16 Maja 2024 09:18:56
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.56.18
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
wrt54gl + thibor 15c QoS problem?
VrooBell
Witam.
cóż. niedawno miałem problemy -> mułek zawieszał mi router i chciałem podbić TTL +1

wgrałem thibora 15c i teraz kolejna seria.nadmienię że oprócz otwarcia portów dla mułka - 4662 i 4672 - nie grzebałem nic w QoS itd.

1. mułek może wyciągać max upload łącza za to ściąga max 10kb/s
2. ftp wewnętrzny powinien wyciągać więcej niż 1mbit/s? przynajmniej na oryginalnym oprogramowaniu śmigał moim zdaniem szybciej
3. wstawiłem do startup scripts ->

iptables -t mangle -I PREROUTING -i vlan1 -j TTL --ttl-inc 1
iptables -t mangle -I POSTROUTING -o vlan1 -j TTL --ttl-inc 1

co powinno podbić ttl o jeden ? czy w takim razie jak przy bezpośrednim podłączeniu modemu ttl wp.pl = 123 a po wpisaniu tych linijek mam ttl=122 to właśnie taki ma być efekt? przed podbiciem było 124 za routerem...

----

edit:
w administration/diagnostic jest ping. i tam w okienku juz pokazuje ttl taki sam jak komp bezpośrednio podłączony przez modem do netu, więc zakładam że na kompach podłączonych do routera jest mniejszy ttl o jeden ? i to jest jednak ok?
Edytowany przez VrooBell dnia 04-08-2006 19:30
 
robsonn
POdbijanie TTL: ci nei pomoze. To skutkuje tylko wylacznie kiedy provider blokuje (albo probuje) zablokowac postawienie routera przez ciebie.
Nie uzywasz jakiejs wersji mulka gdzie masz ustawioen male ratio albo cos?
Wyglada to na wine programu, bo nei zdazylo mi sie zeby na Thiborze nei wycisnac max. lacza.
Na razie piszesz tylko o 1 programie. Sprobuj zainstalwoac edonkeya lub uTorrenta i zobacz czy na tych programach tez sa problemy. Jesli tak to wtedy wiadomo, ze cos jest z routerem lub isp.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
VrooBell
tłumaczono mi że kablówka może zobaczyć że mam podpięty do modemu router po TTL dlatego podbiłem...rozumiem że to tak nie działa?

wersji mułka nie zmieniałem od czasu zakupu routera a mam wrażenie że po zainstalowaniu thibora pogorszyło się to.potestuję jeszcze z torrentem czy inną wersją muła.

edit:
testowałem bitcometa...bida z nędzą. mam 3mbity łącze a ten wyciąga podobne prędkości co mułek -> 10-20 kilo...
Edytowany przez VrooBell dnia 05-08-2006 12:33
 
robsonn

Cytat

VrooBell napisał/a:
tłumaczono mi że kablówka może zobaczyć że mam podpięty do modemu router po TTL dlatego podbiłem...rozumiem że to tak nie działa?

Czy tak czy tak dobry adminwychwyci, ze uzywasz routera niewazne czy mu podbijesz TTL czy nie. Sa sposoby uwoerz mi. Gdyby chcieli bawic sie z kazdym ludkiem z routerem to by szalu dostali.

Cytat

]wersji mułka nie zmieniałem od czasu zakupu routera a mam wrażenie że po zainstalowaniu thibora pogorszyło się to.potestuję jeszcze z torrentem czy inną wersją muła.

To by byl pierwszy przypadek w historii. Thibor15c chodzi z P2p jak marzenie. Liga i wyrywa flaki. Moze to potwierdzic wiee osob takze nie wiedze innej mozliwosci.
A ustawiles w ogole QoS czy tez nie uzywasz go?
Moim zdaniem nadal sam zapychasz sobie lacze.
Uzywasz lacza asynchronicznego. Jesli zapchasz upload to download gwaltownie spadni inigdy nei osiagnie maxa. Musizz to zrozumiec. Ustaw mu upload w emulu na 50% twojego rzeczywistego i sprobuj.

