04 Maja 2024 11:40:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.163.58
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Dziwne objawy podczas i po aktualizacji (DD-WRTv.23SP2std>>>WRT54GL)
ravnet
Witam.
Odrazu powiem że jestm zielony z zabawy routerami, a linuxa znam w stopniu średnim.
Tydzien temu kupiłem sobie WRT54GL, a wczoraj znalazłem tą stronkę i odrazu zabrałem się do roboty.
Wgrałem wersję dd-wrt.v23 SP2 / 2006 - 0605_(SVN 2458) / dd-wrt.v23_generic.bin
niby robiłem wszystko zgodnie z instrukcją ale po wgraniu softu, zresetował się i dostęp do niego miałem tylko poprzez telnet, trochę pokombinowałem i wreszcie wydałem polecenie erase nvram zrobiłem restarcik i teraz działa chyba ok. Ale kilka rzeczy mnie zastanawia.

1. Podczas wgrywania softu doszedł do połowy paska i powiedział że aktualizacja zakończona, nie było komunikatu że soft został wgrany prawidłowo ani nie było komunikatu o błędzie, czy tak powinno być?

2. Po wgraniu do poprawnej pracy musiałem wydać polecenie z czyszczące nvram z
konsoli, czy tak powinno być?

3. Po zalogowaniu startuje mi w katalogu /tmp/root, w /tmp jest struktura chyba wszystkich katalogów i kilka plików, cała reszta(system) znajduje się tam gdzie powinna być tzn. w /
I teraz pytanko czy tak powinno być?

4. Według opisu ta wersja softu powinna mieć sshd, a ja jej nie widzę. I nie wim czy źle widzę, źle coś robię, sam nie wim. Jeżeli polecenie ps nie wykazuje jej to powinna sie dać ręcznie uruchomic poleceniem sshd a mówi że brak pliku, wgrałem przecież wersję jedną z większych. Czy Wy macie sshd?

5. Zastanawia mnie wersja którą mi wyświetla, wgrałem sp2 a wyświetla: Firmware: DD-WRT v23 SP1 Final (06/05/06) std R11; i już nic nie rozumiem.

6. Dzisiaj znalazłem taki tekst na stronce DD-WRT WIKI
NOTE: Additionally the stock firmware from Linksys on the WRT54G v4 and WRT54GL won't accept a firmware image over 3MB in size (you will get the error: "Upgrade are failed!"(sic) if you try) so you will need to flash the mini version of DD-WRT onto the router BEFORE flashing the std or voip versions. (Remember to hold reset button for 30 sec after flashing mini version.)
Z tego by wynikało że sofcik nie miał szans poprawnie się wgrać(plik 3,3MB), może tu jest problem. A jeżeli źle się grał to co mam zrobić wgrać ponownie soft?

Na większość pytań wystarczy mi odpowiedź tak lub nie.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
 
Damiano
@ravnet
Dostęp do www po flashowaniu pada - to jest bug tej wersji Sad Ja miałem dokładnie to samo B) Pomagało dopiero czyszczenie nvram'u i reboot Angry

Ad.1. Wszystko było wgrane w porządku - to normalny komunikat B) PS>U mnie w Operze pasek wogóle nie "postępuje" Pfft

Ad.2. Jak najbardziej tak powinno być Smile Można też wydać klikając "Run command" B)

Ad.3. Tak - taka jest konstrukcja B)

Ad.4. SSHD - jeżeli dobrze pamiętam jest w zakładce "Administration-->Services"

Ad.5. Ta wersja tak ma - u mnie było to samo B)

Ad.6. Jakbyś doczytał dalej to w komentach to zobaczyłbyś że to było konieczne przy starszych wersjach - teraz już tak nie trzeba robić i można wgrywać od razu B)
Edytowany przez Damiano dnia 21-07-2006 07:52
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
ravnet
@Damiano
Wielkie dzięki za odpowiedź.

