18 Maja 2024 21:32:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.198.96
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
problem z zapisem na HDD
RobGee
witam , potrzebuje porady co robie zle
ma podmontowany dysk w fat32 ,i skonfigurowana sambe
partycja jest widziana w winxp , ale niestety tylko do odczytu
troche danych:
tak mam podmontowany dysk
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 /HDD

a, tu plik konfiguracji samby

[global]
syslog = 0
syslog only = yes
workgroup = Grupa_robocza
server string = OpenWrt Samba Server
security = share
encrypt passwords = yes
guest account = nobody
local master = yes
name resolve order = lmhosts hosts bcast
wins support = yes

os level = 65

character set = ISO8859-2
client code page = 852

[HDD]
comment = /HDD
path = /HDD
browseable = yes
public = yes
writeable = yes


prosze o pomoc


qrde , to naprawde taki problem Shock
Edytowany przez RobGee dnia 21-12-2007 20:39
 
dodo02
Ja mam podobny problem, ale jeszcze sie nad nim nie zastanawialem - poszedlem spac Wink

Na forum znalazlem to i mysle, ze w tym tkwi problem:

http://openlinksys.info/forum/viewthr...post_19615

Dotyczy to tez Windowsa XP.

Zaraz jak sobie postawie od nowa partycje, bo cos pomieszalem to przetestuje.
 
dodo02
Witam,

Podlaczylem w koncu ten dysk do asusa wl-500gP + OpenWRT, udalo mi sie go zamapowac (SWAP +FAT32), podlaczylem SAMBe, obsluga tego wszystkiego idzie przez dwa kompy z Win XP PRO + wszystkie latki. Dodatkowo zastosowalem zmiany w pliku /etc/hotplug.d/usb/01-mount
opisane tutaj [url]http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=3384&pid=19615#post_19615
[/url] i na openwrt.org. W zasadzie wszystko by dzialalo gdyby nie jedna rzecz...

Przy kopiowaniu na dysk sieciowy duzych plikow (powyzej ok 300 MB) po wydaniu polecenia dysk zaczyna mielic, mimo, ze lacze jest jeszcze nie wykorzystywane, zaczyna sie kopiowanie z komputera i dostaje errora:

"Błąd kopiowania pliku lub folderu"
Nie można skopiować xxx.xxx: określona nazwa sieciowa już jest niedostępna"

(In ENG: "specified network no longer available")

Co dziwne przy przenoszeniu katalogow zawierajacych po pare GB malych plikow (zdjecia, muzyka) z HDD na PC wszystko idzie bez problemu. Najlepsze jest to, ze te same duze plik, ktore nie chca sie kopiowac z dysku komputera na dysk asusa, kopiuja sie bez problemu z PenDrivea podlaczonego do kompa na dysk na asusie. Przy sciaganiu z netu duzych plikow (400MB) prosto na dysk tez nie ma problemu. Przy przenoszeniu duzego pliku z plyty tez pojawia sie blad. Tak jest na obydwu kompach.

Po 10 linkach jakie znalazlem na google dowiedzialem sie, ze prawdopodobnie odpowiada za to blokowanie oportunistyczne, ktore jest w windowsie i malo kto wie jak to rozwiazac. Na stronie m$ http://support.microsoft.com/kb/81706.../817069/pl znalazlem mozliwosc tymczasowego ominiecia problemu
( net stop server => net start serveer) ale dziala to do restartu kompa, a opisanych tam wpisow rejestru, zarowno na jednym jak i nadrugim moim kompie, nie ma.

W opisach do samby znalazlem, ze procesy unixowe nie radza sobie z ta blokada. Dlatego trzeba dodac

kernel oplocks = yes 

w czesci dotyczacej udostepnienia. To dziala, ale tylko przy pierwszym kopiowaniu po zamontowaniu dysku na asusie. Juz drugie kopiowanie zwraca blad.

Mam zainstalowany w OpenWRT modul USB2.0, ale nie wydaje mi sie zeby w tym tkwil problem poniewaz jak wspomnialem wszystko dziala stabilnie nawet przy duzych plikach i katalogach przy kopiowaniu z innych nosnikow nic HDD i CD.

