20 Września 2024 02:54:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.242.190
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Jak podzielic bezrzewodowo radiowke podobno mozna na v 24
domell
Witam
Pomozcie skonfigurowac mi wrt 54 gl z wgranym dd-wrt 24 rc2 tak abym z radiowki mial bezprzewodowy dostep do internetu w mieszkaniu. Dzieki
 
gurupl
jasne ze mozna.

wejdz w gui do zakladki Wireless i przy HELP po prawej kliknij na "more"
tam ci ladnie wszystkie opcje po angielsku wyjasni
----- Gateway -----
3x WRT54GL 1.1@OpenWRT White Russian 0.9
2x WRT54GL 1.1@DD-WRT + Optware @ 1GB SD HAMA
----- Hotspots / WDS -----
10x WRT54GL 1.1@DD-WRT
7x Buffalo WHR-G54S@DD-WRT
2x Buffalo WHR-HP-G54@DD-WRT
3x WRT54GS v6 @DD-WRT micro
1x AS
 
nierealny
a jak nie zna angielkiego ??
zajebista pomoc gurupll nie ma co.
 
jacbelfer
gurupl- Ciebie się powinno zapamiętać. Jeżeli odpowiadasz wszystkim tak samo to z Ciebie GBUR a nie guru...

Nie da się tego zrobić jednym urządzenie.
Twój router pracuje w trybie klienta i jedyne co możesz to dzielić net kablowo. Jeżeli chcesz go rozsiewać po mieszkaniu- musisz kupić drugi roter, który będzie pracował w trybie AP.
 
pmichals
Witam wszystkich .
Da sie to zrobic jednym urzadzeniem jakim jest WRT54GL z oprogramowaniem DD-WRT v24.

Zakladka Wireless->Basic Settings
Wireless mode - Repeater
Wireless network name - wpisujesz nazwe sieci radiowej do ktorej
sie podlaczasz
Wireless channel - auto

Nastepnie dodajesz jeden ( chyba mozna wiecej ) "wirtualny interfejs"
Virtual interfaces
Wireless Network Name (SSID) - nazwa sieci ktora bedzie
rozglaszana w mieszkaniu
Zakladka Setup->Basic setup
Te ustawienia zaleza od tego jak twoj ISP przydziala tobie IP

Ja mam Static IP wiec wpisuje to co miałem w parametrach połaczenia
karty sieciowej
Dodatkowo zmieniłem rowniez klase IP Router IP adress na 10.0.0.1

ISP rozpoznaje mnie rowniez po MAC adresie wiec zmieniłem MAC adres routera : Setup->MAC Address Clone

Poczatkowo miałem problemy z uzyskaniem połącznia, moze to dlatego ze robiłem to na wersji Beta. Nowo utworzona siec bedzie nadawała na tym samym kanale i w tym samym standardzie co radiowka do ktorej sie podłączysz.




 
eRd
Moze ktos wyjasnic jak zostalo to osiagniete? Tworzone jest wirtualne polaczenie.
Wezmy taka sytuacje:
mamy WRT54GL i w nim 2 antenki do jednej podpinamy panel a druga zostawiamy oryginalna omni, ale przeciez sygnal "internetu" i sygnal "sieci lokalnej" bedzie pchany przez obie te anteny bo nie potrafi rozroznic ktora antena jest do netu a ktora do lanu, wiec troche to rozwiaznie takie malo profesjonalne...
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
gurupl
@nierealny - ja tam "nie znam angielskiego" albo "slaby angielski" nigdzie nie widze

@jacbelfer - uwielbiam takich mlaskaczy jak ty

@domell - cos nowego czy dalej jak w pierwszym poscie?
----- Gateway -----
3x WRT54GL 1.1@OpenWRT White Russian 0.9
2x WRT54GL 1.1@DD-WRT + Optware @ 1GB SD HAMA
----- Hotspots / WDS -----
10x WRT54GL 1.1@DD-WRT
7x Buffalo WHR-G54S@DD-WRT
2x Buffalo WHR-HP-G54@DD-WRT
3x WRT54GS v6 @DD-WRT micro
1x AS
 
obsy

Cytat

eRd napisał/a:
mamy WRT54GL i w nim 2 antenki do jednej podpinamy panel a druga zostawiamy oryginalna omni, ale przeciez sygnal "internetu" i sygnal "sieci lokalnej" bedzie pchany przez obie te anteny bo nie potrafi rozroznic ktora antena jest do netu a ktora do lanu, wiec troche to rozwiaznie takie malo profesjonalne...


