21 Maja 2024 22:04:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [MOD] Tomato64 (x... [37]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.189.157.248
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
Ovislink WMU-6000FS
mpp
Witajcie
Czy ktoś posiada takowe urządzenie? Z informacji zawartych na stronie producenta nie ma wzmianki o kliencie BT/FTP/HTTP ale najnowszy firmware posiada klienta BT/ftp/http. (jest informacja)
Zastanawiam się nad kupnem tego urządzonka ale chciałbym poznać opinie czy napewno BT działa.
Edytowany przez mpp dnia 31-12-2007 20:16
Marcin
--------------------------------------------
WRT54GL /Tomato/
La Fonera /DD-WRT/
ALIX 2c3 - Mikrotik
PC - FreeBSD /OpenBSD
 
eRd
Nie wiem czy uzyskasz odpowiedz (bo malo kto ma pewnie ten sprzet), moge jedynie przypuszczac ze klient jest taki sam jak w modelu 6500, wiec posiada jakies swoje wady (jest artykul na pclab). Ogolnie urzadzenie bardzo fajne, ja bym bral 6500, miejmy nadzieje ze coraz wiecej osob bedzie niego korzystac i pojawia sie jakies softy modyfikowane Wink
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
mpp
Zastanawiam się jakie urządzenie jest godne polecenia z klientem Bit Torrent'a i FTP i aby zarządzalny był przez WWW. ?
Ten Ovislink jest mały i zgrabny (dysk 2,5''Wink. Smile
Marcin
--------------------------------------------
WRT54GL /Tomato/
La Fonera /DD-WRT/
ALIX 2c3 - Mikrotik
PC - FreeBSD /OpenBSD
 
eRd
Pewnie, bardzo fajne te Ovislinki ogolnie sa. Moim zdaniem to kwoty jakie zycza sobie producenci za tego typu sprzet sa przesadnie wysokie. Do tego przeciez trzeba jeszcze dokupic dysk jakis i juz wychodzi minimum 400zl (bardzo minimum). Nie mowiac o sofcie w tych urzadzeniach, nad ktorym jeszcze duuuzo powinni popracowac. No ale nic, za nowosc i wygode sie placi :| Gdyby taka kieszen kosztowala ze 150zl to bym sie nie zastanawial B)

Poza tym fajne sa kieszenie Buffalo (mozna linuxa na nie wrzucic), ale oczywiscie niedostepne na naszym rynku Sad
Edytowany przez eRd dnia 01-01-2008 02:25
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
piotrg
zobac zjeszcze ten http://pclab.pl/art27760.html cena do 300 zl , zapytaj autora tego art. napewno pomoze http://openlinksys.info/forum/viewthr...ad_id=4101

jesli masz kase to jest jeszcze D-link za 400 zl http://www.bazarcen.pl/product_387947...87947.html
i zmiana oprogramowania
http://www.nslu2-linux.org/wiki/DSMG6...0/HomePage

@eRD jakie dokladnie kieszenie Buuffalo masz na mysli podaj symbol
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
Exeqtor
Kupiłem w grudniu model Ovislink Airlive 6500-FS.
Mogę podzielić się kilkoma refleksjami z jego użytkowania.
Głównym czynnikiem była cena i możliwości: chodziło o możliwość ściągania plików oraz torrentów; kolejnym z kryteriów była obsługa plików wiekszych niż 2 GB. Kieszenie innych producentów np. Wellanda obsługują system plików FAT32, w których może być z tym problem.
Ovislink ma system plików ext2 i nie ma żadnych problemów ze ściąganiem lub udostepnianiem duzych plików.

Kolejna zaleta, która przeważyła to klient Samby i serwer FTP - spokojnie działa mapowanie dysków sieciowych pod windowsem lub linuxem.

Przez pewien okres myślałem nad NSLU2 Linksysa, ale zrezygnowałem ze względu na to, że musiałyby chodzić 2 urzadzenia zamiast 1.

Urządzenie obsługuje zarówno dyski ATA jak i SATA - u mnie siedzi Seagate 250 GB SATA2. Do takich urządzeń trzeba wybierać dyski jak najcichsze. Aluminiowa obudowa zapewnia dobre chłodzenie i na razie wentylator nie jest potrzebny.

