18 Maja 2024 16:00:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.108.203
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
"Zanikający" net w Tomato 1.07
XAVeRY
Witam.
Na moim Tomato 1.07 od niepamiętnych już czasów (też jeszcze za czasów 1.06) doświadczałem pewnego problemu - mianowicie net lubi sobie co jakiś czas "zniknąć" i wstać po ok. 3 minutach. Zaznaczam, że NIE jest to Neostradowy reconnect - jako że w GUI routera w dziale "WAN" widnieje wtedy wyraźnie "Connected".
Znikanie polega na tym, że po prostu zrywają się wszystkie połączenia od/do mojej sieci, chociaż ta mimo wszystko działa (w sensie, pingi chodzą, ale neta brak).
Router to WRT54GL v1.0, modem to CellPipe 20A-GX-E. QoS włączony (ale zdarzało się to też, gdy był wyłączony).
Szczerze wątpię, żeby wina leżała w modemie - bo gdy był podłączony bezpośrednio do kompa, takich "rewelacji" nie było.

Wiem, że może to i głupi problem, ale uwierzcie mi - strasznie wkurzający Smile

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
-X
 
jimmy
Za duża liczba otwartych połączeń w stosunku do możliwości łącza?
 
XAVeRY
Właśnie też mi to przeszło przez myśl - ale jakoś tak nie wiem. Mój sposób używania netu nie zmienił się jakoś drastycznie od czasu, kiedy to WRT54GL nie używałem. A wtedy takich jazd nie było...

...jeszcze poeksperymentuję z innymi firmware'ami (oprócz oficjalnego Linksysowego, bo nie widzę sensu) do tego routera, bo jakoś tak innego wyjścia nie widzę. Z drugiej strony, nie mam za bardzo ochoty opuszczać Tomato.
 
XAVeRY
Neostrada 1024.
 
XAVeRY
Tylko gdy przez router.
 
cshogun
A dlaczego niby Connected w WRT ma oznaczać że nie ma restartu Neo ?? Connected oznacza że podłączony jest włączony modem po porcie WAN, restart natomiast następuje miedzy modemem a urządzeniem ADSL w TPSA.

Jeżeli utrata Internetu wystepuje tylko 2-3 razy dziennie, to wszystko wskazuje dokładnie na to, że jest to restart Neo w TPSA...
 
cshogun
Nie zdążyłem doczytać do końca postu - oczywiście jeśli jestes pewien że na 100% przy podłaczeniu bez routera tych restartów nie ma (w co nie wierzę bo TPSA restartuje routery przynajmniej 1-2 razy dziennie), to poproszę o log WRT z momentu zerwania połączenia, ze zwróceniem uwagi na błędy Conntrack.
 
valdi
mam ten sam problem... mam tak tylko w tomato 1.07 Sad
Linksys WRT54GL v1.1 + Tomato 1.07 +
Linksys WRT54GL v1.1 + Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c
 
szuk

Cytat

cshogun napisał/a:
A dlaczego niby Connected w WRT ma oznaczać że nie ma restartu Neo ?? Connected oznacza że podłączony jest włączony modem po porcie WAN, restart natomiast następuje miedzy modemem a urządzeniem ADSL w TPSA.

Jeżeli utrata Internetu wystepuje tylko 2-3 razy dziennie, to wszystko wskazuje dokładnie na to, że jest to restart Neo w TPSA...


Mylisz się... połączenie Connected oznacza że nawiązane jest połączenie internetowe, nie tak jak mówisz podłączony jest modem.
Neostrada restartuje swoje modemy raczej rzadko............ w ciągłum połączeniu po 24h następuje na chwile rozłączenie użytkownika i przypisanie mu innego zewnętrznego ip..... tyle prawdy w celu sprostowania dla potomnych Grin
 
cshogun
Doczytałem o "connected", przepraszam za wprowadzenie w błąd, pospieszyłem się trochę - właściwie masz rację. Zawsze działa jeśli chodzi o zasilanie modemu i połączenie kablem UTP. Natomiast podobno nie zawsze to działało przy rozłączaniu modemu od linii telefonicznej (zależnie od modelu modemu), były przypadki że po odpięciu fizycznie kabla telefonicznego status był "connected". Trzeba przetestować czy w 1.07 na tym konkretnie modemie jest ok.

Co do Neostrady to w moim mieście rozłączali przez pewien czas 2 razy dziennie. Teraz też już jest raz.
 
hawk
tyle że zaobserwowałem tego typu zachowanie przy braku QOS jest znacznie częstsze niż przy pracy na czysto, mam neo 6mbit i też cellpipe-a co ciekawe ten efekt czasami wygląda na reset połaczeń logicznych a nie fizyczne restartowanie połączenia bo czas połączenia widnieje jako kilkunasto godzinny a uptime rutera siega u mnie ponad miesiaca bięc gdy gadam na skype i co 3 minuty ucina mi połączenie z zewnętrznym światem - coś jest nie tak, przy czym ciekawoastka (podczas rozmowy z użytkownikiem w sieci LAN warstwa skypeto skype działa nawet kiedy skype traci połączenie z serwerem skype ale to tak na marginesie - oznacza że skype zestawia połączenia P2P), jeszcze dziwniejszym objawem jest to że użytkownik sciagający odemnie w tym samym czasie dane przez FTP nie zaobserwował zerwania transmisji FTP a skype przez który rozmawialiśmy był notorycnie co 2-3 minuty rozłączany, być może przyczyna leży w konfiguracji parametrów COUNTTRACK (w sumie mam defaultowe) ale nigdzie nie widziałem jakiegoś sensownego opisu dla nich. Bedę się z tym teraz męczył więc jak odkryję przyczynę jednoznacznie to dam znać.
 
nierealny
Witam,

hawk mam to samo !! tylko, że ja posiadam Multimo 1Mb
mój config to Lucent CellPipe 20A-GX-E + GL 1.1
i też necik mi pada nawet bez obciążenia Sad
na początku myślałem, że to wina GTS Energis, ale jednak nie. Linksys chyba ma jakieś problemy z nawiązaniem stałego połączenia z Lucentem.
 
hawk
eksperymentowałem prze ostatnie dni i zmieniłem przy okazji modem na AM200 linksysa (co głównie pozoliło mi na fullduplex na 100mbitach pomiędzy routerem i modemem - poprostu likwidacja ewentualnego wąskiego gardła) jednak nawet po modyfikacjach ustawień COUNTTRACK jest co prawda nieco lepiej bo w momentch braku obciążenia zjawiasko zrywania nie występuje jednak przy wzmożonym ruchu sieciowym niestety zjawisko powraca. Sprawdzałem również ustawienia mocy nadjnika jednak ta strefa odpada ponieważ zerwanie połączenia obserwowane jest nawet od warstwy kablowej, brakuje również opcji sterowania przynajmniej włączeniem/wyłączeniem QOS w czasie (jak nie konfiguracją indywidualną z poziomu GUI - to byłby wypas, no cóż może się doczekamy na razie zostaje babranie skryptami i wprowadzanie ich po kazdym restarcie), ale wracając do problemu nadal nie został rozwiązany.
 
nierealny
czyli zmiana na inny modem nic nie poprawiła Sad
wina ewidentnie leży po stronie WRT-GL Sad i nawet nie wiadomo co dokładnie sprawia problem


teraz pozostaje tylko chyba wymiana na asusa?


hawk

może warto założyć temat na http://www.linksysinfo.org/index.php ??
Edytowany przez nierealny dnia 14-08-2007 16:00
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,080,828 unikalnych wizyt