26 Kwietnia 2024 21:43:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.171.121
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
model WRT54GL a WRT54GL-EU
Mam zamiar zakupic WRT54GL..
Mam pytanko w zwiazku z tym.Ostatnio w sklepie zauwazylem model z koncowka EU. Czy ktos ma pojecie jakie sa roznice miedzy tymi modelami?
Poza tym w poprzednim watku czytalem ze WRT54GL jest wydany tylko w jednej wersji (1.0?) czy ktos moze to potwierdzic. Pytania sa zadawane oczywiscie pod katem pozniejszej zmiany firmware`u Smile.
Pozdro
 
stegano
1. EU - wersja z softem europejskim (13 kanałów)
2. Model GL ukazał sie tylko w jednej wersji v1 i na tym koniec.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
robsonn

Cytat

stegano napisał/a:
2. Model GL ukazał sie tylko w jednej wersji v1 i na tym koniec.


Dokadnie to GL jest starym dobrym WRT54G v4
 
jahu
Witam - moj pierwszy post i sory za tepe pytanie:

http://proline.pl/shop.php?prodid=LINKSYS+WRT54GL-EU

Czy jest jakis haczyk jesli chodzi o model - (nowa jakas okrojona wersja) - chodzi mi o wykorzystanie tego pozniej z alternatywnym softem - poczatkowo mialbyc ovislink z appro - ale kusi mnie cena i mimo wszystko calkiem niezle wsparcie alternatywnego softu na linksys'e.

Brac to? Ewentualnie w czym lepszy bylby taki ovis z jakby nie bylo platnym softem?
 
arteq

Cytat

jahu napisał/a:
Witam - moj pierwszy post i sory za tepe pytanie:

http://proline.pl/shop.php?prodid=LINKSYS+WRT54GL-EU

Czy jest jakis haczyk jesli chodzi o model - (nowa jakas okrojona wersja) - chodzi mi o wykorzystanie tego pozniej z alternatywnym softem - poczatkowo mialbyc ovislink z appro - ale kusi mnie cena i mimo wszystko calkiem niezle wsparcie alternatywnego softu na linksys'e.

Brac to? Ewentualnie w czym lepszy bylby taki ovis z jakby nie bylo platnym softem?


Jaki Ovis ? Jak 1120AP to APpro jest za free, do 5460 jest płatny to fakt :/ ale ma duze mozliwosci. Linsys ma o tyle dobrze ze jest opart na pełnym GPLu i dlatego jes tyle alt. FW, natomiast w przypadku Ovisa to GPL jest ale, fragmetaryczny. Wiem cos o tym co swego czasu robiłem soft pod edimaxa 7206APg i dałem se spokuj bo niemozna było znaleźc dobrego GPLa aby mozna była co kolwiek dobrego skopilowac. Dlatego jak cenisz dostepność softów darmowych czasami dobrych czasami złych biez Linksysa. Co niezaczy ze 5460 jest zły, kupujac ASp masz mozliwosc wgrywania ciagle odstepnych nowych wersji.
Z tego co mi wiadomo 5460 sie cholernie grzeje :/ co moze byc powodem niestabilnosc jak pracuje w wyzszej temperaturze pokojowej Smile Ale chyba dodaja radiator... wiec to nie koniecznie musi byc problem. APPro ma wiele ciekawych rozwazan, jak statystyki graficzne(vnstat) wyswietlanie połaczony userów, ich sygnał, predknosc połączenia itp.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
jahu
Tak chodzilo ovisa pasujacego pod APPro 54 - calosc kosztuje 360 zeta - a ten porlinie linksys GL 275 - a graficzne statystyki to dla mnienajmniej istotne.

A wlasnie - cos takeigo jak dynamiczny podzial lacza? Wydzielanie ruchu p2p - to mnie w tej chwili niestety najbardziej interesuje. Jakie sa mozliwosci w tej kwestii?

Pozdrawiam
 
arteq

Cytat

jahu napisał/a:
Tak chodzilo ovisa pasujacego pod APPro 54 - calosc kosztuje 360 zeta - a ten porlinie linksys GL 275 - a graficzne statystyki to dla mnienajmniej istotne.

A wlasnie - cos takeigo jak dynamiczny podzial lacza? Wydzielanie ruchu p2p - to mnie w tej chwili niestety najbardziej interesuje. Jakie sa mozliwosci w tej kwestii?

Pozdrawiam


Dynamiczny podział - niema w zadnym sofcie na Linsysie, w APPro jest chyba ?!
Wydzielanie p2p, hmm QoS moze w jakis sposób ukrucic zycie ssaczy Smile To akurat jest na linsysach i to dosc fajnie zrobione .
Edytowany przez arteq dnia 10-04-2006 23:24
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
stegano

Cytat

jahu napisał/a:
A wlasnie - cos takeigo jak dynamiczny podzial lacza? Wydzielanie ruchu p2p - to mnie w tej chwili niestety najbardziej interesuje. Jakie sa mozliwosci w tej kwestii?

Na HyperWRT thibor v14 QoS jest naprawdę bardzo sprawny, nie ma problemów z zamulaniem przez aplikacje typu p2p. A w kolejnych wersjach ma być ponoć jeszcze lepiej Smile

pozdrowienia
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
arteq
troche OT : Co skłoniło Ciebie do przeflaszowania no dd-wrt : ?

I chyba niema jeszcze Thibora 15 Smile
Edytowany przez arteq dnia 10-04-2006 23:27
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
stegano
Co do dd-wrt działa tylko w trybie Bridge (testowo) od 25 dni non stop. A co do Thibora v15 to pozostałość po pryma aprilisie Grin
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 35

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,381,108 unikalnych wizyt