17 Maja 2024 06:29:02
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.156.204
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Dwa adresy IP
papcio
Witam, potrzebują zmusić Tomato do poprawnego wspłpracowania z dwoma przydzielonymi IP, ale trochę inaczej, niż już było opisywane.
Mam przydzielone dwa adresy IP dla dwóch różnych adresów MAC (nie jest to zakres) Jedno IP mam teraz przydzielone do MAC routera z Tomato i za nim jest kilka komputerów, Jeden z tych komputerów wymaga stałego, zewnętrznego IP innego niż cała sieć i tu mam problem, dostawca może mi przydzielić kolejne IP, ale tylko powiązane z MAC, a nie może do jednego MAC przydzielić dwóch IP. Czy może ktoś wie, jak skonfigurować Tomato (skrypt, żeby na zewnątrz można byo mieć 2 MAC i IP przyporządkowane do nich dowolnie rozprowadzić po sieci.
 
Dziadek
Nigdy czegoś takiego nie robiłem, więc nie jestem pewien czy moje przypuszczenia są słuszne, ale ja bym próbował coś pokombinować ze strefą zdemilitaryzowaną (Forwardowanie/DMZ).
 
Yaco
Dokładnie mam ten sam problem chce postawić 2 servery z grą unreal(teraz mam jeden). W grze do serva mozna sie podlączyc np 85.123.123.123:7777 z czego 7777 to port którego nie można zmienic w ustawieniach gry. Można to zrobic bez problemu ustawiając switcha przed WRT i podłączyc te 2 kompy przed wrt ale to jest bez sensu gdy ma się zasysaczy z P2P.
WRT54GL v 1.1
DI-707P, DES-1005D, DES-1008D
Tomato v1.23.8515 RAF ND
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/
 
papcio

Cytat

Dziadek napisał/a:
Nigdy czegoś takiego nie robiłem, więc nie jestem pewien czy moje przypuszczenia są słuszne, ale ja bym próbował coś pokombinować ze strefą zdemilitaryzowaną (Forwardowanie/DMZ).

Tylko jak zrobić forward jednego z tych IP na DMZ, i problem chyba poważniejszy jak sprawić, aby na zewnątrz urządzenie było widziane jako 2 różne MAC. DHCP operatora przydziela IP po MAC i twierdzą, że inaczej nie mogą, nie mogą też przydzielić do jednego MAC 2 IP. Kombinowałem juz różnie i nie chodzi . ;(
 
Dziadek
Ale przecież chyba mówimy o dwóch urządzeniach?
Jedno to będzie Linksys, a drugie - to ten komputer, który chcesz wystawić na zewnątrz?
Bo PRZYPUSZCZAM, że jeśli wystawisz ten komputer, to może Twój ISP zobaczy jego MACA?
A jeśli nic z tego nie wyjdzie, to w ostateczności pozostaje metoda podana przez Yaco, czyli switch po stronie WAN.
 
papcio

Cytat

Dziadek napisał/a:
Ale przecież chyba mówimy o dwóch urządzeniach?
Jedno to będzie Linksys, a drugie - to ten komputer, który chcesz wystawić na zewnątrz?
Bo PRZYPUSZCZAM, że jeśli wystawisz ten komputer, to może Twój ISP zobaczy jego MACA?
A jeśli nic z tego nie wyjdzie, to w ostateczności pozostaje metoda podana przez Yaco, czyli switch po stronie WAN.


W zasadzie tak, ale switch nie jest moim "marzeniem", raczej ostatecznością, a z DMZ jest taki problem, że urządzenie (bo to nie będzie komputer) nie jest chronione w żaden sposób, a tego też chciałbym uniknąć. Własne IP, ale tyklo trzy porty udostępnione.
 
Dziadek
To chyba najprościej będzie kupić drugi router i urządzenie schować za nim.
 
papcio

Cytat

Dziadek napisał/a:
To chyba najprościej będzie kupić drugi router i urządzenie schować za nim.

Jak nie będze innego wyjścia, to być może tak zrobię, ale chciałbym mieć możliwość zrobienia czegoś takiego na jednym urządzeniu. Nawet nie o koszty chodzi, ale o wygodę, plątanine kabli i elastyczność rozwiązania.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,973,121 unikalnych wizyt