16 Maja 2024 15:42:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.213.110
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
post-boot, post-firewall - gdzie szukać
fussy
Witam

mam tibora 14 zainstalowanego na wrt54gl, którego mam okazję dopiero poznawać.

1. czy któryś z forumowiczów mógłby mnie podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć
plik będący skryptem startowym i skryptem firewalla. Jesli ktoś by podał mi ścieżkę dostępu i nazwę to byłbym wdzieczny.


2. jeżeli korzystam z "vi" to jak zapisać plik aby zmiany pozostały po reboocie routra (jak zapisać w samym vi to oczywiście wiem).

pzdr
fussy
 
robsonn
Ad1.
Wejdz w GUI->Administratior. uzyk rolki w myszcze, zeskroluj sie w dol i poszukaj 2 przyciskow (jeden to firewall script, drugi to startup script).
Jest to najszybszy dostep i najbardziej komfortowy.
Zmienne trzymane sa w nvramie (wydzielona czesc flashu).
2. Nie ma takiej mozliwosci przynajmniej na Thiborze. Uzywa on systemu squashfs ktory po skompilowaniu firmware jest tylko do odczytu.
Jesli chcesz zapisywac pliki polecam DD-WRT lub open-wrt z partycja jffs .
Natomiast jesli potrzebujesz sam skrypt do podzialu lacza, przekeirowan, routingu to dwa przyciski z punktu 1 starcza Grin
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
fussy
witam ponownie

robsonnowi dziekuję za szybką odpowiedź.

Dostęp przez www jest mi znany i mnie nieinteresuje. Ale rzeczywiście jest on najszybszy i najbardziej komfortowy (przynajmniej dla początkujących osób).
Ja chciałem na początek napisać kilka skryptów, które mogłybybyć chociażby uruchamiane przez crona czy skrypty na "różne okazje" .... itp.

To że używa on squashfs to mnie nie przeszkadza. Squashfs często (w innych routerach, ale w tiborze jak się właśnie dowiaduję - chyba nie) posiada komendę pozwalającą zapisać zminay w squashfsu. Ta komenda to flashfs (np. w Buffalo, Asus, Cisco /nie linksys/ )

Wniosek z tego, że trzeba będzie chyba pożegnać się z Tiborem.

Ale tak na koniec - prosiłbym o podanie (jesli ktoś wie) gdzie własnie znajdują się te dwa pliki z GUI WWW. czy są one dostępne pod jakąś ścieżką dostępu?

pozdrawiam
fussy
 
robsonn

Cytat

fussy napisał/a:
Dostęp przez www jest mi znany i mnie nieinteresuje. Ale rzeczywiście jest on najszybszy i najbardziej komfortowy (przynajmniej dla początkujących osób).

Nie ma znaczenia czy jestes poczatkujacy czy nie. Po prostu zapis zmiennych z konsoli to polecenie np. nvram set rc_firewall="...skrypt". Takze zadna roznica czy wpiszesz to recznie czy wygodnie w gui. Chyba, ze jestes hardcorowcem i wszystko robisz recznie.

Cytat

To że używa on squashfs to mnie nie przeszkadza. Squashfs często (w innych routerach, ale w tiborze jak się właśnie dowiaduję - chyba nie) posiada komendę pozwalającą zapisać zminay w squashfsu. Ta komenda to flashfs (np. w Buffalo, Asus, Cisco /nie linksys/

Z tym to bym raczej uwazal Grin. To juz lepiej jffs.

Cytat

Ale tak na koniec - prosiłbym o podanie (jesli ktoś wie) gdzie własnie znajdują się te dwa pliki z GUI WWW. czy są one dostępne pod jakąś ścieżką dostępu?

Wszystko czego ci trzeba jest dostepne w /temp
Tylko tam zapisywane sa pliki uzywane przez router w czasie pracy (oczywiscie w Ramie).
Edytowany przez robsonn dnia 30-07-2006 12:16
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
fussy

Cytat

robsonn napisał/a:
Nie ma znaczenia czy jestes poczatkujacy czy nie. Po prostu zapis zmiennych z konsoli to polecenie np. nvram set rc_firewall="...skrypt". Takze zadna roznica czy wpiszesz to recznie czy wygodnie w gui. Chyba, ze jestes hardcorowcem i wszystko robisz recznie.



witam ponownie
dzieki za info.
Myslę, że ono w zupełności wyczerpuje temat.

Chciałem tylko skomentować parę Twoich zdań.
1. Napisałem że GUI WWW dla początkujących dlatego, że nie zdawałem sobie sprawy, pisanie w commad line Tibora może być taką udręką bo "nvram set rc_firewall="...skrypt" rzeczywiście nie wygląda najciekawiej. Masochistą nie jestem. Faktycznie w takim układzie pisanie skryptu w GUI to bułka z masłem. Myslałem, że tutaj jest jak w zwyczajnej dystrybucji Linuksa. Uruchamiam edytor tektu (w najgorszym razie vi) i sobie piszę. Zresztą podobnie jest w Asusie, gdzie jesli vi mi się nie podoba, to instaluje sobie na Flashdrivie dowony inny edytor i sobie pisuję dowolne pliki w dowolnych miejscach systemu plików.
Mogę te skrypty sobie uruchamiać (oczywiście bez restartowania routera). Tutaj w Tiborze jest to bardzo ograniczone. Zastanawiam sie po co jest ten vi. Szkoda miejsca we flashu.

Mam nadzieję, że w dd-wrt mogę się już posługiwać się vi i robić dowolne konfiguracje plików startowych, a nie być ograniczonym do jednego skryptu.

jeszcze raz dziekuję za odpowiedź

pozdrawiam
fussy
 
robsonn
Na Thiborze jak i na kazdym innym bez problemu mozesz zakonczyc i uruchomic ponownie niemalze wszystkie demony. Takze aktualizacja skryptu i jego uruchomienie jest mozliwe bez restartu.
Jednak musisz sie przyzwyczaic, ze jest to linuks embedowany i wiele rzeczy choc podobnych z wygladu dziala zupelnie na innych zasadach Smile niz na normalnym distro.
DD-WRT tez uzywa squashfs takze jest tylko do odczytu. Ale mozesz wgrac wersje mini i wtdy z reszty iejsca ok 1,5 MB stworzyc partycje jfss na ktorej mozesz trzymac dodatkowe moduly, skrypty ico tylko chcesz i potrzebujesz Grin
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,894,214 unikalnych wizyt