04 Maja 2024 11:11:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.230.82
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Dziwna sprawa - skrypt
Damiano
Witam,

@robsonn pomógł mi przy skryptach do podziału pasma i sam skleciłem inną ich wersję - wszystko działało na Thibor'ach 14 i 15c a teraz po przejściu na DD-WRT skrypty nie chcą działać Sad
Pytałem BS ale on mnie odsyła do shop'a i wydania 20 euro Angry
Z tego co pisały osoby mające jego spec wersję z podziałem nie są zadowolone...Znacie powód niedziałania skryptów z htb w wersji DD-WRT?? Zablokowane to jest czy nie wiem co...
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
Portal
ciekawi mnie tylko kiedy te wersje specjalne beda na emulku lub torencie za friko Smile
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Damiano

Cytat

Portal napisał/a:
ciekawi mnie tylko kiedy te wersje specjalne beda na emulku lub torencie za friko Smile

GrinGrinGrinGrinGrin
@Portal
Myślimy podobnie Pfft
Na emule narazie nic nie znalazłem Wink
Na torencie też pusto Smile
Z tego co widzę to BS po prostu w jakiś sposób blokuje -uważam że troszkę po chamsku- działanie skryptów w fajerłolu bo jak go zapytałem to mi odpowiedział że kupić sobie mogę...
Ja nie myślę wydać 20 ojro za możliwość podziału sztywnego pasma a to właśnie oferuje specjał Wink
Ludziska z forum DD-WRT nie są zadowoleniu z tej specjalnej wersji - z kilkoma rozmawiałem i mówili że kicha więc nie zamierzam płacić ~80zeta za kichę Pfft
Dlatego też wracam do Thibora 15c chociaż z p2p radzi sobie gorzej(obserwuje się znaczny wzrost pingów) od DD-WRT B)
Mówi się trudno - może jeszcze nadejdą lepsze czasy i ktoś złamie to jego zabezpieczenie Grin
Edytowany przez Damiano dnia 17-07-2006 20:56
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
bigl
BS nic nie blokuje - wkazał kupienie specjalnego FW jako inne rozwiązanie tego problemu.

A co do skryptów to odpowiedziałem już na forum angielskim - wszystko działa tylko, że nie możesz tak po prostu wziąć skrytów z "nomalnego Linuxa" metoodą Copy&Paste. On odwołują się do domyślnego interfejsu sieciowego eth0 a w DD-WRT są innne nazwy interfejsów. Pozmieniasz to na właściwe nazwy i wszystko będzie OK.

Nie dorabiajmy może spiskowych teorii do wszystkiego ....
 
bigl

Cytat

Portal napisał/a:
ciekawi mnie tylko kiedy te wersje specjalne beda na emulku lub torencie za friko Smile

Jeszcze raz powtarzam to jest dstępne za friko. Wszystko jest w publicznie dostępnych źródłach DD-WRT. Wystarczy wziąc i skompilować. A jak ktoś nie chce albo nie umie tego sam robić to może zakupić od BS wsparcie techniczne i mieć do końca życia projektu DD-WRT taką rozbudowaną wersję wspieraną przez BS.

Także proszę nie dorabiać rogów BS (kóry w ten sposób zarabia na życie bo cały czas poświęca DD-WRT) po zobaczeniu jednej drobnej reczy bez znania całego zagadnienia.
 
Damiano
@bigl
Wpisywałem ifconfig i sprawdzałem interfejsy i z tego co zauważyłem to również były interfejsy takie jak eth0,ppp0,imq więc nie wiem dlaczego np.taki skrypt nie działał


tc qdisc del root dev eth0
tc qdisc add dev eth0 root handle 1:0 htb
tc class add dev eth0 parent 1:0 classid 1:1 htb rate 520kbit ceil 520kbit
tc class add dev eth0 parent 1:1 classid 1:10 htb rate 96kbit ceil 120kbit
tc filter add dev eth0 protocol ip parent 1:0 u32 match ip dst 192.168.1.3 flowid 1:10


Natomiast w Thiborze działa bez zarzutów - zmieniałem na ppp0 i na imq ale nadal nie skutkowało w DD-WRT...
Nie chciałem nikogo oczerniać ale po prostu troszkę mnie to zdziwiło że tak dziwnie BS się zachował...
Rozumiem że poświęca kupę czasu na ten projekt i chylę czoła bo według mnie DD-WRT nie ma sobie równych jeżeli chodzi o QoS'a ale mnie bardzo zależy na podziale pasma i dlatego muszę mieć taki skrypt :|

@bigl
czy mógłbyś mi podpowiedzieć co zmienić w tym prościutkim skrypcie ??

