02 Maja 2024 14:27:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.1.232
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Dostep do modemu przez www
Shegon
Witam Wszystkich. Moj sprzet to WRT 54g ver. 2 z Tomato 1.07 na pokladzie oraz modem Linksys ADSL2MUE. Kiedys kiedy jeszce mialem Tofu w ver. 13 chyba moglem dostac sie do modemu podlaczonego do portu WAN w ruterze przez www. Kiedys na stronie http://www.openlinksys.info/wiki/toma...o/doku.php znalazlem opis jak to zrobic - Przykład skryptu:

Dostęp do modemu podłączonego do portu WAN routera przez przeglądarkę WWW. W tym przykładzie, modem ma adres 10.0.0.138. Oba adresy IP użyte w skrypcie poniżej zaczynają się od 10.0.0.. Pierwszy adres może się kończyć na cokolwiek innego niż 138, ale drugi adres musi być zakończony 0.

W Init wpisz:
sleep 5 ip addr add 10.0.0.10/24 dev vlan1 brd +

W Firewall wpisz:
/usr/sbin/iptables -I POSTROUTING -t nat -o vlan1 -d 10.0.0.0/24 -j MASQUERADE


Zrobilem tak jak nakzuje powyrzsza instrukcja ale niestety nie ma dostepu do modemu (IP modemu to 10.0.0.138 ustawione na sztywno) . Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Pozdrawiam Shegon Wink
Edytowany przez Shegon dnia 27-05-2007 23:06
 
moHer
Nie wiem jak to jest i dlaczego, ale w trybie bridge (na modemie) też nie mam dostępu do modemu. Jeżeli natomiast modem ma włączony NAT to wtedy dostęp jest.

Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?


Pzdr
 
Shegon
Dzieki za odpowiedz moHer. Mam nadzieje ze moze jednak ktos zna powod tego problemu i nam pomoze go rozwiazac. A tak z czystej ciekawosci jaki modem posiadasz ??

Pozdrowienia Wink
 
moHer
Inny niż Twój, mój to Thomson ST510, ale ma taki sam IPWink

a co do tematu, to skoro nikt nie odpowiada, to zapytam inaczej:


1. Czy modem/router pracujący w trybie bridge (czyli właściwie to już nie router), podłączony do innego routera, jest w ogóle osiągalny z poza tego drugiego routera?

2. Jeżeli tak to: a. czy modem powinien/musi mieć adres z tej samej klasy co sieć wewnętrzna, żeby można go było wywołać z przeglądarki? Czy może trzeba coś skryptem przekierować

Z lektury forum wiem, że kilku userów ma modemy w trybie bridge, więc prosze napiszcie jak to u Was jest.


Pzdr

P.S. Shegon, a Twój modem jest w bridge?
Edytowany przez moHer dnia 30-05-2007 21:01
 
Shegon
Tak modem mam w trybie bridge.

Co do Twojego pytania nr 2 to zobacz na poczatku mojego postu jest napisane ze IP modemu ma byc z puli 10.0.0.x. Pamietam jeszce ze podczas moich testow na Tofu dostep do modemu byl mozliwy z uzyciem tegoz adresu. Probowalem takze uzyc adresu z puli adresow sieci wewnetrznej ale nie dzialao.

Mam jeszce pytanie do wszystkich czytajacych czy komu kolwiek dzila dostep do modemu w trybie bridge przez www ???

Pzdr
Edytowany przez Shegon dnia 30-05-2007 23:20
 
danek
mi nie
 
sino
A mi tak i nie widzę żadnego problemu, testowane z 3-ma modemo-routerami.

Cytat

moHer napisał/a:
2. Jeżeli tak to: a. czy modem powinien/musi mieć adres z tej samej klasy co sieć wewnętrzna, żeby można go było wywołać z przeglądarki? Czy może trzeba coś skryptem przekierować

To proste: modem 10.0.0.138 WRT 192.168.1.1 (i 10.0.0.10 robione przez skrypt), komp np.192.168.1.2 i śmiga.
 
misb
U mnie działa, ale po drobnej modyfikacji skryptu:
W "init" jest:

sleep 5 
ip addr add 10.0.0.10/24 dev vlan1 brd +

A w "firewall":

iptables -I POSTROUTING -t nat -o vlan1 -d 10.0.0.0/24 -j MASQUERADE

Modem (dlink DSL300T) ma przypisany adres konfiguracji na 10.0.0.1 i wsjo jest ok. O ile dobrze pamiętam to problemem było to żeby "sleep 5" bylo w osobnej linijce niż reszta w sekcji "init".
 
danek
u mnie też ruszyło.

ale teraz pytanie za 100 punktow.

czemu do modemu ping mi idzie aż 3 milisekundy? ruter aż tak opóźnia? nawet jak nie jest obciążony?
 
Shegon
U mnie tez wkoncu ruszylo Grin

Wielki dzieki za pomoc Wszystkim.

Pozdrowienia
 
moHer
u mnie też działaSmile

@misb - racja, wystarczy zeby sleep 5 było w osobnej linijceSmile

Dzięki i pozdrawiam
 
misb
@ danek
Heh, przejmujesz sie jakimiś 3 ms... Jakby było 300 to był by problem, ale 3, to pryszcz.
Wracając do skryptu, to prawdę mówiąc nie wiem czy te "sleep 5" jest wogóle potrzebne, ale niech se jest, w osobnej linii nie przeszkadza. Ale wiem na pewno że przeszkadza jeśli jest w tej samej linii (może jeśli po tym dodać średnik, to byłoby OK, ale nie sprawdzałem). Najważniejsze że działa.
 
pink
wow to dziala! Grin

czy komus sie kce napisac cos na temat tych 3 linijek
nic z tego nie kumam Pfft
 
Damiano
Sprawdzał ktoś może czy to też pójdzie na Lucencie ??
Nie chcę restartować rutka żeby to tylko sprawdzić ..........
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
danek
u mnie po dopisaniu tych dwóch linijek bardzo często wywala GUI. na ruter mogę wejść tylko przez telneta. po restarcie OK.

tomato 1.06.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,516,190 unikalnych wizyt