Ma ktos jakis pomysl?
 
grzechu84
RobGee,

guest account = root

ewentualnie popraw writeable na writable
 
dodo02
Witam, odswiezam temat bo o to pojawil sie u mnie nowy problem :D

Podmontowalem dysk SATA 200 GB pod Asusa wl-500gP przez mostek usb-sata/ata/ide z wlasnym zasilanie dysku i mostka.

Poniewaz juz wczesniej mialem sambe na starym dysku ktory wolno chodzil teraz zrobilem tylko drugi udzial i nowe partycje. Mam SWAPa 128 MB, i dwie partycje pop 98 i 94 GB w ext3.

Problem jest taki, ze podczas przegrywania plikow (w wiekszej ilosci badz objetosci) pojawia mi sie komunikat:


Nie mozna skopiowac xxxxxxx.xxx: ścieżka jest za gleboka

Potem sa problemy ze skasowaniem takiego pliku bo pisze ze albo jest uzywany, albo

Nie mozna usunac xxxx.xxx: okreslona nazwa sieciowa jest juz niedostepna


Server zaczyna przez jakis czas zamulac i potem po paru minutach mozna skasowac plik i znowu probowac - czesto sie udaje.

Sciezka na dysku jest np taka: X:\samba\filmy\tytul\xxx.xxx
Sciezka udzialu w sambie jest spod openWRT: \hdd\server\samba\filmy\tytul\xxx.xxx

Do tego dochodzi fakt ze np pierwsza czesc pliku przelatuje, a dopiero druga sie wykrzacza, albo jedna idzie do polowy i po pewnym czasie wywala blad. Do tego zaznacze ze przerzucajac hurtowo 5 GB przeniosl mi do takiej samej struktory katalogow pare pozycji a nie dal rady ostatniej...

Jaka jest maksymalna dlugosc nazwy plikow dla samby bo nie moge znalezc?

Dodam ze mam ten server zamapowany jako dysk sieciowy w win XP.
[edit]
i jeszcze jedno bo wlasnie zauwazylem ze od kiedy postawilem znowu servery ftp i samba to ruter mi sie czesto zacina, jak to sprawdzic, czy rzeczywiscie tak jest, bo net mi dziala?
Edytowany przez dodo02 dnia 25-03-2008 21:01
 
snipers
i co rozwiązał ktoś ten problem ?

pozdr
 
bigl
Kumpel miał podobne problemy z Sambą ze standardowego pakietu. Usunął Sambę, zainstalował Optware i stamtąd Sambę i działa bez problemów.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
dodo02
Ja wykorzystalem to co kiedys mi poradzil ArteQ:
Do crona wpisalem:

chmod -R 707
a konkretnie

00-45/15 7-1 * * * chmod -R 707 /hdd

ArteQ mi mowil, ze ma to co godzine - u mnie bylo to za rzadko. Tak probowalem z roznymi ustawieniami i doszedlem do 15 min.

Najlepiej widac ten problem gdy wgrywam pliki za pomoca FTPa przez fileZille - pliki sie laduja (czasami server sie na chwile przytnie - kiedy nie trafi w te 15 min i trzeba wydluzyc timeout filezilli zeby nie zerwal), ale jesli nie bylo uaktywniane powyzsze polecenie to czesto sie zdarza ze nie moge podejrzec odrazu po wgraniu plikow za pomoca samby. Przez FTP moge. Wystarczy poczekac az bedzie to 15 min i dziala :)

Ostatnio malo uzywam servera do wgrywania, ale po tej zmianie wszystko zaczelo duzo lepiej dzialac i na sambie problem sie juz nie pojawia. W sumie za pomoca ftpa i samby przerzucilem jakies 40 GB danych w roznych odstepach czasowych i w kawalkach.

Mam za to problem polskich trzcionek w nazwach plikow (moja mama jest nie reformowalna ;) ). Przerzucajac po FTP przez FileZille pliki wszystkie przechodza, ale samba nie wyswietla tych z ś (si) i ń (ni). Jak przerzucam je Samba to wszystko gra. Probowalem znalezc jakies opcje w kliencie ale nie ma. Samba ma wgrane polskie trzcionki.

Polecicie jakiegos innego wygodnego FTPa pod Win XP zeby jeszcze daty przegrywal utworzenia plikow?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,090,449 unikalnych wizyt