01 Maja 2024 07:25:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.251.154
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Połączenie anteny zewnętrznej i internet po Wi-Fi
Ave
witam forumowiczów!!!
Przejdę od razu do rzeczy:

Mam dwa routery jeden WRT54G v.3.1 z softem v14Thibor i drugi WRT54GL też z softem Thibor.

Chciałem z zewnętrznej anteny puścić sygnał (internet) przez router (tryb client mode) nastęnie z pierwszego routera (client mode) na drugi (Acces Point) do portu WAN i z tego drugiego po Wi-Fi na dwa kompy (LAPKA i PC).

Czy jest to wykonalne?? jeżeli tak, to jak? opisy na forum i w dziale download niewiele pomogły. Dodam że mam zewnętrzne IP. Pozwolenia wszystkie mam od dostawcy usługi internetu.

Proszę o pomoc krok po kroku.

Wielkie dzięki AVE
 
robsonn
ANtena----->WRT (tryb client)------(z gniazda LAN) ----->do gniazda LAN (wylaczas port WAN - connection type disabled) i wlaczasz wifi, nadajesz routerowi ip np. 192.168.1.2 *jesli ten z klientem ma 192.168.1.1) i to wszystko bedzie ligac.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
rzab
Czy WRT54GL moze sam sluzyc jako AP client dla netu radiowego?
 
qba
tak moze
 
rzab
Dzieki, czyli podlaczam antene pod RSMA i na wyjsciu moge podlaczyc 4 kompy po LAN i inne po WiFi?czy tak?
 
Ave
dzięki wszystkim, działa jak złoto
 
Witajcie, od razu przyznam, że jestem nieco zielony w temacie, ale lada moment będę miał Internet radiowy prawdopodobnie od dostawcy www.eklon.pl i zakupię Linksys IPFON VoIP WiFi Router WRTP54G. Teraz moje pytanko lub dwa jeżeli pozwolicie.
Po co się wgrywa i jak alternatywne softy?
I do kolegi rzab, skoro Linksys WiFi Router WRTP54G może być AP samodzielnie tzn łącznie z podłączoną anteną być kompletnym jak rozumiem wyposażeniem do łączności kompa ze Światem to kto świadczy takie usługi bez dostarczania sprzętu i gdzie się podłącza tą antenę, skoro WRTP54G nie ma wejścia koncentrycznego?
 
Shegon
Witam wszystkich nosze sie z zamiarem kupna jednego z ruterkow LinkSys -mam zamiar wykozystac go do podzilu internetu ADSL w Wielkiej Brytani (mysle ze jest to odpowiednik polskiej neostrady) na 3 kompy. 2 beda kablowo natomiast 3-ci WIFI. Na dzien dzisiejszy mysle o kupnie jednego z modeli WRT54G/GL/GS. Bardzo prosze o porade ktory z nich bedzie najlepszy. oraz jakie sa roznice miedzy nimmi a kokonkretnie 54G a 54GL. Z gory wielkie dzieki.
 
robsonn
Shegon wypada poczytac forum. bylo sporo tematow na temat czym sie roznia modele. Proponuje zajrzec tutaj a bedziesz wiedzial co najlepiej kupic i czy nadaje sie to do altnatywnego softu.
http://openlinksys.info/readarticle.p...ticle_id=8
krzysztofh kupujac WRTp54G zapomnij o wgrywaniu jakiegokolwiek alternatywnego softu. Na te modele nie ma takiego. A po co sie wgrywa ? po to zebys mial 10x wiecej funkcji i 5x stabilniejszy router potrafiacy dorownac mozliwosciami produktom linksysa i cisco z wyzszej polki, a placac za niego zaledwie ok 260 PLN.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
piotrg

Cytat

robsonn napisał/a:
Shegon wypada poczytac forum. bylo sporo tematow na temat czym sie roznia modele. Proponuje zajrzec tutaj a bedziesz wiedzial co najlepiej kupic i czy nadaje sie to do altnatywnego softu.
http://openlinksys.info/readarticle.p...ticle_id=8
krzysztofh kupujac WRTp54G zapomnij o wgrywaniu jakiegokolwiek alternatywnego softu. Na te modele nie ma takiego. A po co sie wgrywa ? po to zebys mial 10x wiecej funkcji i 5x stabilniejszy router potrafiacy dorownac mozliwosciami produktom linksysa i cisco z wyzszej polki, a placac za niego zaledwie ok 260 PLN.


krzysztofh zapomnij ze bedzie dzialac jako klient do istniejacej sieci WIFI
http://www.linksysdata.com/ui/WRTP54G/1.00.37/Setup.htm
 
Shegon
Wiekie dzieki za szybka odpowiedz Robsonn poszukam po forum a jeszce jedno tak w ogole czy LinkSys to dobry wybor czy polecil byc cos innego. Oczywiscie mysle o zastosowaniu domowym, ewentualnie moze w przyszlosci moglbym wykozystac go do podzila lacza radiowego gdyz takie obecnie ma w domu. Pozdrawiam !!! P.S. Mam rozumiec iz kazdy WRT54GS jest OK w wersji nizszej niz CGN7. A czy istotne jest jaki bede mial numer CGN1-6 czy wszystkie te modele po zmianie na soft alternatywny beda dzilaly tak samo ??
 
rzab
do krzysztofha, tak jak Piotrg napisal WRTP54G(pomyliles go chyba z WRT54G) nie moze byc AP clientem dla netu radiowego Sad(tez tak chialem miec AP client+router+voip w jednym,ale chyba nie ma takich hardware'ow jak na razie Sad)-co do dostawcow radiowych, owszem daja sprzet ale jakiSad np. moj AP client to Planet WAP-1966
 
rzab
wyglada na to ze WRT 54GL gdy pracuje jako AP client dla radiowego netu to juz nie moze dzialac jak router po WLAN-ie? jedynie po LAN-ie?czy ktos to moze potwierdzic?
 
rzab
a propos eklon.pl do najtanszych to oni nie naleza! czy zna ktos dostawcow radiowych w Szczecinie?
 
robsonn
rzab - tak gdy AP dziala w trybie AP-Client to radio sluzy do obslugi (synulacji) klienta, a sygnal mozesz rozdzielac po lanie tylko. (ewentualnie podlaczyc drugi AP). Jednoczesnie mozesz wylaczyc sobie port WAN robiazc z niego kolejny port switcha. I dodatkowo gdy router pracuje jako ap-client to opcja klonowania maca klonuje mac karty wifi Grin czyli zaden isp nam nie podskoczy.
Shegon nie kupuj WRT54GS tylko kup WRT54GL. Zaoszczedzisz 70 PLN a po wgraniu w WRT54GL oprogramowania Thibor 15c robi sie z modelu G -> GS Grin. Roznica tyklo w sofcie. dodam tylko ze technologie speedbooster mozna o kant dupy roztrzasnac Grin. szkoda siana na urzadzenia a wzrost wydajnosci nieoplacalny do wydatkow.

Od wielu ludzi slyszalem, ze GS to lepszy model !!! bo mocniejszy (kiedys moze tak). A teraz smieje sie z takiego tekstu bo WRT54G = GL = GS v4.0 wszystkie te same bebechy ;]
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,489,558 unikalnych wizyt