17 Maja 2024 07:32:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.135.250
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
tomato zamula
shrek999
witam, przerzucilem sie ostatnio na tomato 107pl wczesniej bylo ddwrt i co mnie wnerwiato to ze na tomato net niesamowicie zamula czego an ddwrt nei było. Ustawienia standardowe .. co mozna z tym zrobic?
 
robsonn
Proponuje podać jakieś konkretne szczegóły, bo niestety nikt wróżką nie jest i nie wie jakiego routera używasz, isp, konfig, stacje robocze itd.
Polecam również lekturę:
http://openlinksys.info/forum/viewthr...ead_id=746
Edytowany przez robsonn dnia 30-06-2007 21:07
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
shrek999

Cytat

robsonn napisał/a:
Proponuje podać jakieś konkretne szczegóły, bo niestety nikt wróżką nie jest i nie wie jakiego routera używasz, isp, konfig, stacje robocze itd.
Polecam również lekturę:
http://openlinksys.info/forum/viewthr...ead_id=746


co do wrozenia to sie zgadza widac ze ciut zmeczony bylem piszac posta ;/

a wiec
router - linksys wrt54gl eu 1.1
isp - bait (lacze ciagnie od atmana) synchroniczne 2Mbit. (2048/2048)
konfig czego ? routera domyslny nic w conntracku nie mieszałem, dhcp wlaczone jednak nie uzywam,
w domu 1 PC, 1 notebook, 1 PDA jednak w trakcie zamułki przewaznie notek jest tylko wlaczony ze stacjonarki jakos nei korzystam.
 
robsonn
A sprawdzałeś liczbę połączeń na routerze, gdy akurat sieć dostaje muła ? Wygląda mi to na jakiegoś robaka, który się rozsyła np. poprzez klienta poczty i dzięki temu skutecznie dławi twoją sieć. Polecam czeskiego antywira AVG (darmowy i szybki). Pytanie jeszcze czy masz QoS włączone i ewentualnie jak jest ustawione. Wątpie, aby po zmianie softu na routku tak zaczął mulić.
Wyjątkiem może być nie przestrzeganie procedury wgrywania softu. Może NVRAMu nie oczyściłeś ? Zwłaszcza przy przejściu z DD-WRT jest to konieczne.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
shrek999
nvram zczysciłem bo ustawiałem wszystko od nowa...liczba polaczen nie jest duza, qos wylaczony, klien poczty wlaczany kiedy poczeba opcji na robala nie ma ;] a w sumie net zamula tak jakby router mial problemy z okresleniem drogi do danej strony czy adresu objawia sie wylacznie w ruchu www i tez nie non stop. Uzywam firefoxa ale to raczej nei jest jego wina, automatyczne aktualizacje win tez sa wykluczone... hmmm poki co objawow jakby brak zatem chyba mozna zaprzestac pisana jak objawy zaczna sie nasilac to odkopie...
 
robsonn
Jesli tlyko www (albo w wiekszosci) to sparwdz DNSY i koniecznie odznacz opcje use internal DNS Forwarder czy jakoś tak to było Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
tom78

Cytat

robsonn napisał/a:
Jesli tlyko www (albo w wiekszosci) to sparwdz DNSY i koniecznie odznacz opcje use internal DNS Forwarder czy jakoś tak to było Wink


Tam są dwie opcje :

1)Use Internal Caching DNS Forwarder
2)Use Received DNS With Static DNS

pierwsza domyślnie jest zaznaczona - tą trzeba odznaczyć - dlaczego ?
Mam dwa WRT jeden jako router drugi jako AP - oba mają to zaznaczone i wszystko działał Shock.
Asus RT-AC87U OFW
Asus RT-N66u Merlin
2xWRT54GL Tomato v1.28
Qnap TS-112
 
mgregor
Bo przy zaznaczonej tej opcji router cache'uje zapytania DNS i podaje siebie jako pierwszy serwer DNS w wyniku czegoto on odpowiada jako pierwszy na zapytanie "jakie to IP?". A ze nie zawsze radzi sobie z tym dobrze to w pewnym momencie przestaje odpowiadac i strona wczytuje sie wieki bo musi przeslac zapytanie dalej, on dostaje odpowiedz i dopiero przesyla ja do koncowki.
 
tom78

Cytat

mgregor napisał/a:
Bo przy zaznaczonej tej opcji router cache'uje zapytania DNS i podaje siebie jako pierwszy serwer DNS w wyniku czegoto on odpowiada jako pierwszy na zapytanie "jakie to IP?". A ze nie zawsze radzi sobie z tym dobrze to w pewnym momencie przestaje odpowiadac i strona wczytuje sie wieki bo musi przeslac zapytanie dalej, on dostaje odpowiedz i dopiero przesyla ja do koncowki.


No proszę - "człowiek się uczy całe życie a i tak głupi umiera" B) - dzięki za naświetlenie sprawy, sprawdzę dzisiaj jak się będzie sieć zachowywać jak to odznaczę na urządzeniach. Jakby tak przeanalizować to kilka przypadków "zamulania" DNS'ów można by pod to podciągnąć - do tej pory zrzucałem to na przeładowane DNS TP'sy.
Asus RT-AC87U OFW
Asus RT-N66u Merlin
2xWRT54GL Tomato v1.28
Qnap TS-112
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,980,832 unikalnych wizyt