02 Maja 2024 07:31:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.37.68
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Linksys AG241-EU + ASUS WL-500gP – problem konfiguracją net24 Netia
markusek
Mam w domu Internet z Netii (net24 512kb/s) na linii telefonicznej TP (Bitstream):

Zalecane ustawienia ze strony Netii

* Mode: Routing (parametr dotyczy tylko niektórych modeli routerów)
* Encapsulation: PPPoA (RFC2364)
* Multiplex: VC multiplexing (VCmux)
* Virtual Path ID (VPI): 0
* Virtual Circuit ID (VCI): 35
* DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode
* Maximum Transmission Unit (MTU): 1500 lub Auto

Posiadam router Linksys AG241-EU oprogramowanie v2, oraz ASUS WL-500gP oprogramowanie OpenWrt WhiteRussian 0.9 zainstalowane zgodnie z instrukcją ze strony http://www.eko.one.pl/index.php?page=wl500gp-openwrt-instalacja - cała instalacja i konfiguracja opisana na tej stronie przebiegła bez problemu.
Linksysa skonfigurowałem jako Bridge Mode Only, Multiplex R11; VC, VPI -0, VCI -35, MTU testowałem z AUTO, 1500, 1492. Adres Routera dla LAN 192.168.1.2. NAT i firewall wyłączyłem.

Asus w konfiguracji WAN skonfigurowałem w trybie graficznym na PPPoE, niestety nie ma trybu PPPoA, może poradzicie mi, jak z trybu tekstowego ustawić połączenie po PPPoA. MTU ustawiałem na 1500, 1492 i zostawiałem puste. Adres IP Asusa 192.168.1.1.

Niestety przez cały czas Asus przez cały czas nie może połączyć się przez Linksysa z Internetem. Linksys łączy się do centrali - zapala się dioda DSL, lecz dioda Internet nie mruga, czyli nie wybiera nazwy użytkownika i hasła.

Próbowałem w konfiguracji WAN ustawić statyczny adres na 192.168.1.2 a w Linksysie adres Asusa 192.168.1.1 dodałem do DMZ. Niestety i ta opcja nie przyniosła rezultatu. Co ciekawego zauważyłem, to że przy tej konfiguracji w tabeli ART/RARP w Linksysie adres Asusa wynosił IP 192.168.1.1 i co ciekawe MAC adres wynosił 00:00:00:00:00:00.


Poradźcie co zrobić, bo już nie mam więcej pomysłów na dalszą konfigurację. Czy adres LAN Linksysa i Asusa mogą być w tej samej podsieci ? Odnoszę wrażenie że Asus nie komunikuje się z Linksysem.

Co do linuksa jestem raczej początkującym, dlatego proszę o wyrozumiałość w tej kwestii.

Pozdrawiam

markusek@interia.pl
markusek@interia.pl
 
SlyT
W celach testowych zrob tak:
zostaw Linksys AG241-EU w trybie Bridge i podlacz go do win xp. W winxp skonfiuguruj sobie polaczenie szerokopasmowe z wykorzystaniem loginu i hasla z net24. Teraz sprobuj sie polaczyc bezposrednio z netem z xp. Jesli ci sie uda to wina lezy po stronie asusa (pakietu pppoe). Jesli nie to albo zle skonfigurowany jest AG241 albo cos z ustawieniami polaczenia w xp.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Worn
Witam

pozwolę się podłączyć do tematu Asus zachowywał mi się tak samo jak wyżej opisano
podłączyłem go do laptopa przez ppoe i działa na laptopie internet jest natomiast jak podłączam z asusem na lanie internetu nie ma asus nie pinguje ale w połączeniach asusa widać wiele różnych ip
stąd wniosek ze jednak działa wan ? Ktoś ma jakiś pomysł jak to dopalić

Redial Timeout

Maximum Idle Time

Co wybrać i jakie wartości ustawić ?
Edytowany przez Worn dnia 21-08-2007 23:36
 
SlyT

Cytat

Worn napisał/a:
Witam

pozwolę się podłączyć do tematu Asus zachowywał mi się tak samo jak wyżej opisano
podłączyłem go do laptopa przez ppoe i działa na laptopie internet jest natomiast jak podłączam z asusem na lanie internetu nie ma asus nie pinguje ale w połączeniach asusa widać wiele różnych ip
stąd wniosek ze jednak działa wan ? Ktoś ma jakiś pomysł jak to dopalić