@All
Re Ad. 3. Skoro tak ma być to ok, tylko po co tak jest, ktoś wie?B)
Re Ad. 4. jakoś to przeoczyłem, tylko dlaczego nie można uruchomić ręcznie i dlaczego nie widać sshd w ps ani top?B)

Czy ktoś może wie gdzie jest jakiś opis architektury routerów linksysa?
Dokładnie jak wygląda proces startowania sprzętu, co jest zapisywane w pamięciach itp. Bo niechcę Wam zawracać głowy byle pierdołą Grin
 
bigl
Ad. 4 - jako demon do protokołu ssh uzywany jest dropbear i tego szukaj w ps i jako binarkę do uruchomeinia ręcznego.
 
Damiano

Cytat

ravnet napisał/a:
Czy ktoś może wie gdzie jest jakiś opis architektury routerów linksysa?
Dokładnie jak wygląda proces startowania sprzętu, co jest zapisywane w pamięciach itp. Bo niechcę Wam zawracać głowy byle pierdołą Grin


Wyślij maila do supportu Linksys'a - może ci opowiedzą jak to wygląda Wink
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
ravnet

Cytat

Damiano napisał/a:
Wyślij maila do supportu Linksys'a - może ci opowiedzą jak to wygląda Wink

eee tam, odrazu do suppoortu, pewnie są tu warjaci którzy znają każdy układ i dokładnie wiedzą co i gdzie.

A odnośnie tych katalogów to domyślam się że ze względów bezpieczeństwa katalog systemowy jest ustawiony na RO(przynajmniej mi nic się nie udalo zapisać), natomiast w tmp jest wydzielony obszar dla plików tymczasowych który jest kasowany po restarcie. Chciałem zapisać ustawienia w startup i zrobiłem wpisy tam, w katalogu root zapisałem sobie skrypty a po restarcie wszystko wyparowało. Chyba pozostaje uczyć się na błędach, oby nie kosztownych Grin
 
ravnet
No i znowu mam jakieś dziwne problemy :|

Po wgraniu sofciku parę razy zawisił mi się, po grzebaniu w ustawieniach(próba włączenia Qosa), przywróciłem wszystko tak jak było i chodził codziennie przez tydzień(8h dziennie), ale dzisiaj znowu coś się z*****o(może dlatego że chodził 10h), a zaczęło się od tego że jak próbowałem wejść w panel administracyjny z klienta z wifi to wyświetlił mi jakieś krzaki zamiast strony(2h wczesniej wchodziłem i było ok), net nadal działał, sshd padło, został tylko telnet, próba odnowienia adresu nie powiodła się więc przesiadłem się na klienta podłączonego kablem i tutaj odnowienie ip poszło bez problemu, ale nadal działał tylko telnet, internet już nie działał - DNS zdechło po ip dało się pingować hosty w sieci zewnętrznej. Polecenie ps wyświetliło ok połowę tego co było zawsze. Zrobiłem restarcik i wszystko znowu działa, ale powoli tracę cierpliwość do tego DD.
Teraz pytanko czy mogłem coś zj.. że po paru godzinach pada połowa usług?
Niedługo pudełeczko będzie musiało działać non stop i potrzebuje czegoś stabilnego, czy np. nie będzie problemów z przejściem na Thibora 15c i czy wystarczy trzymać się opisu aktualizacji by Robson?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdro.

ravnet nie używaj wulgatyzmów na forum
Edytowany przez robsonn dnia 29-07-2006 12:39
 
robsonn
A po co na siłe chcesz mieć DD? Bo ma wiecej opcji, ktorych nie wykorzystujesz i tak? Wgraj Thibora 15c ustaw i zapomnij o tym, ze cos przy nim robiles. Ludzie maja juz uptime'y po 60 dni na T15c i zero problemow. A QoS jest rownie skuteczny (a obecnie o wiele bardziej) niz w DD. To, ze na poczatku Stegano wprowadzil nieco zamieszania wokol T15c i zbyt pochopnie ocenil ten soft, nie znaczy ze jest zly. Widzialem na forum juz sporo opinnii ludzi wypowiadajacych sie zle o T15c nawet nie wgrywajac go takze ...
Bylo wtedy jeszcze pare drobiazgow, ktore dawno zostaly usuniete i obecnie jest to najbardziej wydajny/stabilny soft pod WRT54 no i WRTSL54GS Grin
Edytowany przez robsonn dnia 29-07-2006 12:43
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
ravnet
Dzięki za odpowiedź, i sorki za te wulgaryzmy.
W takim razie biorę się do roboty.

