16 Maja 2024 20:56:56
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.190.156.78
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Jak udostepnic internet poprzez LINKSYS WAG54GP2-E2 annex A?
logit
Moja panienka ma lacze 1Mb od lokalnego dostawcy, ma podciagnieta do chaty skretke z koncowka RJ45 bez zadnych modemow itp.

Chce jednak udostepnic to lacze na wszystkie jej domowe komputery.

W tym celu zakupilem dla niej router LINKSYS WAG54GP2-E2 annex A, zakualizowalem oficjalny firmware z wersji 2.01.03 na 2.01.04

adres interfejsu Ethernet z DHCP - 192.168.*.*
maska 255.255.252.0 (takiej maski nie mozna wpsiac w tym firmware)

adres interfejsu PPP przez PPPoE statyczny 172.16.*.*

Jak kazdy abonent korzystajacy z PPPoE dostala
login i haslo

Czy moge uzyc tego routera aby za pomoca NAT udostepnic internet 2 dodatkowym kompom?

Jesli tak, prosze o wskazowki, jak podlaczyc kabelki i skonfigurowac router, bo port WAN w tym routerze to RJ11.

Niestety moja dziewczyna nie ma neostrady z linia TP, wtedy konfiguracja bylaby banalna.

taipanpl@wp.pl
 
obsy
Odpowiedziałeś sobie - potrzebujesz normalnego rutera z RJ45 - np: wrt54g(l) a kupiłeś ruter z modem adsl na RJ11 - WAG54GP2.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
logit

Cytat

obsy napisał/a:
Odpowiedziałeś sobie - potrzebujesz normalnego rutera z RJ45 - np: wrt54g(l) a kupiłeś ruter z modem adsl na RJ11 - WAG54GP2.


Zalezalo mi na routerze z bramka Voip, myslalem ze z dobrym firmwarem po mac cloningu i wlaczonym NATem moznaby podlaczyc kabelek od dostawcy do 1 z portow Ethernet i wszystko by gralo.
 
obsy
W zwyczajnych ruterach jest to zwykle możliwe. Ale nie liczył na to w takich z budowanymi modemami adsl - zwykle nie możliwe jest ominięcie modemu i części adsl i przypisanie jednego z ethernetów jako portu wan. Przynajmniej na standardowym oprogramowaniu. A i o alternatywny firmware jest trudno ze względu na zamknięte moduły do obsługi adsl/lan/wlan.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
logit

Cytat

obsy napisał/a:
W zwyczajnych ruterach jest to zwykle możliwe. Ale nie liczył na to w takich z budowanymi modemami adsl - zwykle nie możliwe jest ominięcie modemu i części adsl i przypisanie jednego z ethernetów jako portu wan. Przynajmniej na standardowym oprogramowaniu. A i o alternatywny firmware jest trudno ze względu na zamknięte moduły do obsługi adsl/lan/wlan.


Znam taki routerek - FRITZ!Box Fon WLAN 7140, on tez jest z bramka VoIP, z tego co czytalem, w oficjalnym firmwarze mozna wylaczyc opcje modemu ADSL i podlaczajac kabel od dostawcy do portu Ethernet0 mozna ten temat zalatwic, tylko problem w tym ze kosztuje on prawie 700 zl wiec duzo wiecej niz kosztowal ten Linksys
 
colin503
Chciałbym odgrzać temat, bo mam ten router i obecnie pracuje jako ADSL na linii TP i wszystkie usługi działają poprawnie (LAN, WiFi oraz VoIP). Chcę zmienić dostawcę internetu i od tego nowego będę miał kabel RJ45 "z internetem". Pożyczyłem więc inny router, żeby sprawdzić, czy mojego WAG54GP2 da się tak przekonfigurować, aby po podłączeniu kabla RJ45 przekazywał internet do wszystkich urządzeń, z których korzystam. W tym celu przełączyłem następujące opcje:
- Encapsulation na "RFC 1483 Bridged"
- Local IP Address na "192.168.1.2" (192.168.1.1 był na drugim routerze, więc bez zmiany był konflikt)
- Local DHCP Server na "DHCP Relay"
- DHCP Relay Server na 192.168.1.1 (adres IP routera, który ma internet)
i wszystko zadziałało! Oprócz... VoIP Sad Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, co i jak ustawić, żeby VoIP widział "internet" podłączony przez RJ45?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,915,419 unikalnych wizyt