Redial Timeout

Maximum Idle Time

Co wybrać i jakie wartości ustawić ?


w takich wypadkach dobrze jest zalaczyc jakis screenshot coby sprawe przekazac w sposob jak najbardziej jasny nie za bardzo rozumiem (co moze wynikac z twojego posta) w jaki sposob podlaczyles asusa do laptopa przez pppoe i niby co w ten sposob chciales osiagnac nie napisales tez nic na temat ustawien sieci IP w twoim lanie a szczegol z nieodpowiadaniem na ping przez asusa sugerowac moze blad w konfiguracji IP a tak w ogole to uzywanie znakow interpunkcyjnych i zaczynanie zdan z duze litery znacznie ulatwia odbior ...
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Worn
Witam ponownie

Faktycznie niemiłosiernie namieszałem w tym poście, obecnie sam go nie rozumie ,za co przepraszam i wszystko prostujemy.

USR Robotics mam ustawionego w bridge, skonfigurowałem na laptopie połączenie ppoe i wszystko działa. Tutaj wykluczam ten router jako przyczynę moich problemów .
Natomiast po połączeniu USR z Asusem do van, odpaleniu ppoe, nie potrafię uzyskać internetu,
brak odp. na ping w świat . Zastanawiają mnie również dziwne połączenia jakie Asus wyświetla w
Status -> Connection. pojawiają się tam nieznane ip z Flags 0x0 i mac zerowy (00:00:00:00:00:00).
Jest to objaw próby nawiązania połączenia z internetem?

Openwrt ip z dhcp
Edytowany przez Worn dnia 22-08-2007 22:25
 
markusek

Cytat

SlyT napisał/a:
W celach testowych zrob tak:
zostaw Linksys AG241-EU w trybie Bridge i podlacz go do win xp. W winxp skonfiuguruj sobie polaczenie szerokopasmowe z wykorzystaniem loginu i hasla z net24. Teraz sprobuj sie polaczyc bezposrednio z netem z xp. Jesli ci sie uda to wina lezy po stronie asusa (pakietu pppoe). Jesli nie to albo zle skonfigurowany jest AG241 albo cos z ustawieniami polaczenia w xp.


Zrobiłem tak jak Poradziłeś czyli ustawiłem router w tryb Bridge Mode Only i okazuje się że win Xp łączy się bez problemu. Ustawienie testowałem z Multiplexing-iem LLC i VC w jednym i drugim przypadku łączy się bez problemu. Pozostałe ustawienia to: VPI 0; VCI 35; MTU - Auto. Okazuje się że nie musiałem w routerze wyłączać firewalla ani NATa, po prostu w trybie Bridge od strony Win Xp wszystkie te usługi były pomijane czyli nie działały, pomimo że na routerze były aktywne - Avast od razu wykrył atak DCOM Exploit.

Zastanawia mnie fakt iż Netia podaje że dla usługi net24 świadczonej na linii TP SA enkapsulację powinno ustawić się na PPPoA. A tutaj w Win XP ustawiłem ją na PPPoE i działa bez problemu.

Poniżej przedstawiam ustawienia Mini portu Wan otrzymane z komendy ipconfig/all dla powyższego połączenia.

Karta PPP net24:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis . . . . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 87.205.226.60
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.255
Brama domyślna. . . . . . . . . . : 87.205.226.60
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 213.241.79.37
83.238.255.76
NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Wyłączony

Wracając do głównego tematu czyli Routera Asus na nim też ustawiałem enkapsulację na PPPoE i nie łączył się z Linksysem ustawionym w tryb Bridge. Na to wychodzi że wina leży po stronie Asusa.

Poradźcie co dalej zrobić z Asusem, może źle go skonfigurowałem, może o czymś nie wiem.

pozdrawiam

markusek@interia.pl

p.s. tak na w razie czego podaje link do wirtualnego menu linksysa AG241
http://www.linksysdata.com/ui/AG241/1.../Setup.htm
markusek@interia.pl
 
SlyT
Przynajmniej mamy jasnosc ze bridge dziala prawidlowo i ze problem tkwi po stronie openwrt.

