20 Września 2024 10:43:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.117.184
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
otoczenie sieciowe
outlaw1982
Witam jestem początkującym użytkownikiem ale proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi na moje pytanie.

MAM wrt-54gl i podłączone dwa komputery jeden po kablu a drugi po wi-fi i nie mogę skonfigurować żeby się widziały w otoczeniu sieciowym.

w windowsie wyłączyłem zaporę w ruterze firewall też wyłączyłem ale dalej nie mogę się połączyć proszę. Czy jest jakaś funkcja którą trzeba włączyć lub wyłączyć żeby widzieć kompu w otoczeniu sieciowym . Proszę o pomoc.
 
Max Monroe
A oba komputery masz w tej samej grupie roboczej?.
Edytowany przez Max Monroe dnia 19-07-2007 10:03
Routery: MikroTik hEX
AP: 2xMikrotik wAP AC
Net: Connected FIBER 100mbit (90/19 real)
VoIP: SPEEDPORT W900V podróba FRITZ Box'a 7240
NAS: HP N54L + RPi4
 
outlaw1982
tak grupy są takie same
 
elektro-it
grupa robocza to jedno, aletez trzeba jakies zasoby na kompach udostepnic. u mnie dziala na dwoch kompach, winxpsp2 home.
jakis czas temu raz dzialalo, raz nie. teraz jest ok.
Linksys wrt54g v.3.1| OpenWRT
La Fonera | DD-WRT

>> Gramy na imprezach <<
 
outlaw1982
już mi się udało ale tylko jeżeli odłącze internet i ustawię te same kasy IP. Jak podłącze modem kablówki i IP przydzieli mi DHCP z kablówki to przydziela mi IP o różnych klasach (83.142.136.230 a drugi 83.142.137.78) jak mogę to zrobić żebym mógł się łączyć z drugim kompem i jednocześnie miał internet
 
ufoludekcrezy

Cytat

outlaw1982 napisał/a:
już mi się udało ale tylko jeżeli odłącze internet i ustawię te same kasy IP. Jak podłącze modem kablówki i IP przydzieli mi DHCP z kablówki to przydziela mi IP o różnych klasach (83.142.136.230 a drugi 83.142.137.78) jak mogę to zrobić żebym mógł się łączyć z drugim kompem i jednocześnie miał internet



He ciekawe pytanie też mogę mieć z tym problem prosiłbym znającego sie użytkownika o pomoc :| i wyjaśnienie, co trzeba zrobić żeby kompy sie widziały Sad
 
Pawel35

Cytat

outlaw1982 napisał/a:
już mi się udało ale tylko jeżeli odłącze internet i ustawię te same kasy IP. Jak podłącze modem kablówki i IP przydzieli mi DHCP z kablówki to przydziela mi IP o różnych klasach (83.142.136.230 a drugi 83.142.137.78) jak mogę to zrobić żebym mógł się łączyć z drugim kompem i jednocześnie miał internet


Masz dwie rozne sieci i dlatego kompy sie nie widza. Trzeba poustawiac tablice routowania, ale niestety nie robilem tego w praktyce.
Wiekszosc przypadkow to jedno IP i rozdzial na kilka kompow, z jakimi mialem doczynienia.

Poszukaj na stronie Cisco jest wiele tutoriali i manuali odnosnie sieci, moze znajdziesz cos odosnie tablicy rotuwania.
 