PS> Chyba znalazłem :)

@bigl
natchnąłeś mnie do poszukiwań ;)


br0 = LAN+WLAN 
vlan0 =LAN
vlan1 = WAN
eth1 =WLAN


i jeszcze takie coś forum DD-WRT


5 (eth0) - all routed wired traffic, WAN + LAN 
6 (eth1) - all routed wireless traffic
7 (vlan0) - all routed LAN traffic
8 (vlan1) - WAN traffic
9 (br0) - vlan0-eth1 bridge traffic


Reasumując więc moje

eth0 = vlan0
ppp0 = vlan1
??

@nickname777
Ty też mi podpowiadałeś tym swoim eth1 - mówiłeś że to wi-fi a ja byłem ślepy B)

Proszę potwierdzić moje domysły B)B)B) Zmęczony już jestem więc mogę majaczyć... ;)
Wszystko na to wskazuje że DD-WRT comes back to meee :D
Edytowany przez Damiano dnia 17-07-2006 23:26
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
bigl

Cytat

Damiano napisał/a:
@bigl
Wpisywałem ifconfig i sprawdzałem interfejsy i z tego co zauważyłem to również były interfejsy takie jak eth0,ppp0,imq więc nie wiem dlaczego np.taki skrypt nie działał


Ale te interfejsy są do czego innego. W DD-WRT do tego jest interfejs vlan1 bodajże.

Cytat

Damiano napisał/a:Natomiast w Thiborze działa bez zarzutów


Bo nazwy interfejsów a raczej powiązanie nazw z funkcjami są różne w różnych firmware-ach.

Cytat

Damiano napisał/a:Nie chciałem nikogo oczerniać ale po prostu troszkę mnie to zdziwiło że tak dziwnie BS się zachował...


A gdzie on się owypowiadał dokładnie? W tym wątku tego nie widzę - http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopi...php?t=1703

Wiesz - z tego co przypuszczam, to po prostu widzi bezpośrednie przełożenie swojego zachowania ilość kasy do życia. On po prostu żyje z DD-WRT. Mnie też zajęło troszkę czasu wyduszenie z niego, że wszystko jeest w źródłach. Na forum inny człowiek też go trochę męczył zanim BS stwierdził, że pppoe-relay (inna funkcja z SP2 Special) to tylko zainstalowanie jednego pakietu z OpenWRT ale nie może tego dodać do normalnej wersji bo straci kasę od providerów, kórzy mu płacą za specjalne FW z tym.
Trochę go rozumiem bo miałem podobny projekt z alternatywnym FW z zupełnie innej dziedziny niż routery. Ludzie chwalili bardzo i inne takie ale nikt złamanego grosza nie zasponsoroował. Na szczęście nawet nie myślałem o życiu z tego - miałem komfort żeby w pewnym momencie móc powiedzieć, że mam dość i tyle.

Cytat

Damiano napisał/a:Rozumiem że poświęca kupę czasu na ten projekt i chylę czoła bo według mnie DD-WRT nie ma sobie równych jeżeli chodzi o QoS'a ale mnie bardzo zależy na podziale pasma i dlatego muszę mieć taki skrypt :|


Wybacz bezpośredniość - jeśli tak to też poświęć trochę czasu chociaż na zbadanie problemu zamiast robienia tylko prostego Copy&Paste z innego forum. Ale na szczęście widzę, że już to robisz. Smile Powodzenia!
Podpowiem tylko, że oczywiście nie wystarczy proste Find&Replace nazw interfejsów. Na przykład w tym prostym skrypcie powyżej (ten krótki) pierwsza linia usuwa dotyczasowe definicje z eth0. Ale w DD-WRT na eth0 nie ma nic nałożonego także nie wystarczy zamienić eth0 na co innego - cała linijka jest raczej niepotrzebna. Pokombinuj - polecenie "tc" działa i wszystko można zrobić.