Mac 00:00:00:00:00:00 oznacza tylko tyle ze brak polaczenia z DSLAMem.

Cos nt. PPPoE i WL-500gP jest na stronie http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/H...us/WL500GP w podpunkcie 3.1 . Sugestie sa takie ze OpenWRT probuje uzywac PPPoE na niewlasciwym protokole. Mozna eksperymentowac ... Smile, ale UWAGA dotyczy to WhiteRussian 0.6 i 0.9 a nie Kamikaze.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
nierealny
lol a netia nie jest czasem na pppoa

http://www.netia.pl/files/dom/uslugi/instrukcja_net24_tpsa.pdf

... w stosunku do ustawień neostrady) - VPI=0, VCI=35, enkapsulacja PPPoA VCMUX (brak zmian w stosunku do ustawień neostrady) Następnie ...


chyba nic nie wskórasz z pppoe
ps.

markusek
jak zachowuje się u ciebie asus Grin bo zamierzam go kupić.
Edytowany przez nierealny dnia 23-08-2007 20:26
 
Worn
Działa ! Smile

Problem to prawdopodobnie złe ustawienie interfejsów Wrt.

nvram set wan_ifname=ppp0
nvram set pppoe_ifname=vlan1
nvram set wan_device=vlan1

Pomogło w OpenWrt 0.9

Jak w OWrt wyłączyć dhcp ??
Edytowany przez Worn dnia 23-08-2007 21:13
 
obsy
Wyłącz całkowicie dnsmasq (/etc/init.d/SXXdnsmasq). Usuń link i tyle.
Jeżeli chcesz tylko wyłączyć serwer dhcp ale zostawić dns to jest opcja --no-dhcp-interface= (do dodania w w/w pliku)

Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
markusek
Nadal nie mogę wymusić na Ausie aby wybrał hasło i nazwę użytkownika w Linksysie AG241 ustawionym w trybie Bridge Mode. Oczywiście jak zaloguję się do Asusa to mogę pingować adres Linksysa (192.168.1.2) lecz nic poza tym. Poniżej przedstawiam ustawienia mojego Asusa - może coś poradzicie.

root@OpenWrt:~# nvram show
default_primary_pool_name=
os_ram_addr=80001000
wan_device=vlan1
boardrev=0x10
ppp_passwd=Moje_Hasło
et0macaddr=00:1B:FC:45:34:A4
rescue_gpio=4
watchdog=5000
boot_wait=off
wl0_infra=1
et0mdcport=0
reset_gpio=7
pmon_ver=CFE 3.91.7.0
ppp_username=Mój_login@webnet24.pl
wl0_ifname=eth2
vlan0ports=1 2 3 4 5*
ses_enable=0
gpio6=robo_reset
wan_gateway=192.168.1.2
wl0_mode=ap
wan_vport=4
os_flash_addr=bfc40000
boardtype=0x042f
default_lan_proto=dhcp_server
et1macaddr=40:10:18:00:00:2d
lan_netmask=255.255.255.0
wl0_ssid=OpenWrt
et1mdcport=1
ppp_redialperiod=
default_start_page=start_system.asp
wan_netmask=255.255.255.0
wl0id=0x4320
cfe_wait_led_gpio=1
wlan_ipaddr=192.168.21.1
custom_shutdown_command=stoprcasus
cfe_wait_on_restore=0
wan_dns=195.114.161.61 195.114.181.130
wlan_ifname=eth2
wait_time=1
wan_proto=static
default_physical_authentication_enable=disabled
startup_command=rcasus
gpio_0_name=soft_power_switch
wifi_ifnames=
default_router_disable=0
wlan_netmask=255.255.255.0
lan_ifnames=vlan0 eth2
lan_dns=192.168.1.1
pppoe_ifname=vlan1
wan_ifnames=vlan1
lan_proto=static
clkfreq=264
lan_ipaddr=192.168.1.1
vlan1hwname=et0
default_primary_share_name=
sdram_config=0x0062
vlan1ports=0 5
scratch=a0180000
lan_ifname=br0
boardflags=0x0110
sdram_refresh=0x0000
wandevs=et0
sdram_ncdl=0x507
hardware_version=WL500gp-01-02-00-00
wan_ipaddr=192.168.1.2
early_startup_command=convertasus
web_hook_libraries=corewebhooks netwebhooks diskwebhooks winnet printwebhooks netregistration samplenetregistration samplehooks
misc_io_mode=bcmgpio
et0phyaddr=30
wifi_ifname=
wan_ifname=vlan1
landevs=vlan0 wl0
ppp_mtu=
wl0_radio=1
bridge_disable=0
default_boardflags=0x0110
default_new_disk_action=no_action
sdram_init=0x0009
kernel_gpio_init_out_3=1
vlan0hwname=et0
dl_ram_addr=a0001000
kernel_gpio_init_out_6=1
default_http_passwd=
regulation_domain=0X30DE
gpio_3_name=power_enable
default_workgroup=WORKGROUP
wlan_hardware_present=yes
primary_ifname=eth0
et1phyaddr=31
boardnum=45
pppoe_ifnames=
default_http_username=
size: 2030 bytes (30738 left)
root@OpenWrt:~# ping 192.168.1.2
PING 192.168.1.2 (192.168.1.2): 56 data bytes
64 bytes from 192.168.1.2: icmp_seq=0 ttl=64 time=0.6 ms
64 bytes from 192.168.1.2: icmp_seq=1 ttl=64 time=0.5 ms
64 bytes from 192.168.1.2: icmp_seq=2 ttl=64 time=0.5 ms
64 bytes from 192.168.1.2: icmp_seq=3 ttl=64 time=0.5 ms

