05 Maja 2024 10:07:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.55.14
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Trudny Wybór LINKSYS ws ASUS...
redbird
Witam Wszystkich

Moja sytuacja wygląda następująco:
WRT54GS v.4 z odgranym Thiborem. Internet do dostarcza TPSA przez modem Thomson SpeedTouch330 z łączem USB.
Ponieważ WRT-k się w tej sytuacji kurzy postanowiłem się go pozbyć i kupić coś nowego ze złączem USB. Szukając nowego sprzętu natknąłem się na informację że Routery m.in, Asusa z łączem USB umożliwiają podłączenie tego modemu Tepsy oraz zewnętrznych pamięci masowych. Dodatkową opcją w modelach asusa jest opcja ściągania bez udziału PC oraz UŻYWANIE JAKO SERWERA WWW,FTP Ponieważ właśnie kończy mi śię okres umowy za korzystanie z płatnego hostingu (a przedłużyłęm tylko wykupioną domenę ze stałym IP.) stwierdziłem że to świetna okazja by kupić sprzęt a nie płacić za usługę. I tu zaczyna się problem co kupić biorą pod uwagę powyższe: czy
Jakiś model LINKSYSA?
-WRT300-350N ? który?
-WRTSL54GS - jaśli tak to jaką wersję (mam znajomych w stanach mogą wysłać)
- inny model linksysa?
- któryś z modeli ASUSA?
Pieniądze łatwo wydać, trudniej wybrać dobrze,
I tu zwracam się z prośbą do forumowiczów o pomoc i dyskusję.
- Wiem, że na linksysa jest więcej alternatywnego softu, ale oczywiście nie na najnowsze modele, jak ta sprawa rysuje się w przyszłości?
- co z softem dla ASUSA? - jaki model wybrać - wiem, że jest opcja dołożenia portów USB w niektórch.
- czy warto kupić któryś z WRT300-350?
- czy jest sens ściągać WRTSL54GS z USA jaśli tak to jaką wersję? (biorąc pod uwage przeróbki)

Jeśli chodzi o mnie to używam sprzętu raczej praktycznie niż hobbistyczne, dłubię jeśli coś potrzebuję - interesuje mnie opcja podłąćzenia HDD lub Pendriva i używanie jako serwera www,
Soft oczywiście im łatwiejszy w obsłudze tym lepiej dla mnie, aczkowlwiek znam "pewne" podstawy linuxa (mininum niezbędne m.in. do instralacji softu na Mandrivie) Wolałbym uniknąć grzebania - jednak jeśli efekt bedzie obiecujący to gotów jestem siedzieć po nocach i grzebać...

Pozdrawiam wszystkich i proszę o dobre doradztwo Smile
Edytowany przez redbird dnia 16-06-2007 02:07
1. Linksys WRT54 GS v.4 firm.: v4.70.8, Hyperwrt2.1b1+Thibor14
2. NSLU2 upgrade up v3.4r63+400GB+4word case.
HP Pavilion dv5-1205ew
Athlon X2 2.0, 2GB, 160hdd,
Mandriva 2008 power pack, VISTA
 
bigl
1. Jeśli chcesz pozbyć się problemu z neostradą to dokup na Allegro modem ADSL z portem RJ45 (koszt: kilkadziesiąt zł), ustaw go w tryb bridge, podłącz do routera WRT54GS i z siecią masz kłopot z głowy. W ten sposób użyjesz bardzo dobrego routera WRT54GS który już masz.

2. Wprawdzie można niby połączyć modem USB do Asusa, ale działa to bardzo niestabilnie (wycieki pamięci ze sterownika modemu pod Linuxem).