Podpowiem jeszcze, że może zacznij od wpisania paru rzeczy na WWW i zobaczenia w sesji terminalowej jak to się przekłada na regułki tc - podgląda się poleceniem "tc qdisc".
Edytowany przez bigl dnia 18-07-2006 00:09
 
robsonn
Damiano skrypt dziala. Skoro nickname777 uzywa podobnego skryptu, ktory mu sklechcilem Wink i stwierdzil, ze wszystko smiga to:
a) albo twoja wersja jest zle wgrana / nie zastsowales procedury wgrywania
b) posiada pewne bugi uniemozliwiajaace dzialanie
c) wgraj inna wersje DD-WRT i sprobuj
P.S. BigL akurat interfejsy w WRT54G/GS/GL sa domyslnie takie same na kazdym firmwarze co jest uwarunkowane konstrukcja sprzetu. Teoretycznie moznaby namieszczac w tym ale po co psuc pewien stanard. Takze skrypt powinien bez przerobek dzialal i na Tofu/ Thibor czy DD-WRT
P.S.2 - pierwsza linijka to czyszczenie interfejsu ze starych komend. Jest tokonieczne, gdyz moga tam znajdowac sie rozne dziwne rzeczy zaklocajace prace skryptu.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
bigl
Ad. PS1 - chodziło mi o ich nazwy a nie o same interfejsy. W skrypcie używa się nazw.

Ad. PS2 - Wiem, że czyszczenie jest konieczne, ale nie tego interfejsu. W DD-WRT (przynajmniej w moim) reguły są zakładane na vlan1 a nie na eth0. W takim przypadku to polecenie zwraca oczywiście błąd.
 
robsonn
tak reguly sa zakladane na vlan1 ale to jest port WAN i ksztaltujesz na nim tylko ruch wychodzacy. A ograniczenie downloau to pewien trik i musi byc robione po stronie lanu na eth0 badz eth1. Na vlan0 reguly nie dzialaja mimo iz to teoretycznie LAN.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Damiano

Cytat

robsonn napisał/a:
Damiano skrypt dziala. Skoro nickname777 uzywa podobnego skryptu, ktory mu sklechcilem Wink i stwierdzil, ze wszystko smiga to:
a) albo twoja wersja jest zle wgrana / nie zastsowales procedury wgrywania
b) posiada pewne bugi uniemozliwiajaace dzialanie
c) wgraj inna wersje DD-WRT i sprobuj
P.S. BigL akurat interfejsy w WRT54G/GS/GL sa domyslnie takie same na kazdym firmwarze co jest uwarunkowane konstrukcja sprzetu. Teoretycznie moznaby namieszczac w tym ale po co psuc pewien stanard. Takze skrypt powinien bez przerobek dzialal i na Tofu/ Thibor czy DD-WRT
P.S.2 - pierwsza linijka to czyszczenie interfejsu ze starych komend. Jest tokonieczne, gdyz moga tam znajdowac sie rozne dziwne rzeczy zaklocajace prace skryptu.

