18 Maja 2024 21:00:15
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.121.55
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Bufor wydruku - wl-500gP+openwrt+drukarka USB +problem
dodo02
Witam,

W zasadzie od poczatku bezprzewodowej zabawy z asusem mam problemy z drukarka i wydrukami. Wczesniej myslalem ze to wina jakosci polaczenia sieci, ale to chyba cos innego...

-Drukarka HP 1315 (urzadzenie wielofunkcyjne) pod USB (kabel 1m) - na wielu forach widzialem informacje ze dziala z wl-500gP, jest to model tani, teraz nie produkowany, ale nie z tych najtanszych (ze swojej serri chyba najlepszej jakosci jezeli mozna przy HP o czyms takim mowic :/ )
-wl-500gP + OpenWRT WhiteRussian
-instalacja wedlug wskazan openwrt.pl i asus
-w sieci dwa komputery z win XP

Sprawa wyglada tak:
Zazwyczaj jedna strona przechodzi bez problemu. Drukuje odrazu. Jesli jest wiecej stron, to w tej chwili prawie zawsze drukuje ktoras do polowy i staje. Po restarcie drukarki (power off/on) drukarka wraca do sowjego normalnego stanu, na windowsie zostaje czesc zawartosci w buforze wydruku co prowadzi do ostrzezenia - pomaga reset bufora), a polecenie top na routerze wskazuje ze proces drukowania zajmuje 99%. I tak pozostaje dosc dlugo (1-2 min) nastepnie po oproznieniu juz bufora na komputerze w windzie i wydaniu polecenia ponownego/kolejnego drukowania zaczyna drukowac to czego nie wydrukowal (ucieta strone robi od nowa) + to co mu zlecilem.

Myslalem ze to wina polaczenia bezprzewodowego miedzy kompami i ruterem, ale wyglada to troche tak jakby router na poczatku przesylal po USB strony w normalnym tempie, a po chwili zaczynal to jakos dziwnie chomikowac, lub jakby za szybko przesylal poczatek wydruku i potem nie czekal na reszte ktora idzie dopiero po fali.

Nie wydaje mi sie, aby byl to problem tylko i wylacznie polaczenia (transfer z hdd po ftp mam stale kolo 10 Mbps, zasieg w miare dobry lub znakomity i, specjalnie sprawdzalem, nie gubi przy tych zawieszkach pakietow. Pliki male (2-3 strony word) i duze (ksiazki, chociaz do tych podlaczam drukarke do laptopa).

Jakies sugestie? Czy daloby sie jakos zaprogramowac router zeby zaczynal drukowanie dopiero po otrzymaniu calej zawartosci dokumentu? Kiedys miedzy systemem a drukarka byly te bity kontrolne czy cos takiego, nie wiem jak jest teraz w USB, ale czy nie daloby sie jakos kontrolowac drukowania zeby zaczynalo sie dopiero po otrzymaniu kompletnego dokumentu, np robiac jakis bufor na pendrive podlaczonym do asusa, jezeli jego pamiec tego nie zniesie?
 
obsy
To zainteresuj się cupsem a nie p910nd.

p910nd jest głupi - on tylko przesyła dane do usb, a ponieważ wszystko jest raw w formacie zjadliwym dla drukarki, to ten programik nie ma najmniejszego pojęcia o podziale na strony, buforowaniu do końca dokumentu itd.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
dodo02
@Obsy
Moglbys mi naswietlic termin "cupsa". Co to jest, pod jakim haslem tego szukac? Rozumiem ze wtedy p910nd moge wywalic z routera.

Przy okazji gdyby ktos mogl mi odpowiedziec na pytanie z Shoutboxa:

Cytat

Ile moge dac bezpiecznie Transmit Power w Asus WL-500gP (chyba moc na antenie) o ile to cos daje, bo wydaje mi sie ze daje(antena standardowa od wl500gP)
 
obsy
http://www.cups.org/

demon który sam przetwarza/obsługuje/kolejkuje wydruki. Taki kombajn, jeden z głównych systemów wydruku w linuksie.

Nie wiem ile można dać max, nie mam pojęcia ile wytrzyma.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
dodo02
To jeszcze tylko zapytam czy sa jakies preferowane wersje CUPSa pod openwrt? Bo widze ze paczki troche waza Smile W FAQ pooki co nie moge znalezc, ani na googlach...

I czy majac CUPSa on udostepnia drukarke jako sieciowa dla innych komputerow, czy tak jak do tej pory zmieniam tylko porty dla drukarki w komputerze? Chodzi mi o to jakich sterow bede mogl uzywac pod windowsem - czy domyslnych windowsowych czy tych od HP - jest tam czesto uzywane ekonomiczne drukowanie i pare innych Smile
 
obsy
Cups sam zapewnia opcje drukowania, do ustawienia przez www - poczytaj znajdziesz.

On robi normalna drukarkę sieciową, z zarządzaniem kolejką, uprawnieniami, swoimi opcjami drukowania itd. Posiada własne sterowniki do drukarek i kilka innych ciekawych opcji. Taki kombajn :).
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,089,398 unikalnych wizyt