02 Maja 2024 12:16:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.140.242.165
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Jak ustawić TOMATO do pracy w trybie AP Client
FHPSJ
Mam LINKSYS WRT54GS z zainstalowanym TOMATO w wersji 1.07. Ustawiłem go do pracy jako Wireless Client ale niestety nie łączy się z Access Pointem. Posiadam kilka Acces Pointów w różnych miejscach w tym dwa linksysy jeden z Free Mam a drugi z TOMATO. Próbowałem polączyć się też z US Roboticsem ale niestety bez skutecznie. Co zrobić aby zaczęło to pracować?
 
mopic
Powinno działać.
Najprawdopodobniej problem leży w tym, że masz ustawiony taki sam adres IP po stronie LAN na WRT54GS co na punkcie dostępowym do którego się łączysz.

Ustaw sobie adres routera np. na 192.168.0.1 i powinno chodzić (domyślnie jest 192.168.1.1)

Pozdrawiam
MopIC
 
FHPSJ
Acces Pointy mają kolejno adresy 192.168.1.2, 192.168.1.4, 192.168.1.100. AP CLIENT ma ustawiony adres 192.168.1.20. Wygląda na to że problem leży gdzie indziej. Próbowalem się połączyć z tymi trzema wymienionymi wyżej. Co więcej w logu access pointa nie widać aby AP CLIENT próbował się połączyć. W każdym razie dziękuję za sugestie ale wydaje mi się że jest inna przyczyna. Spróbuję zmienić adres i zobaczymy
 
jacbelfer
Prawdopodobnie powinieneś wpisać nazwę sieci z którą się chcesz połączyć.
Warto też wbić na jakim kanale nadają AP.
 
FHPSJ
Pytanie - gdzie tą nazwę wpisać? Ap wybieram z listy po przeskanowaniu pasma.
 
buntownik
Witam wszystkich serdecznie Smile ! Pragnę poinformowac, ze mam taki sam problem jak uzytkownik "FHPSJ". Mianowicie mam Linksys WRT54GS v2 i tomato 1.07 patrzyłem również na HyperWRT i nadal nie mogłem sie połaczyć z punktem dostępowym. Wpisałem w WAN statycznie adresy, clonowałem MAC mojej byłej karty (ale to nawet znaczenia nie ma bo moge na aktualnych robić i tak si enie łaczy ani na tomato ani na hyperWRT) Jesli chodzi o sieć radiową to wpisana nazw sieci wpisany kanał kodowanie WEP i shared key..... pokazana poprawna antena sygnał jest!. I nadal ani na HyperWRT ani na tomato mi sie nie połaczył. Poza tym mam pytanie czy zasilacz troche słabszy niż 12Volt 1Amper tzn( 9V i 750miliamperów nie mają nic do zneczenia?Bo linksys działa poprawnie. Mało tego działa jako punkt dostępowy i widze go jako klient łacze sie przesyłam dane miedzy komputerami. Ale w trybie Client nie mozna za chiny si epołaczyc pisze z epołaczony ale ani jeden ping nie przechodzi do punktu dostepowego ani do serwera nie mówiac o necie.... Czy ktoś ma jakieś sugestje pomijając kwestje konfiguracji.... bo to niestety juz sprawdziłem z innymi punktami dostepowymi. Kwestja innego mac'a odpada i przekłamania klucza wiec o co chodzi czy zetknął sie ktoś z tym problemem. Dziekuję bardzo za uwagę i za czas. Przepraszam z góry za nieskładna formę pisma i stylu. Dziekuje Smile
 
jacbelfer
Karta LAN w komputerze włączona na auto ?
 
buntownik
Tak akurat u mnie karta LAN na DHCP..... ale to róznicy nie ma nawet jak ustawie manualnie adresy. Przynajmniej tak mi sie zdaje bo sprawdzałem chyba, że czegos nie wiem. Nie wiem czy to ma cos do znaczenia ale wszystkie tomato wersje wgrywałem i to samo nie moge linksysa podpiąć jako klienta bezprzewodowo do punktu dostępowego pisze mi połaczone ale netu nie ma nie ma nawet komunikacji z LAN sieci... Zaczynam sie zastanawiac czy aby to nie chodziło o MAC'a bo w logach po zmianie jakiegos dziwnego mi podawała a w statusie sie dobry pokazywał. Ma ktos jakies pomysły? Na serio dziwna sprawa na innych dobrze mi chodzi a zakładam ze sprzet jest dobry bo normalnie sie łacze do niego jako klient i działa okay... co do sygnału to niestety ale mam -54dBm widocznośc optyczna czyi ten problem odpada.... czekam na sugestje jakies.... moze ja po prostu cos źle konfiguruje?
 