A teraz coś co może zainteresuje wielu: ściąganie torrentów.
Zatem jest z tym różnie: najpopularniejsze trackery niestety chyba wprowadziły blokowanie tego typu urządzeń (PT i HT nie działa - wyświetla się tylko komunikat invalid port) .

Z innych stron ściąganie działa bardzo dobrze. Maksymalnie można dodać 10 zadań. Niestety nie można wybierać plików do ściągnięcia w ramach torrenta tylko trzeba pobierać całość.

Resztę informacji np: o błedzie który podczas usuwania zadania powoduje usunięcie 2 zadań możecie przeczytać w teście na stronie PCLab (u mnie też ten błąd się pojawiał, ale ostatnio jakby zniknął - usuwając zadanie kasowane jest tylko to a nie 2 ostatnie).

Bardzo dobrze że udostepnione są źródła oprogramowania na licencji GPL. Jeśli urządzenie stanie sie bardziej popularne można liczyć na na alternatywne softy.

Słabości:
- słaby procesor uniemożliwia osiąganie przyzwoitych transferów podczas ściagania lub wysyłania plików na serwer po LAN-ie i WiFi (max 5,5 MB/s, w przypadku obiciązenia innymi zadaniami np. ściąganie plików torrent transfer spada do 2 MB/s)
- brak możliwości ustalania limitów uploadu i downloadu dla poszczególnych zadań - można to ustalić globalnie (mam nadzieję, że to poprawią w nowym firmware)
- przydałby się wbudowany printserwer
Edytowany przez Exeqtor dnia 03-01-2008 20:22
 
eRd

Cytat

Piotrg napisał/a:
@eRD jakie dokladnie kieszenie Buuffalo masz na mysli podaj symbol


chodzilo mi dokladnie o taka kieszen jak masz w podpisie, no chyba ze sie myle i nie da sie np debiana wrzucic na nia Wink
co do 6500fs to mysle ze to swietna kieszen w tej cenie
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
Ignas
Całe faq o tym sprzęciku znajdziesz w adrsie z sygnaturki. Generalnie po wrzuceniu alternatywnego softu... d... pudełko urywa Smile
Edytowany przez Ignas dnia 31-03-2008 20:55
Oveislink AirLive WMU-6500FS i AMIT MGB111
Forum i stronka http://airlive.koon.pl
W dziale download, alternatywny firmware!
 
alvaro99
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem takiego czegoś i potrzebował bym opinie nt WMU-6000FS ewentualnie WMU-6500FS ...

Byłem na forum:
Forum Ovislink AirLive WMU-6500FS i AMIT MGB111
ale niestety ono dotyczy 6500 a mi zależy bardziej na 6000 gdyż on ma możliwość włożenia dysku 2.5" który jest mniejszy.
Edytowany przez alvaro99 dnia 24-05-2009 17:55
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
shibby
to juz lepiej kupic asusa wl500gp za te pieniadze i podpiac dysk na usb. widzialem nawet mod jak ludki wsadzaja dysk 2.5" do asusa Pfft
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alvaro99
Słyszałem ze niezłe jazdy są z tym asusem... wolę dać pieniądze na dobrą firmę i mieć święty spokuj bez żadnych modów i utraty gwarancji.

Dlaczego polecasz Asusa?
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
shibby
1) bo moze dodatkowo sluzyc jako router i punkt dostepu. poprostu za jedne pieniazki masz wszechstronna maszynke do dzielenia neta, orania i co tam jeszcze dusza zapragnie a nie tylko oralke do torrentow.
2) jest sprawdzony soft (w podpisie)
3) ty slyszales a ja (jak i wielu innych na tym forum) uzywam asusa
3) uwazasz asus za gorsza firme niz ovislink? n/c
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alvaro99
1) Słyszałem w dziale DD-WRT, że z tym Asusem to sa niezłe jazdy... jednym chodzi coś drugim ni huhu nie wiezieć czemu.
2) Ovislink może służyć spokojnie jako router --> po wgraniu alternatywnego softu można z nim cuda robić --> polecam zaglądnąć na forum o którym picałem 2 posty wyżej.
3) Ovislinka uważam za bardzo dobrą firmę! Mam obecnie 5460v2 i jestem mega zadowolony. Na standardowym sofcie zrobiłem ustawienia raz i zapomniałem jak on wygląda.
4) Po co mam robić mody i tracić gwarancję?
5) Asus mimo wszystko wychodzi drożej.
6) Po wgraniu do tego Asusa Tomato (jaki masz w podpisie), też mogę ściągać torrenty? Stabilne to jest? Nie wiesza sie przy pobieraniu >4?