Jak działa jak nie działa - przy ustawieniu eth0 nie ma ani mowy o jakimkolwiek działaniu!!! Sad
Firmware miałem wgrany według twojej instrukcji plus mtd nvram erase plus reboot B)
Wersję miałem tą samą jak @nickname777 i sprawdzałem na jego skrypcie(on miał to na wi-fi więc interfejs się zgadzał i jak najbardziej mogło mu działać - eth1) i kicha :|
Spróbuję zmienić na br0 lub na vlan0 i zobaczymy Smile No i spróbujemy z wersją SP2 0605 Smile
Wieczorem dam znać co z tego wyszło B)
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
u mnie dziala w ten sposob
c qdisc del root dev br0 2>/dev/null
tc qdisc del root dev vlan1 2>/dev/null
iptables -t mangle -D POSTROUTING -o ppp0 -j MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
iptables -t mangle -F MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
iptables -t mangle -X MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
#DOWNLOAD
tc qdisc add dev br0 root handle 1:0 htb
tc class add dev br0 parent 1:0 classid 1:1 htb rate 9000kbit ceil 9000kbit
tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:2 htb rate 480kbit ceil 480kbit
tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:3 htb rate 8500kbit ceil 8500kbit
tc class add dev br0 parent 1:2 classid 1:4 htb rate 360kbit ceil 480kbit
tc class add dev br0 parent 1:2 classid 1:5 htb rate 96kbit ceil 128kbit
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \
src 192.168.1.1 flowid 1:3
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \
dst 192.168.1.2 flowid 1:4
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \
dst 192.168.1.5 flowid 1:5
tc qdisc add dev br0 parent 1:3 handle 3:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev br0 parent 1:4 handle 4:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev br0 parent 1:5 handle 5:0 sfq perturb 10
#UPLOAD
tc qdisc add dev vlan1 root handle 1:0 htb
tc class add dev vlan1 parent 1:0 classid 1:1 htb rate 120kbit ceil 120kbit quantum 16
tc class add dev vlan1 parent 1:1 classid 1:2 htb rate 40kbit ceil 96kbit quantum 4
tc class add dev vlan1 parent 1:1 classid 1:3 htb rate 40kbit ceil 96kbit quantum 4
tc class add dev vlan1 parent 1:1 classid 1:4 htb rate 40kbit ceil 96kbit quantum 4
tc qdisc add dev vlan1 parent 1:2 handle 2:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev vlan1 parent 1:3 handle 3:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev vlan1 parent 1:4 handle 4:0 sfq perturb 10
tc filter add dev vlan1 protocol ip preference 1 parent 1:0 handle 20 fw flowid 1:2
tc filter add dev vlan1 protocol ip preference 1 parent 1:0 handle 21 fw flowid 1:3
tc filter add dev vlan1 protocol ip preference 1 parent 1:0 handle 22 fw flowid 1:4
iptables -t mangle -N MYSHAPER-OUT
iptables -t mangle -I POSTROUTING -o vlan1 -j MYSHAPER-OUT
iptables -t mangle -A MYSHAPER-OUT -p tcp -s 192.168.1.2 -j MARK --set-mark 21
iptables -t mangle -A MYSHAPER-OUT -p tcp -s 192.168.1.3 -j MARK --set-mark 22
iptables -t mangle -A MYSHAPER-OUT -m mark --mark 0 -j MARK --set-mark 20


Pozdrawiam na DD-WRT Grin
 
Damiano
@neonbloow
Cieszę się że mój skrypcik działa po zmianach i na DD-WRT :D
Ubiegłeś mnie ale cieszę się że działa - to jest najważniejsze B)

iptables -t mangle -D POSTROUTING -o ppp0 -j MYSHAPER-OUT 2>/dev/null

Jeszcze to popraw na vlan1 :)
Edytowany przez Damiano dnia 18-07-2006 16:35
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
robsonn

Cytat

neonbloow napisał/a:
u mnie dziala w ten sposob
c qdisc del root dev br0 2>/dev/null
tc qdisc del root dev vlan1 2>/dev/null
iptables -t mangle -D POSTROUTING -o ppp0 -j MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
iptables -t mangle -F MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
iptables -t mangle -X MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
#DOWNLOAD
tc qdisc add dev br0 root handle 1:0 htb
tc class add dev br0 parent 1:0 classid 1:1 htb rate 9000kbit ceil 9000kbit
tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:2 htb rate 480kbit ceil 480kbit
tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:3 htb rate 8500kbit ceil 8500kbit
tc class add dev br0 parent 1:2 classid 1:4 htb rate 360kbit ceil 480kbit
tc class add dev br0 parent 1:2 classid 1:5 htb rate 96kbit ceil 128kbit
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \
src 192.168.1.1 flowid 1:3
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \
dst 192.168.1.2 flowid 1:4
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \
dst 192.168.1.5 flowid 1:5
tc qdisc add dev br0 parent 1:3 handle 3:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev br0 parent 1:4 handle 4:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev br0 parent 1:5 handle 5:0 sfq perturb 10
SFQ nie dziala bo i tak nie ma tego w kernelu

#UPLOAD
tc qdisc add dev vlan1 root handle 1:0 htb
tc class add dev vlan1 parent 1:0 classid 1:1 htb rate 120kbit ceil 120kbit quantum 16- bezsens
tc class add dev vlan1 parent 1:1 classid 1:2 htb rate 40kbit ceil 96kbit quantum 4 j/w
tc class add dev vlan1 parent 1:1 classid 1:3 htb rate 40kbit ceil 96kbit quantum 4 j/w
tc class add dev vlan1 parent 1:1 classid 1:4 htb rate 40kbit ceil 96kbit quantum 4
quantum czyli max. ilosc danych zdjetych ze strumienia przed dostepem innej kolejki NIE MOZE BYC MNIEJSZY NIZ MTU !!! czyli min. 1500 (domyslnie) a najlepiej nei ruszac tego parametru bo mozna tylko nakaszanic