Zastanawiają mnie dwie wyłuszczone linijki wan_ipaddr , jedna ma adres 192.168.21.1 według mnie błędny, a druga 192.168.1.2 - według mnie poprawny. Dlaczego tak jest i czy tak jest dobrze. Poza tym sprawdzicie pozostałe ustawienia - może coś poradzicie.

pozdrawiam

markusek@interia.pl
markusek@interia.pl
 
SlyT
Te dwie linijki to W-LAN_IPADDR i WAN_IPADDR. Roznica jest subtelna aczkolwiek wyrazna.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
markusek

Cytat

SlyT napisał/a:
Te dwie linijki to W-LAN_IPADDR i WAN_IPADDR. Roznica jest subtelna aczkolwiek wyrazna.


zgadza się, masz rację nie zauważyłem. A reszta jest ok? bo nadal nie mogę zestawić połączenia z internetem za pomocą Linksysa AG241 i Asusa (szczegóły w powyższych opisach)
Edytowany przez markusek dnia 26-08-2007 21:45
markusek@interia.pl
 
SlyT
Na poczatku napisze ze nie mam mozliwosci technicznych na uruchomienie i sprawdzenie dzialania pppoe i opieram sie tylko o swoje doswiadczenia i teorie.

Cytat

markusek napisał/a:
wan_gateway=192.168.1.2
wan_netmask=255.255.255.0
wan_proto=static


Skoro Net24 to moim zdaniem gateway nie moze miec IP bo IP jest nadawane po stronie Netii. Tak samo maska bedzie okreslona przez netie. No i protokol po stronie WAN to dhcp.

Cytat


lan_proto=static


W LAN nie uzywasz dhcp ?
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
markusek

Cytat

SlyT napisał/a:
Na poczatku napisze ze nie mam mozliwosci technicznych na uruchomienie i sprawdzenie dzialania pppoe i opieram sie tylko o swoje doswiadczenia i teorie.

Cytat

markusek napisał/a:
wan_gateway=192.168.1.2
wan_netmask=255.255.255.0
wan_proto=static


Skoro Net24 to moim zdaniem gateway nie moze miec IP bo IP jest nadawane po stronie Netii. Tak samo maska bedzie okreslona przez netie. No i protokol po stronie WAN to dhcp.

Cytat


lan_proto=static


W LAN nie uzywasz dhcp ?


Zrobiłem następująco:

1. Zrestartowałem ustawienia Asusa

2. Wszystko skonfigurowałem według http://eko.one.pl/index.php?page=wl50...instalacja

3. Linksys był w trybie bridge a Asus ustawienia WAN ustawiłem na PPPoE wpisałem użytkownika i hasło.
Linksys nie loguje sie za Ausem nie ma internetu !!!

