23 Kwietnia 2024 23:32:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.189.2.122
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato - bugi/problemy - wszystkie wersje
Barticf
Po aktualizacji na tomato v97 ip traffic nie chce ruszyć z dysku ani z pamięci


Aug 14 12:15:25 Asus user.warn cstats[534]: Problem loading /nas/ip. Still trying...
Aug 14 12:30:25 Asus user.warn cstats[534]: Problem loading /nas/ip. Still trying...
Aug 14 12:45:25 Asus user.warn cstats[534]: Problem loading /nas/ip. Still trying...
Aug 14 13:00:26 Asus user.warn cstats[534]: Problem loading /nas/ip. Still trying...


jest taki katalog i utworzylo taki plik

dodatkowo

Aug 15 09:12:28 Asus user.crit dhcpc-event[6695]: Error while loading rules. See /etc/iptables.error file.
Aug 15 09:12:32 Asus user.crit init[1]: Error while loading rules. See /etc/iptables.error file.
Aug 15 09:12:34 Asus user.crit init[1]: Error while loading rules. See /etc/iptables.error file.
Aug 15 09:12:37 Asus daemon.err openvpn[7037]: Options error: You must define DH file (--dh)
Aug 15 09:12:37 Asus daemon.warn openvpn[7037]: Use --help for more information.

Edytowany przez Barticf dnia 15-08-2012 09:17
 
Adooni
mamy juz wersje 100 wiec why wgrywasz 097 ? Smile

ja rozumiem ze cos moze nie dzialac ale dlaczego nie sprawdzisz na najnowszej wersji moze juz to porawiono.
Edytowany przez Adooni dnia 15-08-2012 09:37
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
woocash
Wersja 100.

Włączam serwer PPTP - iptables automatycznie dostaje regułę przepuszczania portu 1723, działa OK.
Jeżeli jednocześnie mam włączone logowanie zablokowanych na firewallu połączeń, do iptables *przed* regułą otwierającą port 1723 trafia reguła z łańcuchem logdrop dając w efekcie niemożliwość połączenia się do PPTP.


logdrop    all  --  anywhere             anywhere            
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere            tcp dpt:1723



Chain logdrop (2 references)
target     prot opt source               destination         
LOG        all  --  anywhere             anywhere            state NEW limit: avg 1/sec burst 5 LOG level warning tcp-sequence tcp-options ip-options macdecode prefix `DROP '
DROP       all  --  anywhere             anywhere 
 
Theo16
Podczas przenoszenia plików (powiedzmy ok 8GB) wifi zachowuje się dziwnie. Na początku wszystko jest ok ale po jakimś czasie transfer zwalnia. Jak patrzę na device list to RSSI normalnie mam na poziomie -31 dBm a quality na 43; natomiast jak transfer leci to RSSI mam -85dBm a quality 2. Jak biorę anuluj to przestaje przenosić ale takie wartości zostaja sieć chodzi wolno i dopiero restart pomaga. Tomato v97 by Shibby Asus rt-n16, wifi ustawione na auto 40 MHz. Powiedzcie czy to może być wina samego routera czy coś źle ustawiona w sofcie.
 
Barticf

Cytat

Adooni napisał(a):

mamy juz wersje 100 wiec why wgrywasz 097 ? Smile

ja rozumiem ze cos moze nie dzialac ale dlaczego nie sprawdzisz na najnowszej wersji moze juz to porawiono.

Tak nigdzie nie pisze że było coś tam ruszane wgrałem najnowszą wersję i dalej nie działa
screeny jak mam w opcjach i jak wyglada
www.up.4clubbers.pl/out.php/t28598_Przechwytywanie1.PNG
www.up.4clubbers.pl/out.php/t28599_Przechwytywanie.PNG

Jeszcze wywala mi taki blad

Cytat

iptables-restore v1.3.8: invalid port/service `-j' specified
Error occurred at line: 29
Try `iptables-restore -h' or 'iptables-restore --help' for more information.

