05 Maja 2024 13:31:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [65]
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.147.215
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
ASUS WL 700ge+ firmware
Kriestof
Witam,
brat chciał zainstalować open wrt i klapa... Coś padło.
Próbowałem chyba już wszystkich metod do wgrania firmware.
Pingi mi odbiera. Ale jeśli chodzi o diag mod to albo przechodzi i moj soft nie daje rady, albo ja o tym nie wiem i mam problemy z botowaniem.
Czy zostaje mi juz tylko serwis lub pin9(na co nie mam ochoty)?
Co może być przyczyną lub co musze zmienić?
Z góry dzięki
 
Kriestof
Przed chwilą doszedłem, że najpewniej skożystał z poradnika dla wl 500 przycisna reset, zamiast ezbutton i mi sie zdaje, ze to mogla byc przyczyna niepowodzenia. Mozliwe? Co moglo sie zwalic i czy zostaje tylko serwis?
Dodam jeszcze, że instalacja wogóle się nie zaczeła. Więc w sumie po prostu jakby zresetował ustawienia... A jednak kompletna klapa... Po włąćżeniu routera jedno co jest to migająca lampka w kółkoSadSad.

Zdaje mi się, że teraz moge się was zapytać o jedno, jakie mogą być konsekwencje próby upgradu firmware przy włączonym normal mode?
Edytowany przez Kriestof dnia 24-02-2008 01:26
 
baranek
Pewnie nie ma żadnych. Z tego co pamiętam to w normal mode z tftp asus nie pobiera obrazu a restoration tool nie daje przejść dalej. Więc nie wiem co zrobiłeś. Może spróbuj poszukać coś na forum http://wl500g.info/ tam siedzą fanatycy asusa więc może coś podpowiedzą jak go poratować Smile Zwróciłeś uwagę na fakt ,że openwrt na wl700Ge ma dopiero status WIP ?
Jak dojedziesz do czegoś konkretnego opisz tutaj Smile

Jeśli chodzi o serwis asusa to podobno jest bardzo liberalny kolega oddał uwalonego wl500gP z openwrt na pokładzie i dali mu nowy. Być może przypadek Wink a być może nie naprawiają tego sprzętu.
 
obsy
To znaczy nie działa wgranie standardowego firmware do 700ge?

Skoro pinguje to nie jest źle. Z pin9 nawet nie zaczynaj, bo to możesz go uwalić do reszty - a tak swoją drogą to w 500gp jest pin9 a 700ge nie wiem.

Standardowy soft asusa nie pomaga w tym przypadku?
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Kriestof
Niestety próbowałem standardowy wgrać przez tftp lub restoation tool i nie działa. Chyba, że coś źle robie z diag mode. Korzystałem w każdym razie z poradnika ze stronki asusa więc niby ok powinno być. Tylko same diody to już kwestionują. Po włączeniu miga tylko ready. A jak z przy włączeniu daje ezbuttona to tylko tyle ze dioda albo świeci i tak zostaje albo wogóle nie swieci. Zaleznie od tego czy akurat pościłem przycisk, gdy była zapalona czy nie. Boje się, że np. doszło do uszkodzenia pamięci flash etc. i że już nic z tego nie będzie.
A serwis średnio mi pasuje, bo wiem ze następnym razem już nie sprobuję żeby znowu go nie uwalić... Niestety mi wydaje sie to podobne do tego ze jakbym przy włączonym Windowsie chciał sformatować partycje, albo usunąć all pliki systemowe. Popytam sie jeszcze na tej stronie chodź chyba jedyne sensowne wyjście to serwis niestety.
Dziwi mnie tylko, że nie ma żadnego zabezpieczenia przed próbą instalacji poza diag mode. Nawet myślałem, że może nic nie zainstalował niestety nie.

Co do pingów to nie wiem może jakieś szczątki starego firmware zostały.

A jeszcze co do twojego postu wyżej niestety instalował to mój brat przez neta jak napisałem wyżej i powiedział, że było 0% instalacji, ale chyba jednak coś musiało się uszkodzić skoro jest jak jest.
Edytowany przez Kriestof dnia 27-02-2008 15:36
 
obsy
Aby można było flashować ausa musi on być w diag mode. Wtedy sam przyjmuje plik i zaczyna się programować.

Jeżeli nie jest w diag mode to nie ma uruchomionego mechanizmu, który ten plik odbierze, więc nie ma co się flashować.

Może został uwalony firmware, nie wiem.

Fundamentalne pytanie: skąd jesteś? (lub zgłoś się na PM)
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Kriestof
Z Wawy w poniedziałek jedzie do serwisu,
Widzę ze ty tez z wawy ale co tu spotkanie moze dać?
Tak to tylko pytanie co mogło stać się po przyciśnięciu reseta i włączeniu instalacji?
Wtedy router działał, gdy się ponownie uruchomił to juz tylko dioda ready się świeciła...
Może to jakiś błachy problem?
Ale ja sie nie mogę połapać...
Albo poprostu zwalił mi bootloadera etc. tylko pytanie co teraz?
 
obsy
Niech jedzie do serwisu. Jak wymienią to super. Jak nie to zgłoś się do mnie, zobaczymy co się da zrobić.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,584,011 unikalnych wizyt