3. Jeśli chcesz to możesz jako router wziąć Asusa, ale nie liczył bym na jakieś wielkie wydajności - zwłaszcza jeśli oprócz serwera WWW będzie jednocześnie normalnym routerem i pewnie będzie też obsługiwał WiFi. Transfer max 1000 kB/s. Jeśli to nie wystarcza to zastanowił bym się nad czymś typu NSLU2 - będzie w LAN ale jak przekierujesz port 80 na routerze to jak najbardziej może być serwerem WWW. Jest wydajniejszy od Asusa (zwłaszcza porty USB) i masz 2 rzeczy robione przez 2 zupełnie niezależne urządzenia - router i serwer WWW. Daje to większe możliwości działania i mniejsze obciążenie każdej z maszyn.
Edytowany przez bigl dnia 15-06-2007 23:20
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
redbird
Dziękuję za odpowiedz, ale potrzebuję dodatkowych informacji.
1. Router będzie podłączony do desktopa. Z WiFi będę korzystał raczej okazjonalnie - tylko do przeglądania www - nawet w tym samym pomieszczeniu, ew. za "chudą" ścianą, wielkie transfery nie są wymagane.
2. Co prawda myślałem o podłączeniu wolnego (dodatkowego) HDD laptopowego w obudowie na USB, tak by był dostępny zarówno do desktopa jak i lapka-ale może zbyt dużo wymagam Wink
3. Nie bardzo rozumiem jak tworzy się serwer www w tym przypadku. W przypdku ASUSA kod strony znajdowałby się np. na podłączonym pendrivie. Wydawało mi się, że dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu (open) mogę używać routera jako (prosty) serwer www (na własnej domenie) z bez konieczności włączonego PC. To byłby ideał.
Edytowany przez redbird dnia 16-06-2007 02:11
1. Linksys WRT54 GS v.4 firm.: v4.70.8, Hyperwrt2.1b1+Thibor14
2. NSLU2 upgrade up v3.4r63+400GB+4word case.
HP Pavilion dv5-1205ew
Athlon X2 2.0, 2GB, 160hdd,
Mandriva 2008 power pack, VISTA
 
obsy
Ad3. Dokładnie tak samo. Strona i serwer www byłby uruchomiony na nslu2, asus przekierowywał by tylko zapytania trafiające do niego do nslu2 zamiast sam to obsługiwać.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
bigl
Co do serwera WWW to tak jak napisał obsy.

Generalnie masz już teraz świetny router mający bardzo podobne możliwości do Asusa. Wystarczy mu dodać jakiś modem ADSL z portem RJ45 i będzie świetnie rozdzielał neostradę. To samo zresztą potrzebował byś do Asusa (modem na USB zdecydowanie odradzam). Także tak czy inaczej radzę zakupić tani modem z portem RJ45 - na przykład SMC7401BRA (cena ok. 65-70 zł) - http://allegro.pl/item205997889_smc_b...trada.html

No i teraz po prostu musisz zdecydować czy wolisz używać tego routera, który masz, a do serwera WWW i dzielenia dysku w LAN-ie kupić coś oddzielnego typu NSLU2 czy też sprzedajesz WRT54GS, kupujesz Asusa i używasz go do wszystkiego. Ja polecam wyjście z NSLU2 bo jest wydajniejszy i masz większą elastyczność gdy są 2 oddzielne urządzenia - każde robi swoje. Ale jak chcesz mieć wszystko razem i nie przeszkadza Ci mniejsza wydajność (przy transferze z dysku na poziomie 1MB/s skopiowanie pliku np. 700 MB z filmem to kilkanaście minut!) to kup Asusa.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
redbird
Odpowiedz Treściwa Smile Dziękuję.
1. Decyzja: będzie SMC+WRT54GSv.4+SLUT Wink (NSLU2)
2. Zastanawiam się czemu GTW: stegano, obsy mają w opisach Asusa - Tylko bigl broni honoru linksysa, a Arteq sie nie ujawnia... Pfft
3. Za asusem przemawiał mi fakt, że zamiast jednego dodatkowego zasilacza na listwie będę miał w sumie trzy (dodatkowe) - modem, router i NSLUG2. (prąd=ekologia, ekonomia)
4. Panie Bigl - rozumiem, że sam używasz NSLU2 więc go świadomie polecasz. Zdaję się na Twoją fachową opinię. Jak już skompletuję sprzęt to zaznaczę to na forum. Mam nadzieję, że zrodzi się z tego jakiś naprawdę sensowny i wyczerpujący wątek...
Rgds.
Edytowany przez redbird dnia 24-06-2007 10:57
1. Linksys WRT54 GS v.4 firm.: v4.70.8, Hyperwrt2.1b1+Thibor14
2. NSLU2 upgrade up v3.4r63+400GB+4word case.
HP Pavilion dv5-1205ew
Athlon X2 2.0, 2GB, 160hdd,
Mandriva 2008 power pack, VISTA
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 1
d00d3k

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,581,280 unikalnych wizyt