18 Maja 2024 16:32:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.226.222.89
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Bridge albo coś w tym rodzaju
elrond
Witam

Mam router WRT54gs v.4 z wgranym TOMATO.
Chciałbym aby spełniał funcję "przekaźnika" dla sieci WLAN.
Chcę wziąć internet z Livebox'a i rozpropagować go na inne piętro (zasię z livebox'a jest zbyt słaby).

Jak ustawić mój router aby zrealizować to zadanie.
Trochę próbowałem ale nie mam doświadczenia w tym temacie.

Ustawiałem router w tryb wireless bridge, wybierałem kanał na którym nadaje livebox, włączałem WEP (bo livebox ma ustawione szyfrowanie).
Niestety po takiej operacji nie widziałem linksysa w dostępnych sieciach bezprzewodowych.

Podpowiedzcie co mogę zrobić (chciałbym się też czegoś więcej nauczyć).
 
GrzegorzSobotka
jeśli livebox nadaje to jest w trybie ap (access point) więc podłączysz się do niego tylko w trybie klient. W tym trybie nie będziesz nadawał sygnału dalej. Musisz podłączyć się do livebox'a po kablu. A wrtk'a ustawić w tryb ap. Jeśli chcesz to zrobić samym radiem to będziesz potrzebował dwóch wrtków. Jeden w trybie klient podłączony kablem do drugiego w trybie access point. Pewnym wyjątkiem byłby tryb repeter ale ten tryb nigdy dobrze mi się nie sprawdzał.
Pozdrawiam
 
cshogun
Tryb "Wireless Ethernet Bridge" w Tomato podłącza całą sieć LAN poprzez łacze radiowe do podanej sieci WLAN na poziomie Ethernet-u(czyli po MAC-ach, adresacja IP obu sieci pozostaje bez zmian, nie ma routingu w ogólnie rozumianym znaczeniu). nie nadaję sie to do wyżej wymienionego zastosowania.
Proszę połączyć port WAN z portem LAN Livebox-a, ustawić na porcie WAN WRT adresację z zakresu Livebox-a, a na radiu WRT tryb AP z inną adresacją i SSID oraz kanałem odległym o minimum 2 od kanału Livebox-a (domyślnie 10) jeżeli radio Livebox-a ma być używane (chociaż ja bym je po prostu wyłączył, gdyż staje się zbędne).

Przy ustalaniu adresacji prosze pamiętać że adresy prywatne IP to:
w klasie A: zakres od 10.0.0.0 do 10.255.255.255
w klasie B: zakres od 172.16.0.0 do 172.31.255.255
w klasie C: zakres od 192.168.0.0 do 192.168.255.255 Nie wolno używać innych adresacji dla sieci prywatnych, bo mogą wystąpić błędy w routingu.
 
elrond
Dzieki za informacje.
Rozumiem że z mojego planu nici.

Dostęp do liveboxa mam okzajonalny (u rodziny na wakacajch) więc nie chciałem przeciągać kabli a zasięg jest mizerny.
Zabrałem więc "luźnego" linsysa i myslałem, że coś zdziałam bez osobnego clienta...
 
cshogun
Nie ma co tragizować - nie jest aż tak źle Wink

Czy koniecznie musi propagowany być sygnał na sieć WLAN ?? Przecież można faktycznie ustawić Wireless Ethernet Bridge na WRT do sieci Livebox, odsunąć urządzenia od siebie na ile sie da i komputer(-y) podłączyć po kablu do WRT.

Z trybów oferowanych przez Tomato można by wykorzystać też tryb WDS+AP aby powtórzyć sygnał sieci radiowej, ale Livebox raczej nie obsługuje WDS...Sad Niestety w Tomato nie ma uproszczonego trybu repeater, który pewnie pomógłby tu bardzo, jest tylko WDS.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,081,453 unikalnych wizyt