Edytowany przez Barticf dnia 18-08-2012 12:18
 
buniaczek
Zaznacz opcję create new file a potem kliknij save - może to Ci pomoże.. Ja raz tak miałem.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
zrob to co @buniaczek pisze. Ponadto zobacz jaki blad w firewallu masz. Ponadto piszesz ze aktualizowales tomato. Z jakiej wersji? Robiles czyszczenie nvram?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Barticf

Cytat

shibby napisał(a):

zrob to co @buniaczek pisze. Ponadto zobacz jaki blad w firewallu masz. Ponadto piszesz ze aktualizowales tomato. Z jakiej wersji? Robiles czyszczenie nvram?

z 96 na 97 nie czyściłem nvram bo gdzies czytałem jak chyba ty pisałeś ze nie ma sensu tego robić bo zmian dużo nie było. Zrobiłem to co napisał buniaczek ale nie nie dało. Nie chcę czyścić nvram bo już mam poustawiany router i średnio mi się widzi od nowa wprowadza ustawienia (ręcznie przypisany adres ip do mac, ustawienie crona + montowanie dysku)
 
sszpila
Asus RT-N16 + Tomato AIO-100
Po uruchomieniu tunelu 6to4 przez HE wykresy QOS nie uwzględniają ruchu po ipv6, jednak gdy kliknie się odpowiednią klasę, w szczegółach są poprawnie sklasyfikowane połączenia. ipv6 uruchomiłem dopiero wczoraj, wieć nie wiem jak to działało w poprzednich wersjach.
sszpila załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
shibby

Cytat

Barticf napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

zrob to co @buniaczek pisze. Ponadto zobacz jaki blad w firewallu masz. Ponadto piszesz ze aktualizowales tomato. Z jakiej wersji? Robiles czyszczenie nvram?

z 96 na 97 nie czyściłem nvram bo gdzies czytałem jak chyba ty pisałeś ze nie ma sensu tego robić bo zmian dużo nie było. Zrobiłem to co napisał buniaczek ale nie nie dało. Nie chcę czyścić nvram bo już mam poustawiany router i średnio mi się widzi od nowa wprowadza ustawienia (ręcznie przypisany adres ip do mac, ustawienie crona + montowanie dysku)


to nie zglaszaj tego jako bug. Zrob kopie ustawien, wyczysc nvram i zobacz czy nadal blad występuje. Jezeli nie to masz rozwiazanie na swoj problem. Mozesz wtedy przywrocic konfig i nadal miec problem lub poustawiac wszystko od nowa. To ze ja czasami pisze ze nie trzeba to nie znaczy ze tyczy sie to wszystkich. Nie wiem przeciez jakie "wynalazki" macie poustawiane Wink Zawsze za to mowie by instalowac nowe tomato bez czyszczenia. Jezeli chodzi ok to zostawiamy jak jest. Jezeli wystepują jakies problemy to najpierw czyscimy nvram a pozniej zglaszamy problem. Nigdy nie odwrotnie Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Barticf

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Barticf napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

zrob to co @buniaczek pisze. Ponadto zobacz jaki blad w firewallu masz. Ponadto piszesz ze aktualizowales tomato. Z jakiej wersji? Robiles czyszczenie nvram?

z 96 na 97 nie czyściłem nvram bo gdzies czytałem jak chyba ty pisałeś ze nie ma sensu tego robić bo zmian dużo nie było. Zrobiłem to co napisał buniaczek ale nie nie dało. Nie chcę czyścić nvram bo już mam poustawiany router i średnio mi się widzi od nowa wprowadza ustawienia (ręcznie przypisany adres ip do mac, ustawienie crona + montowanie dysku)


to nie zglaszaj tego jako bug. Zrob kopie ustawien, wyczysc nvram i zobacz czy nadal blad występuje. Jezeli nie to masz rozwiazanie na swoj problem. Mozesz wtedy przywrocic konfig i nadal miec problem lub poustawiac wszystko od nowa. To ze ja czasami pisze ze nie trzeba to nie znaczy ze tyczy sie to wszystkich. Nie wiem przeciez jakie "wynalazki" macie poustawiane Wink Zawsze za to mowie by instalowac nowe tomato bez czyszczenia. Jezeli chodzi ok to zostawiamy jak jest. Jezeli wystepują jakies problemy to najpierw czyscimy nvram a pozniej zglaszamy problem. Nigdy nie odwrotnie Smile


Wyczyściłem nic nie dało. Nie jest przypadkiem tak że przez przypadek usunąłem plik z dysku co zapisywał te swoje dane i teraz ruszyć nie może ? Ale po czyszczeniu to chyba już się powinno naprawić a tu nic ;/
 
qander
chodzi o Media / DLNA Server tomato 100_AIO_64K na RTN66U
- jest uruchomiony, ustawiona ręcznie ścieżka do mediów, port itd
i co jakiś czas nie widać żadnego pliku/folderu choć np. w ps3 widzę że serwer jest odpalony
- pomaga jedynie restart serwera ale to chyba nie tak miało być :| ... wiesza się czy co?

