05 Maja 2024 12:45:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [65]
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.204.208
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Asus WL-500g Premium i D-link 504
ravikjab
Witam,
to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Od niedawna stałem się posiadaczem routera Asus WL-500g Premium. Łącze mam z neostrady jednak denerwował mnie modem z TP więć kupiłem D-linka 504 i pięknie podzieliłem sobie na dwa komputerki. Jednak chciałym teraz do tego D-linka podłączyć świerzo nabytego Asusa WL-500g. Problem w tym że jestem fachowcem i nie wiem co i jak poustawiać w tych obu routerach żeby to zadziałało.
Miało by to wyglądać tak:
D-link 504 dzieli mi neostrade. Do niego ma być podłączone 2 komputery oraz ten router Ausa WL-500g do którego będą podłączone znów 2 komputery oraz laptop przez wi-fi. Chciałbym żeby te wsystkie komputery miały internet oraz widziały się w sieci (otoczenie seciowe). Jeszcze do tego WL-500g chce podłączyć drukarkę Brother 115C oraz dysk 3,5" z urządzeń USB mają korzystać komputery które są podłaczone do WL-500g.
Mam nadzieje że dość szczegółowo opisałem swój problem. Będę szczerze wdzięczny za w miarę dokładny opis jak to wszystko poustawiać
 
baranek
Proponuje D-Link ustawić jako bridge, asusa skonfigurować pod dostawce, w port wan dopiąć d-linka, w porty lan komputery. I w tej konfiguracji powino chodzić. Ewentualnie na asusie wyłączyć dhcp i nie urzywać portu wan, a D-Link zostawić jako router. Osobiście uważam ,że lepsze jest to pierwsze rozwiązanie. Z drukarką możesz mieć problem Smile
 
ravikjab
Można prosić o dokładniejszy opis co po kolei zrobić, chciałbym mieć możliwość podłączenie komputrów do d'link 504, rouer ten stoi piętro wyżej gdzie są 2 komputery stacjonarne natomiast piętro niżej są koleje 2 komputery stacjonarne i laptop dlatego chciałem na tym piętrze umieścić Wl-500g. Prosze o informacje dlaczego mogę mieć problemy
Pozdrawiam
 
ravikjab
z drukarką
 
baranek
Brother wymaga osobnych sterowników przynajmniej mój DCP-350 Smile niestety sterowniki są na x86, jeszcze nie próbowałem ich kompilować na mips. Być może twój model będzie dobrze chodził.
Proponuje na d-link nic nie zmieniaj. Podłacz asusa do d-linka po przez port lan,( nie używaj wan). Wyłącz dhcp na asusie, ustaw mu jakieś ip itd.. i powinno wszystko chodzić. Generalnie osobiście zachęcam do ustawienia asusa jako router a dlink jako bridge. Asus z alternatywnym oprogramowaniem ma większe możliwości choć by QoS. Włożysz w to minimum wkładu własnego a uzyskasz naprawde bardzo fajna konfigurację. Ja u siebie mam WL-500Gp jako router, serwer www,serwer plików, daap oraz print server. Oprócz tego mam siemensa speedstrem 4100 skonfigurowanego jako bridge (to on dba o połączenie z neostradą) Uważam ,że za te pieniądze nic lepszego nie uzyskasz. Możliwości są ogromne, przejrzyj to forum oraz wiki openwrt.pl może coś cię natchnie Wink.
 
ravikjab
Ok zrobiłem jak radziłeś, ale nie wyłączałem dhcp na asusie i zaskoczyło, mam neta po kablu z asus i a d-link. Skonfigurowałem sieć wi-fi i wydawało mi się że tez działa jednak tylko skype i gg, nie moge przeglądać stron. Co może być powodem? proszę o pomoc w zabezpieczeniu sieci wi-fi żeby nikt mi się nielogował na router przez wi-fi. Również jeśli masz jakieś doświadczenie w konfigurowaniu print serwera i drukarki Brother 115c proszę o pomoc
Pozdrawiam
 
ravikjab
Co masz na myśli mówiąc "Asus z Alternatywnym oprogramowaniem" czy trzeba zmienić soft na routerze, co zyskuje dzięki temu, i co mogę stracić, jakie jest ryzyko.
 
ravikjab
Niestety znów mam kłopot. Tym razem jest to sprawa drukarki Brother. Podłączyłem ją i odziwo zadziała jednak tylko w przypadku gdy router WL-500g jest odłaczony od D-Link 504. Wydaje mi się że problem może być w nr IP ponieważ zarówno do d-Link jak i do Asusa WL500g loguje się przez wpisanie do przeglądarki 192.168.1.1
Konfigurując drukarkę wg instrukcji ASUS wpisywałem IP 192.168.1.1
Proszę o pomoc jak to skonfigurować żeby poprawnie działało.
Z wi-fi udało mi się poradzić.
Kupując router sądziłem że sobie poradzę, teraz widzę ze bez pomocy FACHOWCA nie uda mi się.
Raz jeszcze proszę o pomoc ?
 
ravikjab
Proszę bardzo o pomoc !!
 
baranek
Szanowny kolego jak byś ustawił tak jak radziłem to nie miał byś problemu.

