07 Maja 2024 18:18:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.63.136
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Kamikaze 7.07 brcm-2.4 + Speedtouch 330 @ PPPoE
mimit
Witam!
Mam mały problem, od dłuższego czasu usiłuję bezskutecznie uruchomić Speedtoucha 330 @ PPPoE (w moim przypadku jest to Multimo). Niestety nigdzie w sieci nie mogę znaleźć odpowiednich modułów i skryptów. Jedyne co znalazłem to opis instalacji neostrady i to w dodatku pod WhiteRussian, a nie Kamikaze.

Na chwilę obecną sytuacja wyglda następująco:

- zainstalowane pakiety: kmod-ppp, kmod-pppoe, ppp, ppp-mod-pppoe, kmod-usb-acm, kmod-usb-core, kmod-usb-uhci
- zainstalowane moduły: acm.o, ppp_async.o, ppp_generic.o, uhci.o, pppoe.o, usbcore.o
- w katalogu /usr/local znajdują się modem_run oraz ZZZL_3.012

Po wydaniu poleceniaFrownusr/local/modem_run -v 1 -m -f /usr/local/ZZZL_3.012 modem poprawnie się synchronizuje.

Niestety nie mam pojęcia jak stworzyć interface PPP0 nie używając pppoa3, który to nie obsługuje PPPoE.

Szukam więc sposobu na utworzenie interface PPP i podpięcie do niego uwierzytelniania PPPoE. Wszystkie sugestie mile widziane.

z góry dzięki za pomoc Michael
 
burritos
ze tak powiem dla zielonych polecam wersje 0,9 WhiteRussian Smile sam na poczatku chcialem kamikaze ale jest zbyt malo FAQ zeby jako zielony samemu sobie radzic przeszedlem na WR

Pozdrawiam !!

BTW. A moze jakis guru ogarnie temat na kamikaze ??
 
mimit
Jeśli będzie to konieczne mogę powrócić do WhiteRussian. Zależy mi po prostu na uruchomieniu modemu z PPPoE. Niestety ani na Kamikaze ani na WR nie mogę się z tym uporać. Jeżeli ktoś wie jak zainstalować PPPoE na WR proszę niech podzieli się tą wiedzą na forum.
Edytowany przez mimit dnia 30-09-2007 09:14
 
burritos
tu masz http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...hp?pid=215 i na Naszym forum pewnie tez sie znajdzie Smile
better to be someone for a day, than no-one for a lifetime
 
mimit
Napisałem wyraźnie, że potrzebuję PPPoE. W poradniku tym opisane jest uruchomienie neostrady, która pracuje na PPPoA.
W dalszym ciągu poszukuję pakietów i skryptów, które umożliwiłyby mi uruchomienie PPPoE@Speedtouch 330. Teoretycznie wystarczyło by znaleźć alternatywę dla pppoa3.
 
SlyT
Nie wiem czy oplaci Ci sie "skorka za wyprawke". Pamietam jak kiedys mialem ustawionego sagema z Red Hatem i niezaleznie od sterownikow nie dzialalo to stabilnie. Musialem miec ustawiony heartbeat i co pewien czas calkowity reset modemu z ponownym wyslaniem firmware. Upierdliwe i wq******e.
Zainwestowalem w sprzetowy modem adsl (RJ45) i od tej pory wszystkie problemy minely.
No chyba ze robisz to dla sportu ... Smile
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
baranek

Cytat

mimit napisał/a:
Napisałem wyraźnie, że potrzebuję PPPoE. W poradniku tym opisane jest uruchomienie neostrady, która pracuje na PPPoA.
W dalszym ciągu poszukuję pakietów i skryptów, które umożliwiłyby mi uruchomienie PPPoE@Speedtouch 330. Teoretycznie wystarczyło by znaleźć alternatywę dla pppoa3.


Szanowny kolego proponuję rozszyfrować skrót PPPoE i PPPoA na modemie sppedtouch 330 można uzyskać tylko PPPoA czyli PPP over ATM a nie PPP over ETHERNET. Proponuje spróbować analogicznie
do konfiguracji Neostrady.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,616,951 unikalnych wizyt