czy tylko ja mam tak czy to jakaś przypadłość tej wersji pomidora?
jakieś sugestie?
 
orcad
może szukam dziury w całym Smile ale mam pytanie dlaczego radio "Wireless (2.4 GHz / eth1)"
jest prawidłowo ! a radio 5GHz już nie czyli : "Wireless (eth2)"
w niczym to nie przeszkadza ale pytam z ciekawości Smile
Asus RT-N18U DD-WRT v3.0-r28598 std
Synology DS412+ [1 TB WD RED]
 
zielony

Cytat

Barticf napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Barticf napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

zrob to co @buniaczek pisze. Ponadto zobacz jaki blad w firewallu masz. Ponadto piszesz ze aktualizowales tomato. Z jakiej wersji? Robiles czyszczenie nvram?

z 96 na 97 nie czyściłem nvram bo gdzies czytałem jak chyba ty pisałeś ze nie ma sensu tego robić bo zmian dużo nie było. Zrobiłem to co napisał buniaczek ale nie nie dało. Nie chcę czyścić nvram bo już mam poustawiany router i średnio mi się widzi od nowa wprowadza ustawienia (ręcznie przypisany adres ip do mac, ustawienie crona + montowanie dysku)


to nie zglaszaj tego jako bug. Zrob kopie ustawien, wyczysc nvram i zobacz czy nadal blad występuje. Jezeli nie to masz rozwiazanie na swoj problem. Mozesz wtedy przywrocic konfig i nadal miec problem lub poustawiac wszystko od nowa. To ze ja czasami pisze ze nie trzeba to nie znaczy ze tyczy sie to wszystkich. Nie wiem przeciez jakie "wynalazki" macie poustawiane Wink Zawsze za to mowie by instalowac nowe tomato bez czyszczenia. Jezeli chodzi ok to zostawiamy jak jest. Jezeli wystepują jakies problemy to najpierw czyscimy nvram a pozniej zglaszamy problem. Nigdy nie odwrotnie Smile


Wyczyściłem nic nie dało. Nie jest przypadkiem tak że przez przypadek usunąłem plik z dysku co zapisywał te swoje dane i teraz ruszyć nie może ? Ale po czyszczeniu to chyba już się powinno naprawić a tu nic ;/


Mam dokładnie ten sam błąd w WNR3500Lv2, wersja 101 AIO - wgrałem tomato na oficjalny firmware, wyczyściłem NVRAM.

Czy komuś udało się uporać z tym problemem? Jakieś pomysły co mógłbym zrobić?

EDIT:
Udało mi się rozwiązać problem, okazało się, że po ustawieniu innej puli adresowej podsieci zostały stare (domyślne) regułki iptables (widać je było po spojrzeniu na /etc/iptables.error). Samo usunięcie domyślnych regułek nic nie dało, trzeba było też wyłączyć IP Traffic Monitoring, a następnie go włączyć z opcją Create New File (nie wiem dlaczego, może ktoś wyjaśni). W każdym razie po tej operacji ruszyło i w logach czysto.
Edytowany przez zielony dnia 26-09-2012 22:12
 
traju
Posiadam Netgeara wnr3500l v2. Miałem na nim zainstalowane najnowsze tomato 1.28 AIO 101. Mieszkam we Wrocławiu i posiadam internet z Korbanku. Czyli coś typu tradycyjna osiedlówka, na klatce skrzynka i wyprowadzony ethernet.
Zauważyłem pewien duży problem. Prędkość jaką mam to 50/5. Na tomato po niecałych 24h coś się pierniczy i ledwo wyciąga się 1mbit dl, co ciekawe upload jest dalej w okolicach 5Mb. Nie pomaga wtedy ręczne odnawianie dzierżawy, restarty, odłączanie kabla, nawet reset ustawień.
Co ciekawe na ofw ten problem w ogóle nie występuje. Wszystko śmiga świetnie. Dlatego wnioskuję, że problem jest z samym tomato.
Czy macie jakiś pomysł co może powodować taki problem? Ew. jak szukać rozwiązania? Szczerze mówiąc zależy mi na tomato bo ma dużo opcji, które są dla mnie praktyczne. Do tego wifi działa dużo szybciej na tomato bo wyciągam 40-48mbit a na ofw ok. 32.
 