Edit:
Już zmieniony-poszło bez problemu, śmiga ładnie, zobaczymy jak ze stabilnością.Smile
Pozdrawiam.
Edytowany przez ravnet dnia 29-07-2006 13:40
 
Damiano

Cytat

robsonn napisał/a:
A po co na siłe chcesz mieć DD? Bo ma wiecej opcji, ktorych nie wykorzystujesz i tak? Wgraj Thibora 15c ustaw i zapomnij o tym, ze cos przy nim robiles. Ludzie maja juz uptime'y po 60 dni na T15c i zero problemow. A QoS jest rownie skuteczny (a obecnie o wiele bardziej) niz w DD. To, ze na poczatku Stegano wprowadzil nieco zamieszania wokol T15c i zbyt pochopnie ocenil ten soft, nie znaczy ze jest zly. Widzialem na forum juz sporo opinnii ludzi wypowiadajacych sie zle o T15c nawet nie wgrywajac go takze ...
Bylo wtedy jeszcze pare drobiazgow, ktore dawno zostaly usuniete i obecnie jest to najbardziej wydajny/stabilny soft pod WRT54 no i WRTSL54GS Grin

Odnośnie uptajmów to sprawa prosta - jeżeli raz ustawisz i nic nie mieszasz to większość wersji jest stabilna Wink
T15C jest w porządku bo sam go testowałem ale DD-WRT nie ma sobie równych w kwestii QoS'a B)
Thibor wymięka i nikt mi nie powie że jest inaczej - pingi od razu skaczą i to dość znacznie a jeżeli ktoś ma w sieci maniaków gier online to będzie miał problemy korzystając z Thibora B)
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
robsonn
Widocznie mało testowales T15c lub zle ustawiles QoS. Twoja opinia nie jest obiektywna. Musialbys wykonac testy przy podobnych ustawieniach i porownac osiagi.
Jezeli chodzi o uptimey DD to rzadko kiedy uda ci sie wycisnac cos konkretnego. czestozdarza sie, ze po miesiacu moze nawet krocej cos zaczyna szwankowac np. gubi GUI, nie mozna sie polaczyc rozne sprawy.

P.S. poza tym nie gloryfikujmy qosa DD. Nie ma idealnego Qos, zawsze przy ostrym obciazeniu pingi beda skakc.

P.S.2 Apropo tego cudownego qosa. Dodaj kilk aregul np. dotyczacych priorytetu plikow itp i zobaczysz, ze w ogole nie dzialaja one prawidlowo.

Edit
Tak apropo Damiano. Piszesz, ze uzywasz DD 13-07. Nie masz problemu z dnsmasq? czy nie uzywasz go? W tej wersji dosc czesto wiesza sie dnsmasq i nie przyznaje/odswieza statycznych dzierzaw. Rowniez z samym cachowaniem dns'ow sa problemy.
Edytowany przez robsonn dnia 29-07-2006 16:41
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
ravnet
Właśnie torchę potestowałem qosa na t15c i teraz nie miałem narazie żadnych przykrych niespodzianek.
Zrobiłem teścik i zapchałem łącze kilkoma połączeniami FTP na kompie podłączonym kablem, a z laptopa na WiFi zacząłem przeglądać WWW które ma wyższy piorytet niż FTP - stronki się wczytywały super, w tym czasie FTP troszeczkę zwolniło, a po wczytaniu stron wróciło do max prędkości - czyli dokładnie tak jak chciałem. Testowałem tylko na 2 kompach ale za kilka dni mam zamiar podłączyć kumpla i wtedy zobaczymy co jest wart ten sofcik.
Po kilku godzinach trudno coś więcej powiedzieć.

Natomiast na DD miałem same problemy 2 kompy na WiFi działały super, tak sam 2 po kablu ale jeden na WiFi a drugi po kablu powodowało czasem padanie usług.
 
robsonn
Qos na T15c jest naprawde wydajny. Aby osiagnac max wydajnosci ustaw w Qos regule na porty w zakresie 1024-65535 i ustaw je na Low. A zobaczysz ze zaczna dziac sie cuda Grin Juz zaden p2p ci nie zapcha polaczenia i wszystko bedzie ligac jak kuna.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,558,557 unikalnych wizyt