Cytat

]edit:
testowałem bitcometa...bida z nędzą. mam 3mbity łącze a ten wyciąga podobne prędkości co mułek -> 10-20 kilo...

Jest jescze mozliwosc, ze twoj operator kablowki limituje programy P2P nie ograniczajac innego ruchu. Pytanie tez jakie pliki odpalaes do sciagania i czy w torrencie tez wysylales na maxa bo cos czuje, ze tak.
Najlepiej odpal uTorrenta i wlacz szyfrowanie protokolou bittorrent.

P.S. A czy podczas uzywanai p2p przez router da sie chodzic po necie czy moze wszystko muli ?
Edytowany przez robsonn dnia 05-08-2006 13:59
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
VrooBell
wiem że dobry admin wychwyci i wiem też że najszybciej mogą po TTL więc chce spać spokojnie Smile

nikodemus.republika.pl/qos.jpg
nic nie ruszałem jak widać na obrazku. w mułku mam ustawione max 10 kilo upload.maksymalny upload na łączu to 384kbps czyli 44kB, więc też nie tu problem.w mułku mam ustawione max connections = 800, hard limit źródeł na plik - 1000. ISP raczej nie przycina bo kiedy odpaliłem na oryginalnym sofcie wrt to od razu ssał 100kilo...tyle że zapchał router i wszystko padło Wink
i podczas używania mułka tak jak w tym momencie strony i ściąganie ze stron śmiga jak trzeba.
 
robsonn
UUU stary mowilem ci juz zebys zmenijszyl lizcbe polaczen. Ustawiles duzo za duzo polaczen
A oczywiscie ludzie czesto uwazaja ze im wiecej tym lepiej i szybciej a tu jest na odwrot. 800 polaczen a w trakcie poszukiwania iklientow i nawizywania nowych polaczen moze miec otwartych np. 2000.
Zmniejsz liczbe polaczen max connections na 100
i limit zrodel na plik 50. Zobacz jak wtedy bedzie chodzic. Jesli ok to zwiekszaj wartosci powli np. z 100 do 200 i analogicznie (z 50 na 100) zeby wyczaic ile wytrzyma.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
VrooBell
po wstawieniu w ustawieniach muła podanych przez ciebie wartości na moment podbił do góry. zostawię go na noc i zobaczę po dłuższym czasie...rozumiem że w QoS nic nie grzebać ? póki nie odczuwam zamulania czegokolwiek ?

może przy okazji spytam czy w tych wartościach co poniżej obrazek warto cokolwiek grzebać ? to są defaultowe ustawienia. czy one ew. mogą mieć wpływ na działanie p2p??

www.nikodemus.republika.pl/contract.jpg


edit: podziałało chwilę po czym zwiesiło wifi jakimś sposobem :/ tracę siły. net na kompie podłączony przez kabel do routera był...dopiero po resecie routera postawił się na nogi :/
Edytowany przez VrooBell dnia 05-08-2006 18:28
 
Damiano
Ustaw timeout na 300 - oczywiście że wpływa Smile
Zmniejszasz tym samym trzymanie połączeń B)

PS>A co do muła to daj spokój - ten program jest tak nieprzewidywalny jak pogoda w górach Wink
Wszystko zależy od mnóstwa czynników w tym programie i nic nie jest powtarzalne Pfft
Edytowany przez Damiano dnia 05-08-2006 20:04
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
VrooBell
przy próbie ustawienia niżej niż 600 wywala okienko że 'value out of range'...
---
gwoli uporządkowania pozwolę sobie w skrócie napisać co jest nie tak jeszcze raz.
---
co mam->
1.mam włączony skrypt do podbijania ttl +1
2. forward portów dla mułka
3. up w mułku na 10 kilo max ustawione
co się dzieje->
1. mułek maksymalnie jechał 15.po zmianie max conections i sources jak poradził robsonn na chwilę pomogło, ale...
2. ale wywaliło mi net po wifi.na kompie podłączonym do routera kablem /na którym jest odpalony ten mułek/ net jest i nawet muł dalej ssie. z kompa podłączonego przez wifi mam tylko sieć wewnętrzną. restart routera stawia wszystko na nogi. co lepsze -> na kompie po wifi leciało radio z shoutcast.nie padło dopóki sam nie przerwałem i próbowałem ponownie włączyć.http padło zupełnie pierwsze.kiedy już nie mam http gadulec dalej działał...czary z mleka??