tc qdisc add dev vlan1 parent 1:2 handle 2:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev vlan1 parent 1:3 handle 3:0 sfq perturb 10
tc qdisc add dev vlan1 parent 1:4 handle 4:0 sfq perturb 10
znowu sfq niedzlajace
tc filter add dev vlan1 protocol ip preference 1 parent 1:0 handle 20 fw flowid 1:2
tc filter add dev vlan1 protocol ip preference 1 parent 1:0 handle 21 fw flowid 1:3
tc filter add dev vlan1 protocol ip preference 1 parent 1:0 handle 22 fw flowid 1:4
iptables -t mangle -N MYSHAPER-OUT
iptables -t mangle -I POSTROUTING -o vlan1 -j MYSHAPER-OUT
iptables -t mangle -A MYSHAPER-OUT -p tcp -s 192.168.1.2 -j MARK --set-mark 21
iptables -t mangle -A MYSHAPER-OUT -p tcp -s 192.168.1.3 -j MARK --set-mark 22
iptables -t mangle -A MYSHAPER-OUT -m mark --mark 0 -j MARK --set-mark 20


Pozdrawiam na DD-WRT Grin

Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Conti
czy mógłbym poprosić o taki skrypcik dla komputerów które sa od 192.168.1.2 - 192.168.1.8 (router na 192.168.1.1) Łącze DL 640 UP 160 i żeby wszyscy mieli po równo bo mimo ddwrt nadal łącze 2 gości zapycha
Edytowany przez Conti dnia 18-07-2006 19:24
 
Tutaj troche poprawiony ;-)
#!/bin/ash

# Executables
GREP=/bin/grep
INSMOD=/sbin/insmod
TC=/usr/sbin/tc
DEV=vlan1



$GREP -q ^sch_htb /proc/modules || $INSMOD /lib/modules/`uname -r`/sch_htb.o
$GREP -q ^sch_sfq /proc/modules || $INSMOD /lib/modules/`uname -r`/sch_sfq.o
$GREP -q ^cls_u32 /proc/modules || $INSMOD /lib/modules/`uname -r`/cls_u32.o


c qdisc del root dev br0 2>/dev/null
tc qdisc del root dev vlan1 2>/dev/null
iptables -t mangle -D POSTROUTING -o vlan1 -j MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
iptables -t mangle -F MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
iptables -t mangle -X MYSHAPER-OUT 2>/dev/null
#DOWNLOAD
tc qdisc add dev br0 root handle 1:0 htb

#pierwsza linia max lacza WAN domyslnie
tc class add dev br0 parent 1:0 classid 1:1 htb rate 9000kbit ceil 9000kbit


#max ADSL
tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:2 htb rate 640kbit ceil 640kbit

#przydzialy

tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:3 htb rate 128kbit ceil 512kbit
tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:4 htb rate 128kbit ceil 512kbit
tc class add dev br0 parent 1:1 classid 1:5 htb rate 96kbit ceil 128kbit

#IP dostawcy netu w sieci
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \src 192.168.1.1 flowid 1:2

#Przydzialy dla klientow
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \dst 192.168.1.2 flowid 1:5
tc filter add dev br0 protocol ip preference 1 parent 1:0 u32 match ip \dst 192.168.1.4 flowid 1:3
 
Damiano
@robsonn
Dzięki za poprawki B) Człowiek uczy się całe życie a ja dopiero zaczynam Wink

@neonbloow
Coś ty nawymyślał?? Shock
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
nie wiem ale dziala Grin
 
robsonn
Jak juz mowilem jak ktos cvhce porzadny skrypt w gore i w dol to musze wiedziec jedna rzecz:
1 - niech ktos zrestartci router i nic nie sciaga nie wussyla
2 - wysle pocvzte lub plik na ftp cos takiego, ale nic nie sciagajac
3 - zaloguje sie przez telnet, lub putty z ssh
4 - wpisze ifconfig
5 - i musi sprawdzic czy po intefejsie IMQ0 byly przesylane dane
Jesli tak to znaczy ze na imq mozna ksztatlowac upload i sprawa bedzie duzo prostsza
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Conti
Damiano czy mógłbys udostepnić mi swój skrypt - moze jednak spróbuje własymi siłami coś zmienić aby pasował do mojej sieci
Edytowany przez Conti dnia 18-07-2006 21:42
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,558,383 unikalnych wizyt