17 Maja 2024 08:26:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.171.8
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
"zapychanie" WiFi
mgregor
Witam

Problem wystepuje na routerze WRT54GL i sofcie Tomato (1.06 i 1.07). Pobieranie z internetu (czegokolwiek) daje na wykresie efekt "jeza": 20 sec pobierania i ciach....cisza przez 10 sec. A potem znowu z pelna predkoscia. I po 20 znowu ciach. Probowalem juz resetowac router i ustawiac go od poczatku. Probowalem przejsc na wersje nisza (1.07 -> 1.06) doklanie wg rad z forum (reset NVRAM, wgranie, reset, ustawienie). I nic. Bez efektu. Problem wystepuje od jakiegos tygodnia. Jest o tyle uciazliwy ze podczas "radiowej ciszy" trzeba kilka razy kliknac link na stronie zeby strona sie wczytala. Jutro jeszcze wymienie router i k. sieciowa na inna ale watpie zeby to pomoglo. Ktos ma jakies pomysly? Moze ktos juz mial podobny problem? Aha. Gina tez pakiety (nawet ping co jakis czas przestaje odpowiadac wiec to raczej nie wina dostawcy bo pinguje router). Zwiekszalem juz moc nadawania (120 mW) i problem nie ustapil. Zmienialem kanaly. Bez efektu. Czy to ze na tym samym kanale (11) wystepuje w moim otoczeniu dwie sieci (Site Survey - Quality 2) moze miec na to wplyw?
Edytowany przez mgregor dnia 13-07-2007 23:42
 
kylonik
jeżeli są jeszcze dwie sieci na tym samym kanale to ma wpływ na pewno i radze sie odsunąć o jakieś 3 kanały od nich może któras z sieci stosuje wzmacniacz i sieje zakłucenia lub stosuje wysokie mW np 250 lub 400 i nakłada sie na twój sygnał jak skanujesz siec masz wysokie RSSI dBm tych sieci czy niskie jesli masz ponizej -50 dBm to sieci są albo blisko a jesli daleko to zapewne maja wysokie mW Noise dBm jesli masz -99dBm o znaczy ze cie bardzo nie zakłucaja a jesli ponizej -60 to cie bardzo zakłucaja i zmien kanał a napewno sie poleprzy jesli nie to cos u ciebie moze kabel zmien lub końcówki albo antena zaczeła szwankowac

 
kylonik
zwiekszenie mocy do 120mW nie było to za dobrym pomysłem bo sam zaczołes też szumiec w eterkuWink
 
mgregor
Odsuwalem sie od tych sieci na 3 kanaly. Problem w tym ze na 6 tez juz ktos nadaje. Ale nic to. I tak to nic nie pomoglo. Podniesienie mocy bylo na 5 minut w ramach testu czy sie poprawi czy nie. Nie poprawilo sie i wrocilem do standardowych 42 mW. Jeszcze jakies pomysly? Bo mi sie juz skonczyly poza wymiana sprzetu. Jutro bede mial inna sieciowke i sie zobaczy. Jak nie pomoze w poniedzialek kombinuje inny router.
 
tom78
no to trzeba było się odsunąć na taki kanał na którym nikt nie nadaje

Sprawdzałeś czy jak podłączysz się po kablu do WRT też masz takiego zacięcia ?

Jak ściągasz z jakiegoś ftp'a też są podobne objawy ?
Asus RT-AC87U OFW
Asus RT-N66u Merlin
2xWRT54GL Tomato v1.28
Qnap TS-112
 
mgregor
Problem w tym ze nie ma juz takich kanalow. 1 6 i 11 sa zajete. Na kablu jeszcze nie podlaczalem i dzisiaj sprobuje. Narazie skombinowalem karte Linksys'a i bede testowal jak tylko wroce do domu. Dziwne jest tez to ze ilosc sieci od momentu kiedy mam w domu WiFi nie zwiekszyla sie jakos drastycznie (przybyly 2) a ich RSSI wynosi ok. 85-95 dBm. Moze jeszcze jakies pomysly? Jak tylko sprawdze (wymienie) karte to dam znac jakie efekty.

EDIT:
No i wymienilem sieciowke na Linksys'a WMP54G i bez zmian....W poniedzialek biore z pracy inny router. Jak to nie pomoze to juz nie wiem gdzie grzebac...
Edytowany przez mgregor dnia 14-07-2007 19:57
 
mgregor
Co sie okazalo? Dostawca dolaczyl nowego usera na switch'u w mojej klatce i zawiesil sie switch. Pomogl reset switch'a na klatce i problem zniknal...To tak na przyszlosc dla innych :-)

Problem uwazam za zamkniety :-)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,987,674 unikalnych wizyt