Ustaw d-link jako BRIDGE - taka funkcja. Asusa podepnie po przez port wan do d-linka. Skonfiguruj na asusie połączenie z internetem.
To jest najprostsza konfiguracja i najefektywniejsza. O alternatywnym oprogramowaniu możesz poczytać na tym forum. Osobiście proponuje ci openwrt z zainstalowanym x-wrt. Chyba jest najprostsze i zarazem o niebo lepsze niż oryginalny soft.
Co do brothera to ja swojego nawet nie próbowałem podłączyć gdyż standardowo w linux nie ma do niego sterowników a te ze strony są na architekturę x86. Do asusa mam podpięty laserjet 1020 z specjalnie przygotowanymi sterownikami (takie rozwiązanie pośrednie) całą instalację opisałem na stronie projektu openwrt.

Proponuje poczytaj... przemyśl zastanów się. Smile WL-500gP to naprawdę bardzo fajne urządzono. Warto poznać jego możliwości.
Pozdrawiam, Przemek

Netgear WNR3500L V2 - Tomato
 
ravikjab
Dziękuje za bardzo cenne uwagi. Zależy mi na tym żeby jednak do D-link można było podpiąć choć jeden komputer (stoi on najbliżej gniazdka telefonicznego więc mógłbym podpiąć tu od razu D-linka do niego od razu ten komputer, reszta mogła by być rozprowadzana z Asusa. Jak ustawie D-link w BRIDGE to do D-link nie podłącze żadnego usera.
Tak się zastanawiam czy sytuacji nie rozwiąże jakaś kombinacja z IP tyle że nie jestam fachowcem i za bardzo się nie znam ale jesli mam na obu 192.168.1.1 to chyba to poprawnie nie będzie działać.
Jeśli jest jakaś instrukcja jak wgrać ten soft co trzeba mnieć, jak podłączyć żeby nie uwalić router będę wdzięczny. Chciałbym mnieć możliwość jeszcze sie nim nacieszyć.
Dziekuje wszystkim którzy dzielą się radami i swoimi przemyśleniami
Pozdrawiam
 
baranek
Jeśli asus ma nie być routerem a zwykłym ap, nas i printserverem to wyłącz na nim dhcp i ustaw inne ip niż d-linka - skonfiguruj go po prosu tak jak by to był komputer kliencki.
Osobiście oryginalnego softu ze stajni asusa nie polecam, używałem dwa dni i oddałem to urządzenie do sklepu. Po jakimś czasie nabyłem asusa ponownie i zainstalowałem na nim openwrt Smile. Generalnie różnice są kolosalne - to wygląda tak jak by asus nie potrafił pisać dobrego softu. Standardowo jest masę błędów i niepotrzebnych komplikacji. Ale o tym już było na tym forum...

Instalując poprawne obrazy dla swojego routera raczej go nie uwalisz, a jak by ci się przypadkiem udało to na forum jest już post który opisuje jak poratować router. Zanim zaczniesz się bawić z alternatywnym oprogramowaniem pierw poczytaj popytaj pomyśl, Smile a na pewno nic złego się nie stanie. A jak dojdziesz do jakiegoś rozwiązania a nie będziesz pewien zawsze pozostaje ci to forum.
Pozdrawiam, Przemek

Netgear WNR3500L V2 - Tomato
 
ravikjab
Czyli w opcji System Setup mam zminić z 'roter' na 'access point' zmienić IP na asusie na np 192.168.2.1 ( ma D-link mam 192.168.1.1 a dhcp mam 192.168.1.2 do 192.168.1.5) wyłączyć dhcp na asus i powinno się połączyć, powinno dać sie drukować a jak będzie jak podłącze dysk do Asusa.
Przepraszam za moją upierdliwość. Smile
 
baranek
Jeśli chcesz mieć dostęp do asusa przez sieci musi być w tej samej klasie adresowej co reszta komputerów. Uważam temat za wyczerpany. W razie dalszych pytań polecam czytać od początku tego posta.
Pozdrawiam, Przemek

Netgear WNR3500L V2 - Tomato
 
ravikjab
Dzięki za pomoc, przepraszam za kłopot. Będę musiał dokształcić się w sprawch siecowych.

Pozdrawiam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,583,554 unikalnych wizyt