Jeden interfejs radiowy (broadcom na najnowych sterownikach) może pracować jednocześnie jako klient (sta) i AP. To że linksys ma dwie anteny nic do tego nie ma - łącząć omni i panel linksys będzie robił tak jak dawnej - wybierał tą która daje silniejszy sygnał lub porządkował się temu co zapisane w konfiguracji.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
eRd

Cytat

obsy napisał/a:

Cytat

eRd napisał/a:
mamy WRT54GL i w nim 2 antenki do jednej podpinamy panel a druga zostawiamy oryginalna omni, ale przeciez sygnal "internetu" i sygnal "sieci lokalnej" bedzie pchany przez obie te anteny bo nie potrafi rozroznic ktora antena jest do netu a ktora do lanu, wiec troche to rozwiaznie takie malo profesjonalne...


Jeden interfejs radiowy (broadcom na najnowych sterownikach) może pracować jednocześnie jako klient (sta) i AP. To że linksys ma dwie anteny nic do tego nie ma - łącząć omni i panel linksys będzie robił tak jak dawnej - wybierał tą która daje silniejszy sygnał lub porządkował się temu co zapisane w konfiguracji.


czyli teoretycznie mocniejszy sygnal od ISP bedzie na panelu wiec bedzie z tej anteny korzystal do polaczenia z netem, a lapek bedzie z tej dookolnej korzystal? Cos czuje ze komp polaczony do routera by wifi moze raz lapac sygnal z panelu a raz z patyka Wink Ciekawe jak to sie odbija na wydajnosci w praktyce, tym bardziej ze wszystko lata na jednym kanale...
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
buntownik
Witam wszytskich obecnych!!
Mam pytanie odnosnie udostepniania połaczenia radiowego dalej tym samym urządzeniem. Jesli dobrze zrozumiałem odbierajac radiowy internet w trybie repeater i robiac dokladnie to co pisal uzytkownik ""pmichals"" będe mogł moj radiowy internet udostepniac dalej po tym samym układzie radiowym w domku poprzez ten układ radiowy?? Robiłem dokładnie tak jak pisał "pmichals" i jakoś w ogóle siec radiowa nie istnieje... dopiero w trybie reapeater bridge i client bridge moj wrt54gs v2 uruchamia virtualna siec radiowo ale wtedy juz nie rutuje internetu od mojego radiowego ISP. Wiec albo u mnie cos nie dziala albo cos zle robie. Prosze jeszcze raz wytłumaczyc dla DD-WRT v24 RC3 jak udostepnic dalej radiowo internet odbierany od ISP radiowo. Bo to co pisal "pmichals" troche dziwnie u mnie dziala bo wogole ta virtualna siec radiowa jest nie widoczna..... Dziekuje za uwagę i dziekuje za odpowiedz Smile pozdrawiam wszystkich.
 
m4verick

Cytat

buntownik napisał/a:
Witam wszytskich obecnych!!
Mam pytanie odnosnie udostepniania połaczenia radiowego dalej tym samym urządzeniem. Jesli dobrze zrozumiałem odbierajac radiowy internet w trybie repeater i robiac dokladnie to co pisal uzytkownik ""pmichals"" będe mogł moj radiowy internet udostepniac dalej po tym samym układzie radiowym w domku poprzez ten układ radiowy?? Robiłem dokładnie tak jak pisał "pmichals" i jakoś w ogóle siec radiowa nie istnieje... dopiero w trybie reapeater bridge i client bridge moj wrt54gs v2 uruchamia virtualna siec radiowo ale wtedy juz nie rutuje internetu od mojego radiowego ISP. Wiec albo u mnie cos nie dziala albo cos zle robie. Prosze jeszcze raz wytłumaczyc dla DD-WRT v24 RC3 jak udostepnic dalej radiowo internet odbierany od ISP radiowo. Bo to co pisal "pmichals" troche dziwnie u mnie dziala bo wogole ta virtualna siec radiowa jest nie widoczna..... Dziekuje za uwagę i dziekuje za odpowiedz Smile pozdrawiam wszystkich.


