24 Kwietnia 2024 02:58:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.185.180
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki dysk seiciowy do biura, za max 1000 zł ?
PartyBOY
Witam,

Szukam jakiegoś dysku sieciowego do małego biura (około 10 komputerów) . Na dysku będą składowane ważne informacje firmowe (głównie dokumenty, emaile itp.). Do poszczególnych plików/katalogów będą mieć dostęp poszczególni pracownicy. Czego oczekuję:

-RAID (chciałbym zrobić mirroring ze względu na bezpieczeństwo)
-Swobodna możliwość zarządzania użytkownikami i ich prawami
-Niezawodność
-Dobrze jakby można robić backupy danych katalogów z poszczególnych komputerów klientów. To znaczy np. każdy user ma na swoim komputerze udostępniony pewien katalog, w którym zapisuje wszystkie pliki, jakie na koniec dnia mają powędrować na serwer. Pod koniec pracy np o 15, serwer sam skopiuje sobie pliki z poszczególnych katalogow z komputerow pracownikow. ALE taka funkcja nie jest konieczna, najwyżej ludzie będą robić to sami Wink

Interfejs niekoniecznie musi być gigabitowy, ponieważ informacje zapisywane i pobierane z serwera będą miały niedużą wagę (w 99% dokumenty), a ruch między serwerem a komputerami użytkowników nie będzie jakoś bardzo duży. Poza tym kilku użytkowników i tak łączy się z LANem poprzez wifi. Funkcje multimedialne nie interesują mnie w ogóle Smile Fajnie natomiast byłoby, gdyby dało się na takim serwerze zapisać bazę Symfonii, na której pracowali by użytkownicy w czasie rzeczywistym. Serwer będzie pracował tylko po LANie, ewentualny dostęp zdalny będzie realizowany poprzez VPN na routerze.

Jak taki dysk sieciowy jest realizowany w grupie roboczej Windows? Utworzone nazwy użytków na serwerze, muszą się zgadzać z nazwami użytkowników Windows? Czy po prostu jak ktoś będzie chciał się dostać np. do katalogu FAKTURY to wyskoczy okienko nazwa usera/haslo ?

CO POLECACIE do 1000 zł (już z 2 dyskami), albo tak do 700 zł bez dysków Smile
 
qba
DNS-323 firmy D-Link
tak wiem wiem firma dlink.. ale sam mam zamiar coś takiego kupić Wink
 
Ronnie
Witam

a ja proponuje QNAP'a Smile

 
tokr21
Proponuję Thecus N2100 można już kupić za 799 netto bez dysków. Mam już 1,5 roku i zero problemów. Pracuje w RAID1. Ma wszystko o co pytasz a nawet więcej. Można już kupić za 799 netto. Oczywiście dyski osobno musisz dokupić ale jest to zaleta.
 
tokr21
jeżeli ma być tanio to szukaj Thecus N299 bez dysków około 375 netto, niby ma służyć do archiwizacji zdjęć , plików muzycznych oraz plików filmowych ale inne pliki też zapisuje :-)))
obsługuje Microsoft Windows NT/2000/ XP/2003/ VISTA UNIX/LINUX/BSD/MAC OS X/OS 9/OS.8.6
N2100 ma procesor intela natomiast N299 chyba samsunga czy jakiś taki.
Nie testowałem N299 ale zamierzam kupić.


>>storage solutions, the N299 comes with many of the same features and functionality of its more premium brethren. Two 3.5R1; SATA hard disk bays enable up to 1TB of storage capacity, while convenient and speedy USB 2.0 ports make storage expansion easy. Users can choose between RAID 0, 1 or JBOD depending on their needs, and two Gigabit Ethernet ports ensure speedy access to stored data. Users can even opt to install a compatible wireless USB dongle for easy wireless access to the N299<<
 
PartyBOY
Dzięki za odpowiedzi, ale proszę odpowiedźcie mi jeszcze na to pytanie Smile

Jak taki dysk sieciowy jest realizowany w grupie roboczej Windows? Utworzone nazwy użytków na serwerze, muszą się zgadzać z nazwami użytkowników Windows? Czy po prostu jak ktoś będzie chciał się dostać np. do katalogu FAKTURY to wyskoczy okienko nazwa usera/haslo ?
 
qba
jezeli na kompie konto uzytkownika bedzie np. Piotr i na tym NAS bedzie konto o loginie Piotr z hasłem takim samym jak w xp to nie bedzie problemu bez problemu sie zaloguje jednak jak tak nie bedzie to albo bedziesz musial utworzyc skrypt mapowania dysku w xp po zalogowaniu do systemu albo wyskoczy okienko do logowania Wink (jednak to czy zawsze wyskoczy okienko logowania to nie wiem bo otoczenie w xp różnie dziala Wink )
 
tokr21

Cytat

PartyBOY napisał/a:
jak taki dysk sieciowy jest realizowany w grupie roboczej Windows? Utworzone nazwy użytków na serwerze, muszą się zgadzać z nazwami użytkowników Windows? Czy po prostu jak ktoś będzie chciał się dostać np. do katalogu FAKTURY to wyskoczy okienko nazwa usera/haslo ?


1. Dysk działa w grupie roboczej Windows bez problemu.
2. Utworzone nazwy użytków na serwerze nie muszą zgadzać się z nazwami w Windows, jak dasz dostęp do katalogu bez hasła to widzą wszyscy. Jak z hasłem to wiadomo.
3. Jak będziesz chciał "faktur" do dokładnie tak "wyskoczy okienko"
4. Thecus daje za darmo jakiś swój program do tworzenia backap'ów
5. mam n2100 i o tym mogę pisać
może zalety wymienię to: małe zapotrzebowanie na energię dokładnie od 12 do 35 W, możliwość wstawienia karty WIFI, alternatywne oprogramowanie.
wady to: trochę głośny wentylator ale jak byś trzymał w sypialni.
Nie wstaje sam jak zabraknie prądu. Trzeba z palca włączyć.
No i najważniejsze ustawiasz na co masz ochotę i zapominasz.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,272,419 unikalnych wizyt