06 Maja 2024 16:15:33
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.42.164
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
a mialo byc tak pieknie (unplugged)
cienislaw
stalem sie 'szczesliwym' posiadaczem:
1. wtr54gl firmware 4.30.7
2. wmp54g

router poszedl bez wiekszych przeskod (pomijam fakt, ze cd konfiguracyjne zwalilo mi dotychczasowy konfig sieci i nie doszlo dalej niz krok 7 i musialem z lapy konfigurowac, ale dalo rade). podpialem jednego kompa kablem do portu 4tego i hulalo. potem podpialem na szybko kolejnego kompa do 1ki i tez trybilo. ale to nie mialo byc tak;-) karte tez kupilem w jakims celu, wiec jak znalazlo sie troche czasu, wrzucilem do kompa karte, uprzednio instalujac soft linksysa. skonfrigurowalem router i karte tak samo - wielkie nic, nic nie wykrylo. no to poszedlem po najnizszej lini oportu i wylaczylem wszystkie security, dalem najbardziej podstawowy konfig jaki mozna dac. nadal nic. zastanawiam sie co jest do ciezkiej cholery. sciagam netstumblera - karte wykryl, wsio ok, ale zadnego AP nie. podciagnalem drugiego kompa na odleglosc 3m do routera, nadal zero. przyznam sie szczerze ze jestel lekko w..ny, bo nie powinno byc z tym problemow. zatem pytanie - czy to ja cos pominalem w konfiguracji, czy ktorys ze sprzetow jest zwalony?

dorzuce jeszcze info:
1. dialnet 1mbit, statyczne ip na routerze.
2. wlaczone dhcp
3. wifi b i g enabled, zero zabezpieczen, filtrowania macow.
4. 2x winxp pro sp1.

chyba tyle, jakbym czegos jeszcze zapomnial pytajcie i poratujcie jak sprawdzic co nie trybi (zaraz chyba przerzuce karte wifi do drugiego kompa, zeby miec pewnosc, ze to nie wina maszyny).

aha, nie wiem czy tak powinno byc, ale caly czas sie swieci dioda na sledziu karty (po uruchomieniu systemu). niby ACT wiadomo co oznacza, ale nie mam pojecia jak to jest z wifi.
Edytowany przez cienislaw dnia 02-08-2006 19:46
cienislaw
wtr54gl, DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) vpn
wmp54g
 
piotrg
malo danych =--- odlacz sie od neta i wylacz antywirus, wszelkie zapory( alarm zone itd.) zdejmij szyfrowanie sprawdz SSID i kanał ( USTAW NA TRYB B) zakresy IP BRAME .... w AP zakladka Wireless mack filt. zaznacz enable zaznacz PCs listed from accessing the wireless network wejdz w edit mack i sprawdz czy jest tam mack twojej karty ( a powinien byc jzeli nie to zainstaluj sterowniki jeszcze raz w kompie I PRZYDZIEL IP NA STALE)
 
cienislaw
a mozna bardziej po ludzku? ja wiem, ze kazde srodowisko ma swoj zargon, ale z tego co powiedziales to skumalem tylko zeby experymentowac bedac offline ze swiatem i zapodac w dopuszczanych polaczeniach wifi maca mojej karty.

a czy to moze miec cos do rzeczy? (musze spowrotem kompa podlaczyc pod monitor, bo na razie jechalem na nim zdalnie wlasnie przez sieciowke)
Edytowany przez stegano dnia 04-08-2006 01:19
cienislaw
wtr54gl, DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) vpn
wmp54g
 
cienislaw
sprawdzilem dzisiaj router z pda della i spv m3000, bez zabezpieczen, z WEP i WPA-PSK. wszystko ladnie, wykryl bez problemow, sygnal zbieral z calego mieszkania, nawet na balkonie nie bylo problemow z odbiorem. znaczy ze router po wifi robi, a karta nie za bardzo. probowalem jeszcze sprzegnac kompa ad-hoc z tymi dwoma maluchami - zero odzewu. dzisiaj jeszcze sprobuje przerzucic karte do drugiego kompa i jesli tutaj tez nie ruszy, mozna wywnioskowac ze karta zwalona i czeka mnie niewdzieczne RMA.

zas cud. zapodalem karte do 'nowszego' kompa (2002 kontra 1999) i ruszyla od pierwszego buta. wot zagwozdka pomyslalem. przejrzalem specsy karty i obu kompow, wyszlo ze pci 2.2 obslugiwane jest wszedzie, wiec nie ma mowy o jakis problemach natury sprzetowej (swoja droga os karte wykryl). zrobilem update calej masy krytykali w xp (komp byl tylko w lanie, wiec traktowalem to po macoszemu). potrwalo to troche. wyciagnalem karte sieciowa, w jej miejsce wrzucilem wifi i odpalamy. nie dosc, ze wykrylo apka od razu, to bez problemu sie z nim polaczylo. ustawilem zabezpieczenia, filtrowania maca. nadal dziala. sygnal mocny, praktycznie caly czas powyzej 80%. skonfigurowalem raz a dobrze i na razie nie tykam. nie ukrywam, ze mam ochote zapodac aletrnatywny soft, ale na razie oficjalny dziala jak nalezy i puki co nie mam czasu zeby pohazardowac.

do konca nie wiem co bylo nie tak (czy przeszkadzala sieciowka, czy brakowalo cos w systemie, czy slot pci byl nie taki), wazne ze aktualnie dziala. uff.
Edytowany przez cienislaw dnia 06-08-2006 16:03
cienislaw
wtr54gl, DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) vpn
wmp54g
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,607,299 unikalnych wizyt