19 Maja 2024 04:51:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.91.37
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Jak skonfigurować QOS dla VOIPu ?
PartyBOY
Witam, pod WRT54GL (DD-WRT v23 SP1) mam podpiętą bramkę VOIP PAP2-T. Bramkę umieściłęm w DMZ (czyli odblokowywanie portów mam z głowy). Wgrałem gotowca QOS dla DD-WRT v23 SP1 (ten nastawiony na szybkie WWW).


Co poustawiać w QOS ?

Czy wystarczy, że w MAC Priority wpiszę MAC bramki i dam na exempt ?

Czy dodatkowo ustawiać Services Priority - SIP na exempt oraz w Ethernet Port Priority dać exempt portu pod którym jest bramka ?
 
stegano
Wystarczy opcja z MAC Priority .
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
PartyBOY
Wszystko ładnie i pięknie VOIP działa miodzio, ale mam 1 problem....

W ustawieniach QOS jest Uplink i Downlink gdzie wpisałem 90% rzeczywistej szybkości łącza w kbps.

Na LANie jest postawiony hub DC++, z którego mogę ściągać dane z szybkością około kilku MB/s. Problem w tym, że po ustawieniu Downlink na 540 kbps (90% szybkości ściągania z internetu) również zwalnia mi ściąganie z LANowego huba i mogę sciągać max około 65 KB/s. Jeżeli zwiększe Downlink do wartości np. 50000 to szybkość ściągania z huba jest OK.

Jak rozwiązać ten problem ?
Edytowany przez PartyBOY dnia 10-08-2006 11:14
 
bigl
A co masz wybrane jako interfejs do QoS? Powinno być WAN a masz pewnie "LAN & WLAN". Zmień i będzie OK.
 
qba
bigl to mu raczej nie pomoże jezeli ma wpiety net do WANu
 
PartyBOY
Interfejs mam bybrany WAN. Może jeszcze jakieś pomysły ? Smile
Edytowany przez PartyBOY dnia 10-08-2006 17:33
 
bigl

Cytat

qba napisał/a:
bigl to mu raczej nie pomoże jezeli ma wpiety net do WANu

A dlaczego nie? Właśnie pomoże bo to ustawienie określa który interfejs jest ograniczany. Jeśli ma ustawione LAN & WLAN to właśnie dlatego ma ograniczenia w transferach wewnętrznych. Najczęściej wybiera się WAN bo to ruch na świat się ogranicza a nie wewnętrzny.
 
PartyBOY
bigl

Przecież napisałem, że mam ustawione na sam WAN i nie działa. Nie zrozumiałeś jak to jest połączone. Ten hub DC nie znajduje się bezpośrednio w moim LANie (nie jest podpięty pod WRT54GL). Jeżeli by tak było to twoje rozwiązanie pewnie by się sprawdziło Smile

Internet mam z kablówki i to właśnie w jej LANie znajduje się hub DC. Reasumując z hubem łącze się przez WAN, a nie porty LAN mojego routera.

Może potrzebuję jakiegoś skryptu czy coś ?
 
qba
może ustaw sobie DMZ na swojego kompa
 
bigl
@PartyBOY - wyjaśnienie pisalem dla qba (to się jakoś odmienia? Smile ). A co do zrozumienia to pozwól, że zacytuję twój post (trzeci w tym wątku):

Cytat

Na LANie jest postawiony hub DC++

Także to nie wina mojego zrozumienia tylko opisu. Teraz już rozumiem, że ten hub jest jednak na WAN-ie. I jeśli tak to od razu powiem, że żadne ustawienie dostępne w GUI nie spowoduje nic dobrego. DMZ to coś zupełnie innego - chodzi w nim o dostęp do kompa będącego w nim a nie o QoS.

Moim zdaniem jedyne co może zadziałać w takim przypadku to polecenie z linii komend które wyłączy QoS dla danego adresu IP z LAN-a.

No chyba, żeby w konfiguracji dać dla tego adresu MAC albo IP klasę exempt. Możesz spróbować, ale obawiam się, że ogólne limity na łącze zadziałają i tak i trzeba będzie szukać tego polecenia wuyłączającego je dla tego adresu wogóle QoS. Ale chyba takiego nie ma bo to nie miałoby żadnego sensu bo ten adres mógłby wtedy zabrać całe pasmo i limity QoS dla pozostałych byłyby nigdy nie realizowalne.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 34

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,100,451 unikalnych wizyt