domgl
Witam.
W mojej sieci jako główny router pracuje Vigor2910VG, na którym ustawiłem QoS i STATYCZNY DHCP dla wszystkich innych urządzeń pracujących w sieci. Wówczas napotkałem ten sam problem, Linksys z wgranym DD-WRT v23 SP2 nie mógł pracować jako AP Client ani jako AP Bridge, tzn nawiązywał połączenie z Vigorem, mogłem się zalogować do Linksysa, ale już żadne urządzenia podpięte do niego kablem, nie miały połączenia z Vigorem.
Gdy wyłączyłem statyczny DHCP na Vigorze wszystko zaczęło działać poprawnie. Na stronie Wiki: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/...ess_Bridge znajduje się dokładny opis jakim posługiwałem się podczas konfiguracji. Pisze tam m.in.: "Add WAN MAC-Address of WRT54G to your MAC filter list on your base station. (This ASSUMES you ARE using Wireless MAC Address Filtering on your base station! If you are NOT using, skip this step!)". Próbowałem również w tablice DHCP Vigora przypisać do adresu IP Linksysa również nr MAC innych jego interfejsów, również bezprzewodowego oraz interfejsu LAN...... i NIC!!!
Po tych nieudanych testach poprastu zgłupiałem. Z pomocą zwróciłem się do technika pracującego w autoryzowanym serwisie firmy DrayTek. Po szczegółowych testach, Pan ten odpisał mi tak:
RWitam
Wykonałem identyczną konfigurację urządzeń jak u Pana w sieci tzn., Vigor z serii 2910 jako urządzenie rutujące cały ruch między siecią WAN a siecią lokalną 192.168.1.0/24 oraz 2 AP (pracujące w warstwie drugiej OSI, a więc tak jak np. switche) połączone ze sobą bezprzewodowo. Pierwszy AP (192.168.1.251) jest podłączony do Vigora kablem, a mój testowy PC (192.168.1.10) do drugiego AP (192.168.1.252) również kablem. Po takim podłączeniu w tablicy ARP Vigora pojawiły się wpisy jak w zrzucie ekranu.R1; (Vigor ma bowiem szereg funkcji administracyjnych, m.in bufor ARP w którym widać aktywnych klientów) RWprowadziłem te wpisy (poprzez kliknięcie na nie 2 razy - szybki sposób) do okna obok (czyli okna IP Bind List) i włączyłem funkcję "Enable".R1; (Opcja Bind IP to MAC łączy adresy IP z adresami MAC, ustanawiając tym samym statyczny DHCP) RPo tym zabiegu wszystko pracuje nadal poprawnie (czyli na moim PC jest Internet (tego e-maila właśnie z niego wysyłam). Co zauważyłem ważnego: adresy MAC, które są pokojarzone z APs nie są adresami MAC interfejsów bezprzewodowych(o ile w przypadku AP1 jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ jest on podłączony kablowo z Vigorem o tyle w przypadku AP2 nie jest już to tak oczywiste - na "pierwszy rzut oka" wydawać by się mogło że powinien w Vigorze pojawić się adres MAC interfejsu bezprzewodowego a tak nie jest). Oby dwa adresy MAC są adresami interfejsów WAN poszczególnych AP. Oczywiście w przypadku zastosowania AP innej firmy (np. Linksys) wcale tak nie musi być, ale podejrzewam że też tak będzie. Dlatego proponuję wpisać do Vigora powiązania IP z MACami pochodzącymi właśnie z portów WAN (mimo że np. w drugim AP port ten jest w ogóle nieużywany). W każdym bądź razie odpowiedni IP i MAC powinien pojawić się w tablicy ARP Vigora "automatycznie" (tak było u mnie).Podsumowując testy: wynika jednoznacznie, że Vigor działa poprawnie i że rozwiązania ewentualnych jeszcze problemów trzeba szukać w Linksysach. Do swoich testów jako AP specjalnie użyłem urządzeń niepochodzących od producenta DrayTek tylko od zupełnie innego (AVM).
PozdrawiamR1;