morlinek
Ostatnio pojawił mi się dziwny problem na PC. Mianowice odcina mi Internet czasami ale wi-fi działa. PC jest podłączony po kablu do WNR 3500L. Zastanawia mnie co może powodować ten problem...?
Na PC mam 7 po reinstalce, wiec wirusów i bałaganu, nie ma. Sterowniki do karty sieciowej aktualne. Sprawdzałem wpinając do dwóch różnych wejść w routerze i za każdym razem w końcu Internet odcinało. Restart routera nic nie dawał. Jedynym wyjściem na przywrócenie Internetu jest albo wył/wł karty sieciowej w PC albo ponowne uruchomienie komputera. Podczas braku Internetu nie pinguję się z routerem. Jak myślicie czego może być to wina?
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
Barticf

Cytat

zielony napisał(a):

Cytat

Barticf napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Barticf napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

zrob to co @buniaczek pisze. Ponadto zobacz jaki blad w firewallu masz. Ponadto piszesz ze aktualizowales tomato. Z jakiej wersji? Robiles czyszczenie nvram?

z 96 na 97 nie czyściłem nvram bo gdzies czytałem jak chyba ty pisałeś ze nie ma sensu tego robić bo zmian dużo nie było. Zrobiłem to co napisał buniaczek ale nie nie dało. Nie chcę czyścić nvram bo już mam poustawiany router i średnio mi się widzi od nowa wprowadza ustawienia (ręcznie przypisany adres ip do mac, ustawienie crona + montowanie dysku)


to nie zglaszaj tego jako bug. Zrob kopie ustawien, wyczysc nvram i zobacz czy nadal blad występuje. Jezeli nie to masz rozwiazanie na swoj problem. Mozesz wtedy przywrocic konfig i nadal miec problem lub poustawiac wszystko od nowa. To ze ja czasami pisze ze nie trzeba to nie znaczy ze tyczy sie to wszystkich. Nie wiem przeciez jakie "wynalazki" macie poustawiane Wink Zawsze za to mowie by instalowac nowe tomato bez czyszczenia. Jezeli chodzi ok to zostawiamy jak jest. Jezeli wystepują jakies problemy to najpierw czyscimy nvram a pozniej zglaszamy problem. Nigdy nie odwrotnie Smile


Wyczyściłem nic nie dało. Nie jest przypadkiem tak że przez przypadek usunąłem plik z dysku co zapisywał te swoje dane i teraz ruszyć nie może ? Ale po czyszczeniu to chyba już się powinno naprawić a tu nic ;/


Mam dokładnie ten sam błąd w WNR3500Lv2, wersja 101 AIO - wgrałem tomato na oficjalny firmware, wyczyściłem NVRAM.

Czy komuś udało się uporać z tym problemem? Jakieś pomysły co mógłbym zrobić?

EDIT:
Udało mi się rozwiązać problem, okazało się, że po ustawieniu innej puli adresowej podsieci zostały stare (domyślne) regułki iptables (widać je było po spojrzeniu na /etc/iptables.error). Samo usunięcie domyślnych regułek nic nie dało, trzeba było też wyłączyć IP Traffic Monitoring, a następnie go włączyć z opcją Create New File (nie wiem dlaczego, może ktoś wyjaśni). W każdym razie po tej operacji ruszyło i w logach czysto.


U mnie to nie pomaga zresztą nie ma starych adresów ip z tym pliku
 
mast1000
Witam ,
Asus RT-N16 soft 088-PL K26 USB AIO
Problem przy podłączaniu drugiego czytnika usb ftdi - jeden działa ok -po podłączeniu drugiego wywala jeden lub oba czytniki -czytniki oba identyczne (miałem też wcześniej różne) -wymieniałem huby od tanich po dwadzieścia zł po dosyć drogie po 70zł -na hubie mam podłączony dysk ,drukarkę-skaner i ups -wszystkie pozostałe urządzenia działają bez problemu -(na hubie za 20zł dysk nie chciał ruszyć) wersje oscama różne nic nie pomaga -zmieniałem kable usb do podłączenia czytników nie pomogło -każdy z czytników podłączonych sam działa doskonale co nie tak?
Proszę o jakieś wskazówki.

pozdrawiam
 
paczek72
a masz jakies zasilanie do tych hubów??????????
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
mast1000
ten ostatni jest do 5 V 3,5A -wcześnie używałem zasilacza stabilizowanego i było to sama
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,267,660 unikalnych wizyt