ufoludekcrezy
: (: ( Eh ciekawa sprawa miałem zakładać nowy temat, ale może spróbuje tutaj u mnie sie sprawa przestawia następująco mam router w linksys wrt54g v5.0 Z wgranym softem dd wrt v24 micro generic wczesz niej miałem kartę pici wsadzona do kompa lantech wszystko było ok, ale miąłem kiepski ping postanowiłem sie przerzucić na router, bo słyszałem ze może być znaczna poprawa mój net jest nadawany mi drogą radiową 2.4GHz metodą PPPoE, ale co najważniejsze przed ustanowieniem polaczenia PPPoE musze sie zalogować do sieci niezabezpieczonej, którą stworzył administrator w celu komunikacji do tych czas robiłem to w prosty sposób po przez windowsa miałem widoczną sieć "a" i moc sygnału otrzymywałem ip z zakresu 10.0.0.55 Maska 255.255.255.0 I tu wszystko fajnie wygląda, bo administrator jakoś to tak zrobił, że widziałem komputery innych użytkowników podpiętych do neta i było można tworzyć serwer np. call of duty 4 i Se mogliśmy grać po lokalu z dużo lepszymi parametrami łącza, ale gdy sie przerzuciłem na router, co sie okazało nie mam dostępu do Kampów w tej, że sieci i nie wiem, czemu tak jak bym był za jakaś zaporą do routera podpiąłem 3 urządzenia, z czego jedno to xboxs360, ale nawet jeszcze tego nie testowałem uznajmy ze 2 kompy i guzik nie idzie mi sie połączyć z żadnym z Kompów w sieci od Mojego isp a wcześniej bez routera miąłem ową możliwość mogliśmy sie nawet wymieniać plikami Sad i dlatego pytam sie czy istnieje możliwość przywrócenia widoczności sie, bo nawet teraz, gdy stawiam serwer call of duty 4 na lokal to oni sie nie mogą połączyć wcześniej wystarczyło ze wpisali moje ip connect 10.0.0.55:28960 Ba nawet powiem ze przeglądarką gry im wykrywała postawiony przez ze mnie serwer, co dla mnie było szokiem Grin no, ale gdy mam router guzik ani oni ani ja ich nie widzę i nie mogę sie do nich dołączyć po prostu router odraz jakoś łączy sie przez pppoe i gotowe a te moje ip lokalne 10.0.0.55 Nie ma go Sad i dochodzę do wniosku ze router mi tylko przysporzył problemu proszę o pomoc może ktoś wie jak to zrobić żebym był widoczny dla innych w mojej sieci a oni dla mnie, chociaż żeby mi serwer call of duty 4 działał Sad
Edytowany przez ufoludekcrezy dnia 21-05-2008 14:31
 
kmp56
Uzupełnij te swoje wypociny o stosowne znaki interpunkcyjne, to może ktoś to przeczyta... bo w takiej postaci to masakra...
 
ufoludekcrezy

Cytat

kmp56 napisał/a:
Uzupełnij te swoje wypociny o stosowne znaki interpunkcyjne, to może ktoś to przeczyta... bo w takiej postaci to masakra...

sory Sad co nie co poprawiłem
Edytowany przez ufoludekcrezy dnia 21-05-2008 14:32
 
Pawel35

Cytat

ufoludekcrezy napisał/a:

Cytat

kmp56 napisał/a:
Uzupełnij te swoje wypociny o stosowne znaki interpunkcyjne, to może ktoś to przeczyta... bo w takiej postaci to masakra...

sory :( co nie co poprawiłem


Czlowieku, czy ty wiesz co to router? Bo sadzac z twojego wypracowania to nie masz o tym zielonego pojecia. Zanim zabierzesz sie do czegokolwiek to poczytac nalezaloby. NAT nie pozwala ci widziec twoich urzadzen w otoczeniu sieciowym (NAT- Network Address Translation - poczytaj z czym to sie je). Musisz pootwierac porty IP dla tego twojego serwerka to i ludzie beda mogli sie z nim polaczyc (Forward-owanie Portow IP).
Dopoki nie lizniesz podstawowej wiedzy na temat sieci, nie spodziewaj sie, ze ktos na bordzie wyskoczy z gotowa recepta.
 