Nie jestem pewien ale chyba robisz to samo co ja przed kilkoma dniami Wink Tylko, ze ja chcialem sygnal wzmocnic bo byl slaby irozdzielic na dwa kompy...
U mnie to wygladalo w ten sposob ze Najpierw zmienilem IP routera na taki ktory bedzie w innej podsieci niz dostawcy... pozniej wylaczylem firewall'a... ustawilem router w tryb "repeater"... wpisalem odpowiedni SSID (dostawcy) oraz utwozylem wirtualny interfejs o innym SSID niz wzmacniany... pozniej sprawa zabezpieczen WEP, WPA i juzWink

jak cos instrukcja --> http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/...s_Repeater

Problem mam jedynie z DNS'ami :/ bo siec jest...a neta brak
jesli jest ktos kto zna sie troszke wiecej na podziale WAN prosze o PWWink
 
marek1234
ja musze powiedzieć ze to u mnie zabardzo niechce działać a dlatego ze siec jest ale łaczy mnie raz na 4 min i co chwiel zrywa nie wiem czy tak tylko u mnie bo testowałem na starym dlink dwl 510

wymieniłem karte i juz nie rwie ale nie przypisuje mi adresu po dhcp co trzeba jescze ustawić ?
a na kompie jakie ip mam ustawić bo nie wiem ?
mam nadieje ze ktos to opisze jak to zrobić bo to chyba nie jest tajemnica
Edytowany przez marek1234 dnia 30-09-2007 13:56
 
marek1234
Dzisiaj postanowiłem potestować ten tryb mieszany i o to moje spostrzezenia. Sprzet jaki został użyty wrt54gl antenka standardowa od linksysa druga antena parabola i ok 6 m kabla i dlink dwl510.
Antenka od linksysa służy do rozprowadzania sygnału po mieszkaniu (antana lokalna wkręcona w gniazdo z prawej strony)i antena zewnetrzna czyli do odbior internetu od dostawcy (antena zewnetrzna wkrecona w gniazdo z lewej strony). O to wnioski dlink dwl510 widzi wirtualna siec i łaczy sie do niej i nawet pobiera ip po dhcp moge wchodzić do web gui i pingować router ale kiedy podłacze jescze zewnetrzna antene i wan pobierze ip (protokół pppoe) to robi sie kiszka. Internet działa tylko po kablu chodz dlink ciagle jest podłaczony radiowo .Druga sytuacja podpiecie anteny zewnetrznej i działa internet dokrecam jescze patyka i dwl widzi siec wirtualna łaczy sie znia ale z pobraniem ip juz tragedia nie pobiera wcale. Dziekuje za wysłuchanie B)


i jescze jedenen wniosek podlaczyłem kolege do tej anteny co biorę z niej neta sygnał 10 dbm jakosc 7% i juz leca pingi na brame 1ms i net działa u kolegi a w domu na patyku nie działa
Edytowany przez marek1234 dnia 03-10-2007 07:02
 
andyyy80
Witam
Zależy mi własnie na tym rozwiązaniu podzielenia łącza ale niestety kiepsko to chodzi.Router połączył sie z moim dostawcą neta a ja z lapka do routera oczywiscie wszystko bezprzewodowo...strony praktycznie sie nie otwierają cza długo czekać albo wyskakuje przekroczony limit połączenia, ale gadu odpaliło Smile
Tak wpadłem na pomysł ze skoro są 2 antenki w routerze które można w jakiś sposób ustawiać (wł/wył) to dobrze by było zeby właśnie w ocjach była możliwość przypisania np antenki 1 do xxx ssid a 2 do yyy ssid(sieć domowa) lub w podobny sposóbWink
 
jacbelfer
Wy macie 2 antenki- ja mam tylko 1... bo to Motorola 850g.
Sprzęt niby ten sam, dd-wrt na tym działa ładnie, ale ciekawym jak to ustawić aby 1 routerek robił za 2 Smile
 
dzidzion
wrt i inne maja 2 antenki ale w danej chwili dzialaja tylko na jednej (anteny sa na switchu) i stad problemy z polaczeniem bo jak urzadzenie laczy sie zewnetrzna antena to tylko ta zewnetrzna moze nadawac i sie polaczyc z "dalszymi" urzadzeniami(czyli tymi waszymi domowymi). Takie rozwiazanie jest dobre jak dzialamy na jakiejs dookolnej antence(np standardowym patyku)..korzystajac z zewnetrznej anteny musimy niestety podpinac sie po kablu lub korzystac z 2-ego urzadzenia do rozsylu
Kylo
 
mixen
Trochę archiwalny wątek ale jakoś nie do końca rozwiązany a ja właśnie chciałbym coś takiego zrobić.
Mam internet radiowy.
I chciałbym go rozdzielić na kilka komputerów prze wifi
Więc, czy jeśli kupię któryś z tych routerów Linksys WRT54G / GS / GL to istnieje możliwość tym jednym urządzeniem jednocześnie odebrać internet radiowo i rozesłać go również radiowo?
 
obsy
Tak, ale to jest nie polecane. Mało stabilne i wydajne. Kup najtańszy ap i połącz dwa, będziesz miał to samo.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,066,280 unikalnych wizyt