ps. wiem że mułek jest nieobliczalny ale to co się dzieje zmusza mnie do rezygnacji z niego...ale z jakiej racji soft ma mnie do czegoś zmuszać??
Edytowany przez VrooBell dnia 05-08-2006 20:32
 
qba
10kB wysyłania w mułku to jest 40kB max pobierania ....
 
VrooBell
hmm.zależy jak się przycina te 10kB Wink tak czy inaczej ciężko używać skoro zabija wifi póki co...zastanawiam się czy to nie problem z tymi skryptami od ttl??
 
robsonn
Moze cos jest z twoim routerem?
Za sofcik Thibora zwlaszcza w wersji 15c recze moja lewa noga Wink
Wiem co moze byc przyczyna (nie jestem na 100% pewien), ale jak tak ustawisz to i tak nic sie nie stanie.
1. Wejdz w interfejs routera
2. przejdz na zakladke administration
3. zjedz na dol i nacisnij przycisk run command
4. wpisz nvram set clk_freq="216" i wykonaj polecenie
5. wpisz nvram commit i wykonaj polecenie
6. nastepnie reboot routera.Mysle, ze to powino pomoc na twoje problemy (menu administration->przycisk reboot)

Timeout zostaw na 600 sekund, liczbe polaczen tak jak jest na 2048.
Mam nadzieje, ze przekierowujesz oba porty tzn. tcp i udp.
Czesc o podbijaniu TTL tez mozesz wywalic. Moze zle jest sformuwolana i robi kaszane. Nie musisz sie panicznie bac tego ze wykryja twoj router i tak wiedza, ze go uzywasz niewaznie jakie ttl ustawisz !!! TTL jest raczej wykorzystywane przez ISP do blokowania mozliwoci podlaczenia routera, a nie po nim stwierdzaja ze go masz. COs chyba ktos ci zle wytlumaczyl Wink
Ja i tak stawiam, ze to wina zlej konfiguracji emula i to on sieje taka kaszane.

P.S.i tak zmienilbym emula na inny soft. emule to zenada.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Damiano
@robsonn
1.Po co zwiększasz częstotliwość procka że się zapytam ??
2.Na jaki soft w radzisz zmianę ?? (pomijam torenta)
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
robsonn
1. Niektore GL'e maja czasami problemy i mula przy 200 Mhz. Jest to zalezne od partii Ramu zamontowanej. (dawne problemy, ktore zaczely sie na WRT54G v.2.2). Teoretycznie na GLach jest wszycho ok, ale spotkalem sie z niejednym przypadkiem, ze trzeba podbic czestotliwosc. Poza tym to nie zaszkodzi. Przy 216 jest bezpiecznie a i wydajnosc wzrasta o pare procent.
2. Ja osobiscie nie lubie sieci edonkey/overnet.
Ja uzywam uTorrenta do torrentow Wink
A jesli chodiz o edonkeya to juzlepiej od mula dziala normalny edonkey 2000.
Mozna tez uzywac samego Overneta Wink jako programu.
Jesli ktos zna jakies dobre alternatywne klienty do donkeya to niech napisze z checia potestuje.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
VrooBell
dobra. zrobione. narazie testuję na kompie pod wifi utorrenta i jest ok.
nie wywaliłem tych skryptów od TTL przynajmniej narazie. generalnie do małych plików i tak dalej wolę mułka -> zdecydowanie większe źródło od torrenta.

także -> tfu tfu póki co działa i dziękuję po raz kolejny za udzielenie odpowiedzi i pomoc Smile no i nie mam narazie siły odpalać muła żeby czegoś nie zwiesić.

pozdrawiam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 52

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,874,328 unikalnych wizyt