Nie powiedziełem, że Asus to gorsza firma. Po prostu natknąłem się na opienie użytkowników.

Miałeś kiedyś Ovislinka? Pomożesz mi zmienić opinię o Asusie popsutą przez innych użytkowników?
Edytowany przez alvaro99 dnia 25-05-2009 18:18
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
shibby
jak ty cale zycie na ddwrt siedzisz to ci sie nie dziwie. na tomato czy openwrt asus chodzi rewelacyjnie. zreszta chyba nikt na tym forum nie uzywa asusa pod ddwrt. odpowiadajac na reszte twoich pytan, TAK mozna sciagac torrnety, i pliki z rapida. mozna postawic tez sobie emule. i TAK wszystko chodzi stabilnie i TAK mozna sciagac powyzej 4.

ponadto o jakim modzie mowisz? wgranie alternetywnego softu to przeciez mod Smile

ja nie musze nic pomagac zmieniac. wejdz na podforum z tomato lub asusa a zobaczysz ilu forumowiczow ma w podpisac asusa na tomato lub openwrt Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alvaro99
Ooo to mnie pozytywnie zaskoczyłeś Wink

Proszę, pokieruj mnie gdzie mółbym poczytać więcej o tym Asusie i wgraniu takiego tomato żebym mogł to wszystko ładnie bez zabawy miesięcznej chodzić Pfft

Update:
Czy ten Asus moze chodzić w trybie WISP? Wiem, że Tomato posiada ten tryb, ale czy on chodzi dobrze?
Jest możliwość klonowania maca w WISPie?

UFF... w końcu doszedłem do przyklejonego tematu w dziale tomato ... czytałem tam posty odnosnie Waszych zmagań z dyskami ... szczerze .... masakra ... nie jestem w linuxie biegły i chyba nie chce mi się poświęcić kolejnych miesięcy na poprawną konfigurację z opcjonalnym uwalenia routera :|

Widzę, że wiele postów w tamtym wątku n/t pobierania plików przez torrent jest ignorowana, ewentualne odpowiedzi są zdawkowe, więc na duże wsparcie nie mam co liczyć :|

Chyba jednak pozostanę z opcją kupna Ovislinka 6500 ...
Edytowany przez alvaro99 dnia 26-05-2009 00:00
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
shibby
pamietaj ze jest juz 1.23 v25 dla usb moda. sam mialem problemy z dyskiem ale to na v21 v22 v 23. od v24 wszystko chodzi dobrze.

posty odnosnie pobierania torrentow sa ignorowane bo sa do tego tutoriale! sam dwa napisalem. jeden o transmission a drugi o rtorrent. wystarczy poszukac w dziale z tomato lub projektach.

ogolnie sam chetnie pomagam innym w ich problemach z asusem i tomato.

co do wisp to nie wiem bo nie uzywam. ale to czy jest i jak dziala zalezy od softu. jezeli twierdzisz ze tomato je ma to napewno bedzie dzialac.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alvaro99
a jest w tym tomato którego używasz tryb client? czy coś w ten deseń?
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
shibby
oczywiscie, jak w kazdym tomato.

a teraz ja mam pytanie. czy mozna jednoczesnie korzystac z danych na dysku przez lan/wlan i usb??
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alvaro99
a co nie możesz korzystać z danych na dysku przez wlan/lan jednocześnie?
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
shibby
czytaj uwaznie lan/wlan I JEDNOCZESNIE usb
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,176,209 unikalnych wizyt