WRT54G
Witam !
Polecam link http://banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html
Mam nadzieję ze rozwiążesz problem i opiszesz jak go rozwiązałeś.
Przy okazji inni wypowiadający się dowiedzą jak go rozwiązać Grin Grin Grin

Pozdrawiam WRT54G B)
WRD3600 v1,
 
ufoludekcrezy

Cytat

WRT54G napisał/a:
Witam !
Polecam link http://banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html
Mam nadzieję ze rozwiążesz problem i opiszesz jak go rozwiązałeś.
Przy okazji inni wypowiadający się dowiedzą jak go rozwiązać Grin Grin Grin

Pozdrawiam WRT54G B)

Dziękuje za inf. przydatna lektura bardzo wielkie dzięki tyle, że u mnie to raczej wina czegoś źle skonfigurowanego w router, bo w windowsie wszystko jest w 100% ok Sad przypuszczam ze to wina nałożonej jakiejś zewnętrznej blokady od adminstratrora mojego netu.
 
ufoludekcrezy

Cytat

Pawel35 napisał/a:

Cytat

ufoludekcrezy napisał/a:

Cytat

kmp56 napisał/a:
Uzupełnij te swoje wypociny o stosowne znaki interpunkcyjne, to może ktoś to przeczyta... bo w takiej postaci to masakra...

sory Sad co nie co poprawiłem


Czlowieku, czy ty wiesz co to router? Bo sadzac z twojego wypracowania to nie masz o tym zielonego pojecia. Zanim zabierzesz sie do czegokolwiek to poczytac nalezaloby. NAT nie pozwala ci widziec twoich urzadzen w otoczeniu sieciowym (NAT- Network Address Translation - poczytaj z czym to sie je). Musisz pootwierac porty IP dla tego twojego serwerka to i ludzie beda mogli sie z nim polaczyc (Forward-owanie Portow IP).
Dopoki nie lizniesz podstawowej wiedzy na temat sieci, nie spodziewaj sie, ze ktos na bordzie wyskoczy z gotowa recepta.


Dziękuję, że zwracasz mi uwagę, ale widzisz router wiem, co to jest nie kupy wał bym go jak bym nie wiedział, do czego służy z tym, że zapytałem czy istnieje możliwość widzenia komputerów innych użytkowników podpiętych do acespointa mojego ISP. Bo widzisz ja jak podpinam sie po przez router pingować ip acespointa mojego ISP mogę, ale pingować innych userów już nie mogę, co do forwardingu to, jakie porty należałoby odblokować, bo akurat tutaj nie jestem obeznany. A utrudnieniem jest to ze musze sie łączyć prze PPPoE od ISP, który ma dosyć restrykcyjne zasady. Sad
Może to nie moja wina tylko wina ISP
 
Pawel35

Cytat

ufoludekcrezy napisał/a:
Dziękuję, że zwracasz mi uwagę, ale widzisz router wiem, co to jest nie kupy wał bym go jak bym nie wiedział, do czego służy z tym, że zapytałem czy istnieje możliwość widzenia komputerów innych użytkowników podpiętych do acespointa mojego ISP. Bo widzisz ja jak podpinam sie po przez router pingować ip acespointa mojego ISP mogę, ale pingować innych userów już nie mogę, co do forwardingu to, jakie porty należałoby odblokować, bo akurat tutaj nie jestem obeznany. A utrudnieniem jest to ze musze sie łączyć prze PPPoE od ISP, który ma dosyć restrykcyjne zasady. Sad
Może to nie moja wina tylko wina ISP


Sorry, ale co wspolnego ma PPPoE z twoim problemem? Przeciez poprzednio tez tak sie laczyles z ISP, czy nie? Problemem jest zla konfiguracja, ewentualnie twoj ISP nie lubi jak ktos mu konkurencje robi (rozdzial sieci) i trzebaby go zapytac o to.
Przekierowanie portow (Port Forward) sluzy wlasnie do przetlumaczania adresow IP zewnetrznych na wewnetrzne w routerze (najprosciej tlumaczac). http://pl.wikipedia.org/wiki/Przekier...ort%C3%B3w
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 52

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,086,419 unikalnych wizyt