4. Na linksysie ustawiłem połączenie PPPoE (włącznie z nazwą użytkownika i hasłem), ustawiłem na nim DHCP. Na Asusie ustawiłem w ustawieniach WAN ustawiłem tylko i wyłącznie Connection Type DHCP. W sieci lokalnej też ustawiłem DHCP.

No i działa za Asusem mam internet !!!

I teraz nie rozumiem. Czytałem że Linksys ma byś ustawiony w tryb bridge a Asus ma pełnić rolę routera na PPPoE. A tutaj mi to ustawienie nie działa. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to powinno być skonfigurowane ?
Edytowany przez markusek dnia 27-08-2007 20:48
markusek@interia.pl
 
jkdobro
@markusek

....rozwiązanie problemu ustawienia modemu w trybie bridge znajdziesz na http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...php?id=107

Miałem ten sam problem i udało się :-)
 
maxleser
Witam, wszystkich zainteresowanych.
Postanowiłem się podpiąć do tego tematu bo dziedzina mojego problemu jest bardzo podobna.

Posiadam Neo 6 / 0,5 Mbit
Bramą ADSL Linksys WAG354G (kombajn modem/router) soft oryginalny (gniazdo tel. 4xLAN, WiFi wyłączona)
Router ASUS WL 500 PREMIUM, OpenWRT White Russian 0.9 (WAN i 4xLAN, WiFi)

Dotychczas używałem ASUSA jako klienta APC do sieci WIFI na moim osiedlu. Teraz wszystko się zmieniło i chciałem podzielić Neo, czyli zmienić ASUSA w AP/Router.

Poustawiałem wszystko za pomocą Web Inf oraz wyedytowałem NVRAM, zapisałem, reboot i nie działa tak jakby sobie tego życzył.

Planowałem, aby Linksys łączył się z Internetem.
ASUS podłączony do jednego z jego portów LAN dostawał adres IP po DHCP.
W ASUSie do WAN i następnie, aby ASUS rozdawał adresy IP z DHCP komputerom podłączonym po WiFi i LAN do niego.

Czyli 2 razy DHCP raz adres podany przez Linksysa do ASUSA, a później ASUS rozda IP komputerom.

Problem,1: że ASUS nie dostaje adresu IP po WAN z Linksysa.
Problem 2: komputery podłączone do ASUSA po WiFi nie dostają adresu IP.

Jeśli komuś się przyda mogę podczepić listing z NVRAMu.

Bardzo proszę o pomysły i sugestie. Sad
BAZA I: ASUS RT-10U
BAZA II: ASUS RT-10U
BAZA III: TP-Link WR1043ND
ADSL: Siemens 4100
 
SlyT
1. Linksys ustawiony w DSL w trybie bridge (modem) , bez uruchomionego na nim serwera DHCP. Asus skonfigurowany do polaczen PPPoE.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
maxleser
Dziekuję serdecznie za pomoc !!

Uzytkoenik "SlyT" ma absolutną rację.

Ja dodam jeszcze od siebie, że:
Używam teraz bramki ADSL Thomson Speedtouch 510 (najnowszy soft) w trybie bridge i parametry PPPoE przesyłane są przez router ASUS poprzez port WAN do jednego z portów LAN bramki.

W trybie router (DHCP), bramka ADSL działa również poprawnie.
ASUS nie dostanie jednak adresu od bramki z DHCP po WAN, ale z ustawionym WAN na Static IP działa poprawnie. Można też wyłączyc DHCP na bramce, gdyż mamy tylko jedno urządznie i przyjmujące tylko ststyczny adres.

Nie polecam tego ustawienia, ponieważ mamy niepotrzebnie dwie podsieci. (bramka ADSL bardziej obciążona routowaniem pakietów).

Takie zestawinie działa pewnie i stabilnie przy pełnym wykorzystaniu łącza.

BAZA I: ASUS RT-10U
BAZA II: ASUS RT-10U
BAZA III: TP-Link WR1043ND
ADSL: Siemens 4100
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,510,334 unikalnych wizyt