30 Kwietnia 2024 23:19:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.116.63.236
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
WRT54G na kompy w domu - jaki soft
angel554
Witam!
Mam linksysa WRT54G v3.03 chyba była oryginalnie Smile
Obecnie mam wgranego dd-wrt.v23_generic.bin jednak mam problemy przy programach p2p - przy odpaleniu np. torrenta blokuje mi się sieć Sad nie mogę nawet płynnie oglądać ustawień routera...
Działam na kablu LAN a internet to neostrada podłączona przez WAN ...

Używam 3 kompy na kablu i jeden na WiFi ...

jaki ewentualnie soft polecicie żeby działało jak najlepiej? i jakie dać ustawienia?

Bardzo proszę o odp.
 
stegano
W zakładce Administration/Management w opcjach IP Filter Settings (adjust these for P2P) Maximum Ports ustaw na 2048 a TCP Timeout i UDP Timeout ustaw na 300.
No i wypadało by jeszcze po ustawiać w opcjach QoS priorytety na większość znanych protokołów p2p na bulk.
Edytowany przez stegano dnia 01-07-2006 21:44
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
polecam t14 takie same problemy mialem na ddwrt
 
valdman
timout proponowalbym wiekszy niz 300, gg moze swirowac ja mam 600
wndr3700v2 - 1.0.0.12
wrt54g v3.1 - tomato v 1.06 - pap2
 
angel554
A możecie mi jeszcze napisać dlaczego (na ddwrt) mam problem z tym że nie mogę otwierać stronek www, lub łączyć się z ustawieniami routera, ani nie mogę wysyłać plików między kompami - wszystko to dzieje się gdy odpale torrenta - ciekawe jest to że na innym kompie (w tym samym czasie) w sieci na którym nie ma odpalonego torrenta wszystko działa normalnie.
Wygląda to jakby ten torrent zapychał tylko łącze do jednego kompa :/ a przecież kabel jest wydajny i nie powinno się tak dziać.

PS. Na oryginalnym sofcie nie miałem tego.

 
qba
wgraj t14 .... powinno pomóc
 
Damiano
Ja się podepnę pod temat Smile
Jakie macie pingi podczas gdy np. leci torrent w tle??
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
qba
wszystk zalezy ile masz wlaczonych torrentow co za tym idzie liczba połaczen oraz jak bardzo masz zapchany upload
 
valdman
te blokowanie stron i problemy z otwieraniem stron to raczej zbyt duza liczba polaczen, za duzy upload badz download
wndr3700v2 - 1.0.0.12
wrt54g v3.1 - tomato v 1.06 - pap2
 
angel554
To przecież nie problem prędkości uploadu - ani downloadu - gdyż na sieci kablowej 100Mbit - jakieś 10kbajtów uploadu i 40kbajtów downloadu internet - to kropla w morzu... Więc nie wiem gdzie jest problem - że blokuje mi się sieć lokalna Sad
 
stegano

Cytat

qba napisał/a:
wgraj t14 .... powinno pomóc


qba - on się zapytał jak dany problem rozwiązać, również dobrze mógłbym każdemu odpowiadać zmień windowsa na linuxa a wtedy powinno pomóc... DD-WRT to bardzo dobry soft tylko trzeba zrozumieć iistotę jego działania... niedługo to samo zapewne będziemy mieć w HyperWRT jak zostanie rozwinięty QoS...
Edytowany przez stegano dnia 02-07-2006 10:51
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
mialem ddwrt i na tysiace sposobów ustalem QOSa i to nic nie dalo na dodatek mialem problem z zasiegiem po wifi .. wiec dlatego polecam wszystkim t14
 
Damiano

Cytat

qba napisał/a:
wszystk zalezy ile masz wlaczonych torrentow co za tym idzie liczba połaczen oraz jak bardzo masz zapchany upload

1.Możesz mi podać przykładowy konfig??
NEO+ 640 czyli max 80/20 KB
Powiedzmy ilość połączeń na torent ??


2.Mam jeszcze dodatkowe pytanie czy lepiej jest rozdzielać neta z 1 portu na rutku na swicza na którym są 2 osoby czy może wykorzytstać po 1 porcie na osobę na rutku??
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
qba
jezeli chodzi o porty jest to zupełnie obojętne
ilosc polaczen na torrent ustawiasz w programie do sciagnia
a jakie są ich zalecane ilosci poszukaj na google.pl
 
angel554
Zmieniłem na T14... i jakby lepiej wszystko działa...

Tylko jest jeden wielki problem. Podobnie jak w oryginalnym sofcie T14 ma problem z "Internet Access" - mianowicie chcę ustawić dostęp do netu dla jednego kompa (podaje numer IP) i wyznaczam godziny, albo dni... Dostęp do netu jest zawsze bez względu jakie dni zaznaczę. Mam dostęp do netu nawet w niedzielę podczas gdy zaznaczę że net ma być tylko w środę.

Funkcja ta działa bez błędów na ddwrt - CO ROBIĆ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 
Damiano

Cytat

qba napisał/a:
jezeli chodzi o porty jest to zupełnie obojętne
ilosc polaczen na torrent ustawiasz w programie do sciagnia
a jakie są ich zalecane ilosci poszukaj na google.pl

Moim skromnym zdaniem porty mają znaczenie - przecież lepiej dać po 1 userze na każdy port np.1 i 2 na swiczu rutka niż jeden port na rutku zająć a później wpiąć swicza i podpiąć pod niego 2 userów...
Tutaj na każdy port przypadną dane osobno a w 2 przypadku na jednym porcie będzie 2x większy ruch...
Źle rozumuję??

Odnośnie ilości połączeń to konfigi mówią o 200-500 a ja mam 70 max na zadanie i nie jest za ciekawie - pingi są wysokie...
Edytowany przez Damiano dnia 02-07-2006 14:26
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
robsonn
Zasadniczo jesli masz wolne porty w switchu wbudowanym w WRT to po kiego bolca zapodawac mu jeszcze switch ? No chyba, ze ktos ma za duzo miejsca, siana i w ogole Wink
Switche stawiasz w momencie gdy zrobudowujesz siec, ale nie z 2 do 3 kompow Grin
Damiano masz 70 portow/zadanie tak? Pamietajk o tym, ze jesli sciagasz 10 plikow to jest juz 700 portow a dodatkowo np. torrent otweira nowe polaczenia (czesto i gesto) nawiazujac polaczenia z nowymi klientami i szukajac nowych zrodel. Takze po moich testach okazalo sie, ze mimo iz w torrencie mam ustawione 60 polaczen (sciagam 1 plik) to momentami liczba polaczen wynosila ponad 200. Takze an prwde mozesz wykorzystywac powyzej 1000 polaczen spokojnie.
Jezeli masz problemy z pingami to sprobuj zmniejszyc Timeout polaczen z 600 na 300. Ale uwazaj bo moga byc problemy z komunikatorami.

P.S. U mnie ludziki obciazaja sporo lacze torrentami i dc++,, ale stosujac QoS i kontrole przepustowosci nie mam problemow z pingami ani Voipem. Wiadome jest, ze WRT cudow nie czyni i pingi wzrastaja ot normalna rzecz.
Edytowany przez robsonn dnia 03-07-2006 12:02
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,478,919 unikalnych wizyt