci
Edytowany przez checos dnia 19-05-2008 04:53
 
PeterW
kanal 7 bedzie lepszy
sprawdzales internet tak jak opisalem?
po restarcie routera i na kablu, TYLKO 1 komp podlaczony?
i jeszce miales pingi sprawdzic?
jakia ustawiles predkosc radia??
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
checos
pingi od 60 do 70ms, bedzie ciezko sprawdzic kabel bo caly komp musialbym przenosic do living roomu a to kawal jest, a predkosc radia jest g only a dokladna predkosc to auto bo jak ustawiam na sztywno to nie moge sie polaczyc z siecia.Dodam tylko ze moj isp powiedzial mi ze sprawdzajac modem nie widzi problemu z szybkoscia wiec to wina routera.przy okazji zadam pytanie jesli ustawie na twardo 54 mbps na routerze to zakladam ze kazdy z odbiorcow musi miec tez ustawione 54mbps ale jesli w sieci sa trzy osoby to czy na woich kartach maja oni tez ustawic 54mbps czy raczej auto bo przeciez cale lacze jest wtedy dzielone na 3 osoby jesli sa one na raz podpiete. I drugie pytanie czy w takiej sytacji gdy wymusimy na kompach 54 szybkosc i bedzie nas wiecej to czy wtedy nastapi strata jakich pakietow tzn jesli wymusze wyzsza predkosc a router mi jej nie da bo fizycznie nie moze to czy ja na tym cos trace poza szybkoscia tego mojego lacza(a raczej czy strace wiecej szybkosci niz by to wynikalo z podzielenia mojego lacza na 3?)
Edytowany przez checos dnia 19-05-2008 14:57
 
PeterW
moim zdaniem lepiej miec stabilna predkosc nawet 11 Mbits/s niz przerywane 54, pingi masz 60-70
ale rozumiem standardowe
a jak zwiekszysz pakiety polecienie
ping IP -t -L 65000
???
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 55

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,086,890 unikalnych wizyt