Dlatego cała ta historia to dziwna sprawa, pisałem o tym wcześniej ale nikt mi nie odpisał. Mam nadzieje że zasugerowałem wam jakieś rozwiązanie tej sytuacji.
Edytowany przez domgl dnia 07-06-2007 13:49
 
buntownik
Przepraszam, że wczesniej nie zauwazyłem twoich postulatów i problemów który najwidoczniej ja mam na Linsysie WRT54GS v2. Jeśli cokolwiek uda mi sie odkryć to niezwłocznie napisze na forum. Jednak póki co sam zgłupiałem rózne sztuczki robiłem na roznych wersjach Tomato i HyperWRt i przyznam że nic to nie dała pingi po prostu nie przechodza. Ale pisze iż 100% strat pakietów przynajmniej, bo gdieś czytałem że w ogóle nic nie pisało komus.... CO do połaczeń po radiu do tego linksysa co mam wszystko działa tylko w trybie Client i Brige tak jak tutaj "domgl
Użytkownik" napisał z góry dziekuje za czas jaki poświeciłeś aby napisac odpowiedz do niewatpliwie troche nietypowej sytuacji w konfiguracji na client'a i brige. To ja si epobawie z Linksysem i tym problemem jesli ktos ma podobny problem to zapraszam do konsultacji. Pozdrawiam i dziekuje z góry za odpowiedz. Trzymka ludzie.
 
buntownik
Witam ponownie!! pragne tylko poinformowac, że nie wiem czemu ale na oprogramowaniu Tomato i HyperWRT nie podłaczyłem si edo sieci jako Client. Za to na najnowszym DD-WRT uudało mi sie. Mam Linksys WRT54GS v2 wgrałem to oprogramowanie do niego podam link: http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php?path=downloads%2Fbeta%2FGENERIC%20BROADCOM%20%28Linksys%2CAsus%20etc.%29%2Fdd-wrt.v24%20beta%2F2007%20-%200608%2F&download=dd-wrt.v24_wrt54gs.bin
Na tym oprogramowaniu mi działa jako klient. Ustawiłem WAN akurat mam statycznie... Clonowałem MAC WAN na mój MAC karty wifi w sieci obecnej. Wpisałem nazwe punktu dostepowego i oczywiście ustawiłem jako client wpisałem klucz pokazałem z która antenka ma działa. I już połaczone jako klient. Nie mam pojęcia dlaczego z innymi oprogramowaniami takie problemy były a na najnowszym DD-WRT beż żadnego kombinowania działa. Przyznac jednak musze ze na DD-WRT v23 SP2 nie mogłem jako client si epodłaczyc dopiero na DD-WRT v24 beta najnowsza link wyzej dzisjaj umieścili i predostatni z czerca soft równiez działa jako client. Zresetowałem ustawienia po wgraniu ustawiłem ponownie bo miał czkawke linksys i tyle. Więc jeśli ktoś koniecznie chce si ejako client na linksysie podłaczyc a nie mógł to odsyłam do tego oprogramowania wersje z czerwca 2007 warto przetestowac. Co do Firewalla to nic nie wyłaczałem (jest właczony) i jeszcze jedno nie clonowałem wireless MAC tylko WAN MAC bo okazało sie że tylko WAN MAC wystarczy clonować ponieważ MAC Wirelles i WAN MAc w statusie już są takie same czyli okay, mimo ze w ustawieniach Wirelles MAC jest inny. ta czy inaczej podobnie clonowania jak nie tak samo działaja na innych oprogramowaniach a jednak nie działa mi tryb client tylko na dd-WRT v24 najnowszej wersji działa. Okay nie będę kręcił w razie pytań zapraszam do dyskusji. Moze już ktoś uruchomił na Tomato i HyperWRT tryb clienta to niech to opisze. I przepraszam że pisze w tym miejscu o DD-WRT bo to post dla Tomato, ale...... chciałem tylko nadmienić słówko. Pozdrawiam jeszcze raz.
 
domgl
Nigdy nie wgrywałem HyperWRT na mojego Linksysa, tak więc nie wiem jak na nim ustawić konfiguracje APC, natomiast jeśli chodzi o firmware Tomato to nie ma tam żadnej filozofii jeśli chodzi o konfiguracje, prosta sprawa.
Uważam że jako sam AP, APC (bez QoSa i innych dodatków) lepiej sprawda się DD-WRT v23 SP2, poprostu sprzęt działa stabilniej, ale podkreślam, bez QoSa
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,514,655 unikalnych wizyt